موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

روش‌های تغییر نگرش برای دست‌یابی به موفقیت (بخش دوم)

توضیحات کوتاه :
نگرش یعنی نوع نگاه و تفکر ما در برخورد با موقعیت‌های مختلف زندگی. در صورتی که مواجهه ما با مسائل به‌شکل درستی صورت بگیرد می‌توانیم زندگی دلخواهمان را همانطور که دوست داریم بسازیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

 • 1.3k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
روش‌های تغییر نگرش برای دست‌یابی به موفقیت (بخش دوم)

 

خلاصه ای از مقاله

در بخش دوم مقاله 3 راهکار را به شما معرفی خواهیم کرد که با به‌کار‌گیری آن‌ها می‌توانید دیدگاه و نگرش خود را نسبت به زندگی تغییر داده و خود را برای رسیدن به شرایط دلخواه آماده کنید. اجرای هر کدام از این راهکارها دریچه‌ای به سوی موفقیت‌های روزافزون شما خواهد بود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه با تغییر نگرش ذهنی زندگی دلخواهمان را خلق کنیم؟

در بخش اول این مقاله، شما را با 3 روشی آشنا کردیم که به‌کار‌گیری آن‌ها می‌تواند دیدگاه و نگرش شما را نسبت به زندگی تغییر داده و شما را برای رسیدن به شرایط دلخواهتان آماده کند. در ادامه 3 راهکار دیگر را به شما معرفی خواهیم کرد. اجرای هر کدام از این راهکارها دریچه‌ای به سوی موفقیت‌های روز افزون شما خواهد بود.

 

چگونه ذهنیت و لایف استایل افراد موفق را داشته باشیم؟

 

1. دست‌یابی به موفقیت را شرطی نکنید

حتماً شنیده‌اید که زندگی یک سفر است و نه مقصد، که البته گفته درستی است و بنابراین باید از مسیری که طی می‌کنیم لذت ببریم. اگر همیشه صرفاً به‌دنبال رسیدن به هدف مورد نظر خود باشیم، مطمئناً لذت و زیبایی لحظاتی که برای دست‌یابی به آن پشت سر می‌گذاریم را درک نخواهیم کرد. وقتی در زمان حال باشید، می‌توانید فرصت‌ها را ببینید، از اتفاقات غیرمنتظره شگفت‌زده شوید، با جریان همراه شده و به صدای آرام درونتان گوش کنید. در سوی مقابل، وقتی صرفاً خودتان را ملزم به یک نتیجه یا شرایط خاص بدانید، وقتی اوضاع به شکلی که می‌خواهید نیست، احتمالاً نا امید خواهید شد. در صورتی که اگر از هر لحظه برای یادگیری و رشد استفاده کنید و آرزو نکنید اوضاع به‌شکل دیگری می‌بود، به شادی و موفقیت بیشتری دست خواهید یافت. بیشتر افراد، غالباً در دام "اگر" گرفتار می‌شوند. مثلاً با خودشان می‌گویند: «اگر شخص مورد علاقه‌ام را پیدا کردم، احساس خوشبختی خواهم کرد.» یا «اگر ترفیع بگیرم، احساس رضایت از کارم پیدا خواهم کرد.» یا «اگر پول زیادی به‌دست آورم، می‌توانم زندگیم را تغییر دهم.» این در حالی است که دست‌یابی به همه این خواسته‌ها در زمان حال هم امکان‌پذیر است و شما نباید رسیدن به آنها را منوط به شرایط خاصی کنید. بنابراین همین امروز هم می‌توانید شاد باشید، همین امروز هم می‌توانید موضوعی که باعث احساس رضایت خاطرتان شود را پیدا کنید و حتی بدون پول هم می‌توانید تغییرات لازم را در خودتان به‌وجود آورید. حال شاید بپرسید چطور می‌توان این شرایط را برای خود به وجود آورد. در این جا دو راهکار به شما معرفی می‌کنیم:

 

مقاله پیشنهادی: فاکتورهای موفقیت در زندگی

روش های تغییر نگرش برای دستیابی به موفقیت 2

 

 • خود را درگیر گذشته یا آینده نکنید: در زمان حال بودن از تأثیر بالایی برخوردار است، به‌ویژه وقتی دچار اضطراب و استرس هستید. ذهن ما در بیشتر مواقع، یا درگیر اتفاقات گذشته است یا به‌خاطر اتفاقات آینده نگران است. بنابراین زندگی کردن در زمان حال، به شما کمک می‌کند ذهن خود را آرام کنید، بر افکار خود متمرکز شوید و به آرامش بیشتری دست‌یابید. انجام مدیتیشن یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به آرام کردن ذهن و بدن شما کمک کند.
 • خوشحالی و رضایت خود را شرطی نکنید: وقتی متوجه شدید که دارید عبارت‌هایی مثل: «اگر حقوق بیشتری بگیرم، کارم را بیشتر دوست خواهم داشت.» را به خودتان می گویید، دست نگه دارید و با خودتان فکر کنید آیا همین لحظه و همین جا می‌توانم به این خواسته‌ام برسم؟ قطعاً نه، ولی می‌توانید تصمیم بگیرید از همین موقعیت و داشته‌های امروز خودتان راضی باشید و در کنار آن به تلاش برای بهتر کردن شرایط خودتان بپردازید.

 

 

روش های تغییر نگرش برای دستیابی به موفقیت 2

 

2. بهترین موقعیت ممکن را تصور کنید

یکی از ویژگی‌های منفی ما انسان‌ها این است که بیشتر وقت خود را در زندگی به ترس از اتفاقاتی می‌گذرانیم که ممکن است هیچ‌وقت در زندگی ما رخ ندهند. یعنی با خودمان فکر می‌کنیم «اگر فلان اتفاق بیفتد، چه خواهد شد؟» در این صورت، حجم زیادی از انرژی ذهنی ما صرف پیش بینی نتیجه آن اتفاقات خیالی، خطرات و مشکلات ناشی از آن می‌شود. همه این اگرها همانند اپلیکیشن روی گوشی که باتری دستگاه شما را مصرف می‌کند، انرژی شما را از بین خواهد برد و از آنجا که نگرانی هرگز نتیجه را تغییر نمی‌دهد، پس چرا دست به کاری نزنید که بتوانید شرایط را به شکل مورد نظرتان در بیاورید. گاهی اوقات در اطراف خود کسانی را می‌بینیم که به‌خاطر فکر کردن بیش از اندازه و پیش‌بینی عواقب کارهایشان، عملاً احساس فلج شدن و ناتوانی می‌کنند. در مقابل افراد بسیار موفق، کسانی هستند که تمرکز خود را بر فرصت‌ها قرار داده و به‌دنبال یافتن راه‌های احتمالی هستند. البته این بدان معنی نیست که خطرات یا چالش‌های احتمالی را نادیده بگیرید، بلکه به این معنی است که نگذارید این افکار شما را از پیشرفت و حرکت به‌جلو بازدارد. حال چطور می‌توانیم این شکل از تغییر نگرش را در زندگی روزانه خود به‌کار ببریم:

 

مقاله پیشنهادی: 9 باور محدود کننده که مانع دست یابی به موفقیت می شوند

روشهای تغییر نگرش برای دستیابی به موفقیت 2

 

 • موقعیت‌های منفی را تجسم نکنید: به جای این که در هر موقعیتی، به‌دنبال یافتن موقعیت‌های منفی باشید، شکل مثبت آن را در ذهن خود تصور کنید. مثلاً به جای این که فکر کنید: «اگر نتوانم تیم تشکیل بدهم چه خواهد شد؟»، بگویید : «اگر بتوانم تیم مورد نظرم را بسازم، چه خواهد شد.» یا مثلاً به جای این که بگویید: « اگر اظهار نظر کنم و کارم را از دست بدهم چه؟»، این موقعیت را تصور کنید: « اگر نظرم را بگویم و به خاطر ایده‌ها، صداقت و شجاعتم ترفیع شغلی بگیرم، چقدر خوب خواهد شد.»
 • اگر در حال سپری کردن دوران سختی هستید، یا احساس می‌کنید در ورطه تکرار فرو رفته‌اید یا با چالش‌هایی در زندگی خود مواجه هستید، مطمئن باشید که در نهایت، دوران خوبی در انتظار شما است. پس اگر می‌بینید که این دوران برای شما نرسیده است، به این معنی است که هنوز به پایان آن نرسیده‌اید. 

 

روش های تغییر نگرش برای دستیابی به موفقیت 2

 

3. با خودتان رو راست باشید

آیا می‌دانستید یکی از حسرت‌های کسانی که روزهای آخر عمرشان را طی می‌کنند چیست؟ این که آنقدر شجاعت داشتند تا به روشی که خودشان می‌پسندیدند زندگی می‌کردند، نه آنطور که بقیه از آنها انتظار داشته‌اند. در طول زندگی، به ما یاد داده‌اند که برای موفق شدن و پذیرفته شدن در جامعه، مطابق با چه الگوهایی باید رفتار کنیم. این در حالی است که همیشه دیگران خواستار پیشرفت و ترقی ما نیستند. اگر بخواهیم مطابق درخواست دیگران رفتار کنیم، دیگر نمی‌توانیم توانایی‌ها و استعدادهای منحصربه‌فرد خودمان را به کار بگیریم. حال برای این که بتوانید این شکل از تغییر نگرش را در زندگی خود اعمال کنید، این سه راهکار را در زندگی خود به کار بگیرید:

 

مقاله پیشنهادی: با کلید موفقیت وارد زندگی شوید

روشهای تغییر نگرش برای دستیابی به موفقیت 2

 

 • نقاط قوت خود را شناسایی و به آنها افتخار کنید: همه ما در زندگی، دچار خطا و اشتباه می‌شویم و طبیعتاً زمانی را صرف برطرف کردن آن می‌کنیم. اما اگر به همان اندازه که وقت خود را صرف این کار می‌کنیم، از توانایی‌های خودمان استفاده کنیم، قطعاً با موفقیت‌های بیشتری روبه‌رو خواهیم شد. این همان کاری است که افراد موفق انجام می‌دهند. آن‌ها استعدادها و توانایی‌های منحصربه‌فرد خودشان را کشف می‌کنند. از طرفی می‌دانند که در زندگی دچار اشتباه‌هایی شده‌اند، اما بر روی آنها متمرکز نمی‌شوند و وقت خود و انرژی‌شان را صرف تغییر دادن خودشان نمی‌کنند. به شما توصیه می‌کنیم برای 30 روز آینده، سه مورد از ویژگی‌ها و ارزش‌های خودتان را روی یک کاغذ بنویسید. این موارد می‌تواند استعدادها، توانایی‌ها، مهارت‌ها یا خصوصیات فردی‌تان باشد. پس از آن بررسی کنید که چطور با به کارگیری مستمر این ویژگی‌ها، می‌توانید زندگی رویایی خودتان را بسازید.

 

روش های تغییر نگرش برای دستیابی به موفقیت 2

 

 • خود واقعی‌تان را پیدا کنید: گاهی اوقات شاید به راحتی خود را درگیر انتظارات و خواسته‌های اطرافیان خود کنید، اما وقتی ارزش‌ها، باورها، خواسته‌ها و هر آنچه برایتان اهمیت دارد را به وضوح برای خودتان مشخص کرده باشید، سطح اطمینان و اعتمادبه‌نفس شما افزایش خواهد یافت. بنابراین سعی کنید خودتان را به شکلی عمیق‌تر بشناسید. در این رابطه مشخص کنید زندگی رؤیایی از نظر شما و نه دیگران چه مفهومی دارد. وقتی خودتان را به خوبی بشناسید، می‌توانید در دنیایی با این حجم از انتظارات متفاوت، همچنان محکم و استوار به راه خود ادامه دهید.
 • خودتان را با دیگران مقایسه نکنید: اگر زندگی را همانند یک مسابقه در نظر بگیریم، شما در حال رقابت با خودتان هستید و نه دیگران. به همین خاطر نباید فکر کنید که جلوتر یا عقب‌تر از بقیه هستید. شما دقیقاً همانجایی هستید که باید باشید. همانطور که تدی روزولت هم گفته است: «مقایسه کردن خوشی را از شما سلب می‌کند.»

 

چگونه بیزینس آمازون را راه اندازی کنیم؟

 

 • قدرتمندترین وسیله‌ای که در این دنیا می‌توانید برای تغییر دنیای خود استفاده کنید، نگرش شما است. نگرش شما در واقع همان ذهنیت و طرز فکر شما نسبت به مسائل بیرونی و درونی‌تان است. برای رسیدن به موفقیت در هر زمینه‌ای لازم است ابتدا نگرش خود نسبت به آن بررسی کرده و در صورتی که احساس کردید طرز فکر درستی نسبت به آن ندارید، با خواندن کتاب و استفاده از تجربه افراد موفق، کم‌کم آن را در خودتان ایجاد کنید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/change-attitude-to-succeed-part2
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط