مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تسلیم شدن راه حل نیست

توضیحات کوتاه :
همه ما بارها در طول زندگی دچار احساس تردید، شک، عدم اعتماد به نفس و خود کم بینی شده‌ایم. اما مسأله‌ای که می‌تواند به حفظ انگیزه کمک کند، تسلیم نشدن در زندگی است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 4.6k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
تسلیم شدن راه حل نیست

 

خلاصه ای از مقاله

تسلیم شدن راه حل نیست. برای رسیدن به موفقیت باید در تمام مراحل انگیزه خود را حفظ نموده و مسیر خود را ادامه داد. برخی از افراد تا یک قدمی موفقیت پیش می روند و در نزدیکی آن، تسلیم می شوند. زمانی که خواستید تسلیم شوید به این فکر کنید که ممکن است با یک گام دیگر به موفقیت دست یابید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه تسلیم نشویم و همیشه با انگیزه بمانیم؟

همه ما بارها در طول زندگی دچار احساس تردید، شک، عدم اعتماد به نفس و خود کم بینی شده‌ایم. اما مسأله‌ای که می‌تواند به حفظ انگیزه کمک کند، تسلیم نشدن در زندگی است.

صرف‌نظر از این که در زندگی به دنبال به دست آوردن چه چیزی هستید و چقدر برایتان ارزش دارد، همیشه در زندگی ممکن است با مشکلاتی برخورد کنید که باعث متزلزل شدن انگیزه‌تان شده و در نتیجه دیر یا زود تسلیم شوید.

حتماً این جمله را شنیده‌اید که «راهش تسلیم شدن نیست». با این حال، وقتی بحث از این می‌شود که چطور تسلیم نشویم، اوضاع کمی پیچیده می‌شود. در این مقاله خواهید دید که حتی با انگیزه‌ترین افراد هم ممکن است در شرایط دشوار به فکر تسلیم شدن بیفتند.

در نتیجه، وجود چنین حالتی، کاملاً طبیعی است. در ادامه، ابتدا به عواملی که باعث می‌شود به راحتی دست از تلاش بردارید و تسلیم شوید می‌پردازیم. پس از آن، درباره این که چرا باید قبل از تسلیم شدن بیشتر فکر کنید بحث خواهیم کرد و در نهایت راه‌های حفظ انگیزه و تسلیم نشدن را بررسی خواهیم کرد.

 

چگونه ثروتمند شویم؟

 

چه عواملی باعث می‌شوند به راحتی تسلیم شوید؟

شناخت دلایلی که باعث می‌شود زود دست از تلاش بردارید و تسلیم شوید از اهمیت زیادی برخوردار است. افراد به دلایل و انگیزه‌های مختلف در مواجهه با شرایط سخت، تسلیم می‌شوند و دست از تلاش بر می‌دارند. در این قسمت به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • وقتی مقصد مهمتر از مسیر است: اگر تأکید خود را بیشتر بر نتیجه نهایی قرار دهید و از اهمیت راه و مسیری که برای رسیدن به آن هدف طی می‌کنید غافل شوید، در نتیجه به محض برخورد با هر مشکلی، تصمیم می‌گیرید تسلیم شوید و دست از تلاش بردارید.
 • شکست را قبل از وقوع آن می‌بینید: اگر به اتفاقی که هنوز نیفتاده است فکر کنید، شرایط را برای شکست فراهم می‌کنید. چون با پیش‌بینی اتفاقات، باور و ایمانتان را نسبت به خود و توانایی‌هایتان از دست می‌دهید.
 • می‌خواهید زود به موفقیت برسید: اگر تصور کنید ظرف چند هفته می‌توانید به رویاهایتان دست یابید، ولی زمان رسیدن به خواسته‌هایتان طولانی ‌شود، دیگر انگیزه‌تان را برای ادامه کار از دست می‌دهید.
 • خود را با تغییرات وفق نمی‌دهید: اگر از تغییرات با آغوش باز استقبال نمی‌کنید یا تصور می‌کنید نباید در ایده‌هایتان تغییری ایجاد کنید یا فکر می‌کنید این تغییرات تأثیری در بهبود کار شما ندارند، در نتیجه شرایط برای تسلیم شدن فراهم می‌شود. بیشتر افراد معتقدند زمانی که تصمیم به تسلیم شدن می‌گیرند تا رسیدن به موفقیت راه زیادی در پیش نداشته‌اند.

 

شکست

 

چرا قبل از تسلیم شدن باید بیشتر فکر کنید؟

موفقیت در هر زمینه‌ای، بستگی به ذهنیت و نگرش شما دارد. بنابراین اگر انگیزه خود را برای انجام کاری از دست داده‌اید و می‌خواهید تسلیم شوید، لازم است در نگرش خود نسبت به موفقیت تغییراتی ایجاد کنید.

در ادامه به دلایلی اشاره خواهیم کرد که نشان می‌دهند چرا نباید در مواجهه با دشواری‌ها زود تسلیم شوید و همزمان می‌توانند در بینش و طرز فکر شما، تغییراتی ایجاد کنند.

 • دست یابی به موفقیت به سرعت اتفاق نمی‌افتد

یکی از تصورات اشتباهی که در مورد افراد موفق وجود دارد این است که فکر می‌کنیم آنها یک‌شبه به این جایگاه رسیده‌اند. در حالی که سال‌ها با سخت‌کوشی و تجربه مکرر شکست به موقعیت کنونی‌شان دست یافته‌اند.

بیشتر افراد صرفاً به مقصد و هدف نهایی توجه دارند اما از مسیری که فرد موفق برای رسیدن به این نقطه طی کرده است غافل می‌مانند. به همین خاطر، فکر می‌کنند که برای رسیدن به مقصد مورد نظر، نیازی به سخت‌کوشی نیست.

فراموش نکنید که این تنها یک خیال اشتباه است که نباید فریب آن را بخورید. در واقع اتفاقات تلخ و شیرینی که در طول مسیر اتفاق می‌افتد، باعث می‌شود هدف نهایی برای شما شیرین و لذت بخش باشد.

 

مقاله پیشنهادی: 8 نکته شگفت انگیزی که قبل از تسلیم شدن باید به خاطر بیاورید

مسیر موفقیت

 

 • احتمالاً باید از روش متفاوتی استفاده کنید

گاهی اوقات، افراد قضاوت‌های نا‌به‌جایی در مورد خودشان دارند. زیرا تصور می‌کنند اگر در راه رسیدن به خواسته‌شان شکست خوردند، پس دیگر قابلیت و توانایی انجام دادن آن را ندارند. این در حالی است که اتخاذ روشی متفاوت می‌تواند آنها را به هدف مورد نظرشان برساند.

بیشتر افراد، اغلب تمرکز خود را بر روی هدف نهایی قرار می‌دهند و معتقدند که تنها یک یا دو راه برای رسیدن به آن وجود دارد. این در حالی است که شاید برای رسیدن به هدف مورد نظر، صدها راه وجود داشته باشد که ذهنشان آنها را نمی‌شناسد.

پس یکی از دلایلی که قبل از تسلیم شدن باید بیشتر فکر کنید این است که احتمالاً باید چشم انداز و دیدگاه خود را تغییر دهید و به دنبال راه‌هایی باشید که نتیجه بهتری برای شما به همراه داشته باشند.

 

تسلیم نشدن

 

 • ممکن است در آینده دچار پشیمانی شوید

حسرت و پشیمانی بابت اتفاقات گذشته، احساس بدی را در شما به وجود خواهد آورد. شاید در گذشته صاحب کسب و کاری بوده‌اید که آن را کنار گذاشته‌اید و امروز با خودتان فکر می‌کنید «اگر همان کار را ادامه می‌دادم، حتماً امروز فرد موفقی بودم یا اگر زود تسلیم نمی‌شدم، امروز زندگی بهتری داشتم.»

از آنجا که حسرت و پشیمانی بابت گذشته، بیش از هر کار دیگری باعث تلف‌شدن وقت و انرژی شما می‌شود، بنابراین قبل از این که دست از رویاهایتان بردارید، با خودتان فکر کنید که زندگیتان به چه شکلی در خواهد آمد و طی یک، دو یا پنج سال آینده چه جایگاهی خواهید داشت. پس امروز تصمیمی نگیرید که در آینده به خاطر آن احساس حسرت و پشیمانی کنید.

 

مغلوب شدن

 

 • ممکن است فقط یک قدم با موفقیت فاصله داشته باشید

در بسیاری از موارد، افراد زمانی دست از کاری می‌کشند که تنها یک قدم تا رسیدن به موفقیت با آن فاصله دارند. فراموش نکنید که گذراندن دوران سختی، مقدمه‌ای برای رسیدن به پیروزی است.

 • وجود مشکلات به معنی شکست خوردن نیست

هیچگاه به مشکلات و دوران سختی خود، به چشم شکست نگاه نکنید. در واقع، شما باید واژه شکست را از دایره واژگان خود حذف کنید. همچنین به این که دیگران در مورد شما چه تصوری دارند، توجه نکنید. بلکه باور داشته باشید که می‌توانید از پس مشکلات برآیید و آنها را پشت سر بگذارید.

در واقع، مواجهه با سختی‌ها است که شخصیت شما را می‌سازد و به شما درس‌هایی می‌آموزد که بتوانید در آینده از آنها استفاده کنید.

 

دست از تلاش برداشتن

 

چگونه تسلیم نشویم و انگیزه خود را حفظ کنیم؟

نکته‌ای که افراد هنگام تسلیم شدن در برابر مشکلات فراموش می‌کنند این است که تسلیم شدن هیچ مشکلی را حل نمی‌کند. شاید لحظه‌ای که دست از تلاش بر می‌دارید، احساس راحتی کنید، چون دیگر مجبور به مواجهه با آن چالش نیستید اما این حس رضایت و خوشحالی موقتی و گذرا است.

اگر زمانی که سعی در ترک سیگار یا هر عادت بد دیگری دارید در برابر مشکلات تسلیم شوید، ناراحتی‌هایی که قبلاً یک‌بار تجربه کرده بودید، باز هم به سراغ شما خواهند آمد. وقتی به این باور می‌رسید که انسان با کفایت و لایقی نیستید، این نگرش در شما باقی می‌ماند.

صرف‌نظر از چالشی که با آن روبرو هستید ( اعم از این که کار یا بازی باشد)، باید سعی کنید خوش‌بینی و نیروی اراده خود را حفظ کنید. در ادامه، روش‌هایی که می‌تواند به شما در مواجهه با مشکلات زندگیتان کمک کند را ارائه کرده‌ایم.

 

تسلیم شدن

 

1. کمبودهای خود را بشناسید

هر چالشی که با آن روبرو هستید، صرف‌نظر از نوع آن، دلیلی دارد. این مشکل ممکن است در زمینه شغلی شما باشد، مثلاً ممکن است درخواست شما برای استخدام، قبول نشده باشد.

در این صورت، لازم است فهرستی از مشاغلی که قصد استخدام شدن در آن‌ها را داشته‌اید تهیه کنید و نگاهی کلی به مهارت‌هایی که معمولاً برای استخدام نیاز است بیندازید و مواردی که رزومه شما فاقد آن است را شناسایی کنید. اگر عدم استخدام شما ناشی از نداشتن مهارت‌های لازم است، باید در فکر یاد گرفتن آنها باشید.

به این منظور می‌توانید در دوره‌های آنلاین یا پروژه‌های داوطلبانه شرکت کنید تا به این ترتیب شانس خود را برای استخدام شدن افزایش دهید.

2. نسبت به خودتان صبور باشید

هیچ‌کس یک شبه مدیرعامل نمی‌شود. اگر رویاهای بزرگی در سر دارید، باید اقدامات زیادی در رابطه با آنها انجام دهید و در مورد آنها شکیبا باشید و صرفاً به خاطر این که آن کار چالش برانگیز است، آن را کنار نگذارید.

3. به خاطر هر موفقیت کوچک به خودتان افتخار کنید

آیا تاکنون متوجه این موضوع شده‌اید که چطور یک اشتباه کوچک ممکن است تا چند روز، ذهن شما را به خودش مشغول کند. اما وقتی گامی برای رسیدن به هدفتان بر‌می‌دارید، اصلاً برای آن ارزشی قائل نیستید و به خودتان افتخار نمی‌کنید.

وقتی به خاطر موفقیت‌های کوچک، خودتان را تشویق نمی‌کنید، کم‌کم انگیزه‌تان کاهش یافته و دست یابی به هدف برایتان دشوار خواهد شد.

 

تسلیم شدن راه حل نیست

 

4. شما اولین نفر نیستید پس از دیگران مشورت بگیرید

وقتی در زندگی با انتخاب‌ها یا اتفاقات دشوار مواجه می‌شوید، غالباً فراموش می‌کنید که شما اولین، تنها یا آخرین کسی نیستید که این حالت را تجربه می‌کنید. همه شما در طول زندگی، لحظاتی را تجربه می‌کنید که تصمیم گرفتن، برایتان کار سخت و دشواری خواهد بود.

این تصمیم ممکن است پایان دادن به یک رابطه، تغییر شغل یا محل زندگی یا قطع ارتباط با دوستان باشد. بنابراین از این که برای مشاوره و گرفتن توصیه، از کمک خانواده یا دوستان استفاده کنید، نترسید. چون گاهی آنها راهکارهایی در اختیار شما قرار می‌دهند که ممکن است حتی به ذهن خودتان هم نرسیده باشد.

5. از سختی‌ها نترسید

تجربه‌هایی که در طول زندگی به دست می‌آورید، به ساخت شخصیت شما کمک می‌کند. حتماً این جمله کلیشه‌ای قدیمی را شنیده‌اید که «هرچه شما را نکشد، قوی‌ترتان می‌کند.» این جمله واقعاً درست است.

چون وقتی با چالشی روبرو می‌شوید، صرف نظر از نتیجه‌ای که در انتها به دست می‌آید، از آن درس می‌آموزید. بنابراین از فرصت‌هایی که برای یادگیری و توسعه فردی در اختیارتان قرار می‌گیرد، در جهت رشد شخصیتی خود استفاده کنید.

6. انتخاب‌هایتان را به خاطر داشته باشید

صرف‌نظر از میزان سختی که ممکن است در طول زندگی با آن مواجه شوید، تمرکز بر انتخاب‌هایی که پیش رویتان قرار دارد، تا حدودی نگرانی‌های شما را کاهش می‌دهد. زیرا می‌دانید چطور مسأله پیش‌رو را مدیریت کنید و چه اقداماتی برای حل آن بردارید. همیشه به مشکلات به چشم درس‌هایی برای زندگیتان نگاه کنید و از خودتان بپرسید: «این چالش چه فایده و دستاوردی برای من داشت؟ چه چیزی را نشانم داد؟»

در بیشتر موارد، مشکلات از این جهت بر سر راه شما قرار می‌گیرند تا مسیری را نشانتان دهند که قبلاً متوجه آن نبوده‌اید. پس به  این نکته ایمان داشته باشید و به راهتان ادامه دهید.

 

چگونه بیزینس آمازون را راه اندازی کنیم؟

 

در این مقاله با راه‌هایی آشنا شدید که به شما کمک می‌کند در برابر مشکلات تسلیم نشوید و انگیزه‌تان را برای ادامه راه حفظ کنید. همانطور که می‌دانید دست‌یابی به اهداف و خواسته‌ها، همیشه به راحتی امکان پذیر نیست.

وقتی مشکلاتی بر سر راهتان قرار می‌گیرد که مانع از ادامه مسیر می‌شود، باید راهی برای پشت سر گذاشتن آنها پیدا کنید. همچنین عواملی که واقعاً باعث از دست رفتن انگیزه‌تان می‌شوند را شناسایی کنید.

نگرش و طرز فکر خود را تغییر دهید و یاد بگیرید به جای تسلیم شدن، در برابر چالش‌های پیش رویتان بایستید. در این صورت است که می‌توانید به هدف نهایی‌تان دست‌یابید و به فرد موفقی تبدیل شوید.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/giving-up-is-not-an-option
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط