تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

سایت آمازون را بررسی کنیم

توضیحات کوتاه :
در این مقاله، درباره یکی از امکانات ویژه و جالب آمازون یعنی فروشگاه‌های بدون صندوقدار آمازون و سازوکار آن صحبت خواهیم کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
سایت آمازون را بررسی کنیم

 

خلاصه ای از مقاله

قریباً یک سال بعد از این که شرکت آمازون طرح فروشگاه‌های بدون صندوقدار را اعلام کرد، آن را به طور رسمی افتتاح و به عموم معرفی کرد. این فروشگاه، شکل پیشرفته و مطمئن‌تری از فروشگاه‌های معمولی و صورت کوچک شده فروشگاه‌های Wholefoods به شمار می‌آمد که در آن توجه عمدتاً به ارائه غذاهای آماده و برندهای پیشرفته است. همانطور که حتماً می دانید، این فروشگاه صف وارسی یا صندوقدار ندارد. در این مقاله به این نوع فروشگاه ها بیشتر می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

فروشگاه‌های بدون صندوقدار آمازون

در این مقاله، درباره یکی از امکانات ویژه و جالب آمازون یعنی فروشگاه‌های بدون صندوقدار آمازون و ساز و کار آن صحبت خواهیم کرد. این فروشگاه‌ها به نام Amazon Go شناخته می‌شوند. تقریباً یک سال بعد از این که شرکت آمازون طرح فروشگاه‌های بدون صندوقدار را اعلام کرد، آن را به طور رسمی افتتاح و به عموم معرفی کرد. این فروشگاه، شکل پیشرفته ومطمئن‌تری از فروشگاه‌های معمولی و صورت کوچک شده فروشگاه‌های Wholefoods به شمار می‌آمد که در آن توجه عمدتاً به ارائه غذاهای آماده و برندهای پیشرفته است. همانطور که حتماً می دانید، این فروشگاه صف وارسی یا صندوقدار ندارد.

در این فروشگاه، اگرچه کارمندان و کارگرانی مشغول به کار هستند، با این حال، در مقایسه با فروشگاه‌های کوچک خواروبار فروشی یا زنجیره‌ای، تعداد افراد کمتر است. هنوز مشخص نیست که تعداد کارکنان مجدداً تا چند نفر کاهش می‌یابد و این که آیا فقط وجود صندوقدار در این نوع فروشگاه‌ها ضرورت ندارد یا افراد دیگر هم ممکن است حذف شوند. تقریباً 6 درصد نیروی کار آمریکا یعنی بیش از 8 میلیون نفر، در فروشگاه‌های خرده فروشی، صندوقدار هستند.

 

کسب و کار میلیاردی

 

سازوکار فروشگاه‌های بدون صندوقدار چگونه است؟

سرویس Amazon Go با کمک انواع فناوری‌ها، کار خود را دنبال می‌کند. سنسور و مشاهده‌گر کامپیوتری و در کنار آنها اپلیکیشن های تلفن همراه و اکانت آمازون، به شما در استفاده از این سرویس کمک می‌کنند. اگر کاربر آمازون هستید، بایستی اپلیکیشن Amazon Go را نصب کرده و یک کارت پرداخت پیش‌فرض برای آن در نظر بگیرید. پس از نصب اپلیکیشن، خریدار هنگام ورود به فروشگاه، یک کد QR را اسکن می‌کند که شبیه اسکن عبور در گیت‌های ورودی مترو است. این تکنولوژی به طورخودکار بررسی می‌کند که اجناس چه زمان برداشته یا در قفسه‌ها گذاشته می‌شود و سپس آنها را در سبد مجازی ردگیری می‌کند.

وقتی خریدار از فروشگاه خارج می‌شود، کارت پیش فرض آنها شارژ شده و رسیدی در اپلیکیشن نشان داده می‌شود. افراد زیادی هستند که درباره آینده این فروشگاه بدبین هستند. به نظر آنها این فروشگاه در زمان‌هایی که تردد در آن زیاد است، دچار مشکل و اختلال می‌شوند. با این حال من فکر می‌کنم که تأخیر در افتتاح فروشگاه به آمازون امکان داده است تا این نرم افزار را کاملاً امتحان کرده و از کارایی آن در زمان‌های پرترافیک و پر تردد فروشگاه هم مطمئن شود.

این فروشگاه‌ها، برای مراکز شهر که تمرکز جمعیت در آنها زیاد است، کاملاً ایده آل می‌باشد. اگرچه من این موضوع را مستقیماً درمورد آمازون برسی نکرده‌ام اما تصور می‌کنم فروشگاه‌هایGo، یک مفهوم جهانی هستند که در صورت فراهم بودن شرایط می‌توانند به دیگر بازارهای جهان هم گسترش یابند. مثلاً لندن، شهر خوبی برای تأسیس این نوع فروشگاه‌ها است.

 

تحلیل سایت آمازون

 

تأثیر Amazon Go بر سایر خرده فروشان

حال شاید بپرسید، Amazon Go چه تأثیری بر سایر خرده فروشان دارد. این سؤال مهمی است که به ذهن هر کسی ممکن است خطور کند. جواب کوتاهی که به این سؤال می‌توان داد این است: این تأثیر فوری نخواهد بود. در بازارهایی که فروشگاه‌های Amazon Go وجود دارند، مغازه‌های خواروبار فروشی و بیست و چهار ساعته زودتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند. با این حال، تأثیر این دسته از فروشگاه‌ها بر خرده‌فروشان به شکل گسترده و چشم‌گیرتری خواهد بود. صفوف طولانی و کارکنان بداخلاق و گاه گستاخ، خرید از فروشگاه‌های معمول را به تجربه‌ای ترسناک برای افراد تبدیل کرده است.

به همین خاطر بیشتر افراد حاضر نیستند برای خرید به فروشگاه‌های فیزیکی بروند. کوتاه کردن یا به طور کلی حذف صف‌های وارسی یکی از مواردی است که هنوز چندان در میان صاحبان فروشگاه‌ها رایج نیست و البته عملی شدن و تهیه امکانات مورد نیاز برای راه اندازی آنها، خود جای بحث دارد. به علاوه، این سؤال مطرح است که آیا تکنولوژی Amazon Go را می‌توان به دیگر محیط‌های خرده فروشی هم منتقل کرد یا نه. در جواب باید گفت بله این کار به اشکال مختلف عملی است. شرکت آمازون به دنبال افتتاح دومین شعبه Amazon Go در مرکز سیاتل، خیابان پنجم، خیابان ماریون در ساختمان مدیسون سنتر است.

افرادی که شکل آزمایشی این فروشگاه را در طبقه همکف ساختمان آمازون دیده‌اند، متوجه شدند که تجربه خرید در این فروشگاه، تا حد زیادی مشابه فروشگاه جدید مرکز شهر است که نزدیک کتابخانه مرکزی سیاتل قرار دارد و قرار است روز دوشنبه افتتاح  شود. در حال حاضر همه چیز تدارک دیده شده است که فروشگاه Amazon Go در مرکز شهر سیاتل افتتاح شود، زیرا این نخستین مورد از گسترش فروشگاه‌های بیست و چهار ساعته بدون صندوقدار در خارج از محدوده شرکت آمازون است.

مشتریان برای خرید از این فروشگاه باید ابتدا اپلیکیشن Amazon Go را بر روی تلفن هوشمند خود نصب کنند و هنگام ورود به فروشگاه، کدی را در دستگاه خود اسکن کنند. در این لحظه، سیستم دوربین‌ها و سنسورهای آمازون آنها را در زمان حرکت بین فقسه ها دنبال می‌کنند و پس از ترک، مبلغ مورد نظر را از کارت اعتباری، برای اقلامی که برداشته‌اند، کسر می‌کنند. این سیستم به وسیله صدها دوربین کار گذاشته شده در سقف و کارمندانی عمل می‌کند که بنا بر تقاضای سیستم و در صورت نیاز، برای بررسی اقلام خریداران اقدام می‌کنند.

 

مقاله پیشنهادی: فروشگاه های جدید Amazon Go

کمپانی آمازون

 

آمازون هنگام افتتاح این فروشگاه، مقداری از محصولات اعم از کالاهای عمده‌ای مثل چیپس و نوشیدنی که در فروشگاه‌های بیست و چهار ساعته به وفور یافت می‌شود تا برخی مواد غذایی که عرضه آنها در فروشگاه‌های خواروبار ممنوع است را به اولین فروشگاه Amazon Go خود منتقل کرد. مساحت این فروشگاه 167 مترمربع بود. فروشگاه جدید مرکز شهر که 134 متر مربع مساحت دارد برخی محصولات مانند شیر و نان و نوشیدنی را عرضه نمی‌کند. همچنین، فضا برای آشپزخانه داخلی نداشته و غذا‌های تازه را از یک آشپزخانه در شهر سیاتل تأمین می کند.

آینده Amazon Go

جیانا پیورینی، معاون شرکت آمازون که سرپرست راه اندازی این شکل فروشگاه‌ها است می‌گوید انتظار دارد در دومین فروشگاه، بخش زیادی از کارکنان دفتری و ارباب رجوع به این فروشگاه مراجعه کنند. فروشگاه دوم Amazon Go، هم در مرکز شهر قرار دارد و هم در مجاورت محله‌هایی است که جمعیت آنها روز به روز در حال افزایش است. خانم پیورینی در جریان بازدیدی که هفته گذشته از فروشگاه دوم داشت، همزمان که کارگران، قبل از باز کردن فروشگاه، قفسه‌ها را با خوراکی‌های فاسد نشدنی مثل آب نبات، آدامس، نوشیدنی و بسته‌های بیرون بر بلغور جو دوسر پر می‌کردند گفت: "جمعیت در این جا کمی با نقاط دیگر متفاوت است."

افتتاح فروشگاه  Amazon Go، همگام با بخش ارسال خواربار تازه و بازار Wholefoods آمازون، یکی از اقدامات شرکت سیاتل برای ورود به بازار خواربار فروشی است. زیرا این نوع مواد غذایی، بخش قابل توجهی از مواد مصرفی مشتریان را تشکیل می‌دهد که تا به امروز، حتی ورود تجارت الکترونیک هم تغییر چندانی در میزان نیاز و مصرف آنها ایجاد نکرده است. به گفته خانم پیورینی "آمازون به دنبال ارائه گزینه‌هایی است که مشتریان را به خرید از این شرکت ترغیب می‌کند. از طرفی مشتریان نیز به دنبال روش‌هایی هستند که برای آنها کارساز باشد."

در فروشگاه دومAmazon Go نیز همانند فروشگاه اول، قفسه‌ای از انواع لیوان، بطری آب و کوله پشتی‌های برند وجود دارد. تصمیم برای عرضه این اقلام، صرفاً به پیشنهاد خریداران و طی فرآیند برنامه ریزی گرفته شد. زیرا تصور این است که شاید مشتریان دوست داشته باشند یکی از این اقلام را به عنوان سوغات به شهر خود ببرند. فراموش نکنید که افتتاح شعبه دوم فروشگاه Amazon Go، آخرین مورد از بازگشایی این نوع فروشگاه‌ها توسط خانم پیورینی نیست.

 

کارآفرینی و ثروتمند شدن

 

اوایل سال جاری، این شرکت برنامه‌هایی را برای افتتاح شرکت در در شیکاگو و سانفرانسیسکو به تأیید رساند. این موضوع به تحلیلگرانی که اوضاع شرکت را دنبال می‌کنند نشان داد که وبسایت آمازون با استفاده از خود تکنولوژی و نه دادن مجوز به خرده فروشان دیگر، در پی ایجاد شعبه‌های جدیدی از Amazon Go است. خانم پیورینی به زمان افتتاح دو فروشگاه اعلام شده یا به گفته خودش دریچه‌های آینده سیاتل اشاره نکرده است.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر کسب و کار آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/lets-investigate-about-amazon-website
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط