تحویل کالا با پهپاد در آمازون مطالعه خبر

مشاوره رایگان در خصوص دوره های آموزشی
جهت ارتباط در واتساپ کلیک کنید
چت آنلاین 24 ساعته در دسترس میباشد
به علت قطع بودن واتساپ

فرمول ساده موفقیت

توضیحات کوتاه :
دستیابی به موفقیت همیشه برای بعضی از انسان‌ها، امری دور از دسترس و دشوار تلقی می‌شود. اما راهکارهایی وجود دارند که با آگاهی از آنها می توان آسان تر راه موفقیت را برای خود هموار کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

  • 1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
فرمول ساده موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله با روش‌های ساده رسیدن به موفقیت آشنا می شوید. رسیدن به موفقیت اگرچه در نگاه اول دشوار به نظر می‌رسد اما با استفاده از راهکارهایی می‌توانید آن را محقق کنید. فقط کافی است این قابلیت را در خودتان باور داشته باشید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

7 گام ساده تا رسیدن به موفقیت

دستیابی به موفقیت همیشه برای بعضی از انسان‌ها، امری دور از دسترس و دشوار تلقی می‌شود. به همین خاطر برای شروع یک کار جدید با تردید مواجه هستیم و سعی در به تأخیر انداختن آن داریم. در این مقاله قصد داریم، شما را با 7 راهکار برای رسیدن به موفقیت آشنا کنیم.

 

با موفقیت بیزینس خود را مدیریت کنید

 

1. کارهای عمقی را بر کارهای سطحی ترجیح دهید

امروزه ما در آشفته‌ترین دوران حیات بشری زندگی می‌کنیم. اینترنت که یکی از دستاوردهای بزرگ بشری به حساب می‌آید، همانند یک شمشیر دو لبه است، زیرا همانند ثروت می‌توان همزمان از آن استفاده‌های خوب یا بدی کرد. متأسفانه، بیشتر ما خودمان را در قبال اینترنت مسئول نمی‌دانیم. به همین خاطر چند ساعت از روز را صرف نگاه به صفحه موبایل خود می‌کنیم. در این شرایط از یک طرف تمرکزمان و از طرف دیگر قدرت اراده‌مان تحلیل می‌رود.

همچنین اعتیاد به اینترنت و فضای مجازی باعث ایجاد عادت‌های بدی در ما خواهد شد که از بین بردن آنها به راحتی امکان پذیر نخواهد بود. امروزه شواهد علمی زیادی در دست است که نشان می‌دهد اینترنت، باعث آشفتگی ذهنی انسان شده است. همین آشفتگی در دراز مدت باعث می‌شود که انسان به جای تفکر عمیق درباره محیط اطراف خود، با دیدی سطحی به مسائل اطراف خود نگاه کند. تفکر سطحی نیز به نوبه خود باعث بی تفاوتی انسان به مسائل زندگی می‌شود. سِنِکا، فیلسوف رومی، دو هزار سال پیش، سخن جالبی در این باره گفته است: " همه جا بودن یعنی هیچ جا نبودن".

کال نیوپورت نیز در کتاب خود با عنوان کار عمیق: قوانینی برای تمرکز موفق در یک جهان آشفته، به تفکیک کار عمقی از کارهای سطحی می‌پردازد. منظور از کار عمقی این است که انسان از مهارت‌های خود در جهت انجام یک کار با ارزش استفاده کند. این امر مستلزم استفاده از فکر، انرژی، زمان و تمرکز است. از نظر او کار سطحی، فعالیت‌های اجرایی و لجستیک بی اهمیتی مثل نوشتن ایمیل، تلفن زدن، برگزاری جلسه، نوشتن گزارش هزینه‌ها و غیره است.

یکی از دلایلی که باعث می‌شود انسان‌ها به اهداف مورد نظرشان دست نیابند این است که انجام این قبیل امور را به کارهای مهمتر ترجیح می‌دهند. کال نیوپورت در بخش دیگری از کتاب خود می‌گوید: " امروزه کمتر شاهد انجام کارهای مهم یا اصطلاحاً عمیق، در انسان‌ها هستیم. این در حالی است که در شرایط اقتصادی کنونی جهان، اهمیت انجام این کارها روز به روز بیشتر می‌شود. در نتیجه تنها عده کمی که این مهارت را در خود پرورش داده‌اند، در کار خود موفق بوده‌اند.

 

راه های آسان موفقیت

 

2. ایمان و باور را فراموش نکنید

پاول آردن در این باره می‌گوید" اهدافی که انتخاب می‌کنید، همیشه باید فراتر از توانایی‌هایتان باشد. به عبارت دیگر صرف نظر از این که چه توانایی‌هایی دارید، خود را برای انجام کارهای دشوار آماده کنید. مثلاً شاید فکر کنید نمی‌توانید کارکردی که رئیستان از شما انتظار دارد را عملی کنید. نگران نباشید. از امروز هدفتان را رسیدن به نقطه مورد انتظار قرار دهید. شاید همیشه دوست داشته‌اید که فرد تأثیرگذاری باشید و اسم شما روی جلد نشریه‌های معتبر درج شود. از همین امروز تصمیم بگیرید این آرزو را محقق کنید. برای رسیدن به هر هدفی کافی است، در فکرتان، خود را در جایگاهی که واقعاً می‌خواهید تصور کنید. هیچ کاری غیرممکن نیست".

یکی از مشکلاتی که مانع رسیدن ما به اهدافمان می‌شود این است که همیشه اهداف کاملاً منطقی و حساب شده برای خودمان در نظر می‌گیریم. در این نوع هدف‌ها، انسان چندان برای خود تصویرسازی ذهنی نمی‌کند. از طرفی دست یابی به آن‌ها قطعاً نیازمند ایمان، شانس، جادو یا معجزه نیست. متأسفانه امروز، مردم روز به روز بیشتر نسبت به دنیای اطراف خود بدبین هستند و به همه امور با نگاهی مادی نگاه می‌کنند. شاید گاهی لازم باشد به دنیای معنوی و ماورایی نیز فکر کنیم. چون به زندگی انسان معنا می‌بخشد و باعث رشد فردی او می‌شود. داشتن ایمان باعث می‌شود انسان بتواند به اهدافی که از نظر دیگران بی معنی و محال است دست یابد.

3. به دنبال تأیید دیگران نباشید و با نگاهی انتقادی به کارهای خود نگاه کنید

یکی از فرهنگ‌های غلط در میان انسان‌ها این است که همیشه به دنبال دریافت تأیید از دیگران هستیم. به همین خاطر با کوچکترین انتقادی از سوی دیگران ناراحت می‌شویم و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا به طرف مقابل نشان دهیم که درباره ما اشتباه می‌کند. روانشناسان به این وضعیت سوگیری تاییدی می گویند. این اصطلاح بدان معنا است که انسان همیشه در کلام و عمل دیگران به دنبال تأیید کارها، رفتارها و حتی باورهای خود است اما در مقابل حاضر به پذیرش حالت‌های دیگر نیست.

اعضای خانواده و دوستان گاهی برای خوشایند انسان، به تعریف از شما بپردازند، در حالی که شاید گفته‌های آنها با واقعیت فاصله داشته باشد. بنابراین به جای این که دنبال تأیید و تمجید دیگران باشید، سعی کنید با نگاهی انتقادی به خود نگاه کنید. در این صورت حتماً عملکردتان ارتقاء خواهد یافت. وقتی کسی از شما انتقاد می‌کند، مطمئن باشید کارتان شایسته تعریف هم بوده است. چون وقتی نکته قابل توجهی در کار شما وجود داشته باشد، باعث جلب توجه رقبایتان خواهد شد.

4. بخشنده باشید تا کائنات هم نسبت به شما بخشنده باشد

برخی از افراد گمان می‌کنند که کمک کردن به دیگران باعث به خطر افتادن منافع آن‌ها می‌شود. در این دیدگاه، افراد به دنیا به چشم یک پای سیب بزرگ نگاه می‌کنند که هر کس تکه‌ای از آن بردارد، سهم بقیه از آن کم می‌شود. در این دیدگاه بهره مندی یکی، به معنی بی بهره ماندن بقیه است. در طرف مقابل، افرادی هستند که به اصل فراوانی معتقدند. آن‌ها به دنیا به چشم یک پای سیب نگاه نمی‌کنند بلکه آن را مجموعه‌ای بی نهایت از آن می‌دانند. بنابراین هر چه برای دیگران بیشتر بخواهید، خودتان به همان اندازه از کائنات دریافت خواهید کرد یا هرچه تلاش کنید به بقیه بیشتر کمک کنید، مجموعه دنیا نیز به شما بیشتر کمک خواهد کرد. داشتن چنین رویکردی، باعث ایجاد روابط مثبت، اعتماد و اطمینان در بین انسان‌ها می‌شود.

 

مقاله پیشنهادی: 11 عادت باور نکردنی که مانع موفقیت می شوند

موفقیت

 

در این باره مثال دیگری می‌زنم. فرض کنید در یک شرکت سرمایه گذاری مسکن، فردی خلاق و مبتکر کار می‌کند. او در کار خود از استراتژی‌هایی استفاده می‌کند که قبلاً کسی از آن استفاده نکرده است. شاید با خود فکر کنید که این شخص نباید این راهبردها را برای کسی افشا کند، چون اگر بقیه بفهمند، از آنها استفاده خواهند کرد و آن را از انحصار او خارج خواهند کرد. حال اگر عکس این قضیه اتفاق بیفتد یعنی او به هر کسی که در شرکت هست درباره کارهایش توضیح دهد چه خواهد شد؟

این شخص می‌داند که وقتی یکی از استراتژی‌ها کارکرد خود را از دست بدهد، این توانایی را دارد که استراتژی جدیدی پیدا کند. این رویکرد، اصل زیربنایی رهبری و نوآوری است. چون در واقع باعث جلب اعتماد دیگران نسبت به درستی استراتژی‌های خود شده است. اتخاذ چنین رویکردی در کسب و کارهایی مانند فروش محصول، هم به نفع شخص و هم به نفع دیگران خواهد بود. زیرا باعث افزایش فروش و میزان درآمد خواهد شد. همه اینها، نتیجه این است که فرد ایده‌ها، منابع و اطلاعات را تنها منحصر به خودش نکرده است.

5. به دنبال خلق شرایط مورد نظرتان باشید

بسیاری از کارآفرینان، با تغییر در طراحی محصولات، آن را به شکلی که خودشان دوست دارند در می آروند. این همان استراتژی حل مشکل است. یعنی فرد در مواجهه با شرایط دشوار به دنبال یافتن راه حلی برای آن است. آهنگسازان و هنرمندان نیز همین استراتژی را در کار خود پیش گرفته‌اند. آن‌ها به دنبال ساخت آهنگ یا کشیدن نقاشی یا نوشتن کتابی هستند که خودشان می‌پسندند. شما هم در کار خود به دنبال خلق شرایط یا موقعیت‌هایی باشید که خودتان دوست دارید. کار شما باید قبل از هر چیز، انعکاسی از خواسته‌ها و سلیقه‌های شما باشد. اگر محصولی که می‌سازید را دوست نداشته باشید، آیا از دیگران می‌توانید انتظار داشته باشید که آن را دوست داشته باشند؟ قطعاً نه.

6. منتظر فرصت نباشید، خودتان آن را بسازید

فرصت و شرایط آن هم در شکل مطلوبش، هیچ گاه خود به خود ایجاد نمی‌شود. به جای اینکه آرزوی داشتن این‌ها را داشته باشید، چرا خودتان دست به کار نمی‌شوید و از امکاناتی که دارید استفاده نمی‌کنید. به جای این که منتظر فراهم شدن شرایط باشید، خودتان دست به کار شوید. گاهی افراد زندگی زناشویی‌شان را به امید یافتن شخص مناسب‌تر، برهم می‌زنند. این افراد در رابطه بعدی هم موفق نیستند. آنچه باعث شکست این افراد شده، قطعاً شرایط نبوده بلکه خودشان مقصر بوده‌اند.

7. برای شروع کار تعلل نکنید

اگر هر روزی که می‌گذرد، برنامه‌ای برای پیشرفت و بهبود کار خود نداشته باشید، یا آن را به شروع هفته بعد یا ماه بعد موکول کنید، بدون این که خودتان متوجه شده باشید، بخش عمده‌ای از وقت و جوانیتان به هدر خواهد رفت و اوضاع پیچیده‌تر خواهد شد. این کار می‌تواند کم کردن وزن، راه اندازی یک کار جدید یا آموختن یک مهارت تازه باشد.

 

موفقیت در افزایش درآمد

 

در این مقاله با روش‌های ساده رسیدن به موفقیت آشنا شدیم. رسیدن به موفقیت اگرچه در نگاه اول دشوار به نظر می‌رسد اما با استفاده از راهکارهای بالا می‌توانید آن را محقق کنید. فقط کافی است این قابلیت را در خودتان باور داشته باشید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/simple-success-formula
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط