موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه فردی کاریزماتیک باشیم؟

توضیحات کوتاه :
آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده‌اید که برخی افراد می‌توانند هر شخصی را به خود جذب نمایند؟ کافی است که این افراد وارد یک اتاق شوند، تمرکز تمامی افراد داخل اتاق را به خود معطوف می‌نمایند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 3.8k
 • 1
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه فردی کاریزماتیک باشیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

کاریزما نیز مانند زیبایی، شانس و موقعیت اجتماعی می‌تواند درهای بسیاری را در زندگی به روی انسان بگشاید. در حالی که دستیابی به دیگر ویژگی‌های گفته شده ممکن است قدری دشوار باشد، اما به‌دست آوردن شخصیتی کاریزماتیک برای هر شخصی امکان‌پذیر است. در این مقاله به چندین راه که به کسب این ویژگی استثنایی کمک خواهند کرد اشاره می‌کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

کاریزما به چه معنا است؟

آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده‌اید که برخی افراد می‌توانند هر شخصی را به خود جذب نمایند؟ این موضوع که وضع مالی این افراد به چه شکلی است و یا اینکه چه ظاهری دارند اصلاً اهمیتی ندارد. کافی است که این افراد وارد یک اتاق شوند، تمرکز تمامی افراد داخل اتاق را به خود معطوف می‌نمایند و هنگامی که می‌خواهند آن مکان را ترک کنند افراد عمیقاً تمایل دارند که با آن‌ها همراه شوند. کاریزما به همین معناست. نوعی جاذبه در وجود شخص که بر انگیزاننده اعتماد و احترام افراد است. کاریزما نیز مانند زیبایی، شانس و موقعیت اجتماعی می‌تواند درهای بسیاری را در زندگی به روی انسان بگشاید. در حالی که دستیابی به دیگر ویژگی‌های گفته شده ممکن است قدری دشوار باشد، اما به‌دست آوردن شخصیتی کاریزماتیک برای هر شخصی امکان‌پذیر است. در ادامه به چندین راه که به کسب این ویژگی استثنایی کمک خواهند کرد اشاره می‌کنیم.

 

مقاله پیشنهادی: عوامل موثر در رشد شخصیت و موفقیت

کاریزما

 

1. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

در حالی که کاریزما و اعتمادبه‌نفس دو ویژگی کاملاً جدا از یکدیگر هستند اما داشتن اعتمادبه‌نفس تأثیر بسیاری بر افزایش میزان کاریزما در وجود یک شخص خواهد داشت. زیرا داشتن باور شخصی نسبت به خود موجب می‌شود افراد بتوانند به توانایی‌ها و مهارت‌های وجودی شما ایمان بیاورند. به عبارت دیگر برای جلب اعتماد دیگر افراد ابتدا باید شما شخصاً به خودتان اعتماد داشته باشید. اگر افراد شما را به عنوان شخصی که به خودش باور دارد بشناسند ناخودآگاه تمایل بیشتری به ارتباط با شما خواهند داشت. برای افزایش میزان اعتمادبه‌نفس نیز روش‌های بسیاری وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت:

 

ساخت باورهای یک فرد کاریزماتیک

 

 • مثبت اندیش باشید

افرادی که به خود باوری رسیده‌اند اغلب اندیشه‌ای مثبت دارند زیرا این اشخاص آنچه هستند و کاری که انجام می‌دهند را عمیقاً دوست دارند. برای داشتن افکاری خوب به جای انتقاد از افراد مختلف، کارهایی که انجام می‌دهند، موقعیت، شرایط و ... بر روی مسائلی که مورد علاقه شما است تمرکز نمایید. همین عامل نیز موجب می‌شود افراد بخواهند به میزان بیشتری با شما وقت بگذرانند. اگر رفتار شما به شکلی باشد که گویی از همه کس و همه چیز منزجر هستید این احساس موجب خواهد شد که بقیه اشخاص نگران باشند که انرژی منفی شما بر روی نظر آن‌ها نیز تأثیر بدی بگذارد. 

 • با قاطعیت صحبت کنید

با قاطعیت صحبت کردن به این معنا نیست که بیشتر یا بلندتر از افراد دیگر صحبت کنید. بلکه به این معنا است که از مسائل مهم صحبت نمایید و حرف‌های خود را با لحنی مطمئن به زبان بیاورید. به صورت واضح و با طمأنینه صحبت کنید. لحن، ریتم و قدرت کلمات خود را هنگامی که عبارات مهمی را به زبان می‌آورید تغییر دهید تا سخنان شما برای شنونده شکل جذاب‌تری پیدا کنند. برای تمرین در این راستا می‌توانید صدای خود را ضبط نمایید و آن را گوش بدهید تا از اینکه با اعتمادبه‌نفس صحبت می‌کنید مطمئن شوید. 

 • باطناً به خودتان باور داشته باشید

برای اینکه شخص با اعتمادبه‌نفسی به‌نظر بیایید باید ابتدا باطناً به خود باور داشته باشید. اشخاصی که باطناً به خود باوری رسیده‌اند، آنچه هستند، کاری که انجام می‌دهند و شکل ظاهری خود را دوست دارند. اگر احساس اعتمادبه‌نفس ندارید بر روی نقاط قوت خود تمرکز نمایید، نقاط ضعف خود را پیدا کنید، آن‌ها را بهبود ببخشید و ظاهرتان را به شکلی که دوست دارید بیارایید تا نقایص خود را رفع نموده و حس بهتری نسبت به خودتان در وجود شما شکل بگیرد.
در نهایت به یاد داشته باشید که داشتن لحن صدا، پوشش و حرکات بدنی متناسب تا حدود زیادی به افزایش باور و اعتماد درونی کمک خواهد کرد. 

2. از طریق حرکات بدنی و به اصطلاح زبان بدنی خود جذاب به نظر برسید

زبان بدنی هر شخص به خوبی نمایان‌گر میزان اعتماد و احساسی است که شخص نسبت به خودش دارد. حرکات بدنی نامناسب می‌تواند شما را شخصی شرمگین، خجالتی و مردد معرفی نماید. در نتیجه بسیار حائز اهمیت است که حرکات شما به گونه‌ای باشد که مطمئن، قاطع و پر شوروهیجان به نظر برسید. با استفاده از روش‌های مشابه روش‌هایی که ارائه می‌دهیم می‌توانید بر روی تناسب حرکات بدنی خود کار کنید.

 • افراد جذاب مصمم، محکم و پیوسته گام برمی دارند

آن‌ها با افتخار و آماده پذیرفتن موقعیت‌های چالش‌برانگیز به یک محیط جدید قدم می‌گذارند.

 •  در رابطه با ژست‌های مختلف خود فکر کنید

هنگامی که صحبت می‌کنید، حرکات دست شما به گونه‌ای باشد که صحبت‌هایتان جالب‌تر به نظر برسند. اگر حرکات دستتان را اشتباه انجام دهید ممکن است عصبی، ناراحت و خسته‌کننده به نظر برسید. برای مثال هنگامی که در رابطه با موضوعی هیجان‌زده می‌شوید از حرکات شما می‌توان متوجه این موضوع شد.

 • رو به روی آینه تمرین کنید

در مقابل آینه در مورد هر موضوعی که به فکرتان می‌رسد صحبت کنید. در آن هنگام حالت چشم‌های شما به چه شکلی است؟ دست‌های شما چطور؟ آیا شبیه به یک سیاستمدار باهوش یا یک فرد جذاب به نظر می‌رسید؟ در صورتی که فردی صحبت‌های شما را نشنود می‌تواند متوجه شود که قصد دارید چه احساسی را به مخاطبتان منتقل نمایید؟ 

 • هنگامی که با شخصی مشغول صحبت هستید، مستقیماً به چشم‌های او نگاه کنید

به افراد خیره نشوید اما نگاه خود را به اطراف نیز معطوف ننمایید. نه تنها با صدای خود بلکه با نحوه نگاه خود نیز مخاطب را به خودتان جذب نمایید. هنگام صحبت کردن به گوشی موبایل یا ساعت خود نگاه نکنید و تمام حواس خود را به فرد یا افرادی که با آن‌ها مشغول صحبت هستید معطوف نمایید. 

 • به حرکات اشخاص دیگر نیز توجه نمایید

هنگامی که افراد گاهاً حرکت‌های مصنوعی و یا نامتناسب با موضوع صحبت خود انجام می‌دهند آن‌ها را  در نظر داشته باشید تا در مکالمات خود تکرار نکنید. بیشتر سخنرانان زبان بدنی فوق‌العاده قوی‌ دارند. این افراد قابل اعتمادتر و موفق‌ترند. به حرکات آن‌ها توجه نموده و یاد بگیرید.

 • زمانی که کسی را برای بار اول ملاقات می‌کنید لبخند بزنید

لبخند شما به آنان نشان خواهد داد که از دیدنشان هیجان‌زده و خوشحال هستید.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر باورها بر موفقیت افراد

جذاب و منحصر به فرد بودن

 

3. احساس منحصر به فرد بودن را در افراد بر انگیزید

اهمیتی ندارد که مخاطب شما چه کسی است، همیشه به شکلی با او برخورد کنید که گویی تنها شخصی است که در دنیا وجود دارد. برای اینکه به فردی جذاب تبدیل شوید باید بتوانید با اشخاص متفاوت در هر زمینه‌ای گفتگو کنید. همچنین مهارت شنونده خوبی بودن را نیز در خود تقویت نمایید. برای تمرین در این زمینه راه‌های مختلفی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 • برخورد خوبی داشته باشید 

هنگامی که با کارفرما، یک شخص ثروتمند، یک کودک یا یک غریبه صحبت می‌کنید، سعی کنید با همگی آن‌ها برخورد خوبی داشته باشید. به همه احترام بگذارید تا شما نیز متقابلاً شخصی قابل احترام شناخته شوید. 

 • به زندگی افراد مختلف توجه نشان دهید

تا حد و اندازه مورد قبول در رابطه با زندگی افراد و واکنششان هنگام قرار گرفتن در موقعیت‌های مختلف از آن‌ها سؤال بپرسید. به شکلی با آن‌ها صحبت کنید که گویی نظر و واکنش آن‌ها مهم و تأثیر گذار است و شما برای افکار آن‌ها ارزش قائل هستید.

 • شنونده خوبی باشید

هنگامی که کسی با شما صحبت می‌کند با دقت به حرف‌های او گوش دهید و تمام توجه خود را به او معطوف نمایید. هنگامی که در مورد مسئله‌ای با مخاطب خود موافق هستید، موافقت خود را با عباراتی از قبیل "بله"، " به همین صورت است که شما می گویید" و "متوجه منظور شما هستم" به مخاطب خود اعلام نمایید تا متوجه شود که  حرف‌های او برای شما جالب توجه است.

با توجه به نظر صاحب نظران رعایت موارد بالا می‌تواند موجب پیشرفت بزرگی در این زمینه برای شما باشد و جذابیت در نحوه برخورد و رفتار در موقعیت‌های مختلف می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر زندگی شما داشته باشد.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-be-charismatic
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
یاسین گفته:
۰ | ۰

سلام از دیدگاه من وقتی فردبه خودش و هر حرفی که می زنه باور داشته باشه و با اعتماد به نفس برخورد کنه می تونه بر دیگران هم تاثیر مثبتی بگذاره.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما یاسین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

نکته بینی و حسن نظر شما قابل تحسین است و از اینکه با دقت هر چه تمام تر ما را دنبال کرده و نظرات خود را با ما در میان می گذارید، از شما سپاسگزاریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط