افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مهمترین فاکتور موفقیت | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
مهم‌ترین و قدرتمندترین فاکتور در رشد شخصی و موفقیت طولانی مدت در زندگی، استفاده از «ساعت طلایی» روز است. شما در زندگی خود تبدیل به فردی می‌شوید که بیشتر اوقات درباره آن فکر می‌کرده‌اید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

 • 2.2k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
مهمترین فاکتور موفقیت | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت استفاده بهینه از ساعات طلایی روز است. در واقع شخصیت شما، حاصل ایده‌ها، اطلاعات و احساساتی است که در طول روز به آنها فکر می کنید. در این مقاله قصد داریم به فاکتورهای موفقیت و اینکه افراد موفق چگونه موفق شده اند بپردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

خصوصیات افراد موفق چیست؟

مهم‌ترین و قدرتمندترین فاکتور در رشد شخصی و موفقیت طولانی مدت در زندگی، استفاده از «ساعت طلایی» روز است. شما در زندگی خود تبدیل به فردی می‌شوید که بیشتر اوقات درباره آن فکر می‌کرده‌اید.

در واقع شخصیت شما، حاصل ایده‌ها، اطلاعات و احساساتی است که از زمان بیدار شدن از خواب در صبح تا زمان رفتن به تختخواب در شب به ذهن خود وارد کرده‌اید. همه این عوامل بر شما تأثیر می‌گذارند، با این حال اثر بعضی از آنها بیشتر از بقیه است.

مثلاً افکاری که تا یک ساعت اول بعد از بیدار شدن از خواب به ذهن شما وارد می‌شود و اصطلاحاً ساعت طلایی نام دارد، تأثیر شگرفی بر نحوه فکر کردن، احساس و عملکرد شما طی ساعت‌های بعدی روز دارد. در این مقاله قصد داریم به موضوع موفقیت و این که افراد موفق چه کسانی هستند بپردازیم.

 

چگونه درامد بیشتری در کسب و کار داشته باشیم؟

 

چگونه رشد فردی خود را ارتقا دهید؟

دقیقاً 95 درصد هر کاری که انجام می‌دهید یا حرفی که می‌زنید، تحت تأثیر عادت‌های خوب یا بد شما است. افراد موفق عادت‌هایی را در خود تقویت می‌کنند که همراستا با هدف مورد نظرشان باشد.

عادات این افراد به گونه‌ای است که آن‌ها را به سمت رفتارهای مثبت و سازنده سوق می‌دهد و به رشد فردی آنها در طول زندگیشان کمک می‌کند. بنابراین از این مطلب می‌توان نتیجه گرفت که افراد ناموفق دارای عادت‌های بدی هستند که باعث می‌شود دست به کارهای نادرستی بزنند یا در دست‌یابی به هدف خود با شکست مواجه شوند.

هزاران سال، متفکران بزرگ و فیلسوفان، به بررسی مقوله موفقیت در زندگی انسان پرداختند. نتیجه بیشتر تحقیقات نشان می‌دهد که ایجاد عادت‌های خوب در خود، عامل موفقیت بخش قابل توجهی از این افراد است.

در این قسمت قصد داریم 6 عادت با ارزش افراد موفق را بررسی کنیم که شما با ایجاد آنها در خود می‌توانید بهره‌وری و کارکرد خود را در هر زمینه‌ای افزایش دهید.

 

موفق شدن

 

1. افراد موفق برای خود هدف تعیین می‌کنند

ویژگی مشترک افراد موفق، هدف‌گذاری موفق است. آن‌ها، این کار را برای خود به صورت یک عادت درآورده‌اند، یعنی برای هر روز از زندگی خود هدف دارند. افرادی که از موفقیت‌های بالایی در زندگی برخوردارند، هیچ روزی از زندگی‌شان را بدون هدف شروع نمی‌کنند.

آن‌ها کارهایی که قرار است در طول روز انجام دهند را می‌نویسند و برنامه‌ای برای تحقق آن‌ها در نظر می‌گیرند و روزانه، همزمان با عمل کردن به برنامه خود، آن را بررسی کرده و در صورت لزوم تغییراتی در آن اعمال می‌کنند. به عبارت دیگر، دقیقاً می‌دانند که در زندگی به دنبال به دست آوردن چه چیزی هستند.

2. افراد موفق نتیجه مدار هستند

دومین موضوع مهم در روش زندگی افراد موفق، این است که به نتیجه‌ کار خود توجه زیادی نشان می‌دهند. به همین خاطر:

 • دائماً در حال یادگیری هستند تا به این وسیله نقاط ضعف خود را شناخته و عملکرد بهتری از خود نشان دهند.
 • به مدیریت زمان و نقش آن در انجام بهتر کارها اهمیت زیادی می‌دهند. یعنی می‌دانند کارهای خود را به چه صورتی اولویت‌بندی کنند تا وقت کافی برای به پایان رساندن آن داشته باشند.

 

مسیر موفقیت

 

3. افراد موفق اهمیت ارتباط مؤثر را می‌دانند

سومین عادتی که برای رسیدن به موفقیت باید در خود ایجاد کنید این است که به افراد پیرامون خود توجه کنید و گسترش روابط با دیگران را جزء اولویت‌هایتان قرار دهید. به این منظور لازم است ویژگی‌هایی مانند صبوری، مهربانی، بخشندگی و درک متقابل را در خود تقویت کنید.

در واقع، تمام شادی‌های شما در زندگی، نتیجه توانایی کنار آمدن با دیگران است. خوشبختانه از زمانی که تصمیم بگیرید، می‌توانید در روابط خود با دیگران، به فرد فوق‌العاده‌ای تبدیل شوید. همانطور که ارسطو نیز گفته است، تنها راه برای ایجاد هر عادتی در خود این است که آن را به شکل منظم تمرین کنید.

بنابراین، اگر در روابط خود با دیگران، همیشه تلاش کنید تا بهترین عملکردتان را داشته باشید، بهتر می‌توانید خصوصیات یک فرد موفق (در زمینه ارتباطات) را در خود نهادینه کنید و آن را به جزئی از شخصیت خود تبدیل کنید.

 

مقاله پیشنهادی: روش های برقراری ارتباط موثر با دیگران

رموز موفقیت

 

4. افراد موفق به سلامتی خود اهمیت می‌دهند

چهارمین عادتی که برای تبدیل شدن به یک فرد بسیار موفق باید در خود ایجاد کنید، اهمیت دادن به سلامتی و تندرستی است.  این بدان معنی است که باید به دقت به رژیم غذایی خود توجه کنید و همیشه غذای مناسب و با حجم کافی را مصرف کنید. همچنین باید به طور منظم ورزش کنید.

این ورزش‌ها باید به گونه‌ای باشد که بیشتر عضلات و مفصل‌های بدن شما درگیر شوند تا انعطاف پذیری و شکل آن‌ها حفظ شود. سر انجام این که باید در کنار رژیم غذایی و ورزش، به خواب و تفریح خود نیز اهمیت دهید تا تمام عمر زندگی سالمی داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که سلامتی، مهم‌ترین دارایی شما است و کاملاً تحت تأثیر عادت‌هایی است که در طول زندگی در خود ایجاد کرده‌اید.

5. افراد موفق درستکار هستند

درستکاری یکی دیگر از عادت‌ها و خصوصیات مثبت است که به موفق شدن شما کمک خواهد کرد. منظور از درستکاری، این است که برای انجام هر کاری، به «اصل واقعیت» توجه داشته باشید. یعنی دید واقع‌بینانه‌ای نسبت به خودتان و توانایی‌هایتان داشته باشید و ارزش‌های اخلاقی مشخصی برای خود در نظر بگیرید و عملکردتان بر مبنای این ارزش‌ها باشد.

مثلاً اگر محصول خاصی را تولید می‌کنید، همیشه به نیازهای مشتریان خود توجه داشته باشید و همان شعاری را برای تبلیغ آنها به کار ببرید که واقعاً معتقد هستید می‌توانید عملی کنید.

7. افراد موفق خویشتندار هستند

هفتمین عادت افراد موفق که تضمین کننده عادت‌های دیگر نیز هست، خویشتنداری است. یعنی این که بتوانید بر خودتان و واکنش‌هایی که به محیط اطرافتان نشان می‌دهید تسلط داشته باشید. به عبارت دیگر در برخورد با اشتباهات دیگران، به جای این که کنترل خود را از دست بدهید، به دنبال یافتن بهترین راه حل باشید.

مهم‌ترین فاکتور موفقیت چیست؟

شاید بهترین فاکتور موفقیت و عادتی که می‌توانید در خود ایجاد کنید این است که از ساعت‌های  طلایی روز خود به بهترین شکل استفاده کنید و هر روز خود را با اندیشه و با هدف بهره‌وری طی کنید تا به این وسیله بتوانید در ساعات پیش رو، عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید.

در این جا، فرمولی موفقیت آمیز و مؤثر به شما معرفی می‌کنیم که برای هزاران نفر از افراد کارآیی داشته و به آنها کمک کرده است تا اصطلاحاً از فرش به عرش برسند.

سعی کنید این فرمول را به مدت 21 روز تکرار کنید و بعد در مورد مفید بودن یا نبودن آن قضاوت کنید. اگر این رفتارها را به مدت 21 روز تمرین کنید، کل دنیای شما به شکلی مثبت و غیر قابل تصور تغییر خواهد کرد.

 

فاکتور موفقیت

 

استفاده از رژیم 21 روزه برای ذهن

 • از همین فردا شروع کنید و هر روز دو ساعت زودتر از ساعتی که باید در محل مورد نظر باشید از رختخواب بلند شوید و اولین ساعت طلایی روز را به خودتان و ذهنتان اختصاص دهید. اگر هر روز صبح ورزش می‌کنید، آن را قبل از انجام تمرینات ذهنی انجام دهید.
 • پیش از این که تلویزیون یا رادیو را روشن کنید و یا شروع به خواندن روزنامه کنید، 30 تا 60 دقیقه از وقت خود را صرف خواندن مطالب انگیزشی، الهام بخش یا آموزشی کنید. همیشه اولین فکری که به ذهن خود راه می‌دهید باید مثبت، سالم و هماهنگ با زندگی‌ای باشد که می‌خواهید برای خود بسازید.
 • بعد از این که خواندن صبحگاهی خود را تمام کردید، یک دفتر یادداشت فنری بردارید و 10 الی 15 هدف هوشمندانه برای زمان حال برای خود بنویسید، گویی آنها را در زندگی خود به دست آورده‌اید. در این جا چند نمونه برایتان ذکر می‌کنیم: «من هر سال، 100 هزار دلار درآمد خواهم داشت»، «می‌خواهم وزنم را به 74 کیلوگرم برسانم و بدنی آماده و ورزیده داشته باشم»، « می‌خواهم یک ماشین بی. ام. و خاکستری آخرین سیستم بخرم»، «می‌خواهم در یک خانه 1000 متری زندگی کنم» و غیره. هر روز صبح، فهرست هدف‌های خود را بنویسید و به هدف‌هایی که روز قبل نوشته بودید نگاه نکنید. این کار، یک فاکتور بسیار مهم برای رسیدن به اهداف مورد نظر است.
 • برای هر روز خود برنامه‌ریزی کنید. بعد از این که هدف‌هایتان را نوشتید، فهرستی از کارهایی که باید در طول آن روز انجام دهید، تهیه کنید و سپس آن را از نظر اولویت، ارزش و اهمیت، مرتب کنید.

 

مهمترین فاکتور موفقیت

 

 • ابتدا مهمترین و با ارزش‌ترین کار خود را انجام دهید و بعد به کارهای دیگر بپردازید. در تمام مدتی که یک کار به خصوص را انجام می‌دهید، تمام تمرکز خود را معطوف به آن کنید و به موضوع دیگری فکر نکنید. وقتی کارهای مهم خود را اوایل صبح، یعنی در طول ساعت طلایی شروع می‌کنید و به پایان می‌برید، متوجه موجی از انرژی، شادی و اعتماد به نفس می‌شوید که هنگام انجام وظایف دیگر نیز همچنان در شما وجود دارد و بازدهی عمومی شما را در بقیه اوقات روز، افزایش می‌دهد.
 • هنگام رانندگی، رادیو را خاموش کنید و به فایل‌های صوتی آموزشی گوش کنید و با این کار، افکار و ذهنیت مثبت برای انجام کارها در خود ایجاد کنید. این بهترین راه برای توسعه فردی در طول زندگی‌تان است.
 • سرانجام، سعی در افزایش سرعت خود داشته باشید. یعنی وقتی کاری را تمام کردید، کار بعدی را شروع کنید و وقت خود را هدر ندهید. هرچه سرعت حرکت شما بیشتر باشد، انرژی بیشتری هم خواهید داشت و در مدت کوتاهی کارهای بیشتری انجام خواهید داد و از این بابت خوشحال‌تر خواهید بود.

ساعت طلایی چه نقشی در موفق شدن شما دارد؟

یکی از فواید صبح زود بیدار شدن این است که می‌توانید اولین ساعت از روز را صرف خودسازی ‌کنید. به این ترتیب، بعد از مدتی با دیدن تفاوتی که در احساس خود پیدا کرده‌اید و نتایجی که به دست آورده‌اید، شگفت‌زده خواهید شد. همچنین طرز تفکر شما نسبت به خودتان و مقوله موفقیت تغییر خواهد کرد، سطح درآمدتان افزایش خواهد یافت، در زمینه توسعه فردی پیشرفت خواهید کرد و در تمام سطوح به موفقیت خواهید رسید.

 

چگونه در آمازون فروشنده شویم و درآمد دلاری داشته باشیم؟

 

هر کدام از عادت‌هایی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم، یعنی هدف‌مداری، نتیجه‌مداری، ایجاد ارتباط با دیگران، توجه به سلامتی، درستکاری و خویشتنداری را می‌توانید در خود ایجاد کنید.

جایگاهی که شما امروز در آن قرار دارید، نتیجه عادت‌هایی است که در خود به وجود آورده‌اید. عادت‌های شما عمدتاً به شکل تصادفی و از زمانی که کودک بوده‌اید در شما شکل گرفته‌اند.

اگر از همین امروز تصمیم بگیرید عادت‌های مثبت و سازنده را در خودتان تقویت کنید، به موفقیت‌های بزرگی در زندگیتان دست خواهید یافت و دیگر می‌توانید کنترل کاملی بر شخصیت خود و اتفاقاتی که در آینده برایتان رخ خواهد داد، داشته باشید.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/main-success-factor
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط