فرصت درآمدزایی از سایت airbnb با اجاره خانه دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اصول موفقیت در زندگی چیست؟

توضیحات کوتاه :
تمایل به موفقیت احساسی است که از همان لحظه تولد نیز درون همه ما انسان ها وجود داشته است. این تمایل باعث شده است که ما تمام حرکات و رفتارهای خود را بر مبنای این حس قرار دهیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 2.7k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
اصول موفقیت در زندگی چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

برای رسیدن به موفقیت تنها حس درونی برای موفق شدن کافی نمی باشد و شما باید راه و روش رسیدن به موفقیت را نیز یاد بگیرید و با اعمال آنها در زندگی به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا نمایید. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهد شد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

قوانین موفقیت در زندگی

تمایل به موفقیت احساسی است که از همان لحظه تولد نیز درون همه ما انسان ها وجود داشته است. این تمایل باعث شده است که ما تمام حرکات و رفتارهای خود را بر مبنای این حس قرار دهیم. اما نکته ای که باید بدانید این است که این تمایل به تنهایی نمی تواند مؤثر واقع شود. شما باید راه و روش رسیدن به موفقیت را نیز یاد بگیرید و با اعمال آنها در زندگی به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا نمایید. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهد شد.

 

چگونه می توان بیزینس را مدیریت کرد

 

نکات کلیدی موفقت چیست؟

 • مطمئناً این جمله معروف را شنیده‌اید که بسیار سفر باید تا پخته شود خامی. شما برای اینکه بتوانید پیشرفت کرده و به انسان بهتری تبدیل شوید باید سفر کنید. اما سفر به تنهایی کافی نیست. شما باید در حین این سفرها یاد بگیرید و پیشرفت کنید. می‌توانید در شهر راه رفته و به همه چیز با دقت نگاه کنید. باید بتوانید از هر چیزی ایده‌ای بگیرید و از آن ایده به سود خودتان استفاده کنید.
 • دقت داشته باشید که به هر چیزی به چه چشمی نگاه می‌کنید. شما با طرز نگاه خود به هر چیز، به آن معنا می‌دهید. برای مثال زمانی که چیزی را به عنوان رقیب شماره یک خود در نظر می‌گیرید، در حقیقت خودتان به این باور می‌رسید و آن چیز برایتان ترسناک به چشم خواهد آمد. پس به طرز نگاه کردن به مسائل توجه ویژه داشته باشید.
 • هر از چند گاهی مسیری که به سمت هدف خود طی کرده‌اید را بررسی کنید. گاهی ممکن است شما به مقصدی که می‌خواستید دست پیدا کرده‌ باشید اما آنقدر خودتان را درگیر طی کردن مسیر کرده‌اید که متوجه آن نشده‌اید. پس سعی کنید به آرامی حرکت کرده و از مسیر لذت ببرید. شما در طی مسیر به خیلی از اهداف خود دست پیدا خواهید کرد.
 • سعی نکنید همیشه خودتان را با شرایط وقف دهید. اگر نمی‌توانید با شرایطی سازگار شوید، پس به جای آنکه خودتان را آزار داده و سختی بکشید، شرایط را مطابق با نظر خود تغییر دهید. فراموش نکنید راحتی شما و رضایت شما بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد.
 • تنها با اتوماتیک کردن کارها است که می‌توانید در زمان صرفه جویی کنید. پس تا آنجا که می‌توانید از تکنولوژی در مسیر بهبود کارهای خود استفاده نمایید. مطمئناً اگر بتوانید یکسری از کارها را به کمک تکنولوژی پیش ببرید، می‌توانید روی نقاط اصلی و کارهای مهم‌تر زمان بیشتری قرار دهید. در نتیجه عملکرد بهتری خواهید داشت.

 

اصول موفقیت در زندگی

 

عادت های افراد موفق را تکرار کنید

 • مطالعه داشته باشید. شما باید هر روز در مسیر خود چیزهای جدیدی را یاد گرفته و به دنبال پیشرفت در تمامی زمینه‌ها باشید. مطالعه کردن یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری است. پس سعی کنید هر روز زمانی را به مطالعه اختصاص دهید.
 • زمانی که در مسیر حرکت با مشکلی رو به رو می‌شوید، از خودتان بپرسید: این شرایط می‌خواهد چه چیزی را به من بگوید؟ همیشه به یاد داشته باشید که شما بخشی از مشکل هستید و اگر بتوانید این بخش را حل کنید، می‌توانید به کمک آن سایر مشکلات را نیز به خوبی پشت سر بگذارید.
 • زمانی که در برنامه خود چیزی دارید که به نظر می‌رسد قابل دستیابی نیست، آن مورد را از برنامه خود حذف نموده و به جای آن یک مورد دیگر در برنامه خود بگنجانید. برای مثال اگر در برنامه ابتدایی خود برای شروع کسب و کارتان به بودجه 50 میلیون دلاری نیاز دارید و شما این بودجه را ندارید، پس آن را تغییر داده و یک برنامه جدید جایگزین کنید.
 • زمانی که احساس کردید هیچ چیز آنگونه که شما می‌خواهید پیش نمی‌رود، یک ماژیک و یک تخته وایت برد برداشته و روی آن بنویسید: «این نیز بگذرد.» باید باور داشته باشید که همیشه شرایط سخت نخواهد ماند و در نهایت همه چیز درست خواهد شد. شما باید در این زمان صبور باشید و برای تغییر شرایط تلاش کنید.
 • در برنامه خود نیازهایتان را نیز عنوان کنید. این نیازها می‌توانند نیاز به پول، قدرت یا هر چیز دیگری باشد. در کنار آن چیزهایی که دارید را نیز یادداشت نمایید. نوشتن این موارد می‌تواند خیلی به شما کمک کند.

 

مقاله پیشنهادی: افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند

اصول موفقیت

 

چه نکاتی برای موفق شدن لازم هستند؟

 • به صورت منظم برنامه خود را به روز کنید. از خودتان بپرسید که موفقیت برای شما چه معنایی دارد؟ برنامه شما برای زندگی چیست؟ تاکنون چقدر در مسیر خود پیشرفت داشته‌اید؟ باید چه چیزهایی را حفظ کرده و چه چیزهایی را تغییر دهید؟ چه کسانی می‌توانند در مسیر به شما کمک کنند؟ شما می‌توانید به چه کسانی کمک کنید؟
 • از 10 نفری که افراد موفقی هستند و شما آنها را می‌شناسید بخواهید که مواردی که باعث موفقیت آنها شده است را با شما در میان بگذارند. سپس اسامی 10 نفری که موفق هستند اما شما آنها را نمی‌شناسید را نیز یادداشت کنید. از آنها نیز بخواهید رازهای موفقیت خود را با شما در میان بگذارند. به پاسخ‌های آنها دقت کرده و تمامی آنها را بررسی نمایید. مشخص کنید که کدام یک را دانسته و کدام یک را نمی‌دانستید و سپس سعی کنید آنها را در زندگی اعمال کنید.
 • سعی کنید حس شوخ طبعی خودتان را افزایش دهید. زندگی به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست و قرار هم نیست که همیشه عادلانه و مطابق انتظار پیش برود. اما همیشه و در هر حالتی به خاطر داشته باشید که باید از زندگی نهایت لذت را ببرید.
 • به خودتان هم توجه داشته باشید. مطمئناً سختکوشی همیشه ارزشمند است اما این تلاش نباید انقدر زیاد شود که شما را از خودتان غافل کند. شما باید بتوانید میان کار و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کنید. اگر قرار باشد کاری که به آن مشغول هستید تمام وقت و انرژی شما را بگیرد، باید در انتخاب آن تجدید نظر کند.

 

اصول موفقیت در زندگی چیست؟

 

عناصر مهم در موفقیت را بشناسید

 • همیشه در دسترس باشید. از کسانی که در مسیر حرکت در کنار شما بوده‌اند تشکر کنید، حتی اگر آنها تنها وظیفه خود را انجام داده باشند. با تشکر کردن شما هیچ وقت کوچک نمی‌شوید، بلکه ارج و قربتان در نگاه آنها بیشتر می‌شود. سعی کنید همیشه روی نوع گفتار و نوشتار خود دقت داشته باشید و حین صحبت کردن حس قدردانی خود را در لحن کلام خود نشان دهید.
 • همیشه به یاد داشته باشید که شما با داشتن درآمد بالا به تنهایی نمی‌توانید به فرد ثروتمندی تبدیل شوید. شما زمانی می‌توانید به ثروت دست پیدا کنید که بتوانید میان درآمد خود و خرج‌هایی که می‌کنید تعادل برقرار کنید. باید درآمد خود را به شکل درستی مدیریت کنید تا در آخر به سود مناسبی دست پیدا کنید. در غیر این صورت تمام پولی که به دست می‌آورید را خرج کرده و دیگر چیزی در دست نخواهید داشت.
 • هیچ کس دوست ندارد بداند که شما چه مشکلاتی در زندگی دارید. شاید عده‌ای باشند که شنونده‌ها خوبی بوده و راهنمایی‌های خوبی نیز ارائه می‌دهند اما این بدین معنا نیست که همه چنین هستند. پس سعی کنید تنها با افراد حامی و متخصص در زمینه مورد نظر خود صحبت کنید و سعی نکنید با هر کسی مشکلات خود را در میان بگذارید.
 • سعی کنید زمان بیشتری را به فکر کردن و تجربه نمودن شرایط مختلف اختصاص دهید. برای مثال شاید شما جزء کسانی باشید که به تلویزیون تماشا کردن علاقه زیادی دارید. اینکه به کاری که به آن علاقه مند هستید، بپردازید خیلی حرکت خوبی است اما سعی کنید مدیریت زمان را هم در این زمینه داشته باشید. بهتر است بخشی از زمان اختصاص یافته به علایق خود را تا آنجایی که برایتان مشکلی ایجاد نمی‌کند به فکر کردن بپردازید. هر چیز جدیدی که ممکن است در ادامه مسیر به کار شما بیاید را تجربه کنید. با این روش شما می‌توانید مطمئن باشید که در کار خود پیشرفت خواهید کرد.

 

از اینترنت درآمد دلاری کسب کنیم

 

با تمرین شما نیز می توانید موفق شوید

 • هیچ وقت به پشت سر خود نگاه نکنید. همیشه به خاطر داشته باشید که نگاه شما باید رو به جلو باشد. گذشته‌ها گذشته است و تنها می‌توانید برای درس گرفتن از آنها استفاده کنید. این حال و آینده شما است که پیش رو شما قرار گرفته است. پس سعی کنید از آنها نهایت استفاده را داشته باشید.
 • سعی کنید بهترین خود باشید. شما باید هر روز بهترین عملکرد را داشته باشید و به بهترین حالت روز خود را سپری کنید. به شکلی که هر زمان که شب شد و شما به روزی که سپری کرده‌اید، فکر می‌کنید، از خودتان و کارهایی که انجام داده‌اید احساس رضایت داشته باشید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-is-principles-of-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط