کمپانی آمازون چگونه موفق شد؟

  • 12 مهر 1397
  • 434
  • 0

دلایل پیشرفت آمازون

در سال 2015، آمازون به درآمد سالانه 100 میلیارد دلار رسید. مدیرعامل آمازون، جف بزوس ادعا می کند که آمازون اولین شرکتی است که به این سرعت به این میزان درآمد رسیده است. آمازون همچنان به سرعت در حال پیشرفت می باشد. تحلیل گران با طراحی یک نمودار، مسیر آمازون تا تبدیل شدن به اولین شرکت 1 تریلیون دلاری را دنبال می نمایند. به دلیل عظمت این شرکت، تعجبی ندارد که کارآفرینان از سرتاسر دنیا همواره در حال رصد فعالیتهای آمازون هستند. آنها تلاش می کنند بفهمند این شرکت چرا تا این حد موفق است؟ خبر خوب این است که جف بزوس در مورد اصول اساسی موفقیت آمازون پرده پوشی نمی کند. به طور خاص، او موفقیت خود را مدیون تعهد در حوزه های زیر می داند:

 

چگونگی فروش در کمپانی آمازون

 

•    شکست های ناگهانی را به عنوان هزینه پرداختی برای کسب ایده های جدید می پردازیم

بسیاری از شرکت ها شکست را برابر با مرگ می دانند. به صورت کاملا مشهود، آنها نیاز به نوآوری برای ماندن در بازار را درک می کنند، اما ترجیح می دهند بدون ریسک رقابت کنند. بدین وسیله آنها از بروز خسارت جلوگیری می کنند. اما بزوس بیان می کند که اگر آمادگی شکست ندارید نمی توانید نوآور باشید.

 

موفقیت کمپتمی آمازون

 

نظریه جف بزوس درباره شکست

"یکی از مواردی که ما با سایر رقبا متفاوت هستیم، موضوع شکست است. به نظر من آمازون بهترین مکان در دنیا برای شکست خوردن است (ما خیلی تمرین کرده ایم!). شکست و نوآوری، دوقلوهای به هم چسبیده هستند. برای ابداع کردن، باید تجربه وآزمایش کرد. اگر از قبل بدانید که این ایده قرار است عملی شود، پس کارتان آزمایش نیست. بسیاری از سازمان های بزرگ از ابداع استقبال می کنند اما نمی خواهند که شکست های پی در پی که لازمه رسیدن به آن است را بپذیرند."شما باید آزمایش و تجربه را تبدیل به بخشی از فرهنگ سازمانی خود کنید. این یعنی به کنجکاویتان بال پرواز بدهید و روش های جدید برای افزودن ارزش به مشتریانتان بیابید. این بدان معنا نیست که باید با شکست های بزرگ آغاز کنید. بلکه باید حساب شده روی آزمون و خطاها ریسک کنید. این کار شما را قادر می سازد مسیر بهینه پیشرفت را یاد بگیرید بدون اینکه همه چیز خود را از دست بدهید.

•    هرروز به گونه ای کارکنید که گویی اولین روزتان است

آمازون حدود 700هزار کارمند دارد. در سازمانی به این عظمت، انتظار می رود که سرعت پیشرفت خود را آهسته تر کنند. این کاری است که اکثر شرکت های بزرگ انجام می دهند. اما بزوس از همان ابتدا اعلام کرد که آمازون مثل یک استارت آپ پرعطش عمل می کند، گویی که هر روز اولین روز کاری این شرکت است.

فرایند تصمیم گیری در آمازون چگونه است؟

درست است که آمازون منابع کافی برای عملیات پیچیده در خدمت رسانی به مشتری را در اختیار دارد، اما آنچه که این شرکت را از سایر رقبا متفاوت می کند، همین ذهنیت آنها در کار کردن سریع است. این یعنی آنها به سرعت و اغلب به جای 90درصد با 70 درصد اطلاعات تصمیم می گیرند. آنها  رویکردهای جدیدی که به مشتریان خدمت برساند و با دلالان مقابله کند را به عنوان نشان موفقیت می دانند. شما هم می توانید فرهنگ استارت آپی خود را همچنان ادامه دهید، حتی وقتی کسب و کارتان پیشرفت می کند. باید اعضای تیم خود را قدرتمند کنید تا تصمیماتی در راستای افزایش رضایت مشتری و تقویت خلاقیت بگیرند.

کمپانی آمازون چگونه موفق شد؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط