افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

برون سپاری چیست ؟ - مزایا ، معایب و مشکلات برون سپاری چیست ؟

توضیحات کوتاه :
برون‌سپاری می‌تواند شامل امضای یک قرارداد باشد تا کار یک بخش کامل یا تنها یک وظیفه کوچک را برای شما انجام دهد. در هر دو صورت این کار به معنای دادن اختیار و کنترل یک کار به یک شرکت دیگر است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برون سپاری چیست ؟ - مزایا ، معایب و مشکلات برون سپاری چیست ؟

 

خلاصه‌ای از مقاله: 
برون سپاری "Outsourcing" چیست ؟ معمولاً شرکت‌ها در تلاش برای کاهش هزینه‌های عملیاتی و افزایش کارایی، برون‌سپاری را در نظر می‌گیرند. برون‌سپاری به معنی دریافت کالا یا خدمات از منبعی در خارج از شرکت است. در شرکت‌های بزرگ، برون سپاری می‌تواند ابعاد گسترده‌ای داشته باشد اما به عنوان مثال در یک رستوران خانوادگی کوچک، کارهای حسابداری را می‌توان به یک حسابدار مستقل سپرد. اگر شما هم به برون‌سپاری فکر می‌کنید، در نظر داشته باشید که این کار می‌تواند مزایا و معایبی داشته باشد که در این مقاله به آنها می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 

آیا برون سپاری به کارایی بیشتر منجر میشود؟

برون‌سپاری"Outsourcing" می‌تواند شامل امضای یک قرار داد باشد تا کار یک بخش کامل یا تنها یک وظیفه کوچک را برای شما انجام دهد. در هر دو صورت این کار به معنای دادن اختیار و کنترل یک کار به یک شرکت دیگر است. شما نمی‌توانید مطمئن باشید که آن شرکت از ارزش‌ها و اصولی مانند اصول شما برخوردار باشد و به احتمال زیاد اشتیاق شما را هم نخواهد داشت. آن شرکت بیشتر به این فکر می‌کند که از خدماتی که به شما ارائه می‌دهد سود کسب کند. 

 

چگونه برای همیشه ثروتمند شویم

 

اما نکته مثبت این است که سود می‌تواند انگیزه خوبی باشد و شما می‌توانید به آن شرکت که تجربه بالاتری از شما دارد اعتماد کنید. این شرکت می‌خواهد کار شما را خوب انجام دهد چون می‌خواهد در بازار باقی بماند. این کار ممکن است با استانداردهای بالاتری از آنچه که خودتان انجام می‌دادید اجرا شود. با برون‌سپاری مشکلات مربوط به آموزش کارکنان نیز از بین می‌رود. وقتی کارهای پیش‌پاافتاده را برون‌سپاری می‌کنید، کارمندان زمان بیشتری دارند تا کارهای اصلی و مهم را انجام دهند. همچنین شما با برون‌سپاری به استعدادهای زیادی دسترسی خواهید داشت که امکان جمع‌کردن آنها در شرکت خود را ندارید. با این کار شما می‌توانید از بهترین خدمات باکیفیت بهره‌مند شوید بدون اینکه بخواهید حقوق ماهانه کامل را پرداخت کنید. 

 

مقاله پیشنهادی: نکات لازم برای طراحی کسب و کار 

برون سپاری چیست ؟

 

آیا برون سپاری باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود؟

در فرایند برون‌سپاری باید مراقب هزینه‌ها نیز باشید. هرچند همه هزینه‌ها باید در متن قرارداد ذکر شود، اما پرداختن به تمامی جزییات خدماتی که ارائه می‌شود شاید امکان‌پذیر نباشد و ممکن است خدماتی که پوشش داده نشده‌اند، منبع هزینه‌های اضافی برای شما شوند. بنابراین، قبل از بستن قرارداد، حتماً این هزینه‌ها را پیش‌بینی کنید. 
اما از سوی دیگر، برون‌سپاری به جای استخدام چندین کارمند ثابت، می‌تواند هزینه‌های شما را کاهش دهد. در صورت استخدام کارمند شما باید هزینه‌هایی مانند حقوق ثابت، بیمه و مزایا و مالیات کارکنان را نیز در نظر بگیرید. همچنین بسته به کاری که برون‌سپاری می‌کنید، ممکن است حتی در هزینه‌های خریداری تجهیزات نیز صرفه جویی کنید. 

آیا برون سپاری امن است؟

اطلاعات حقوقی بیزینس شما اهمیت حیاتی دارند. بسته به بخشی که برون‌سپاری می‌کنید، محرمانگی بیزینس شما می‌تواند تحت خطر قرار گیرد. اگر بخشی که برون‌سپاری می‌کنید شامل اطلاعات محرمانه شرکت مانند فرمول ساخت محصول باشد، باید قبل از اقدام، حتماً کارهای حقوقی لازم را انجام دهید.

