مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اهمیت کسب ثروت در زندگی

توضیحات کوتاه :
امروزه اهمیت دستیابی به یک منبع درآمد پایدار در زندگی بر هیچ کس پوشیده نیست. همه ما دوست داریم پولدار باشیم اما آیا تا به حال ازخود پرسیده‌ایم این ثروت در زندگی ما چه اهمیتی دارد؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4.9k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
اهمیت کسب ثروت در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

 آیا ثروت را برای رفع نیازهای شخصی خود کسب کرده‌اید یا می‌خواهید آن را در سطح وسیع‌تری به جریان بیندازید؟ انتخاب هر یک از این دو هدف، نتایج متفاوتی در سطح فردی و اجتماعی به دنبال خواهد داشت. اگر هدف اول را انتخاب کنید، دارایی‌ شما به شکل راکد در می‌آید و به تدریج تمام می‌شود. اما با به جریان انداختن آن، علاوه بر این که سرمایه‌ شما افزایش می‌یابد، امکان کارآفرینی هم برایتان فراهم خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به بیان دلایلی بپردازیم که انگیزه شما برای کسب ثروت را افزایش خواهد داد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

کسب ثروت چه نقشی در زندگی ما دارد؟

امروزه اهمیت دستیابی به یک منبع درآمد پایدار در زندگی بر هیچ کس پوشیده نیست. همه ما دوست داریم پولدار باشیم اما آیا تا به حال ازخود پرسیده‌ایم این ثروت در زندگی ما چه اهمیتی دارد. آیا این ثروت را صرفاً برای رفع نیازهای شخصی خود کسب کرده‌ایم یا می‌خواهیم آن را در سطح وسیع‌تری به جریان بیندازیم. انتخاب هر یک از این دو هدف، نتایج متفاوتی در سطح فردی و اجتماعی به دنبال خواهد داشت. اگر هدف اول را انتخاب کنید، دارایی‌ شما به شکل راکد در می‌آید و به تدریج تمام می‌شود. اما با به جریان انداختن آن، علاوه بر این که سرمایه‌ شما افزایش می‌یابد، امکان کارآفرینی هم برایتان فراهم خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به بیان دلایلی بپردازیم که انگیزه شما برای کسب ثروت را افزایش خواهد داد.

 

مقاله پیشنهادی: کسب ثروت به روش رابرت کیوساکی

اهمیت کسب ثروت

 

به دست آوردن استقلال مالی

اولین و مهمترین دلیلی که اهمیت کسب ثروت در زندگی را برای شما بیشتر مشخص می‌کند، رسیدن به استقلال مالی است. شاید جزء کسانی هستید که هنوز از نظر مالی وابسته به والدینتان هستید. همین مساله باعث می‌شود نتوانید همه خواسته‌های خود را برآورده کنید، زیرا بودجه پدر و مادرهم برای تأمین نیازهای شما محدود است. با به دست آوردن ثروت می‌توانید با خیالی آسوده‌تر به خواسته‌های خود برسید. البته این مزیت کسب ثروت، بیشتر در سطح فردی قابل بررسی است. 

 

آموزش نحوه کسب ثروت در زندکی

 

گردش پول و ایجاد کسب و کارهای جدید

کسب دارایی در زندگی، تنها در حوزه‌های فردی تأثیرگذار نخواهد بود، بلکه بخش‌های اجتماعی را نیز تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. یکی از این اثرات، ایجاد کسب‌وکارهای جدید است. اگر سرمایه خود را پیش خود نگه دارید یا در بانک بگذارید، در واقع آن را به صورت راکد درآورده‌اید. رکود سرمایه در واقع به معنی از دست‌دادن تدریجی آن است، زیرا با افزایش تورم هم ارزش پول شما کم می‌شود و هم عملاً قدرت شما برای تأمین نیازهایتان کم می‌شود. در مقابل، به جریان انداختن سرمایه، شرایط را برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید فراهم می‌کند. ایجاد کسب‌وکارهای جدید، چرخ توسعه اقتصادی را به حرکت در می‌آورد و امکان رشد فناوری‌های جدید را نیز فراهم می‌کند و به این ترتیب، باز هم امکان خلق فرصت‌های کاری جدید فراهم می‌شود.

پایدار نبودن شرایط اقتصادی

با توجه به شرایط اقتصادی کنونی جوامع امروزی که وابسته به فاکتورهایی مثل افزایش و کاهش تورم، تغییر جهانی نرخ ارز، نفت و فلزات گرانبها است، داشتن سرمایه و ثروت می‌تواند تا حدی زیادی تأثیر و فشار اوضاع اقتصادی جامعه بر زندگی ما را کاهش دهد. البته منبع کسب سرمایه بایستی حتی‌المقدور وابسته به شرایط گفته شده نباشد. کسب‌وکارهای امروزی که با تکیه بر فناوری اینترنت انجام می‌شود از جمله خرده فروشی‌های آنلاین از این دسته‌اند. در این نوع فروشگاه‌ها، اقلام پرمصرف مثل لباس، اقلام خوراکی و کالاهای فرهنگی که همیشه مورد نیاز افراد هستند به فروش می‌رسد.

متکی نبودن به یک منبع کسب درآمد واحد

با توجه به مطالب بالا، داشتن تنها یک منبع کسب درآمد کافی نیست، چون در زندگی هزینه‌های غیرقابل پیش‌بینی وجود دارد که شاید نتوان همه آنها را با مثلاً حقوق کارمندی تأمین کرد. پرداخت هزینه‌های درمانی، تعمیر اتومبیل، پرداخت خسارت‌های احتمالی ناشی از تصادف و خرید مناسبتی هدیه همگی جزء اتفاقات تقریباً پیش‌بینی نشده زندگی هستند که اگر بخواهیم همه آنها با یک منبع درآمد تأمین کنیم، شاید نتوانیم نیازهای اصلی خود را برآورده کنیم. امروزه روش‌های مختلفی برای افزایش درآمد وجود دارد که کسب‌وکارهای اینترنتی و به ویژه فروش کالا در سایت آمازون از این جمله‌اند. راه‌انداختن این نوع بیزینس‌ها با کمترین سرمایه امکان‌پذیر است.

ایجاد امنیت روانی و اجتماعی

به‌دست آوردن پول و سرمایه، نه تنها به برآوردن نیازهای مالی کمک می‌کند، بلکه برای ایجاد امنیت روانی و اجتماعی هم کار ساز است. همانطور که گفتیم، ایجاد ثروت و به گردش درآوردن آن باعث ایجاد شغل‌های جدید می‌شود. افراد با داشتن منبع درآمد، احساس امنیت می‌کنند و نگرانی‌های آنها برای تأمین نیازهای مالیشان تا اندازه زیادی کم می‌شود. این شرایط در درازمدت، آمار ارتکاب جرایمی مثل سرقت و آدم ربایی و روی آوردن به مواد مخدر را کاهش می‌دهد. شرایط اقتصادی و اجتماعی هر فرد در درجه اول بر زندگی شخصی و خانوادگی او تأثیرگذار است، اما قطعاً جامعه هم از آن متأثر خواهد بود. زیرا افراد یک اجتماع همانند دانه‌های زنجیر به هم متصلند و بروز مشکل در یک بخش، به تدریج همه را درگیر می‌کند.

ثروت و کمک به دیگران

کمک به دیگران یکی دیگر از موضوعاتی است که اهمیت کسب ثروت را مشخص می‌کند. امروزه تأمین نیاز افراد جامعه را نباید تنها به دولت محول کرد. مردم جامعه هم می‌توانند در کنار یکدیگر، بخشی از آن را تأمین کنند. کمک به خیریه‌ها از جمله اماکن نگهداری از کودکان بی‌سرپرست، پرداخت هزینه درمان بیماران خاص، مدرسه‌سازی و غیره از این جمله‌اند. انجام این قبیل کارها، باعث ایجاد حس همدلی با دیگران و احساس رضایت درونی در فرد می‌شود و در سطح بالاتر، به تأمین بخشی از نیازهای جامعه کمک می‌کند. البته برای این که این شکل از کمک دوام بیشتری داشته باشد، بهتر است آن را به فرصتی برای کارآفرینی برای آن افراد تبدیل کرد. 

 

مقاله پیشنهادی: اهمیت کسب ثروت در زندگی

کسب درآمد

 

ثروت و دستیابی به ایده‌های جدید

دستیابی به پول و سرمایه می‌تواند راه را برای دستیابی به ایده‌های جدید هموار کند. فرض کنید کسب‌وکار جدیدی به راه انداخته‌اید و پس از مدتی با توجه به کاهش استقبال مشتریان از محصولات و پایین آمدن میزان فروش پی می‌برید که ایده‌هایتان دیگر مانند قبل کارساز نیست. در این میان تصمیم می‌گیرید که تغییری در طراحی محصولات، زمان ارسال آن به مشتری و حتی شیوه حمل آنها ایجاد کنید. همه این موارد نیازمند صرف هزینه است. مثلاً شاید نیاز به استخدام طراح جدید داشته باشید یا لازم باشد زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل خود را تغییر دهید و افراد بیشتری را جذب کنید. اگرچه برای انجام این کارها باید هزینه کنید، اما می‌دانید که ایده‌های جدید بعد از مدتی بالاخره جواب می‌دهد و می‌توانید بسیار بیشتر از آن که پول خرج کرده‌اید، کسب درآمد کنید.

خلق عادت‌های پولسازی در سطح جامعه

افراد ثروتمند و موفق، معمولاً به دنبال به اشتراک گذاشتن نظرات و روش‌های موفقیت خود با دیگران هستند. آن‌ها هیچگاه به این موضوع فکر نمی‌کنند که با منتشر کردن شیوه‌های کسب ثروت، برای خود رقیب پیدا خواهند کرد.این افراد به دنبال ایجاد عادت‌های پول‌ساز در میان مردم جامعه هستند، زیرا می‌دانند که این شیوه‌ها نه تنها در سطح فردی بلکه در سطح کلان، اثرات مثبتی به جا خواهد گذاشت. افراد موفق و ثروتمند، یک شبه به این جایگاه نرسیده‌اند.

عادات افراد موفق و ثروتمند

1- برنامه ریزی اصول زندگی ثروتمندان

برنامه‌ریزی برای کسب ثروت و موفقیت، نیازمند در نظر گرفتن یک هدف مشخص و تلاش برای رسیدن به آن است. این هدف به صورت کوتاه‌مدت یا بلندمدت است. هدف کوتاه‌مدت می‌تواند به شکل پس‌انداز کردن برای خرید یکی از وسایل مورد نیاز باشد. هدف بلند مدت فرد نیز شاید خرید خانه یا راه انداختن یک بیزینس جدید باشد. در واقع با برنامه‌ریزی، هدف را به صورت چند هدف کوچک و کوتاه‌مدت در می‌آوریم و هر بار فقط روی یک قسمت آن تمرکز می‌کنیم. 

2- رهایی از منطقه امن ذهنی

منطقه امن، در واقع ذهنیت شما از یک موضوع است. در این حالت همیشه سعی می‌کنید که تنها با یک شیوه با قضایا روبه‌رو شوید. مثلاً منطقه امن برخی از افراد شغل آنها است. به این معنی که اگر شیوه درآمدزایی موفقی هم به آنها معرفی کنید، باز هم حاضر به دست کشیدن از شغل قبلی خود نیستند. منطقه امن در زندگی فردی شما هم وجود دارد. این که همیشه از یک مسیر به سرکار خود بروید یا همیشه با یک سبک خاص لباس بپوشید. کسانی که امروز به عنوان افراد ثروتمند می‌شناسیم ابتدا سعی کرده‌اند ذهنیات مخرب قبلی خود را کنار بگذارند و با دیدی باز به اتفاقات پیرامون خود نگاه کنند.

3- یادگیری، عادت افراد موفق

موفقیت در هر زمینه‌ای اعم از شغلی، خانوادگی و تحصیلی، نیازمند به روز کردن اطلاعات و دانسته‌ها است. گاهی اوقات، روش‌های قبلی پس از مدتی کارایی خود را از دست می‌دهند و نیاز است که فرد اطلاعات خود را در آن زمینه افزایش دهد. مثلاً در زمینه شغلی، امروزه دیگر فناوری اینترنت به جزء مهمی از کسب‌وکارها تبدیل شده و پتانسیل بالایی برای کسب درآمد و موفقیت دارد. این ظرفیت را می‌توان هم در زمینه فروش و هم تبلیغات کالا مشاهده کرد. حال اگر شما بخواهید با همان روش‌های قدیمی، به کار خود ادامه دهید، قطعاً از رقبای خود عقب می‌مانید. 
همانطور که گفتیم کسب ثروت نه تنها در زمینه فردی و تأمین نیازهای شخصی اهمیت دارد، بلکه زمینه بهبود اوضاع اقتصادی و دستیابی همه افراد به ثروت را فراهم می‌کند. البته برای رسیدن به این هدف، باید راه درست آن را بدانیم.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/importance-of-wealth-in-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
هانیه گفته:
۰ | ۰

برای ثروتمند شدن اول باید پول رو دوست داشت و برای اون ارزش قایل شد. باید دیدگاهها را درست کرد

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما هانیه عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

با اهداف مشترک و سازنده می توان سطح زندگی و کسب و کار را بهبود بخشید و ما در مجموعه عزت خواه دات کام برای تحقق این هدف در کنار شما هستیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط