موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

شناخت رهبران موفق دنیا

توضیحات کوتاه :
رهبران برجسته در حقیقت قدرت و مغز متفکر سازمان خود هستند. آن‌ها باید یک چشم انداز مشخص از آینده شرکت خود داشته و بدانند که چه زمانی و به شکلی از فرصت‌های به وجود آمده استفاده کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 2.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
شناخت رهبران موفق دنیا

 

خلاصه ای از مقاله

بعضی افراد ویژگی هایی دارند که آنها را به رهبران برجسته ای تبدیل می نمایند. شاید اینگونه به نظر برسد که برخی از افراد از همان ابتدا این ویژگی‌ها را درون خود دارند اما حقیقت این است که لیدران موفق با تلاش و صرف زمان به آنها دست پیدا کرده‌اند. شما نیز می‌توانید با ایجاد این 11 ویژگی بسیار ضروری رهبران قدرتمند و موفق در خودتان به موفقیت دست پیدا کنید.  

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رهبران برجسته چه ویژگی هایی دارند؟

رهبران برجسته در حقیقت قدرت و مغز متفکر سازمان خود هستند. آن‌ها باید یک چشم انداز مشخص از آینده شرکت خود داشته و بدانند که چه زمانی و به شکلی از فرصت‌های به وجود آمده استفاده کنند. سپس در نهایت بتوانند به اهداف شرکت خود دست پیدا کنند. رهبران مؤثر فراتر از عنوان «مدیر» یا «رئیس» رفتار می‌کنند.

آن‌ها همواره به دنبال راهی هستند که به ترکیب مناسبی از کارآیی، شور و شوق، اعتماد به نفس و احتمالاً سلامتی با کمی شانس و اقبال دست پیدا کنند. شاید اینگونه به نظر برسد که برخی از افراد از همان ابتدا این ویژگی‌ها را درون خود دارند اما حقیقت این است که لیدران موفق با تلاش و صرف زمان به آنها دست پیدا کرده‌اند. شما نیز می‌توانید با ایجاد این 11 ویژگی بسیار ضروری رهبران قدرتمند و موفق در خودتان به موفقیت دست پیدا کنید.  

 

رهبران موفق دنیا چگونه بیزینس خود را به شکلی حرفه ای مدیریت می کنند؟

 

1. مدیریت فردی

اگر شما نتوانید خودتان را مدیریت کنید، نمی‌توانید دیگران را هم به شکل موثری مدیریت کنید. مدیریت فردی بدین معنا است که شما بتوانید اهداف خود را اولویت بندی کرده و در خصوص آن‌ها مسئولیت پذیر باشید. به عنوان یک رهبر مؤثر، شما باید بتوانید زمان، توجه و احساسات خود را به شکل درستی تنظیم نمایید. در حالی که نسبت به نقاط ضعف و قدرت خود و احتمال ضرر کردن نیز آگاه باشید.

رهبران موفق کسانی هستند که می‌توانند استرس خود را به خوبی مدیریت کنند و میان زندگی شخصی و حرفه‌ای خود تعادل برقرار کنند. اما شما همچنین باید اهمیت محبت همدلی را به یاد داشته و بتوانید پاسخ افراد و اتفاقات را به شکل درستی دهید. به یاد داشته باشید که در فعالیت‌های خود نظم و کنترل لازم را حفظ نمایید.

2. با استراتژی فعالیت کنید

داشتن رویکرد رو به جلو و روشن فکرانه برای رهبران امروز بسیار مهم است. بر اساس گزارش منتشر شده در کسب و کار هاروارد، رهبران باید همیشه آماده باشند تا خودشان را با استراتژی‌ها وقف داده و بدین ترتیب بتوانند از فرصت‌های پیش آمده استفاده کرده یا با چالش‌های غیرمنتظره رو به رو شوند. فکر کردن به شکل استراتژیک، یک فرآیند در جریان است که ارزیابی شرایط کسب و کار شما را دربر می‌گیرد. شما می‌توانید به کمک روش‌های زیر این توانایی را در خودتان پرورش دهید:

  • کنجکاو بوده و حقیقتاً به شرکت خود و گسترش محیط کسب و کار خود علاقه مند باشید،
  • از نظر طرز فکر انعطاف پذیر باشید و ایده‌ها و نظریه‌های جدید را امتحان کنید،
  • روی آینده تمرکز کنید و در خصوص شرایط اجرایی شرکت خود فکر کنید، 
  • همواره یک چشم انداز مثبت در ذهن داشته باشید.

3. سعی کنید به شکل موثری ارتباط برقرار کنید

رهبران قدرتمند می‌دانند که چه زمانی حرف زده و چه زمانی گوش دهند. آن‌ها یاد گرفته‌اند که به شکل موثری ارتباط برقرار کنند. همگی آن‌ها می‌توانند هر چیزی را که باید برای دستیابی به اهداف شرکت انجام دهند را به شکل واضح و مختصر به کارکنان خود توضیح دهند. اگر افراد توضیحات شما را متوجه نشوند، در کوتاه‌ترین زمان ممکن شکست می‌خورند. پس هر چقدر با جزئیات بیشتری توضیحات خود را ارائه دهید، بهتر است.

شما باید بتوانید در تمامی سطوح از ارتباط با فرد یا ارتباط با کارکنان یک بخش گرفته تا ارتباط با تمام کارکنان شرکت موفق عمل کنید. به علاوه باید بتوانید این برقراری ارتباط را از طریق تلفن، ایمیل یا رسانه‌های اجتماعی نیز داشته باشید. ارتباطات در حقیقت بر اساس جریان ثابت انتقال ایده‌ها و اطلاعات به صورت گفتاری یا غیرگفتاری صورت می‌گیرند. بنابراین سعی کنید تمام افراد را در تمامی سطوح درگیر کنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه یک مدیر خوب باشیم و یک تیم کارآمد را مدیریت کنیم؟ | عزت خواه دات کام

شناخت رهبران موفق دنیا

 

4. مسئولیت پذیر و قابل اتکا باشید

مدیران موفق می‌دانند که چگونه از قدرت و اختیارات خود بدون تحت فشار گذاشتن کارکنان به شکل مناسبی استفاده کنند. رهبران مؤثر قابل اتکا بوده و مسئولیت اشتباهات خود را می‌پذیرند و از دیگران هم انتظار دارند که به همین شکل باشند. آن‌ها می‌توانند با توجه به استراتژی‌های تعیین شده حرکت کنند و تصمیم گیری‌های مؤثر و قابل بهره وری داشته باشند. آن‌ها اهمیت حمایت را درک کرده و تمامی کارکنان خود را تشویق می‌کنند. همچنین ساختارهای سازمانی و نیاز به پیروی از قوانین و سیاست‌ها را نیز به خوبی متوجه شده‌اند. آن‌ها می‌توانند بین دیدگاه‌های مختلف تعادل برقرار کنند در حالی که اقدامات مناسبی را در پیش می‌گیرند.

5. هدف گذاری مناسبی داشته باشید و روی دستیابی به آنها پافشاری کنید

برای به دست آوردن کاریزما به یاد داشته باشید که هدف گذاری مشخصی داشته و در راستای دستیابی به آنها نیز هدفمند باشید. همه چیز را با داشتن اعتماد به نفس بالا پشت سر بگذارید. اگر شما نسبت به کاری که انجام می‌دهید، شور و شوق داشته باشید، می‌توانید به هدفی که تعیین کرده‌اید، دست پیدا کنید. به یاد داشته باشید که نوشتن اهداف، یک حرکت کلیدی در زمینه موفقیت شما و شرکتتان می‌باشد. اما رسیدن به تمامی این اهداف زمان می‌برد. اگر شما تسلیم شوید، مثل همه افراد اطراف خود خواهید بود. برای اینکه یک رهبر موفق باشید، باید زمانی که دیگران قصد دارند شما را ناامید کنند، با استقامت به تلاش خود ادامه دهید.   

6. یک چشم انداز از آینده داشته باشید

رهبران موفق می‌توانند چشم انداز شرکت خود را در آینده تجسم کرده و اهداف مشخص و دقیقی را که به نفع خودشان و شرکتشان است، تعیین می‌کنند. این افراد اعتماد به نفس خوبی داشته، خوش بین بوده و احساس شور و شوق را در افراد اطراف خود ایجاد می‌کنند. به عنوان یک رهبر باید بتوانید در خصوص مدیریت تغییرات یک چشم انداز درست داشته و بین ثبات و رشد نیز تعادل برقرار کنید.

شما باید بتوانید از رویکردهای جدید با حفظ تمرکز روی اهداف اصلی، استفاده نمایید. نکته‌ای که باید بدانید این است که تغییرات به صورت مداوم در اطراف شما اتفاق می افتند. بنابراین چیزی که در گذشته جواب داده است، ممکن است همیشه جواب ندهد. سعی کنید خودتان را با استراتژی‌های جدید سازگار کنید و اجازه دهید کسب و کارتان در طول زمان تکامل پیدا کند.  

7. برنامه ریزی انعطاف پذیری داشته باشید

رهبران باید بتوانند مشکلات را حل کرده و در هنگام تغییرات سریع شرایط بتوانند تصمیم گیری مناسبی داشته باشند. اینکه بتوانید در شرایط پیچیده، رهبری مناسبی داشته باشید، یک مهارت حیاتی می‌باشد که همه رهبران باید آن را یاد بگیرند. حتی قبل از اینکه هرگونه اطلاعات قطعی در دسترس باشد، یک رهبر مؤثر باید پیچیدگی شرایط را ارزیابی کرده و بهترین اقدامات ممکن را انتخاب کند.

مطابق با گزارش منتشر شده هاروارد، گفته‌های بالا به این معنا است که بتوانید شرایط را به منظور پیدا کردن روندهای مناسب و شاخص‌های تغییرات ناگهانی ارزیابی کنید. سپس در پاسخ به این تغییرات سریع، اقدامات مناسبی را برگزینید.

8. خلاق و ابداع کننده باشید

رهبران باید شجاعت داشته باشند تا ریسک کرده و خلاقیت را هم در کار خود درگیر کنند. با این کار شما نوآروی را به کار خود اضافه کرده و سازمان خود را به سمت مسیرهای جدیدی هدایت می‌کنید. بدین ترتیب چشم انداز کسب و کار خود را نیز تغییر خواهید داد. کلید این کار این است که همیشه در دنبال کردن اهداف خود ثابت قدم باشد. همچنین باید ذهن بازی داشته و در خصوص چگونگی دستیابی به آنها انعطاف پذیر باشید. اطرافیان خود را تشویق کنید تا حداقل 15 درصد از وقت خود را طی یک طوفان ذهنی و نمونه سازی، به پیدا کردن ایده‌های جدید اختصاص دهند.  

9. روحیه کار تیمی داشته باشید

رهبران موفق به اطرافیان خود اعتماد و تکیه می‌کنند. برای اینکه بتوانید یک گروه متنوع و در عین حال منحصر به فرد با شخصیت‌ها، انگیزه‌ها و مهارت‌های مختلف داشته باشید، باید یک تیم تشکیل دهید. تیم‌های قوی و کار تیمی کلید اصلی برای دستیابی به اهداف سازمان به ویژه نوآوری، ارتباط مؤثر به شمار می‌رود. اگر شما تیم خوبی را استخدام کرده و توسعه دهید، می‌توانید نیروی قوی و غیرقابل کنترل را ایجاد نمایید که منجر به موفقیت سازمان شما  می‌شود.

10. روابط پایداری داشته باشید

رهبرانی که در کار خود موفق شده‌اند تنها به الهام بخش بودن برای دیگران اکتفا نمی‌کنند. آن‌ها می‌دانند که چگونه در کارکنان خود انگیزه تلاش برای رسیدن به اهداف شرکت را به وجود بیاورند. کارکنانی که احساس ارزشمندی و قدردانی کرده و به کاری که انجام می‌دهند، علاقه دارند، بیش از دیگران تلاش کرده تا شرکت را به موفقیت برسانند. رهبران برجسته همچنین درک کرده‌اند که آنها عملکرد موثری در تیم داشته و تنها به دنبال رتبه خود نباشند. بلکه موفقیت کل سازمان را در نظر بگیرند. رهبران با ایجاد یک شبکه عظیم و متنوع، می‌توانند روابط تأثیرگذاری با مشتریان، ارباب رجوعان، شرکا و حتی رقبای خود داشته باشند.

 

با فروش در آمازون همانند افراد موفق میلیاردر شوید.

 

11. میل شدید به یادگیری داشته باشید

رهبران واقعی می‌دانند که قدرت رهبری آنها بر پایه توانایی آنها در سازگار شدن با تغییرات ناگهانی ساخته می‌شود. آن‌ها می‌دانند که چگونه و چه زمانی از فرصت‌ها استفاده کنند. داشتن حس کنجکاوی سیری ناپذیر می‌تواند باعث شود که شما به صورت مداوم به دنبال یادگیری و رشد باشید. داشتن میل زیاد به یادگیری به شکل‌های مختلفی خود را نشان می‌دهد. شما می‌توانید آن را به شکل افزایش مهارت‌ داشتن تفکر انتقادی، پذیرش ایده‌ها در زمان‌های شک و تردید، بالاتر رفتن هوش اجتماعی و احساسی و میل همیشگی به پیشرفت ببینید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/learn-more-about-successful-leaders-in-the-world
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط