افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موفقیت در کسب و کار و زندگی

توضیحات کوتاه :
اگر در محیط کار خود جنبه‌های منفی شخصیتی خود را نشان دهید، ممکن است آثار مخربی روی حرفه شما داشته باشد. شما با نداشتن ارتباط خوب با همکاران خود نمی‌توانید شبکه بسیار حرفه‌ای را ایجاد کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
موفقیت در کسب و کار و زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

اگر شما ارتباط خوبی با همکاران خود نداشته باشید، نمی‌توانید یک شبکه بسیار حرفه‌ای را ایجاد کنید. اما در این زمینه باید خیلی دقیق باشید. چرا که افشای اطلاعات اشتباه می‌تواند روی شغل و حرفه شما تأثیر منفی داشته باشد. سعی کنید جنبه‌های مثبت خودتان را به روش‌های مناسب و به شکل هنری به اشتراک بگذارید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رفتار مناسب در محیط کار

اگر در محیط کار خود جنبه‌های منفی شخصیتی خود را نشان دهید، این کار ممکن است آثار مخربی روی حرفه شما داشته باشد. در این مقاله، دکتر تراویس بردبری توضیح می‌دهد که چگونه این چشم انداز دشوار را مسیریابی کنید. اگر شما ارتباط خوبی با همکاران خود نداشته باشید، نمی‌توانید یک شبکه بسیار حرفه‌ای را ایجاد کنید. اما در این زمینه باید خیلی دقیق باشید. چرا که افشای اطلاعات اشتباه می‌تواند روی شغل و حرفه شما تأثیر منفی داشته باشد.

سعی کنید جنبه‌های مثبت خودتان را به روش‌های مناسب و به شکل هنری به اشتراک بگذارید. گاهی، تصور می‌کنید که صحبت کردن درباره خودتان می‌تواند به ایجاد یک رابطه خوب کمک کند اما بعدها متوجه می‌شوید که اشتباه می‌کردید. راه حل مناسب این است که قبل از اینکه از خط قرمز عبور کنید، جلوی خود را بگیرید. چرا که زمانی که شما چیزی را با شخص دیگری در میان بگذارید، دیگر هیچ راه برگشتی نخواهید داشت.

TalentSmart بر روی بیش از یک میلیون نفر آزمایشی را انجام داد و به این نتیجه رسید که بالاترین سطح عملکرد توسط کسانی که از هوش احساسی بالایی برخوردار هستند (90 درصد افراد با عملکرد عالی دقیقاً به همین شکل هستند) صورت می‌گیرد. افرادی که دارای هوش احساسی هستند، می‌توانند خیلی خوب دیگران را بفهمند و این به آنها نشان می‌دهد که چه مواردی را باید در محیط کار عنوان کرده و چه مواردی را نباید عنوان نمایند.  

 

ساخت باورهای یک میلیاردر

 

در ادامه به 11 رفتار متداولی اشاره می‌شود که افراد از خودشان نشان داده و سبب می‌شوند حرفه آنها در مسیر اشتباهی قرار بگیرد:

1. آیا از شغل خود متنفر هستید؟

آخرین چیزی که هر کسی دوست دارد در محیط کار از شخص دیگری بشنود این است که او بگوید تا چه میزان از کار خود متنفر است. اگر این کار را زیاد از حد انجام دهید، شما را به عنوان یک فرد منفی می‌شناسند که روحیه کار تیمی را ندارد. این نگرش موجب پایین آمدن روحیه تیم می‌شود. کارفرمایان به سرعت کسانی را که روحیه تیم را با منفی گرایی خود پایین می‌آورند، حذف می‌کنند و آنها همگی می‌دانند که جایگزینان مشتاق همیشه در گوشه و کنار منتظر ایستاده‌اند.

2. تصور می‌کنید همکارتان فردی ناکارآمد است؟

همیشه در محیط کار افراد ناکارآمد وجود دارند و خوشبختانه همه می‌دانند که این افراد چه کسانی هستند. اگر شما قدرت کمک کردن به آنها یا اخراج کردن آنها را ندارید، با سخن پراکنی درباره ناکارآمدی آنها هم هیچ چیزی به دست نمی‌آورید. اینکه سعی کنید با اعلام ناکارآمدی همکار خود، چهره بهتری پیدا کنید، یک تلاش ناامن است. چرا که ممکن است آنها هم همین رفتار را در قبال شما داشته و سایر همکاران شما نیز ناگزیر عقاید منفی آنها درباره شما را باور می‌کنند. 

 

»وفقیت در کسب و کار و زندگی

 

3. آیا درباره میزان حقوق خود صحبت می‌کنید؟

شاید والدین شما دوست داشته باشند که بدانند هر ماه چقدر درآمد دارید اما عنوان این موضوع در محیط کار تنها می‌تواند تأثیر منفی داشته باشد. غیرممکن است که میزان حقوق به تمامی کارمندان با عدالت کامل تخصیص داده شود و افشای میزان درآمدتان باعث می‌شود که همکارانتان به صورت مستقیم خودشان را با شما مقایسه کنند.

به محض اینکه همه فهمیدند درآمد شما چقدر است، هر حرکت شما در محیط کار می‌تواند به عنوان یک عامل منفی در برابر میزان حقوقی که دریافت می‌کنید، به شمار برود. ممکن است در ابتدا وسوسه شوید که از روی کنجکاوی میزان درآمد خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید اما به محض اینکه این کار را انجام دهید، خواهید دید که دیگر مثل گذشته به یکدیگر نگاه نمی‌کنید. 

4. آیا باورها و اعتقادات خود را مطرح می‌کنید؟

اعتقادات سیاسی و مذهبی مردم ارتباط خیلی نزدیکی با هویت آنها دارد و همه دوست دارند که اعتقادات خود را بدون هیچ مشکلی به زبان بیاورند. مخالفت با دیدگاه‌های دیگران می‌تواند درک آنها نسبت به شما را به سرعت تغییر دهد. مخالفت با ارزش‌های بنیادی یک شخص، یکی از مهم‌ترین توهین‌هایی است که شما می‌توانید به آن شخص داشته باشید. مطمئناً افراد مختلف اعتقادات سیاسی و مذهبی متفاوتی دارند. اما بیان کردن ارزش‌های خود می‌تواند به همان سرعتی که عده‌ای را شگفت زده می‌کند، عده دیگر را نسبت به شما بیگانه کند. حتی بیان رخدادهای مهم جهان بدون ارائه یک نظر قوی نیز ممکن است به درگیری منجر شود.

افراد، زندگی خود را با محوریت باورها و اعتقادات خود پیش می‌برند. به همین دلیل بیان اعتقادات خود به دیگران بسیار ریسکی است. سعی کنید بدون هیچ برداشتی به دیگران گوش دهید، در غیر این صورت به راحتی می‌توانید یک دلیل قانع کننده برای شروع درگیری پیدا کنید. عقاید سیاسی و اعتقادات مذهبی آنقدر در اعماق وجود یک شخص رفته‌اند که اگر سعی کنید آنها را به چالش بکشید، گویی قصد دارید طرز فکر آنها را تغییر دهید. 

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر باورها بر موفقیت افراد

موفقیت در کسب و کار و زندگی

 

5. آیا به رفتارتان در فضای مجازی دقت دارید؟

مطمئن باشید که آخرین چیزی که رئیس شما دوست دارد تجربه کند این است که زمانی که برای مثال وارد فیسبوک خود می‌شود، عکس‌های خصوصی شما را مشاهده کند. در فضای مجازی موارد زیادی وجود دارد که ممکن است شما را به شکل نامناسبی به دیگران نشان دهد و تصویر بدی را از شما بر جای بگذارد. این موارد می‌توانند نوع پوشش شما، کسانی که در کنار شما هستند، کاری که در حال انجام آن هستید یا حتی نظرات دوستانتان در زیر آن عکس باشد.

این موارد کوچک می‌توانند روی ذهن رئیس و همکاران شما تأثیر منفی بگذارند. آن هم برای مثال، درست قبل از اینکه بخواهند کار مهمی را به شما محول کرده یا شما را برای ارتقا رتبه کاری معرفی کنند. اینکه سعی کنید خودتان را به خاطر همکاران خود در رسانه‌های اجتماعی سانسور کنید نیز کار خیلی دشواری است.

6. در مورد زندگی خصوصی خودتان صحبت می کنید؟

اطلاعات مربوط به زندگی خصوصی شما در محیط کار جایی ندارند. بیان چنین اطلاعاتی شاید باعث خنده و شادی هم شود اما بیش از آن سبب معذب شدن و حتی ناراحتی سایرین خواهد شد. عبور از مرزها سریعاً باعث می‌شود که شما به یک شهرت بد در میان همکاران خود دست پیدا کنید.

7. آیا درباره زندگی خصوصی همکاران خود کنجکاوی می‌کنید؟

هیچکس دوست ندارد که مسائل خصوصی خود را با دیگران در میان بگذارد. به ویژه اگر آن افراد همکاران او باشند. پس سعی کنید دست از کند و کاو در زندگی خصوصی دیگران بردارید و آنها را مجبور نکنید که تمام اتفاقات زندگی خود را با شما در میان بگذارند. افکار شما در حقیقت خود شما هستند. در نتیجه تلاش کنید تا همیشه درباره دیگران و زندگی آنها خوب و درست فکر کنید.

 

موفقیت در کسب و کار و زندگی

 

8. به دنبال موقعیت شغلی شخص دیگری هستید؟

اعلام جاه طلبی خود در محیط کار، زمانی که شما در رقابت با منابع دیگران هستید، باعث می‌شود آنها تصور کنند شما خودخواه و بی تفاوت هستید. بدین ترتیب افرادی که با آنها کار می‌کنید و همچنین تمام افراد شرکت ممکن است احساس منفی نسبت به شما پیدا کنند.

کارکنان خوب، به جای اینکه تنها به دنبال موفقیت خودشان باشند، موفقیت کل تیم را می‌خواهند. صرف نظر از اینکه انگیزه واقعی شما چیست (برخی از ما تنها برای پول کار می‌کنیم)، اعلام اهداف خودخواهانه شما هیچ کمکی به شما برای رسیدن به آن اهداف نمی‌کند.

9. از دوران مدرسه و دانشگاه خود حرف می‌زنید؟

گذشته شما می‌تواند موارد زیادی از شخصیت شما را نشان دهد. اینکه شما 20 سال پیش کار احمقانه و غیرعادی انجام داده‌اید، به این معنا نیست که دیگران باید به این باور برسند که شما دیگر آن رفتار را مرتکب نمی‌شوید. پس سعی کنید مرزها را رعایت کنید.

تاکنون پیش آمده است که خیلی از رئیس جمهورها برخلاف رفتارهای نامناسبی که در گذشته داشتند، باز هم انتخاب شده‌اند. اما باید به خاطر داشته باشید که مثل آنها به یک تیم خیلی بزرگ و حرفه‌ای نیاز دارید تا بتواند تصویر شما را در ذهن همگان تغییر دهد. پس سعی کنید از همان ابتدا خودتان را درگیر چالش‌های این چنینی نکنید.

10. آیا در محیط کار شوخی های نابه‌جا دارید؟

شوخی‌های توهین آمیز می‌توانند در افراد احساس خیلی بدی را به وجود بیاورند و باعث شوند شما در نگاه آنها خیلی وحشتناک به نظر برسید. شوخی‌های هوشمندانه نسبت به چنین شوخی‌هایی خیلی خنده‌دارتر هستند. زمانی که می‌خواهید با کسی شوخی کنید، بررسی کنید که چقدر با شخص مورد نظر نزدیک هستید و سپس بر اساس میزان نزدیکی، مرزها را رد کنید.

اگر در محیط کسی وجود دارد که ممکن است از آن شوخی شما ناراحت شود، بهتر است اصلاً آن شوخی را نکنید. شما هرگز نمی‌دانید که دیگران چه چیزهایی را می‌دانند یا چه تجربیاتی را در زندگی داشتند. همین اطلاعات و تجربیات ممکن است باعث شوند که آنها شوخی شما را جدی گرفته و به خاطر آن ناراحت شوند.

 

فروش در آمازون

 

11. از برنامه‌های شغلی خود حرف می‌زنید؟

یک مثال شخصی این نکته را روشن‌تر می‌کند: « زمانی که کودک بودم به مربی خود گفتم که قصد دارم دو هفته دیگر تیم را ترک کنم. تمام آن دو هفته من روی نیمکت ذخیره‌ها می‌نشستم. متأسفانه بعد از دو هفته، زمانی که تصمیم گرفتم در تیم بمانم، در ذهن همه تبدیل به کسی شده بودم که قرار نیست خیلی در این تیم ماندگار شود.

شرایط سختی بود اما خود من مقصر بودم. من قبل از اینکه از تصمیم خود مطمئن شوم، آن را با مربی خود را میان گذاشته بودم.» همین اتفاق هم دقیقاً زمانی که از برنامه‌های شغلی خود حرف می‌زنید، پیش می‌آید. زمانی که در محیط کار عنوان کنید که قصد رها کردن کار خود را دارید، به طور ناگهانی به شخصیتی تبدیل می‌شوید که وقت دیگران را تلف می‌کند.

ممکن است برنامه ریزی شما درست پیش نرود. پس بهتر است تا زمانی که همه چیز مهیا نشده و شغل دیگری پیدا نکردید، تصمیم خود را عنوان نکنید. در غیر این صورت ممکن است تمام مدت نیمکت نشین بمانید.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/success-in-business-and-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط