مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه ذهن ثروتمندی داشته باشیم؟

توضیحات کوتاه :
افکار بر شیوه زندگی و کسب ثروت تأثیر گذار می‌باشد، اما احتمالاً شما به این موضوع واقف نیستید. افکار نیز موجودیت و هویت دارند. دانشمندان تغییرات افکار و احساسات را می‌توانند اندازه گیری کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چگونه ذهن ثروتمندی داشته باشیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

به منظور کسب ثروت، در مرحله نخست باید افکاری در مورد پول پرورش دهید. اگر تمایل دارید پولدار شوید، در صورتی که متوجه شدید افکار شما منفی هستند باید در آنها تغییراتی ایجاد کنید. در این مقاله 8 روش بیان می‌شود که می‌تواند به شما در این زمینه کمک نماید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

خلق ذهن ثروتمند

افکار بر شیوه زندگی تأثیر گذار می‌باشد، اما احتمالاً شما به این موضوع واقف نیستید. افکار نیز موجودیت و هویت دارند. دانشمندان تغییرات افکار و احساسات را می‌توانند اندازه گیری کنند. آن‌ها متوجه شده‌اند که افکار مثبت و شاد از قبیل، عشق و احساس رضایت، سطح تغییرات بالایی دارند. افکاری همانند، ترس، ناامیدی و دشمنی ارتعاشات پائین تری دارند. پدیده‌ای به نام قانون جذب، رابطه میان افکار و نحوه زندگی و حتی موقعیت‌های مالی را تشریح می‌کند.

به منظور کسب ثروت، در مرحله نخست باید افکاری در مورد پول پرورش دهید. اگر تمایل دارید پولدار شوید، در صورتی که متوجه شدید افکار شما منفی هستند باید در آنها تغییراتی ایجاد کنید. در این مقاله 8 روش بیان می‌شود که می‌تواند به شما در این زمینه کمک نماید.

 

چگونه ذهنی داشته باشیم که به ما کمک می کند برای همیشه ثروتمند باشیم

 

1. این باور را در خود پرورش دهید که شما ارزشش را دارید

افراد بسیاری در فرهنگ ما، خودباوری سطح پایینی دارند. دائماً در معرض این گونه پیام‌ها قرار می‌گیریم که ما "به قدر کافی خوب نیستیم". در صورتی که شما زیبایی خود را با یک فوق ستاره مقایسه نمایید یا حساب بانکی خود را با افراد میلیونر در قیاس قرار دهید، روش درستی را اتخاذ ننموده‌اید. باید باور داشته باشید که شما واقعاً چیزی برای ارائه به جهان هستی دارید. شما هدیه و استعداد ویژه‌ای دارید که به شما کمک خواهد کرد ثروتمند شوید. افراد ثروتمند مشکلی در ارتقاء خود، خدمات و یا کسب و کار خود ندارند. آن‌ها معتقد هستند که وجودشان ارزشمند است و می‌تواند به این قابلیت دست یابد. شما نیز باید چنین تفکری داشته باشید.

2. باور کنید امکان ثروتمند شدن وجود دارد

تا به حال چندین بار این جمله را از والدین خود شنیده‌اید که "پول علف خرس نیست" یا "فکر می‌کنی من دستگاه پول ساز هستم؟" بسیاری از افراد به طور خودکار با افکار منفی برنامه ریزی شده‌اند و گمان می‌کنند که پول نایاب و غیرقابل دسترس است. این طرز فکر درست نیست. راه‌های زیادی برای به دست آوردن پول وجود دارد. تنها باید این باور را در خود پرورش دهید که "شما لیاقت کسب ثروت را دارید" هر چیزی ممکن است. اما قبل از آنکه چنین اتفاقی بیفتد، باید باورهای خود را شکل دهید.

3. نسبت به داشته‌هایتان شکرگزار باشید

در صورتی که نشسته‌اید و به این موارد فکر می‌کنید، "من خانه‌ام را دوست ندارم، ای کاش خانه بزرگتری داشتم" یا "من از رانندگی با این ماشین خجالت می‌کشم و دیگر تحمل ندارم تا ماشین جدیدی پیدا کنم"، در این صورت شما با افکار منفی، ارتعاشات منفی را ارسال می‌کنید. بر طبق قانون جذب، افکار منفی هیچگونه مورد مثبتی را ایجاد نخواهد کرد.

در عوض شما باید نسبت به خانه و اتومبیل خود احساس رضایت داشته باشید. باید نسبت به این که سقفی بالای سر شما قرار دارد و تختی که برای خوابیدن در اختیار شما هست یا غذایی که روی میز شما وجود دارد، سپاسگزار باشید. هر چه نسبت به داشته‌های خود سپاسگزار باشید، احتمال دارد موارد بیشتری را جذب نمایید.

4. احساس خوشحالی خود را نسبت به افراد ثروتمند نشان دهید

گاهی، افراد در مورد اشخاص ثروتمند عبارات منفی را می‌شنوند. آیا این عبارات برای شما آشنا نیستند: "افراد ثروتمند افرادی افاده‌ای هستند" ، "افرا ثروتمند، صادق نیستند" یا "افراد ثروتمند، خودخواه هستند" در صورتی که این عبارات را به کرات می‌شنوید، ضمیر ناخودآگاه شما با افکار منفی برنامه ریزی خواهد شد، چرا که مطمئناً شما نمی‌خواهید فردی افاده‌ای، فاقد صداقت و خودخواه باشید. در عوض، باید این تفکر را پرورش دهید که افراد ثروتمند افراد واقعاً خوبی هستند. باور کنید، آن‌ها مستحق داشته‌هایشان هستند. آن‌ها را ستایش کنید و از آنها " تشکر نمایید" که به این حد از ثروت رسیده‌اند.

 

 ذهن ثروتمند

 

5. از عبارات تاکیدی مثبت یا تابلوهایی در جلوی دید خود استفاده کنید

عبارات مثبت را جایی برای خود یادداشت نماید و آنها را مداوم در ذهن خود تکرار نمایید . این کار به شما کمک خواهد کرد ذهن و مغز خود را ساماندهی و برنامه ریزی مجدد کنید. در صورتی که به عباراتی برخوردید که حامل این پیام هستند که افراد ثروتمند افاده‌ای هستند، فوراً عبارتی از قبیل اینکه " افراد ثروتمند، بخشنده، مهربان و افرادی دوست داشتنی هستند" را برای خود تکرار نمایید.

به این موضوع فکر کنید که شما نیز روزی یکی از این افراد خواهید بود. تابلوهای مثبتی که در جلوی ذهن شما قرار می‌گیرند، بسیار کمک کننده خواهند بود. یک پوستر را بردارید و کلمات و عباراتی را که دوست دارید، از آن جدا کنید. هر چیزی از جمله، یک ماشین جدید، خانه مجلل و بزرگ، جت شخصی یا حتی یک قایق تفریحی لوکس. هر آنچه به شما احساس خوبی منتقل کند و موجب برانگیختن احساسات مثبت شما شود، را روی تابلوی خود بچسبانید. از عبارات مثبت و تابلوی دیداری همراه یکدیگر استفاده کنید تا به نتایج بهتر و کارآمدتری دست یابید.

6. به پول و ثروت عشق بورزید

تا کنون این عبارت چندین مرتبه به گوش من خورده است که" از پول متنفرم". از شنیدن این عبارت متعجب می‌شوم. چگونه می‌توان از پول متنفر بود؟ دلیل تنفر افراد این است که پولی در اختیار ندارند. عباراتی که بر زبان جاری می‌کنند دلیل تنفر آنها نیست. آن‌ها در واقع از فقدان پول، متنفر هستند. در صورتی که مداوم از عبارات منفی استفاده می‌کنید، باید از این کار اجتناب بورزید. جملات خود را تغییر دهید،" من عاشق پول هستم! پول دوست من است! پول برای من شادی می‌آورد!" هر چه ارتعاشات مثبت و عشق را نسبت به پول افزایش دهید، بیشتر موفق می‌شوید آن را به دست بیاورید.

7. هنگام پرداخت قبوض خود، خوشحال باشید

مطمئناً زمانی که قصد دارید قبوض خود را پرداخت نمایید، احساس دلشوره دارید. اکثر مردم این حس را تجربه کرده‌اند. به این دلیل که تمرکز آنها بر جوانب منفی این موضوع است. آنچه ذهن آنها را مشغول ساخته است، این است که چه مقدار پول از دایره اختیاراتشان خارج می‌شود و بازگشتی نخواهد داشت. لازم است این طرز تفکر را بازسازی نمایید. زمانی که قبوض خود را پرداخت می‌نمایید، خوشحال باشید. حدس بزنید چرا باید چنین تفکری داشته باشید؟

 

مقاله پیشنهادی: ایده پردازی برای ثروتمند شدن

تغییر ذهنیت

 

به این دلیل که در واقع شما این امکان را دارید که قبوض خود را پرداخت کنید. در صورتی که نتوانید آنها را پرداخت نکنید، به این معنا است که پول لازم برای پرداخت قبوض خود را در اختیار ندارید. بنابراین به خاطر پرداخت آنها سپاسگزار باشید. با این طرز تفکر، مکانی برای زندگی شما فراهم خواهد شد، ماشینی در اختیار دارید که می‌توانید با آن رانندگی کنید و غذایی برای خوردن دارید. بسیار رضایت بخش خواهد بود!

8. نسبت به پولدار شدن متعهد باشید

در گام پایانی، تنها لازم است برای کسب ثروت تصمیم بگیرید! متوقف نشوید! به منظور به دست آوردن هر چیزی در زندگی شما باید متعهد باشید، نباید به موضوع "پولدار شدن" به عنوان یک سرگرمی نگاه کنید، باید برای آن تلاش کنید و ببینید چه اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد. افراد ثروتمند نسبت به آنچه برای کسب ثروت لازم است، متعهد می‌باشند. شما نیز باید همین گونه رفتار کنید. نسبت به هدف ثروت خود متعهد باشید و مطمئن باشید موفق خواهید شد.

میلیونر خود ساخته ای به نام Steve Siebold ، قبل از آنکه کتاب خود به نام "How Rich People Think "را به چاپ برساند، 26 سال را صرف مصاحبه با افراد ثروتمند جهان نمود. او به این موضوع پی برد که راز ثروتمند شدن" مکانیزم پول نیست، بلکه سطح تفکری است که آن را تولید می‌کند" افراد ثروتمند علاوه بر بالانس حساب بانکی بیشتر، عقاید، فلسفه و استراتژی‌های متفاوتی دارند". افراد ثروتمند با دیدگاه‌های متعدد و متنوع نسبت به سایر افراد، به جهان نگاه می‌کنند. در زیر دو مورد از آنها ذکر می‌شود:

1. افراد ثروتمند باور دارند که ثروت برای آنها یک حق است

افراد عام در جامعه بر این باور هستند که ثروت یک امتیاز است. Siebold بر این باور است که "متفکران طبقه جهانی در یک کشور سرمایه داری می‌دانند در صورتی که بخواهند برای سایر افراد ارزش‌های شگرف ایجادکنند، ثروتمند شدن حق آنها است".

2. افراد ثروتمند باور دارند شروع یک بیزینس، سریع‌ترین راه کسب ثروت است

مردم عادی و معمولی فکر می‌کنند که شروع یک بیزینس یک کار پرخطر و مخاطره آمیز است. حقیقت این است که داشتن یک شغل، امن‌تر از راه اندازی یک بیزینس به صورت شخصی نخواهد بود. افرادی که برای خودشان کار می‌کنند این قدرت را دارند که فعالانه بیزینس خود را پیگیری نمایند و درآمد خود را افزایش دهند. البته، برای شروع یک بیزینس ریسک‌هایی وجود دارد، اما افراد ثروتمند می‌دانند که بزرگترین ریسک این است که روی خود شرط بندی کنند.

 

کسب درآمد بدون وقفه با داشتن ذهنی ثروتمند

 

"در حالی که افراد ثروتمند اقدام به راه اندازی کسب و کار خود می‌کنند و در نتیجه سودهایی از راه اندازی آن می‌برند، مردم عادی به دنبال کسب و کاری ثابت هستند و بنابراین، این شانس را نخواهند داشت که برای خود فرصت خلق ثروت را ایجاد کنند. افراد عادی با ثبات مالی که از طریق مشاغل کم درآمد و افزایش حقوق سالانه‌ای که به دست می آورند، زندگی خود را تضمین می‌کنند.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-have-a-wealthy-mind
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط