مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

پله های موفقیت - بخش سوم

توضیحات کوتاه :
ممکن است تا کنون صد کار متفاوت را انجام داده‌ باشید، اما هیچ‌کدام در راستای اهداف شما نبوده است و فقط تلاش کرده و کارها را انجام داده‌اید. در حالی که تلاش بدون تفکر، تلاشی بیهوده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
پله های موفقیت - بخش سوم

 

خلاصه ای از مقاله

شما باید برای خود مشخص کنید که به چه سمتی قصد دارید حرکت کنید و چه هدفی برای انتهای مسیر خود در نظر دارید. بنابراین شما نباید بیش از اندازه کار کنید و آنقدر سرگرم کار شوید که از تصویر نهایی زندگی خود غافل شوید. این تصویر کلی باعث می‌شود که شما به هدف خود برسید. حال این هدف هر چیزی می‌تواند باشد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

حقیقتی کوچک از نگرش صحیح

داشتن یک روز مفید فقط به این معنا نیست که شما 24 ساعت تمام را کار کرده و فعالیت کنید. شما نباید تمام زندگی خود را فقط به کار کردن و پیش بردن پروژه‌های خود، بگذرانید. برخی مواقع مفید بودن یک روز در ورزش کردن، وقت گذراندن با دوستان، مطالعه کتاب مورد علاقه، تماشا ویدیوی دلخواه، تماشا فیلم مورد علاقه در سینما و در مجموع داشتن تفریح خلاصه می‌شود. به این منظور که شما باید در انتهای روز حس خوب داشته باشید. شما باید به کارهای خود بپردازید ولی در کنار آن ورزش کنید و با دوستان و خانواده خود زمانی را به تفریح بگذرانید و تمام این موارد در کنار هم مثل حلقه‌های یک زنجیر قرار بگیرند. بنابراین این نگرش اشتباه را کنار بگذارید که فقط کار کردن در زندگی مهم می‌باشد و فقط باید به‌طور مداوم پروژه تحویل دهید و پول بدست آورید. تمام این موارد در جای خود خوب می‌باشد.

 

ساخت ذهنیتی برای عبور از موانع

 

در صورت لزوم مسیر خود را تغییر دهید

اما اگر در طول هفته بیش از 50 تا 70 ساعت کار می‌کنید. در این شرایط اولویت‌بندی کارها و انجام دادن یا انجام ندادن کارها از عهده شما خارج است و مدیر شما مشخص خواهد کرد که شما باید این کارها را انجام دهید. اگر آن کمپانی در راستای شور و اشتیاق و اهداف شما قرار ندارد، اکنون وقت آن است که جهت کشتی‌ که در آن ایستاده‌اید، تغییر داده و به سمت دیگری پیش روید. اگر شما علاقه دارید می‌توانید از کارمند به کارآفرین تبدیل شوید و به دنبال جمع‌آوری اطلاعات رفته و برای خود مشخص کنید که در زندگی می‌خواهید چه کاری انجام دهید، چه شغل و چه دستاوردی داشته باشید. اگر شما در طول هفته 70 تا 80 ساعت کار می‌کنید، این امر نشانه فعالیت بسیار و مفید بودن زمان‌های شما نبوده و الزاما روز شما پربازده نبوده است. در اصل پر بازده بودن به این معناست که شما در طول هفته یک ساعت کار کرده اما آن کار در راستای رویا و زندگی ایده‌آل شما باشد.

مقاله پیشنهادی: چگونه استعدادها و علایق خود را اولویت بندی و مدیریت کنیم؟

کارهای خود را به شکلی صحیح انجام دهید

مدیران بسیاری از کمپانی‌های بزرگ را در نظر بگیرید که فقط در طول هفته دو یا سه ساعت کار انجام می‌دهد. اما نکته اصلی این است که آن دو ساعت برای این افراد بسیار پر بازده و مؤثر است. استاد عزت خواه در زندگی شخصی خود یازده تجارت متفاوت را مدیریت کرده‌اند که تمام این موارد در طیف‌های گسترده و متفاوتی قرار دارند. مسلماً نمی‌توان آن‌ها را به یک شیوه مدیریت و رهبری کرد. گاهی اوقات ایشان در طول یک روز همراه با یک فنجان قهوه به حیاط منزل خود رفته و فقط فکر می‌کنند. برخی اوقات نیز به دفتر خود رفته و بدون قبول جلسه و یا هر برنامه دیگری، فقط فکر می‌کنند. زیرا زمانی که شما قصد درست کردن یک پازل را دارید، در ابتدا شروع به چیدن تکه‌های پازل می‌کنید، در این هنگام باید کمی عقب‌تر رفته و از دور نگاهی به چیدمان پازل خود کنید و همزمان به عکس نهایی پازل نیز نگاه کرده و توجه کنید که اکنون در کجای مسیر چیدمان پازل قرار دارید. در یک کسب و کار نیز به همین شکل است.

 

مقاله پیشنهادی: افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند

مسیر خود را مشخص نمایید

 

مسیر خود را مشخص نمایید

شما باید برای خود مشخص کنید که به چه سمتی قصد دارید حرکت کنید و چه هدفی برای انتهای مسیر خود در نظر دارید. بنابراین شما نباید بیش از اندازه کار کنید و آنقدر سرگرم کار شوید که از تصویر نهایی زندگی خود غافل شوید. این تصویر کلی باعث می‌شود که شما به هدف خود برسید. حال این هدف هر چیزی می‌تواند باشد. اگر اکنون این تصویر کلی را ندارید، اگر فراموش کرده‌اید به این تصویر کلی فکر کنید بهتر است مدتی فقط به این موضوع فکر کنید. شما باید برای یک روز در هفته و یا هر دو هفته یک بار به این تصویر کلی فکر کنید. زیرا ارزش این یک روز برابر یک سال تلاش کردن است. ممکن است تا کنون صد کار متفاوت را انجام داده‌ باشید، تجارت کرده و یا کسب و کاری راه‌اندازی کرده باشید، اما هیچ‌کدام در راستای اهداف شما نبوده است و فقط تلاش کرده و کارها را انجام داده‌اید. در حالی که تلاش بدون تفکر، تلاشی بیهوده است.

این سوالات را در خصوص پروژه تان از خودتان بپرسید

در انتها یک نکته مهم برای انتخاب پروژه‌های خود به شما خواهیم گفت. پروژه‌ای که شما انتخاب می‌کنید، مخصوصاً اگر این انتخاب، پروژه کاری باشد باید در نظر بگیرید که آیا شما در این پروژه به دو مورد زیر خواهید رسید؟

  1.  آیا شما مبحثی را از این پروژه خواهید آموخت؟
  2. آیا شما ارتباطات قوی و مثبتی را در این راستا خواهید ساخت؟

این دو مورد بسیار مهم‌تر از بدست آوردن پول و درآمد در یک پروژه است. اگر در یک پرژه هیچ نکته‌ای را یاد نگرفتید، باید کمی احساس خطر کنید. زیرا ممکن است یک یا دو سال آینده این انتخاب باعث شکست شما شود. بنابراین شما باید در هر پروژه و کاری که انجام می‌دهید، حتماً به صورت هفتگی، روزانه یا دو هفته یک بار تمام موارد را آنالیز کنید. اگر نتیجه بدست آمده از این آنالیز منتهی به عدم یادگیری شما باشد، باید کمی فکر کنید. همچنین شما باید بررسی کنید که در هر پروژه کاری که انجام می‌دهید، آیا ارتباطات قوی و مناسبی را با اطرافیان خود برقرار کرده‌اید؟ شما باید در نظر بگیرید که در یک پروژه با چه افرادی کار خواهید کرد؟ آیا افرادی که انتخاب می‌کنید شما را به سمت موفقیت هدایت می‌کنند و یا برعکس، اشخاصی را انتخاب می‌کنید که جلوی شما را گرفته و یا شما را به عقب خواهند کشاند؟ توجه به این سوالات و یافتن پاسخ منطقی برای آنها در کنار 3 سوالی که باید هر روز از خود بپرسید، در مسیر موفقیت شما نقش بسزایی خواهند داشت. 

با حسین عزت خواه، فروش در آمازون و کسب درآمد از آمازون، کسب ثروت، کسب درآمد آنلاین، کسب درآمد میلیاردی و ثروتمند شدن را فرا گیرید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

برای مطالعه بخش اول مقاله پله های موفقیت کلیک نمایید.

برای مطالعه بخش دوم مقاله پله های موفقیت کلیک نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/steps-of-success-part3
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
نادر گفته:
۰ | ۰

اگر در کاری بهترین نیستی بهتر است آن کار را ترک نمایی و به دنبال شغلی باشی که بتوانی در آن بهترین باشی.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما نادر عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

نکته بینی و حسن نظر شما قابل تحسین است و از اینکه با دقت هر چه تمام تر ما را دنبال کرده و نظرات خود را با ما در میان می گذارید، از شما سپاسگزاریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط