تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

دیدگاه افراد موفق در مورد ایجاد انگیزه شخصی

توضیحات کوتاه :
شاید بتوان به جرات گفت که بهترین نوع انگیزه، انگیزه شخصی است. ممکن است شما با اصطلاح «انگیزه شخصی» آشنایی نداشته باشید اما مطمئناً قبلا این عبارت را شنیده‌اید و می دانید که چنین چیزی وجود دارد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
دیدگاه افراد موفق در مورد ایجاد انگیزه شخصی

 

خلاصه ای از مقاله

تنها شخصی که می‌تواند به شما کمک نماید که به موفقیت برسید و در راه رسیدن به اهداف خود انگیزه خود را حفظ کنید، خود شما می‌باشید. با نگاهی به زندگی افراد موفق متوجه می‌شوید که آنها با مشکلات و سختی‌های زیادی مواجه شده‌اند و تنها با تکیه بر خود و توانایی‌های خود توانسته‌اند به موفقیت برسند و تنها خود انگیزه‌ای برای موفقیت خود بوده‌اند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

داشتن انگیزه شخصی در زندگی

شاید بتوان به جرات گفت که بهترین نوع انگیزه، انگیزه شخصی است. ممکن است شما با اصطلاح «انگیزه شخصی» آشنایی نداشته باشید اما مطمئناً قبلا این عبارت را شنیده‌اید و می‌دانید که چنین چیزی وجود دارد. اجازه بدهید با یک مثال این اصطلاح را برای شما توضیح دهیم. شما باید دو حالت مختلف را در نظر بگیرید. در حالت اول شما مجبور هستید یک کار مشخص را انجام بدهید. شاید شما به این کار علاقه نداشته باشید اما می‌دانید که مجبور به انجام آن هستید و به همین دلیل هم مجبورید برای رسیدن به نتیجه مورد نظر به سختی کار کنید. در حالت دوم یک کار مشخص وجود دارد اما اجباری برای انجام آن وجود ندارد. شما به این کار علاقه‌مند هستید و آن را با علاقه زیادی پیگیری می‌کنید. حتی گاهی ممکن است بدون اینکه کسی به شما بگوید، خودتان این کار را برای خودتان تعیین کنید و از انجام آن هم لذت زیادی ببرید. بسیار خب، به نظر خودتان در کدام یک از دو حالت گفته شده می‌توانید به نتیجه بهتری دست پیدا کنید؟ بدون شک همه شما به حالت دوم اشاره خواهید کرد. البته پاسخ این سؤال خیلی هم تعجب‌برانگیز نیست. چرا که کاملاً واضح و مبرهن است که کاری که با عشق و علاقه انجام شود، نتیجه بهتری را هم به همراه خواهد داشت. این احساس دقیقاً همان «انگیزه شخصی» است که در ابتدا به آن اشاره شده است.

 

مقاله پیشنهادی: چگونگی ایجاد انگیزه شخصی برای رسیدن به موفقیت

ایجاد انگیزه شخصی

 

انگیزه افراد موفق در زندگی چه بوده است؟

شکست می‌تواند سبب رسیدن به موفقیت‌های بزرگ در زندگی شود

این جمله دقیقاً در شخصیت مایکل جردن خود را نشان می‌دهد. همانطور که مطمئناً می‌دانید، مایک جردن یک بسکتبالیست بسیار بزرگ است که حتی می‌توان با اطمینان او را بهترین بازیکن بسکتبال دانست. او، محمد علی کلی و پله به عنوان سه شخصیت ممتاز در قرن بیستم انتخاب شدند. از نظر او شکست باعث تلاش بیشتر او شده است. اولین شکست او مربوط به زمانی است که اسم او در بین اعضای انتخاب شده تیم بسکتبال مدرسه نبود. بعد از این اتفاق او به راحتی می‌توانست از این هدف خود دست بکشد و ناامید شود اما درباره او چنین اتفاقی صورت نگرفت. او به جای ناامید شدن، ناامیدی را ناامید کرد. مایکل تلاش خود را بیشتر کرد و توانست سال بعد به خواسته خود دست پیدا کند و نامش را میان اعضای انتخاب شده ببیند و همانطور که گفته شد به بهترین بازیکن تاریخ در رشته بسکتبال تبدیل شود.

 

دیدگاه‌های افراد موفق در خصوص ثروتمند شدن

 

به جز خودتان هیچ کس نمی‌تواند باعث موفقیت شما شود

اپرا وینفری یکی از افرادی است معنای این جمله را حقیقتاً درک کرده و اکنون به یک الگوی جهانی تبدیل شده است. او به هیچ عنوان گذشته خوبی را نداشته و سختی‌های زیادی را پشت‌سر گذاشته است اما اکنون به عنوان ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی تبار در قرن بیستم شناخته می‌شود. او تصمیم گرفت که مسئولیت زندگی خود را برعهده بگیرد، چرا که به این باور رسیده بود هیچ‌کس به غیر از خود او نمی‌تواند موفقیت او را سبب شود. اپرا سالها تلاش کرد و سختی‌های مسیر را تحمل نمود تا توانست به جایگاه فعلی خود دست پیدا کند. به اعتقاد او هرکسی مسئول زندگی خودش است و این طرز فکر شما است که حقیقت شما را به‌وجود می‌آورد.

اعتقاد به مرگ می‌تواند سبب گرفتن تصمیم‌های بزرگ در زندگی شود

بدون شک استیو جابز کسی است که توانسته زندگی میلیون‌ها انسان را تغییر دهد. او یک کارآفرین بزرگ و بنیان‌گذار شرکت اپل بود که در زمینه کاری خود یکی از بهترین‌ها به‌شمار می‌رود. به اعتقاد او مرگ انگیزه اصلی پیشرفت او در زندگی و کار بوده است. چرا که زمانی که فردی باور داشته باشد که به زودی قرار است بمیرد، می‌تواند تصمیمات بزرگ‌تری را بگیرد. از نظر او زمانی که انسان می‌میرد تمام ترس‌ها، تجربه‌ها، احساسات و هر چیزی که در درون او وجود دارند هم از بین می‌روند و تنها نتیجه کارهای اوست که باقی می‌ماند. به کمک کارآفرینی‌های این فرد، میلیون‌ها نفر به سرکار رفتند و شرایط زندگی بهتری را به دست آوردند.

کنجکاوی برای انجام کارهای بزرگ، مسیر موفقیت را به شما نشان می‌دهد

والت دیزنی یکی از چهره‌های بسیار بزرگ در صنعت انیمیشن در جهان است که همراه با برادر خود شرکت والت دیزنی را بنیان نهاده است. او اعتقاد دارد که کنجکاوی همیشه درب‌های جدیدی به سمت موفقیت را روی شما می‌گشاید. به همین دلیل هم می‌گوید اگر رویایی دارید، می‌توانید به آن دست پیدا کنید. فقط کافی است که بخواهید و شجاعت داشته باشید تا به رویا خود دست پیدا کنید. او بارها و بارها در مسیر خود شکست خورد اما به مسیر و هدف خود باور داشت و توانست به نتیجه مطلوب دست پیدا کند.

چگونه انگیزه خود را در زندگی پیدا کنید؟

هدفگذاری داشته باشید

هدف‌های خود را روی کاغذ بنویسید. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که خیلی از ما مرتکب می‌شویم این است که اهداف خود را در ذهن نگه می‌داریم. اگر شما اهدافتان را بنویسید و در جایی که به‌طور مرتب آنها را می‌بینید، قرار دهید، هر روز آنها را می‌بینید و روی آنها متمرکز می‌شوید. شاید بتوانید برگه محتوی اهدافتان را روی یخچال، روبه‌روی تخت خوابتان، روی لپ‌تاپتان یا هر جایی که ممکن است زیاد با آنجا سروکار داشته باشید، بچسبانید تا همیشه آنها را ببینید. 

 

مقاله پیشنهادی: راهکارهای طلایی تقویت انگیزه و اراده | عزت خواه دات کام

افراد موفق چگونه می‌اندیشند

 

اهداف کوچک و بزرگ داشته باشید

اهداف بزرگ و کوچک در کنار یکدیگر معنا پیدا می‌کنند. اگر خودتان را به داشتن هدف‌های کوچک عادت دهید، دیگر داشتن هدف‌های بزرگ و تلاش برای دستیابی به اینگونه اهداف را فراموش خواهید کرد. از سوی دیگر گاهی ممکن است رسیدن به هدف‌های بزرگ زمان بر باشد و بدین ترتیب شما انگیزه اولیه خود را از دست دهید. چرا که تصور می‌کنید که رسیدن به هر خواسته و هدفی سخت و دشوار است و برای به نتیجه رسیدن به زمان زیادی نیاز است. در نتیجه اگر هر دو نوع را در زندگی داشته باشید، خیلی راحت‌تر می‌توانید در مسیر روبه‌جلوی خود پیش بروید.

اهداف بزرگ خود را به اهداف کوچک‌تر تقسیم کنید

اهداف بزرگ خود را به اهداف کوچک‌تر تقسیم کنید تا در هر قدم به بخشی از آن دست پیدا کنید. در هر مرحله فقط روی همان قدمی که باید برای رسیدن به هدف اصلی بردارید، تمرکز کنید. سپس در ادامه هر زمان که توانستید آن مرحله را با موفقیت پشت‌سر بگذارید، به سراغ مرحله بعد بروید. این موفقیت‌های کوچک سبب می‌شوند که شما انگیزه خود را از دست ندهید و تصور نکنید که رسیدن به این هدف کار غیرممکن یا دشواری است.

به خودتان جایزه بدهید

آیا شما می‌توانید کسی را پیدا کنید که بگوید به جایزه گرفتن علاقه‌ای ندارد؟ مسلماً جواب شما به این سؤال منفی است. انسان با تشویق شدن و جایزه گرفتن احساس بهتری پیدا می‌کند. پس هر زمان که کاری را با موفقیت به اتمام رساندید، به خودتان جایزه بدهید. مثلاً بگویید اگر امروز این کار را به خوبی به اتمام رساندم، بعد از ظهر نیم ساعت در پارک پیاده‌روی خواهم کرد. همین جایزه‌های کوچک هم به راحتی می‌توانند برای مدت زمان زیادی انگیزه شما را در سطح بالا نگاه دارند.

از هیچکس جز خودتان توقع نداشته باشید

به یاد داشته باشید که اگر شما در زندگی به هر دستاورد بزرگی هم دست پیدا کنید، در نهایت این موفقیت تنها به خود شما اختصاص دارد. از یک سو شاید بتوان به جرات گفت که موفقیت شما بیش از هر شخص دیگری، برای خودتان اهمیت دارد. از سوی دیگر باید این را هم در نظر داشته باشید که دیگران هم همچون شما برای زندگی خود برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری مشخصی دارند. پس تنها کسی که می‌تواند به شما برای رسیدن به هدف‌هایتان کمک کند، خودتان هستید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/motivation-secrets-of-successful-people
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مسیح گفته:
۰ | ۱

یه جمله معروف هست که می گه تنها شخصی که باعث موفقیت شما میشه خود شما هستین و تنها شخصی هم که مانع شما میشه باز هم خود شما هستین.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

حضور پر مهر شما ما را در مسیر پیشرفت و توسعه  همراهی می نماید. 

پاسخ

مطالب مرتبط