شرکت مورد نظر را به طور کامل ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که داده‌های شما حفاظت می‌شوند. البته این بدان معنا نیست که اگر همه کارها در شرکت خودتان انجام شود، از درز اطلاعات جلوگیری می‌کنید. مسائل زیادی می‌توانند منجر به بروز و افشای اطلاعات شوند. 

 

مقاله پیشنهادی: کارمندان موفق استارت آپ ها چه ویژگی هایی دارند ؟ 

برون سپاری ( Outsourcing )

 

آیا برون سپاری به معنای شراکت است؟

سرعت و کارایی برای هر کسب‌وکاری در صدر اهمیت قرار دارد. اگر شما کارهای شرکت خود را به شرکتی برون‌سپاری کنید که در منطقه زمانی متفاوتی و مخصوصاً در یک کشور دیگر قرار دارد، کسب‌وکار شما می‌تواند 24 ساعته و 7 روز هفته در حال انجام باشد. شما حتی وقتی در خواب هستید، کسب‌وکارتان اجرایی می‌شود چون شریک شما در یک کشور دیگر به کارها رسیدگی می‌کند. 
اما مشکل این کار در اینجا است که ممکن است از لحاظ فرهنگی یا ارتباطی مشکلاتی به وجود آید. به عنوان مثال آیا آن شرکت همیشه به اینترنت دسترسی دارد؟ همچنین، موفقیت شرکت شما به موفقیت شریکتان بستگی دارد. همیشه این ریسک وجود دارد که شرکت برون‌سپاری با شکست مواجه شود و شما نیز از این موضوع ضرر کنید. به همین دلیل باید قبل از بستن قرارداد، وضعیت مالی شرکت مورد نظر را به دقت بررسی کنید.

یکی از بدترین اتفاقاتی که می‌تواند رخ دهد این است که شرکت مورد نظر به دلیل شکست نتواند به تعهدات خود در مقابل شما عمل کند و چون تمام سرمایه خود را از دست داده است، شما نیز مبلغ قرار داد را از دست خواهید داد. البته نکته اینجاست که به احتمال زیاد آن شرکت، با شرکت‌های دیگری نیز کار می‌کند و کسب‌وکار شما تنها مشتری آنها نیست. 

 

مقاله پیشنهادی: چگونه در کسب و کار خود دوام بیاوریم ؟ 

برون سپاری، مزایای و معایب

 

بررسی تمام جوانب برای برون سپاری

کلمه برون‌سپاری برای افراد محتلف معانی مختلفی دارد و می‌تواند تا حدودی بحث برانگیز باشد. اگر شما در محلی زندگی می‌کنید که یک شرکت برون‌سپاری دارد و دوستان و همسایه‌های شما را استخدام می‌کند، بالطبع برون‌سپاری می‌تواند خوب باشد. اما اگر دوستان و همسایه‌های شما به دلیل اینکه خدمات به یک شهر یا کشور دیگر برون سپاری شده، کار خود را از دست بدهند، برون‌سپاری از جانب شما می‌تواند کار مناسبی نباشد. اگر بخشی از کار خود را برون‌سپاری کنید، ممکن است روحیه بقیه تیم ضعیف شود. به این دلیل که وقتی شما بخشی از کار یک تیم را برون‌سپاری می‌کنید، ممکن است اعضای تیم فکر کنند که شغل آنها نیز در خطر است و ممکن است کار آنها هم برون‌سپاری شود. مدیریت باید مراقب پیامی باشد که برون‌سپاری به کارمندان شرکت می‌دهد. به همین دلیل بسیار ضروری است که تمامی مزایا و معایب این کار را بسنجید تا مطمئن شوید که برون‌سپاری برای شما کار مناسبی است یا خیر. 

 

با فروش در آمازون کسب درآمد دائمی داشته باشیم

 

برون‌سپاری همیشه بر فرهنگ شرکت اثر منفی ندارد اما شما باید قبل از ورود به این حوزه، تمامی جوانب را در نظر بگیرید. از آنجا که این موضوع می‌تواند تأثیر بزرگی بر فرهنگ شرکت داشته باشد، باید حتماً آن را جدی بگیرید. بنابراین با در نظر گرفتن همه مزایا و معایب برون‌سپاری، و بررسی تمامی هزینه‌ها بهترین تصمیم را برای شرکت خود اتخاذ کنید.

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/outsourcing-advantages-disadvantages
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط