تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نظر جف بزوس در رابطه با فروش در آمازون (بخش اول)

توضیحات کوتاه :
یکی از قسمت‌هایی که می‌تواند به شما کمک کند این است که شخصیت‌هایی که برای شما جذاب بوده را بشناسید و از برخی جنبه‌های شخصیتی آنها الگوبرداری کرده و تلاش کنید خودتان را به آنها نزدیک نمایید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

  • 3.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
نظر جف بزوس در رابطه با فروش در آمازون (بخش اول)

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله به قسمت اول مصاحبه میان دیوید روبنشتاین و جف بیزوس، بنیانگذار و مؤسس کمپانی آمازون صورت گرفته است می پردازیم. از آنجایی که آمازون یکی از سودآورترین شرکت‌های حال حاضر جهان بوده و جف از طریق این شرکت توانسته است عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کند، خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آغاز به کار برنامه هیروتایم

یک سورپرایز بسیار ویژه و یک خبر خوب برای شما داریم. برنامه‌ای که استاد حسین عزت خواه مدت‌ها قصد داشتند، اجرا کنند و به منظور افزایش رشد شخصی بسازند، آغاز به کار کرد. همانطور که می‌دانید سؤالی که ذهن خیلی از ما را به خود مشغول کرده این است که چگونه ثروتمند شویم؟ لازم است بدانید، برای اینکه بتوانیم پیشرفت کنیم و به موفقیت برسیم، می‌توانیم از یک راه حل بسیار خوب استفاده نماییم. یکی از قسمت‌هایی که می‌تواند خیلی به شما کمک کند این است که شخصیت‌هایی که برای شما جذاب بوده را بشناسید و از برخی جنبه‌های شخصیتی آنها الگوبرداری کنید.

سپس تلاش کنید خودتان را بیشتر به آنها نزدیک نمایید. این روش یکی از روش‌هایی است که استاد حسین عزت خواه خودشان نیز در زندگی از آن استفاده می‌کنند و به دیگران نیز، پیشنهاد می‌دهند. به همین علت، سعی کنید در هر رشته‌ای که هستید شروع به تحقیق کردن نموده، لیدرها و رهبران موفقی که در آن رشته هستند را پیدا کنید و درباره زندگی، عادات و مهم‌تر از همه روش فکر کردن آنها و نگرشی که به جهان دارند، بدانید.

 

فروش در آمازون

 

چشم انداز، مهم‌ترین چیزی است که همه ما باید در این جهان داشته باشیم. باید بدانید که با چه زاویه‌ای اتفاقات و چیزهایی که اطرافمان وجود دارند را می‌بینیم. بنابراین بسیار مهم است اگر در بخشی که می‌خواهیم در آن بهترین شویم لیدری وجود دارد، بفهمیم او به چه شکلی به دنیا نگاه می‌کند. چگونه تصمیم گیری کرده و به طور کلی نگرش و چشم انداز آینده او چه بوده است که اکنون به این نقطه رسیده و به یک فرد موفق تبدیل شده است. به همین علت استاد حسین عزت خواه تصمیم گرفتند برنامه بسیار خوب و البته متفاوتی را به نام هیروتایم بسازند. این برنامه پیرامون زندگی و مصاحبه‌های افراد بزرگ است که استارت کار با جف بیزوس، مؤسس کمپانی آمازون زده می‌شود و بعد از آن به سراغ ایلان ماسک و سایر افرادی که مورد نظر شما باشند، نیز خواهند رفت.

بسیار جذاب است که ببینیم دنیا از دید آنها به چه شکلی است و به طور کلی آنها چگونه زندگی می‌کنند. برای تهیه و تولید این مجموعه ویدئوها تلاش و زحمات زیادی کشیده شده و هزینه‌های زیادی نیز پیرامون این برنامه می‌شود. تنها انتظاری که از شما داریم این است که این ویدئوها را به اشتراک بگذارید تا به گوش دیگر افراد نیز برسد و بدین ترتیب زحمات تیم عزت خواه دات کام بی نتیجه نماند. همینطور از شما می‌خواهیم نظرات خود درباره این ویدئو را عنوان نموده و در صورتی که ویدئو خاصی نیز مورد نظر شما می‌باشد، آن را با ما در میان بگذارید. چرا که تنها هدف ما این است که شما بتوانید دنیا بهتری را در اطراف خود بسازید.

 

برنامه هیروتایم

 

کسب موفقیت با آمازون

این مصاحبه میان دیوید روبنشتاین، مجری برنامه peer to peer conversations و جف بیزوس، بنیانگذار و مؤسس کمپانی آمازون صورت گرفته است. از آنجایی که آمازون یکی از سودآورترین شرکت‌های حال حاضر جهان بوده و جف از طریق این شرکت توانسته است عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کند، دیدن این ویدئو خالی از لطف نیست. شما نیز اگر می‌خواهید در کسب و کار خود موفق شوید، می‌توانید جف بیزوس را به عنوان یک الگوی بسیار مناسب در نظر بگیرید. در ادامه متن این مصاحبه را اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

ارزش بسیار بالای سهام آمازون

دیوید: «سهام شما امسال 70 درصد افزایش داشته است. آیا این رشد تنها یک دلیل دارد یا چندین دلیل؟ چرا که 70 درصد رقم بسیار بالایی می‌باشد.»
جف: «من از سال 1997 به مدت بیست سال است که در جلسات آمازون سخنرانی می‌کنم. در همین جلسات نیز عنوان کرده‌ام زمانی که سهام شرکت در یک ماه به میزان 30 درصد افزایش پیدا می‌کند، نباید این تصور را داشته باشید که شما به میزان 30 درصد باهوش‌تر شده‌ باشید. چرا که در یک ماه دیگر ممکن است 30 درصد افت سهام داشته باشید و مطمئناً این بدین معنا نیست که شما 30 درصد کودن‌تر شده‌اید. من هرگز به ارزش سهام روزانه‌ای که به دست می‌آورم فکر نمی‌کنم.»

دیوید: «به هر حال این رشد 70 درصدی سهام شرکتتان، شما را به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل کرده است. آیا شما حقیقتاً به دنبال چنین مقامی بوده‌اید؟»
جف: «من هیچ وقت به دنبال چنین مقامی نبوده‌ام. در واقع اگر دومین فرد ثروتمند جهان بودم نیز مشکلی با این قضیه نداشتم. بیشتر مردم کنجکاو هستند که در این باره بدانند که کنجکاوی جالبی نیز می‌باشد. اما من دوست دارم که بیشتر به عنوان جف بیزوس خلاق، کارآفرین یا جف بیزوس پدر شناخته شوم. این عناوین برای من خیلی با معناتر می‌باشند. اگر به موفقیت آمازون و سهام آن نگاه کنید، می‌بینید که من 16 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارم. ارزش آمازون تقریباً یک تریلیون دلار است. در نتیجه به واسطه چیزی که من در این بیست سال ساخته‌ام، حدوداً ثروتی برابر با 800 میلیارد دلار برای افراد دیگر ساخته است. من شدیداً به قدرت سرمایه داری کارآفرین و بازارهای آزاد برای حل خیلی از مشکلات دنیا اعتقاد دارم.»

 

مصاحبه با افراد موفق

 

جف، ثروتمندترین مرد جهان در حومه شهر سیاتل

دیوید: «شما در ایالت واشنگتن در حومه سیاتل زندگی می‌کنید. بیل گیتس، فردی که قبل از شما به مدت بیست سال، ثروتمندترین فرد جهان بود نیز در همین مکان زندگی می‌کند. احتمال اینکه دو نفر از ثروتمندترین افراد جهان با هم در یک کشور، یک ایالت و حتی یک شهر زندگی کنند، چقدر است؟ آیا این محله ویژگی خاصی دارد؟ در آنجا خانه دیگری برای فروش وجود دارد؟»
جف: «چند وقت پیش بیل را دیدم و کمی با هم شوخی می‌کردیم. من به او گفتم خواهش می‌کنم. او نیز گفت ممنونم. محله ما در حومه سیاتل می‌باشد و فکر نمی‌کنم که در آب آنجا چیز خاصی وجود داشته باشد. من به دلیل وجود مایکروسافت در این منطقه، شرکت آمازون را در سیاتل تأسیس کردم و فکر می‌کردم که امکان استخدام افراد با استعداد زیادی در این منطقه وجود دارد. واقعاً نیز به همین شکل بود. این فرآیند تصادفی نبوده است بلکه یک ارتباط منطقی در این باره وجود داشته است.»

+: «وقتی به خرید می‌روید، آیا باید از کارت اعتباری خود استفاده کنید یا همین که بگویید جف بیزوس هستید کافی می‌باشد؟ آیا به همراه خودتان، پول نقد نیز می‌برید؟»
-: «بله، معلوم است که همراه خود پول نقد نیز می‌برم. کارت اعتباری هم دارم. گاهی اوقات باید کارت شناسایی خود را نیز نشان دهم.»

+: «آیا تا به حال شده است که کارت اعتباری شما را قبول نکرده باشند؟»
-: «بله، این اتفاق افتاده است. »

+: «در این مواقع به آنها چه چیزی می‌گویید؟ مثلاً می‌گویید: مگر شما من را نمی‌شناسید؟»
-: «به آنها یک کارت دیگر می‌دهم و از آن‌ها می‌خواهم این کارت را امتحان کنند.»

 

مقاله پیشنهادی: بیوگرافی جف بیزوس

وبسایت آمازون

 

دوران تحصیل مدیر آمازون

+: «حدود یک سال پیش شما اعلام کردید که به دنبال چند ایده انسان دوستانه می‌باشید و در ادامه حدود 47 هزار ایده از طرف مردم دریافت کردید و تمامی آنها را نیز بررسی نمودید. در نهایت بر چه اساسی تصمیم گرفتید که این 2 میلیارد را به چه شکلی خرج نمایید؟»
-: «این فرآیند بسیار مفید بود چرا که نظرات دیگران را جویا شدم. همانطور که گفتید 47 هزار ایده یا حتی بیشتر به دست من رسید. برخی از این ایده‌ها توسط نامه ارسال شده و برخی دیگر نیز نظرات خود را در شبکه‌های اجتماعی مطرح کرده بودند. هزاران پیام مختلف را مطالعه کردم. کارکنان دفترم تمامی آنها را دسته بندی کرده و درون پاکت گذاشتند. در نهایت تعدادی موضوع خاص مشخص شد. مسئله تعجب برانگیز این بود که متوجه شدم این موضوع تا چه اندازه گسترده است و اینکه مردم دوست دارند تا به روش‌های بسیار متفاوتی کمک کنند. بسیاری از مردم و از جمله خود من، به موضوع بی خانمان‌ها علاقمند هستیم. بسیاری از آنها نیز به حوزه‌های مختلف آموزش علاقمند هستند. خود من، به آموزش کودکان علاقمند می‌باشم و فکر می‌کنم این علاقه ارثی است. چرا که در حال حاضر، مادر من در بنیاد خانوادگی بیزوس به عنوان کارشناس آموزش کودکان فعالیت دارد. خود من دانش آموخته مدرسه مونته سوری (Montessori) می‌باشم و تحصیل در این مدرسه را از سن دو سالگی آغاز نموده‌ام. معلم من همیشه به مادرم شکایت می‌کرد چرا که گویی من زیادتر از حد معمول روی کارها تمرکز می‌کردم. به همین دلیل نمی‌توانست من را مجبور کند که کار دیگری را انجام دهم. بنابراین مجبور بود که من را با صندلی بلند کرده و از یک جا به جای دیگری ببرد. شاید اگر از همکاران من در این باره سؤال بپرسید احتمالاً می‌گویند که هنوز هم به همین شکل می‌باشم.»

+: «تا به حال معلمی که درباره آن حرف می‌زنید با شما تماس نگرفته است که به شما بگوید موفقیت خود را مدیون ایشان هستید؟»
-: «من هنوز با بعضی از معلم‌های دوران ابتدایی و دبیرستان خود نیز در ارتباط می‌باشم. اما با هیچ کدام از معلم‌های آن دوره ارتباطی ندارم.».

 

مصاحبه با جف بزوس

 

برنامه ریزی‌های جف بیزوس در زمینه فعالیت‌های انسان دوستانه

+: «بسیار خب، هدیه‌ای که درباره آن صحبت کردیم به صورت رایگان به بچه‌های پیش دبستانی داده می‌شود، درست است؟»
-: «بله. مربوط به کودکان پیش دبستانی بوده و به صورت کاملاً رایگان است. من خیلی در این باره هیجان زده هستم چرا که قرار است خود من اداره آن را برعهده بگیرم. بنا بر این است یک مؤسسه غیرانتفاعی در یک محله کم درآمد تأسیس شود. من به خوبی می‌دانم که اگر یک کودک از دیگران عقب بیفتد، اینکه بتواند خودش را به آنها برساند کار خیلی سختی را در پیش خواهد داشت. بنابراین اگر زمانی که یک کودک 2 یا 3 سال دارد به او کمک شود، هنگامی که او به اول دبستان یا مهدکودک برسد، احتمال اینکه از دیگران عقب بیفتد خیلی کمتر خواهد شد. هزینه‌ای که خرج این کار می‌شود تا دهه‌ها سودآوری خواهد داشت.»

+: «ممکن است درباره بخش دیگر هدیه خودتان توضیحاتی ارائه دهید؟»
-: «بله. این بخش در حقیقت یک فعالیت انسان دوستانه سنتی می‌باشد . قرار است با کمک یک تیم برای افراد بی خانمان سرپناه‌های خانوادگی تأسیس کنیم.»

بنیاد «روز اول» جف بیزوس

+: «شما اعلام کرده‌اید که می‌خواهید 2 میلیارد را به عنوان هزینه اولیه به این کار اختصاص دهید.»
-: «بله. هرکاری که من تا کنون انجام داده‌ام در ابتدای امر کوچک بوده است. آمازون، با یک یا دو نفر کار خود را شروع کرد. blue origin نیز به همین شکل با پنج نفر آغاز به کار کرد. بودجه blue origin در ابتدا بسیار اندک بود اما در حال حاضر بودجه آن به یک میلیارد دلار در سال رسیده است. قرار است سال آینده این مبلغ افزایش پیدا کند. امروز نیم میلیون نفر در آمازون مشغول به کار هستند و شاید شما به یاد نیاورید، اما برای من انگار همین دیروز بود که بسته‌های سفارشی مردم را خودم شخصاً به اداره پست می‌بردم و در این حین امیدوار بودم که بتوانم یک روز از Forklift استفاده کنم. من رشد کردن پروژه‌های کوچک را به چشم دیده‌ام و این بخشی از ذهنیت بنیاد «روز اول» است. من دوست دارم با مسائل به شکلی برخورد کنم که انگار همه آنها کوچک می‌باشند. حتی در حال حاضر که آمازون یک شرکت بزرگ می‌باشد نیز دوست دارم که در درون، روح یک شرکت کوچک را داشته باشد. بنابراین بنیاد «روز اول» نیز قرار است که به همین شکل باشد. ممکن است در ابتدا سرگردان باشیم. البته من در مورد اینکه قرار است چه کار کنیم ایده‌های مشخصی دارم اما در کنار آن به قدرت سرگردانی نیز ایمان دارم.»

 

 فروش در آمازون

 

-: «تمام تصمیماتی که من تاکنون در کار و زندگی خود گرفته‌ام، بر اساس شهود، احساسات و قلبم انجام شده است نه بر اساس تجزیه و تحلیل. شما اگر می‌توانید بر اساس تجزیه و تحلیل تصمیم گیری کنید، حتماً این کار را انجام دهید. اما بیشتر تصمیمات مهم در زندگی براساس غریزه، شهود، احساسات و قلب آدم گرفته می‌شوند. ما در بنیاد «روز اول» نیز قرار است همین کار را انجام دهیم. در این کار قرار است کودکان مشتری ما باشند. این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در آمازون، ما اصول زیادی داریم اما اصل شماره یک که باعث موفقیت ما شده است این است که به جای اینکه روی رقبا تمرکز داشته باشید، به شکل وسواس گونه روی مشتریان متمرکز شده‌ایم. من بر حسب نوع کار خود با خیلی از مدیران شرکت‌های دیگر صحبت می‌کنم اما به جرأت می‌توانم بگویم که اگر چه آنها به ظاهر درباره مشتری صحبت می‌کنند اما در حقیقت روی رقبا تمرکز دارند. اگر یک شرکت بتواند به جای تمرکز بر رقبا، روی مشتریان خود متمرکز شود، این اتفاق مزیت بسیار بزرگی برای او خواهد بود. بنابراین شما باید در وهله اول مشتریان خود را شناسایی نمایید. برای مثال، در خصوص واشنگتن پست، به نظر شما مشتریان ما که هزینه تبلیغات را می‌دهند چه کسانی هستند؟ مسلماً نه. مشتری ما در واشنگتن پست خواننده‌های روزنامه می‌باشند. فکر می‌کنید مشتریان ما در مدرسه چه کسانی هستند؟ والدین؟ معلمان؟ مشتری ما در مدرسه کودکان می‌باشند. این همان کاری است که ما می‌خواهیم انجام دهیم. قرار است روی کودکان تمرکز وسواس گونه‌ای داشته باشیم. قرار است به صورت علمی حرکت کنیم و از احساسات و شهود استفاده نماییم.»

 

جف بزوس

 

نظر مؤسس آمازون درباره رسانه‌ها

+: «حال که شما می گویید که با استفاده از شهود تصمیم گیری می‌کنید، این شهود قرار است در مقر فرماندهی جدیدتان شما را به کجا ببرد؟»
-: «بسیار خب. یک لحظه صبر کنید. بگذارید اعتراف کنم که این بهترین نمونه از ربط دادن موضوعات بی ربط در کل تاریخ مصاحبه است. جدی می‌گویم دیوید. عالی بود.»

+: «بسیار خب، حال جواب چیست؟»
-: «جواب خیلی ساده است: قرار است تا آخر امسال تصمیمات نهایی را اعلام کنیم. ما پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم و تصمیم نهایی را تا آخر امسال اعلام کنیم. ما پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم. تیم ما دارد به سختی روی این موضوع کار می‌کند و ما در نهایت این کار را انجام می‌دهیم. خبیث دانستن رسانه‌ها حرکت بسیار خطرناکی است. اینکه بگوییم آنها بدنام بوده و دشمن مردم می‌باشند، حرکت خطرناکی است. در واقع هر بار که به رسانه‌ها حمله می‌کنید، در حقیقت پای خود را از گلیم تان درازتر می‌کنید.»

 

فروش در آمازون

 

کسب درآمد از طریق فروشندگی در آمازون

آمازون، تاکنون به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرده و روند این شرکت همواره رو به رشد بوده است. به همین دلیل تبدیل شدن به یک فروشنده در این سایت می‌تواند یک کسب و کار بسیار مطمئن باشد و شما را در خصوص کسب درآمد بالا به اطمینان برساند. اما نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که بیزینس آمازون، مثل هر کسب و کار دیگری ریزه کاری‌های مخصوص به خود را دارد. اگر شما بدون داشتن تسلط کافی روی این موارد وارد این کار شوید، شرایط سختی را داشته یا حتی شکست را تجربه می‌کنید.

دوره آربی یک دوره جامع درباره کسب و کار آمازون است که استاد حسین عزت خواه در آن راه و روش این بیزینس را به طور کامل و با بیان جزئیات در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه مربوطه در سایت عزت خواه دات کام مراجعه نمایید.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

شما می توانید ادامه مصاحبه را در مقاله نظر جف بزوس در رابطه با فروش در آمازون (بخش دوم) بخوانید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/jeff-bezos-and-selling-on-amazon-part1
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط