مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

12 راه شگفت انگیز تقویت اراده | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
تقویت اراده یکی از مهمترین عواملی است که به کارآفرینان کمک می‌کند تا بحران‌ها و تنش‌ها را به راحتی پشت سر بگذارند. در این مقاله قصد داریم 12 راه تقویت اراده را به شما معرفی کنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
12 راه شگفت انگیز تقویت اراده | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

اراده چیست و تاثیری بر روند موفقیت دارد؟ از چه طریقی می توان اراده را تقویت کرد؟ افراد موفق برای رسیدن به موفقیت از اراده خود استفاده می کنند. تاثیری که قدرت اراده در موفقیت دارد خیلی بیشتر از هوش و ذکاوت می باشد. در این مقاله راهکارهایی را بیان می کنیم که در تقویت اراده می تواند به شما کمک نماید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

با این 12 راهکار، نیروی اراده خود را افزایش دهید

شروع کسب و کار شخصی، معمولاً به راحتی صورت نمی‌گیرد. در عوض شما با مشکلات و موانع پیش بینی نشده‌ای رو به رو می‌شوید که باید آن‌ها را از جلوی پای خود بردارید.

تقویت اراده یکی از مهمترین عواملی است که به کارآفرینان کمک می‌کند تا بحران‌ها و تنش‌ها را به راحتی پشت سر بگذارند. در این مقاله قصد داریم 12 راه تقویت اراده را به شما معرفی کنیم.

 

روش های کسب ثروت چیست؟

 

1. هدف‌های کوچک و دست یافتنی انتخاب کنید

یکی از راه‌های حفظ نیروی اراده این است که ذهن خود را به نتیجه‌ای که قرار است در انتها به دست بیاورید، معطوف کنید. یعنی همیشه از خودتان بپرسید که برای چه کاری دارید تلاش می‌کنید و چه برنامه‌ای برای رسیدن به آن می‌توانید پیاده کنید.

این برنامه باید حاوی اهداف کوچک و قابل دستیابی باشد و بتوانید آن را در یک روز یا در عرض چند ساعت به دست آورید. در این صورت با مشاهده این دستاورد، اعتماد  به نفس شما افزایش می‌یابد، عادت‌های خوبی در شما ایجاد و نیروی اراده‌تان تقویت خواهد شد.

در مقابل وقتی بخواهید هدف بزرگی را در مدت کوتاهی به دست آورید، نه تنها موفقیتی به دست نخواهید آورد، بلکه دچار نا‌امیدی و سرخوردگی خواهید شد.

2. افکار خود را کنترل کنید و متعهد بمانید

یکی از مهم‌ترین راه‌های تقویت نیروی اراده و افزایش بازدهی این است که بر رفتار و افکار خود کنترل داشته باشید و به اهداف کوتاه و بلند مدت خود پایبند بمانید. همچنین باید پیش از انجام دادن هر کاری، ابتدا به آن خوب فکر کنید.

وقتی احساس درماندگی و سرخوردگی می‌کنید، آرامش خود را حفظ کنید و تلاش کنید راه حلی برای آن پیدا کنید و از گرفتن تصمیمات هیجانی و احساسی بپرهیزید.

همچنین، عواملی که باعث برهم خوردن تمرکز شما می‌شوند را شناسایی و حذف کنید تا به این وسیله بتوانید به هدف خود پایبند بمانید.

3. از عوامل تضعیف کننده فاصله بگیرید

اگر هر روز تلاش کنید تا تنها کمی از عواملی که باعث ضعف اراده شما می‌شوند فاصله بگیرید، کم کم می‌توانید به تقویت نیروی اراده خود خوش بین باشید و جهشی فراتر از تصورات خود داشته باشید.

مثلاً اگر بیش از اندازه در شبکه‌های اجتماعی زمان صرف می‌کنید و این کار برای شما به عادت تبدیل شده است، کم کم نیروی اراده شما تحلیل خواهد رفت.

زیرا این عادت بیشتر شکل اعتیاد به خودش خواهد گرفت و همانطور که می دانید اعتیاد در هر شکلی از آن، باعث می‌شود شما اراده لازم برای انجام دادن کارهای ضروری را نداشته باشید.

برای این که بتوانید بر این عامل محدود کننده غلبه کنید، با خودتان قرار بگذارید که هر روز مقداری از زمانی که در این شبکه‌ها می‌گذرانید را کم کنید یا می‌توانید برخی از شبکه‌هایی که در آنها حضور دارید و صرفاً جنبه سرگرم کنند برایتان دارند را حذف کنید. به این ترتیب، بعد از مدتی نیروی اراده شما افزایش می‌یابد.

 

راه های تقویت اراده

 

4. دوش آب سرد بگیرید

گرفتن دوش آب سرد یا کمی سرد، حتی به مدت 20 ثانیه، راه بسیار خوبی برای تقویت نیروی اراده است. شاید این راه کار برای عده‌ای دشوار و طاقت فرسا به نظر برسد، اما گاهی اوقات تحمل سختی، بیشتر از پیروزی، به تقویت نیروی اراده شما کمک خواهد کرد، چون وقتی خودتان را در شرایط سخت قرار می‌دهید، در انتها احساس اعتماد به نفس و قدرت بیشتری پیدا خواهید کرد.

5. از دونده‌های ماراتن الگو بگیرید

در ورزش دو ماراتن، اصطلاحی به نام برخورد با دیوار وجود دارد. منظور از دیوار، نقطه‌ای حدود بیستمین مایل است که طی آن صدایی در ذهن دونده، از او می‌خواهد که دویدن را متوقف کند.

وقتی شخصی برای اولین بار، دو ماراتن را تجربه می‌کند، از دو راه به تقویت نیروی اراده خود کمک کرده است. اول این که هر روز تمرین کرده است و به تدریج تعداد مایل‌هایی که می‌دویده است را افزایش داده است و دوم این که با وجود خستگی مفرط بدن، در مقابل پیام مغز به توقف دویدن مقاومت کرده است و مسابقه را تا انتها ادامه داده است.

6. هر روز یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید

زود بیدار شدن از خواب، زمان بیشتری برای آماده شدن در اختیار شما قرار خواهد داد. شما از این زمان می‌توانید برای نیایش و مدیتیشن، انجام حرکات هوازی، پیاده روی کردن یا شروع زودهنگام برخی از وظایف تان استفاده کنید.

اگر شب‌ها تا دیروقت بیدار هستید، باید عادت کنید که زودتر بخوابید و خودتان را از خواب شبانه محروم نکنید. یکی دیگر از دلایل دیگری که به زود بیدار شدن از خواب توصیه می‌شود این است که بیشتر افراد، در ساعات صبح زود بازدهی و کارآیی بیشتری دارند، بنابراین با استفاده از این یک ساعت اضافه می‌توانند تغییرات بزرگی در اوضاع خود ایجاد کنند.

 

 تقویت اراده

 

7. اهداف و روند پیشرفت خود را یادداشت کنید

وقتی شما اهداف روزانه خود و کارهایی که برای رسیدن به آنها انجام داده‌اید را می‌نویسید، در قبال آنها احساس مسئولیت بیشتری می‌کنید و احساساتی که باعث تضعیف روحیه شما و نرسیدن به هدف مورد نظرتان می‌شوند، از بین خواهند رفت.

8. اهداف خود را به دیگران اعلام کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت اراده این است که در مورد رسیدن به هدف مورد نظرتان به دوستان خود قول بدهید. مثلاً به آنها بگویید: « من تا تاریخ X، هدف Y را عملی خواهم کرد».

وقتی هدف خودتان را به دیگران اعلام می‌کنید، ناخودآگاه برای اثبات حرفتان، ناچار هستید تمام تلاشتان را برای عملی کردن آن به کار بگیرید. از طرفی وقتی اعلام می‌کنید که می‌خواهید به فلان هدف دست یابید، مطمئناً کائنات نیز به کمک شما خواهند شتافت و شما را در این مسیر همراهی خواهند کرد.

9. از تکنیک تقویت مثبت استفاده کنید

این کار به تقویت نیروی اراده شما کمک خواهد کرد. سال‌ها است روش تقویت مثبت به عنوان تکنیکی مؤثر برای تغییر رفتار شناخته شده است.

وقتی توانستید کاری را با کمک نیروی اراده بالای خود به اتمام برسانید، به خودتان تبریک بگویید و بابت این کار جایزه‌ای برای خودتان در نظر بگیرید. مثلاً از رستوران مورد علاقه‌تان شام سفارش دهید یا کتاب مورد علاقه‌تان را بخرید.

 

مقاله پیشنهادی: افراد با اراده این خصوصیات را دارند

راه های شگفت انگیز تقویت اراده

 

10. مراقب بدن خود باشید

خوردن غذای سالم، خوب خوابیدن و ورزش کردن باعث می‌شود احساس آرامش بیشتری کنید، سطح انرژی‌تان افزایش یابد و تصمیمات بهتری بگیرید. مراقبت از بدن و ذهن، یکی از سالم‌ترین و مؤثرترین راه‌ها برای تقویت نیروی اراده است.

11. عادت‌های خوبی در خود ایجاد کنید

داشتن عادت‌های خوب، باعث می‌شود راحت‌تر بتوانید نیروی اراده خود را کنترل کنید. از طرفی، وقتی این عادت‌ها را در روتین روزانه خود جای دهید، متوجه می‌شوید که بیشتر تصمیمات خود را می‌توانید بدون استفاده آگاهانه از نیروی اراده‌تان بگیرید.

12. فهرستی از موفقیت‌های پیشین خود تهیه کنید

همه ما با وجود موفقیت‌هایی که در زندگی خود به دست آورده‌ایم، گاهی اوقات با مشاهده خبر مربوط به بازیکنانی که با امضای قرارداد به ثروت هنگفتی دست یافته‌اند یا شرکت‌هایی که با فروش اپلیکیشن جدید خود، درآمد زیادی کسب کرده‌اند، ممکن است احساس سرخوردگی کنیم و دیگر موفقیت‌های قبلی به چشممان نیاید.

برای رفع این حالت، باید به این موضوع فکر کنید که همه مثل هم نیستند و هر کس اهداف و معیارهای مخصوص خود را دارد. بنابراین برای حفظ نیروی اراده و حرکت به جلو، شروع به نوشتن موفقیت‌ها و دستاوردهای خود در طول چند سال اخیر کنید.

البته این کار نباید باعث شود که دست از تلاش برای کسب موفقیت‌های بیشتر بردارید، بلکه هدف از نوشتن صرفاً یادآوری توانایی‌های شما است.

 

چگونه با فروش محصول در سایت آمازون درآمد دائمی داشته باشیم؟

 

اراده، در واقع نیروی محرکه شما برای دست‌یابی به هدف مورد نظرتان است. اگر بتوانید با افرادی ارتباط برقرار کنید که اهدافی مشابه شما داشته باشند، حس رقابتی در شما ایجاد خواهد شد که به شما کمک می‌کند برای رسیدن به هدف مورد نظر و اثبات خود به دیگران، دست از تلاش برندارید و این همان نیروی اراده است.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/boost-will-power
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط