افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رویاهای جف بزوس برای سفر به فضا

توضیحات کوتاه :
رویای جف بزوس و بررسی تأثیر کودکی او در موفقیت‌هایش در دوران بزرگسالی، موضوعی است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم و سپس  زندگی در فضا و چشم‌انداز این رویا را به شما معرفی می کنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
رویاهای جف بزوس برای سفر به فضا

 

خلاصه ای از مقاله

رویای رفتن به فضا، از کودکی در ذهن جف بزوس شکل گرفت و اکنون او در جایگاهی قرار گرفته است که این رویا را محقق نماید. او سعی دارد با این کار آیندگان را از رکود و کمبود منابع طبیعی نجات دهد. در این مقاله به دیدگاه های جف بزوس در زمینه سفر به فضا می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

جف بزوس و زندگی در فضا

در این مقاله ابتدا قصد داریم به بررسی تأثیر کودکی جف بزوس در موفقیت‌های او در دوران بزرگسالی بپردازیم. پس از آن رویای او برای زندگی در فضا و چشم‌اندازی که برای این شکل از حیات خواهد داشت را به شما معرفی کنیم.

 

چگونه در آمازون فروشنده شویم؟

 

جف بزوس چگونه روش موفقیت را یاد گرفت؟

جف بزوس، مؤسس Blue Origin در حال حاضر به دنبال ساخت موشک نیوشپرد برای گردشگران فضایی است. ارزش این شرکت، تقریباً 133 میلیارد دلار بوده و طبق اعلام نشریه فوربز، در حال حاضر، بزوس ثروتمندترین فرد جهان به حساب می‌آید.

جف بزوس که رئیس شرکت عظیم آمازون و شرکت فضایی Blue Origin است، با کسب و کارهای خود، تأثیر بسیار زیادی بر آینده جهان خواهد داشت. با وجود این که وی برای ساخت شرکت آنلاین آمازون، وابسته به فناوری بوده است، اما خود معتقد است که اولین درس‌های موفقیت را در سنین کودکی و هنگام کار در مزرعه پهناور پدربزرگ خود در جنوب تگزاس، یاد گرفته است.

بزوس طی مصاحبه با ماتیاس دوفنر، مدیر عامل شرکت اکسل اسپرینگر که اواخر ماه آوریل در نشریه Business Insider منتشر شد گفت: «کار در این مزرعه به من یاد داد که مبتکر و چاره جو باشم و بدانم که به ازای هر مشکلی، یک راه حل وجود دارد».

او همچنین پدر بزرگ خود را فردی بسیار دانا و کاردان می‌داند، چون بیشتر کارهای مزرعه را خودش به تنهایی انجام می‌داده است. بزوس در این باره می‌گوید: «من برای او ارزش زیادی قائل بودم. یکی از موضوعاتی که بیش از همه درباره سبک زندگی و خود او توجه من را جلب کرد این است که هر کاری را خودش انجام می‌داد.

مثلاً اگر دام‌ها بیمار می‌شدند، دامپزشک خبر نمی‌کرد، چون می‌دانست که چه کاری باید انجام دهد». وی در ادامه می‌گوید: «و البته وقتی شما وارد جهان کسب و کار می‌شوید و کارهایی را به صورت تیمی انجام می‌دهید، به سرعت به این موضوع پی‌می‌برید که کاردانی شما به تنهایی کافی نیست بلکه باید از فکر و مهارت اعضای تیم خودتان هم استفاده کنید».

 

جف بزوس و سفر به فضا

 

زندگی بزوس در دوران کودکی چگونه بود؟

جف بزوس در سال 1964 به دنیا آمد. او هر سال تابستان به جنوب تگزاس می‌رفت و با پدربزرگ و مادر بزرگ خود زندگی می‌کرد و در کارهای مزرعه به آنها کمک می‌کرد. او در این باره می‌گوید: «وقتی به مزرعه پدربزرگ خود می‌رفتم، بسیار کوچک بودم اما مطمئناً برای آنها بسیار مفید بودم.

پدربزرگم از وقتی که 4 ساله بودم، ذهنیت مفید بودن را در من ایجاد کرد و وانمود می‌کرد من واقعاً در کارهای مزرعه به درد او می‌خورم. البته در واقعیت این تصور درست نبود، اما در هر حال من آن را باور کردم. از وقتی 16 ساله شدم، دیگر به شکل واقعی به او در کارهای مزرعه کمک می‌کردم.

در این زمان من و پدربزرگم تمام کارهایی که مربوط به درمان دام‌ها بود را خودمان انجام می‌دادیم و حتی برخی از آنها جان سالم به در می‌بردند. ما آسیاب‌های بادی را خودمان تعمیر می‌کردیم، لوله‌های آب را خودمان کار می‌گذاشتیم، حصار و اصطبل درست می‌کردیم و حتی بولدوزر هم تعمیر می‌کردیم».

 

رویاهای جف بزوس

 

باورهای جف بزوس چگونه شکل گرفتند؟

بزوس، علاوه بر این که اهمیت کاردانی را از پدر بزرگ خود آموخت، پی برد که برای مهربانی باید ارزش زیادی قائل باشد. یک سال تابستان، شنیده بود که یک کمپین ضد سیگار در رادیو به راه افتاده است که بر اساس اعلام آن، هر پک به سیگار می‌تواند طول عمر شما را کاهش دهد.

مادربزرگ جف، سیگار زیادی مصرف می‌کرد. از آنجا که جف جوان علاقه زیادی به اعداد داشت، حساب کرد که او با کشیدن سیگار، چند سال از عمر خود را هدر داده است. بزوس در این باره می‌گوید: «من در آن زمان با این که 10 سال بیشتر نداشتم اما استعداد زیادی برای این شکل از محاسبات داشتم، بنابراین وقتی محاسباتم تمام شد با افتخار به او گفتم که در اثر سیگار کشیدن، چند سال از عمر خود را تلف کرده است.

در این لحظه، من با عکس‌العملی مواجه شدم که اصلاً انتظار نداشتم: مادر بزرگم ناگهان شروع به گریه کرد. در همان لحظه، پدربزرگم اتومبیل را متوقف کرد و من را از ماشین بیرون برد. نمی‌دانستم که قرار است چه اتفاقی بیفتد چون تا آن زمان حتی یک بار هم با من بد حرف نزده بود.

با خودم فکر می‌کردم حتماً از کارم عصبانی شده است. اما در واقع این طور نبود. او به این خاطر من را از ماشین بیرون برد تا با هم خلوت کنیم. در آن لحظه، حرف‌های غیرقابل باوری را از او شنیدم. پدر بزرگم به من گفت: «روزی می‌رسد که تو می‌فهمی مهربان بودن سخت‌تر از باهوش بودن است».

جف بزوس سال 2010 و در جریان سخنرانی جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه پرینستون به همین موضوع اشاره کرد: «هوش یک موهبت است، اما مهربان بودن یک انتخاب می‌باشد. باهوش بودن هنر نیست، چون در هر حال در وجود ما قرار داده شده است، اما این که مهربان بودن را انتخاب کنید، کار سختی است.

اگر حواستان نباشد، ممکن است خودتان را با موهبت‌هایی که در اختیار دارید فریب دهید. در این صورت، انتخاب‌های شما درست نخواهند بود».

 

مقاله پیشنهادی: جف بزوس و رویای فرود بر کره ماه - آینده شرکت آمازون

 سفر به فضا

 

جف بزوس و رویای زندگی در فضا

جف بزوس، همیشه رویاهای بزرگی در سر خود می‌پروراند. این میلیاردر آمریکایی که صاحب آمازون و Blue Origin می‌باشد معتقد است که در آینده یک تریلیون نفر در فضا زندگی خواهند کرد و در آنجا هزاران فرد نخبه مثل اینشتین و موتزارت پرورش خواهند یافت و با ترک زمین، آن را به جایی زیبا تبدیل خواهیم کرد.

بزوس، چشم انداز آینده خود را طی مصاحبه با ماتیاس دوفنر مدیر عامل اکسل اسپرینگر بیان کرده است. این مصاحبه توسط نشریه Business Insider منتشر شده است. بزوس، در تمام زندگی خود به این شکل از تمدن، فکر کرده است که در آن انسان‌ها هم در فضا و هم در سیاره زمین زندگی خواهند کرد.

او در این باره گفته است: «من علاقه زیادی به فضا دارم و از 5 سالگی تا به امروز درباره آن مطالعه و فکر کرده‌ام. اما تنها به این خاطر نیست که موضوع زندگی در فضا را دنبال می‌کنم.

 

مقاله پیشنهادی: سفر به فضا با آمازون

 جف بزوس

 

آینده نگری جف بزوس برای زندگی در فضا

جف بزوس که در حال حاضر طبق اعلام نشریه فوربز از ثروتی به ارزش 130 میلیارد  دلار برخوردار است معتقد است اگر در آینده انسان نتواند در سیاره‌های مختلف زندگی کند، تمدن بشری دچار رکود خواهد شد.

بزوس در این رابطه می‌گوید: «من به این خاطر مساله زندگی در فضا را دنبال می‌کنم که معتقدم اگر برای رفتن انسان به فضا اقدامی انجام ندهیم، تمدن بشر دچار رکود و تباهی خواهد شد. دوست ندارم نسل‌های بعد از من در چنین شرایطی زندگی کنند. اما با رفتن به فضا همه ما از یک تمدن پویا، همراه با رشد و تغییر برخوردار خواهیم بود.»

بزوس در توجیه این موضوع که چطور ادامه زندگی در زمین، باعث رکود تمدن خواهد شد به مساله مصرف انرژی اشاره می‌کند. او در این باره می‌گوید: «به مدت یک قرن یا حتی بیشتر، مصرف انرژی توسط انسان در زمین، تنها به اندازه چند درصد بود.

اما اگر امروز، مبنای مصرف انرژی را در سراسر جهان درنظر بگیرید و آن را فقط چند درصد در سال و تنها برای چند هزار سال در نظر بگیرید، ناچار هستید که برای تأمین انرژی، سطح کل زمین را با سلول‌های خورشیدی پوشش دهید.

این مساله، بیانگر بحران واقعی انرژی است که به زودی با آن مواجه خواهیم شد. منظورم از به زودی، در عرض چند قرن آینده است. ما در واقع، به این اندازه وقت در اختیار نداریم.

بنابراین زندگی راکدی خواهیم داشتم و باید فکر کنیم که چقدر انرژی می‌توانیم مصرف کنیم.» با این حال، این کارآفرین و مدیر، چنین سرنوشتی را نمی‌تواند بپذیرد و معتقد است که رکود بسیار ناخوشاینداست.

 

جف بزوس مدیرعامل آمازون

 

چشم انداز بزوس از زندگی انسان در فضا

بزوس معتقد است که می‌توان تمدن انسانی را تا فضا نیز گسترش داد و به رشد مضاعف او کمک کرد. وی در این رابطه می‌گوید: «حال این سناریو را در نظر بگیرید که انسان را به منظومه شمسی منتقل کنیم.

این منظومه، گنجایش لازم برای زندگی یک تریلیون انسان را دارد که از این بین، هزار نفر نابغه مانند اینشتین و موتزارت پرورش خواهند یافت. از طرفی، منابع نامحدودی برای تحقق همه اهداف خود خواهیم داشت.

این همان جهانی است که من دوست دارم نسل‌های بعد از من در آن زندگی کنند». بزوس معتقد است با ورود انسان به فضا، زمین به یک تاج جواهر نشان تبدیل خواهد شد.

او می‌گوید: «در هر حال معتقدم در آن بازه زمانی، ما تمام صنایع سنگین را از زمین بیرون خواهیم برد و زمین به محلی برای زندگی و فعالیت صنایع کوچک تبدیل خواهد شد. در این صورت، سیاره ما اساساً به محل بسیار زیبایی تبدیل خواهد شد. ما به هر کدام از سیاره‌های منظومه شمسی، ربات‌های آزمایشگری فرستاده‌ایم».

تأسیس Blue Origin توسط جف بزوس

بزوس، برای این برنامه عظیم خود، یعنی فرستادن انسان به فضا اولین قدم را برداشته است و آن تأسیس شرکت Blue Origin است. سال 2018، این شرکت، موشک نیوشپارد خود را برای اولین بار با موفقیت به فضا ارسال کرد. این کار از ساختمان این شرکت در نزدیکی ون هورن در تگزاس صورت گرفت.

این شرکت امیدوار است که اوایل سال 2019، انسان را به فضا بفرستند. اما مدیر عامل Blue Origin معتقد است این کار در صورتی امکان پذیر است که شرکت، ایمنی مسافران را به طور کامل تضمین کند.

 

چگونه با فروش در سایت آمازون پولدار شویم؟

 

اقدامات بزوس برای فرستادن انسان به فضا

به گفته جف بزوس: «اولین قدم اساسی در ساخت آینده‌ای که انسان در تمدنی بین زمین و فضا زندگی کند این است که بتوان از موشک‌ها بیش از یک بار استفاده کرد. موضوع مهم در ارتباط با موشک‌ها، قابلیت استفاده چند باره از آنها است.

جف بزوس به دنبال ساخت تمدنی است که شرایط را برای زندگی و کار راحت میلیون‌ها و بعد میلیاردها و در نهایت یک تریلیون انسان فراهم کند. در این صورت نمی‌توان از وسایلی برای سفر به فضا استفاده کرد که تنها یک باراستفاده می‌شوند و بعد آنها را دور بریزیم.

در غیر این صورت، ایده فرستادن انسان به فضا مضحک و بسیار هزینه بر خواهد بود». تمدنی که جف بزوس از آن صحبت می‌کند، شاید در نظر اول رویایی و دور از دسترس به نظر برسد، اما می‌تواند به نجات سیاره زمین و استفاده از منابع موجود در کرات دیگر کمک کند.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/jeff-bezos-space-travel
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط