تحویل کالا با پهپاد در آمازون مطالعه خبر

مشاوره رایگان در خصوص دوره های آموزشی
جهت ارتباط در واتساپ کلیک کنید
چت آنلاین 24 ساعته در دسترس میباشد
به علت قطع بودن واتساپ

7 چالش بزرگ که انسان های موفق بر آنها غلبه می کنند

توضیحات کوتاه :
زندگی ما همانند سوار شدن به یک ترن هوایی است. می‌توانید به آن به چشم یک تفریح هیجان انگیز نگاه کنید و از آن لذت ببرید. یا به چالش‌هایی که برایتان پیش می‌آید اعتراض کنید و در حال غر زدن باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4

تعداد امتیازها: 2

  • 6.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
7 چالش بزرگ که انسان های موفق بر آنها غلبه می کنند

 

خلاصه‌ای از مقاله:

یکی از سؤال‌هایی که تقریباً به ذهن همه انسان‌ها خطور می‌کند این است که چگونه انسان موفقی باشیم و موفقیت را تجربه کنیم. لازمه این کار این است که موانعی را از جلوی راه خود برداریم. مطالبی که در این مقاله مطالعه می‌کنید، شما را با چالش‌های پیش رو در مسیر رسیدن به موفقیت آشنا خواهد کرد.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

چگونه به فرد بهتری در زندگی خود تبدیل شویم؟

زندگی ما همانند سوار شدن به یک ترن هوایی است. یعنی یا می‌توانید به آن به چشم یک تفریح هیجان انگیز نگاه کنید و از آن لذت ببرید و از اتفاقاتی که در طول مسیر برایتان رخ می‌دهد استقبال کنید یا به چالش‌هایی که برایتان پیش می‌آید اعتراض کنید و دائماً در حال غر زدن باشید. اگر شیوه دوم را انتخاب کنید، قطعاً در زندگی خود به هیچ رشد و پیشرفتی دست نخواهید یافت، اما در حالت اول، فرصت خواهید داشت از این چالش‌ها درس بیاموزید و به خاطر تجربه‌ای که به دست آورده‌اید به شخص بهتری در زندگی خود تبدیل شوید. اگرچه صفت «بهتر» یک ویژگی نسبی است، اما قطعاً به معنی این است که شرایط شما در مقایسه با قبل ارتقا یافته است.

 

چگونه ثروتمند شویم؟

 

چالش‌های زندگی چیست؟

مشکلات زندگی را باید نوعی موهبت تلقی کنید که از آن‌ها می‌توانید به نفع خود استفاده کنید. هر کدام از سختی‌هایی که در زندگی به سراغ ما می‌آیند فرصتی برای رشد و پیشرفت فردی هستند. هدف نهایی ما انسان‌ها به کارگیری دانشی است که در این راه به دست آورده‌ایم تا به فرد بهتری نسبت به قبل تبدیل شویم. در این مقاله، 7 چالش متداول در زندگی را به شما معرفی خواهیم کرد که غلبه بر آنها شما را به فرد بهتری تبدیل خواهد کرد.

1- چالش از دست دادن شغل و فرصت‌ها

بیکار شدن، از دست دادن فرصت‌ها یا برهم خوردن روابط شخصی، همگی جزو اتفاقات طبیعی زندگی هستند. صرف نظر از چگونگی بروز این اتفاقات، از دست دادن، یکی از چالش‌های بزرگ زندگی به حساب می‌آید، اما در عین حال این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا درباره موضوعاتی که واقعاً در زندگی¬تان مهم هستند فکر کنید تا بتوانید حرکت رو به جلویی داشته باشید. از دست دادن چیزی که قبلاً در زندگی داشته‌اید یا واقعاً خواهان آن بوده‌اید، نوعی بیدار باش است، چون شما را وادار به پرسیدن سوالاتی از خودتان می‌کند. مثلاً: «شغلی که از دست دادم، چه ارزشی برای من داشت»؟ یا « برای به دست آوردن خواسته‌ام چه کاری باید انجام دهم؟» وقتی اتفاقات منفی زندگی خود را از منظر این سؤالات بررسی می‌کنید، می‌توانید به ارزش واقعی آنچه از دست داده‌اید و علت با ارزش بودن آنها پی ببرید.

 

7 چالش بزرگ که انسان های موفق بر آنها غلبه می کنند

 

مقاله پیشنهادی: راههای دستیابی به شغل رویایی

2- چالش شکست خوردن

هیچ کسی را نمی‌توانید پیدا کنید که تاکنون با شکست مواجه نشده باشد. اساساً برای رشد و بالندگی، باید شکست خورد. در واقع می‌توان شکست به شما امکان ارزیابی انتخاب‌ها و رفتارهای اخیرتان را می‌دهد تا بتوانید تغییرات مثبتی در زندگی خود ایجاد کنید. وقتی با شکست مواجه می‌شوید، این فرصت را خواهید داشت تا به تصمیم‌ها و رفتارهای گذشته خود نگاهی بیندازید، درست مثل ورزشکاری که در فاصله بین مسابقات، فیلم بازی‌های قبلی خود را تماشا کرده و به نقاط قوت و ضعف خود پی می‌برد. بررسی کارها و تصمیم‌هایی که باعث شکست شما شده‌اند، روش بسیار با ارزشی است، چون از این راه به دلایل عدم موفقیت خود پی می‌برید و می‌توانید مانع از بروز مجدد آنها شوید. این نوع بررسی و ارزیابی اطلاعات مهمی در اختیار شما قرار می‌دهد که شاید قبلاً نسبت به آنها بی توجه بوده‌اید، اما اکنون با استفاده از آن‌ها می‌توانید شیوه بهتر و آگاهانه‌تری اتخاذ کنید. تجربه شکست، باعث می‌شود نسبت به افراد دیگری که تجربه‌ای مشابه شما داشته‌اند، حس دلسوزی، همدلی و همدردی داشته باشید.

 

7 چالش بزرگ که انسان های موفق بر آنها غلبه می کنند

 

3- چالش غلبه بر موانع

در تمام مسیری که برای موفقیت و تبدیل شدن به یک انسان بهتر طی می‌کنیم، همیشه با موانعی رو به رو خواهیم بود که باعث کاهش یا حتی متوقف شدن روند پیشرفت ما می‌شوند. چالش اصلی در چنین شرایطی، پی بردن به علت بروز این اتفاق است. یعنی این که چه عواملی حرکت رو به جلوی ما را کند کرده‌اند. ما انسان‌ها می دانیم انجام دادن چه کارهایی یا به زبان آوردن چه سخنانی درست است. با این حال مواقعی نیز پیش می‌آید که علیرغم تلاش‌هایی که برای پیشرفت و بهتر شدن خود انجام داده‌اید، ناگهان کاری را انجام می‌دهید یا کلامی را به زبان می‌آورید که باعث پشیمانی‌تان می‌شود. در این شرایط، شاید به شکلی واکنش نشان می‌دهید که منفی یا برخلاف خواسته شما، یعنی تبدیل شدن به یک فرد بهتر است. موانع و پسرفت‌ها، همگی فرصتی برای یادگیری هستند. اگر شناخت درستی از عوامل کند کننده پیشرفت خود داشته باشید، می‌توانید بر آنها غلبه کنید. سرسختی، یکی از اثرات جنبی و مثبت غلبه بر موانع است. در مسیری که برای تبدیل شدن به یک فرد بهتر طی می‌کنید، باید به لحاظ ذهنی قدرتمند و سرسخت باشید. موانع، راهی طبیعی برای ایجاد سرسختی ذهنی است که در عین حال یکپارچگی عمل و آگاهی هیجانی را در شما حفظ می‌کند.

 

7 چالش بزرگ که انسان های موفق بر آنها غلبه می کنند

 

4- چالش تشخیص خوب از بد

تشخیص خوب از بد، یکی از چالش‌های دائمی زندگی به حساب می‌آید. مثلاً امروز با یک ایدئولوژی موافق هستید و روز دیگر با همان مخالفت می‌کنید. تغییر فکر و ذهنیت حق هر انسانی بوده و انتخاب موضع، نیز به عهده خودتان است. این دو مورد ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. باورها و عقایدتان، نقش پر رنگی در  دست یابی شما به موفقیت دارد. از طرفی، خودسازی هم ارتباط نزدیکی با باور فردی شما نسبت به خوبی و بدی دارد. بیشتر افراد همراستا با ارزش‌ها و باورهای خود عمل می‌کنند. وقتی زمینه رشد فردی خودتان را فراهم می‌کنید، در واقع باید زمانی را صرف بررسی مجدد این دو کنید. در این صورت شاید به این نتیجه برسید که باورهای و ارزش‌های شما دیگر همراستا با هدف نهایی‌تان نیستند. خوشبختانه ارزیابی شما از این عدم همراستایی به شما کمک می‌کند دست به انجام کاری بزنید که مجدداً بتوانید مسیر درست موفقیت را پیدا کنید. توانایی اصلاح خود، نقش پر رنگی در دست یابی شما به هدف‌هایتان دارد.

 

7 چالش بزرگ که انسان های موفق بر انها غلبه می کنند

 

5- چالش تسلط بر ذهن و افکار

گاهی اوقات ذهن همانند مخالفی سرسخت، بر سر مسیر شما به سمت موفقیت سنگ اندازی می‌کند. وقتی اوضاع به شکلی که می‌خواهید پیش نمی‌رود، ذهن، تفسیرهای منفی از شرایط موجود می‌کند و اگر در برابر آن مقاومت نشان ندهید، با ایجاد شک و ترس شما را از مسیر موفقیت منحرف خواهد کرد. تسلط بر ذهن و افکار، بزرگ‌ترین چالش زندگی برای همه انسان‌ها است. ذهن شما، چشم انداز شما را کنترل می‌کند، یعنی به شما یاد می‌دهد که تعاملات خود با جهان اطرافتان را به چه شکلی برداشت و پردازش کنید. برخلاف سایر مهارت‌ها و کارها که با صرف مدت زمان مشخصی می‌توانید بر آنها مسلط شوید، برخی از افراد تا آخر عمر خود نیز نمی‌توانند بر ذهن خود تسلط یابند. چالشی که در این رابطه با آن مواجه هستید این است که هر روز به دنبال تسلط بر ذهن خود باشید. خوشبختانه، راه‌های زیادی برای این کار وجود دارد که مهمترین آن، ایجاد فضای سالمی برای خودتان است که زمینه را برای رشد شما فراهم کند. برخی از روش‌های متداول برای ایجاد تمرکز، مدیتیشن، فکر کردن درباره خود، عبادت، سکوت کردن، نوشتن اتفاقات روزانه و گذراندن وقت در طبیعت است.

 

7 چالش بزرگ که انسان های موفق بر آنها غلبه می کنند

 

مقاله پیشنهادی: از بین بردن محدودیت های ذهنی

6- چالش فراموش کردن گذشته

همه شما زمانی کودک بوده‌اید. در آن هنگام، اتفاقاتی را تجربه کردید که خارج از کنترل شما بودند و صرف نظر از جدی بودن یا نبودنشان، این تجربه‌ها همراه شما باقی مانده‌اند و به بخشی از داستان زندگی شما تبدیل شده‌اند. کنار گذاشتن داستان‌ها و روایت‌هایی که شما درباره تجربیاتتان به خودتان می گویید، یکی از چالش‌های بزرگ زندگی است. اگر در زمان کودکی فقیر بوده‌اید، در خانه محبت زیادی از طرف پدر و مادر دریافت نمی‌کردید یا احساس می‌کردید دیگران شما را نمی‌بینند، بر مسیری که در طول زندگی خود طی کرده‌اید، تأثیر گذار بوده است. البته بخشی از این تجربیات واقعیت دارند و بخشی دیگر زاییده ذهن ما هستند. مثلاً وقتی می گویید: «من با فقر بزرگ شدم و همیشه فقیر خواهم ماند.» این مثال نمونه‌ای از کنترل زندگی شما توسط گذشته است. اما به جای آن می‌توانید بگویید: «من فقیر بزرگ شدم، اما اکنون سخت تلاش می‌کنم، چون می‌خواهم به هر آنچه برای داشتن یک زندگی راحت نیاز دارم دست یابم.» اگرچه این کار شاید سخت باشد، اما نمونه‌ای از غلبه بر شرایط بد گذشته است.

7- چالش قضاوت دیگران

افراد موفق می‌دانند که نباید به نظرات دیگران درباره هدف‌هایشان توجه کنند، چون در این صورت به تدریج انگیزه خود برای رسیدن به هدف را از دست خواهند داد. این افراد می‌دانند که دیگران گاهی به خاطر احساس بی کفایتی که نسبت به خودشان دارند، تلاش می‌کنند دیگران را هم از رسیدن به هدف‌هایشان باز دارند. بنابراین با تمام وجود تلاش می‌کنند تا تحت تأثیر نظر دیگران قرار نگیرند.

 

فروش در آمازون و کسب درآمد دلاری

 

در این مقاله با 7 چالش عمده‌ای آشنا شدید که برای موفقیت در زندگی باید بتوانید بر آنها غلبه کنید. صرف نظر از شخصیت و جایگاهی که دارید، اگر هدفتان تبدیل شدن به یک انسان بهتر باشد، در هر حال به شکلی با این چالش‌ها مواجه خواهید شد. خوشبختانه، دیگر با یادگیری استراتژی‌ها و راهکارهای لازم، آماده غلبه بر آنها هستید. در مسیری که برای تبدیل شدن به یک انسان بهتر طی می‌کنید، برای تغییر شرایطی که خارج از کنترل شما هستند تلاش نکنید و در عوض تلاش خود را برای بودن در زمان حال صرف کنید. ارزش‌ها و باورهای خود را مجدداً ارزیابی کنید و از شکست‌هایتان به عنوان درس و تجربه‌ای برای ادامه راه استفاده کنید.

امیدواریم مطالبی که در این مقاله ارائه شد کمکی به پیشرفت و بهبود زندگی شخصی و شغلی شما کرده باشد. نزدیک شدن به هدف و موفقیت بدون در اختیار داشتن دانش و اطلاعات مرتبط، امکان‌پذیر نیست. از این جهت پیشنهاد ما برای دوره پاراسل زندگی را از دست ندهید، امیدوارم از آن هم بهره کافی را ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/challenges-successful-people-overcome
برچسب ها
فاکتور موفقیت
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh