مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تحلیل آمازون

توضیحات کوتاه :
آمازون برای کارمندان خود خدمات بسیاری را در نظر گرفته است تا از این طریق بتواند بازدهی کار خود را بالا ببرد. از جمله این خدمات مرخصی‌های زیاد، طرح پس‌انداز، پرداخت کمک هزینه و ... می‌باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تحلیل آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی در زمینه کسب‌و‌کار الکترونیکی به‌شمار می‌رود. در حال حاضر افراد زیادی در قسمت‌های مختلف آمازون مشغول به کار می‌باشند. صرفنظر از تعداد ساعات کاری، نوع استخدام و حقوق، موارد و مزایایی برای کارکنان درنظر گرفته شده است که در این مقاله به آنها می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

فعالیت در آمازون

در حال حاضر افراد زیادی در قسمت‌های مختلف آمازون مشغول به کار می‌باشند. صرفنظر از تعداد ساعات کاری، نوع استخدام و حقوق، موارد و مزایایی برای کارکنان درنظر گرفته شده است که در زیر به آنها می‌پردازیم.

 

تحلیل بهترین روش کسب درآمد اینترنتی در دنیا

 

مزایای خدمات درمانی در آمازون

خدمات درمانی آمازون شامل بیمه چشم پزشکی، دندانپزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی می‌شود. افرادی که این نوع خدمات شامل حالشان می‌شود، خودشان و همسرشان می‌توانند تحت حمایت درمانی و دارویی قرار بگیرند. برنامه حمایتی کارکنان، خدمات ارجاعی که در کنار خدمات مالی و قانونی ارائه می‌شوند را هم شامل می‌شود. همچنین برای افراد دارای معلولیت هم برنامه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدتی در نظر گرفته شده است. با کار کردن در آمازون شما می‌توانید همیشه از این خدمات درمانی بهره‌مند گردید.

 

مقاله پیشنهادی: خدمات آمازون برای مشتری های پرایم

سایت آمازون

 

در آمازون می‌توانید مرخصی داشته باشید

لازم است بدانید که آمازون مرخصی‌های زیادی را به کارمندان خود می‌دهد. کارمندان می‌توانند به دلیل حسن انجام کار مرخصی بگیرند که همین امر سبب می‌شود تا کار خود را بهتر انجام دهند. کارمندانی هم که به صورت فصلی کار نمی‌کنند و زمان کاری آنها بیش از 20 ساعت در هفته است، می‌توانند در طول هر روز مرخصی بگیرند. آمازون به این دسته از کارمندان که فصلی کار نمی‌کنند و بیشتر از 20 ساعت در هفته مشغول به کار هستند، مرخصی با حقوق می‌دهد.

طرح پس انداز در کنار سهام کارکنان در آمازون

آمازون برای کارکنان خود یک طرح پس انداز اجرا می‌کند. تخفیفات زیادی نیز برای کارکنان آمازون قرار گرفته است. کارکنان آمازون تعدادی از سهام خود آمازون را هم دریافت می‌کنند. پس به معنای واقعی کلمه هیچ چیزی برای نگرانی وجود ندارد.

پرداخت کمک هزینه جا به جایی توسط آمازون

مزایای شغلی آمازون ارائه کمک هزینه‌های جابجایی برای تعدای از موقعیت‌های شغلی را هم شامل می‌شود. این شرکت با یک سرویس جابجایی توافق کرده است تا اطمینان حاصل کند که کارمندانش به خاطر چنین مسائلی دچار استرس نمی‌شوند. ارائه دهنده این سرویس حتی در زمینه پیدا کردن یک مکان مناسب برای زندگی هم به شما کمک می‌کند. البته این موارد به موقعیت شغلی فرد در شرکت بستگی دارد. حتی در زمینه اسباب‌کشی هم آمازون خدماتی را ارائه می‌دهد. این سرویس حتی جابه‌جایی اتومبیل شما را هم شامل می‌شود. همچنین مکانی را برای نگهداری وسایل شخصی به شما خواهند داد. برای پیدا کردن محل اقامت مناسب هم تورهای اجاره‌ای در اختیار کارمندان قرار می‌گیرد. فرقی نمی‌کند این خدمات در زمینه ارائه پارکینگ، تمیزکاری یا موارد مربوط به آب و برق باشد، آمازون همواره به شما کمک خواهد کرد. بنابراین، اگر شما نمی‌دانید که به آمازون بپیوندید یا نه، حتماً نکات فوق را با دقت مطالعه نمایید. کار در آمازون همواره مزایای زیادی را برای شما خواهد داشت.

کسب و کار آمازون

از آنجایی که آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی در زمینه کسب‌و‌کار الکترونیکی بشمار می‌رود، می‌تواند بیشترین میزان بازدیدکننده را به صفحه شما بیاورد. این بازدیدکنندگان مجموعه‌ای از خریداران هستند که آماده خرید می‌باشند. برخلاف بازدیدکنندگان گوگل که معمولاً مرورگرها و پژوهشگران هستند، آمازون می‌تواند خریداران را جذب نماید. تعداد بازدید از صفحه جزئیات محصول در آمازون 15 درصد می‌باشد که رقم بالایی بشمار می‌رود و معمولاً 3 تا 5 برابر دیگر سایت‌های تجارت الکترونیک می‌باشد. این بدین دلیل است که معمولاً افرادی که به آمازون می‌آیند با هدف خرید وارد این سایت می‌شوند. البته برای اینکه بیشتر این ترافیک را به صفحه محصول خود ببرید، باید مطمئن شوید که لیست محصول خود را به خوبی نوشته‌اید.

عنوان محصول در آمازون

یکی از دو بخش بسیار مهم در صفحه جزئیات محصول، بخش عنوان محصول می‌باشد. به کمک این بخش شما به بازدیدکنندگان می‌گویید که محصول شما چیست. برای اینکه بتوانید خریداران زیادی را جذب کنید باید یک عنوان مناسب داشته باشید. این عنوان در عین کوتاه بودن لازم است که مفهوم مورد نظر شما را به خوبی برساند. ثبت یک عنوان مناسب باید یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در هنگام شروع کسب‌وکار شما در آمازون باشد. چرا که یک خریدار تنها با این بخش است که می‌تواند محصول شما را پیدا کرده و انتخاب نماید. برای داشتن یک عنوان خوب نیاز است که نهایت دقت را در هنگام نوشتن آن داشته باشید. در دوره آربی که به زبان فارسی تهیه شده است، این مبحث به‌طور کامل توضیح داده شده و تمام جزئیات لازم در اختیار شما قرار گرفته است.

قرار دادن عکس محصول در آمازون

یکی دیگر از بخش‌های بسیار مهم در آمازون، انتخاب عکس برای محصول است. شاید حتی بتوان گفت که عکس، بیشتر از هر چیز دیگری می‌تواند مشتریان را به سمت محصولات شما جذب نماید. به همین دلیل نیز لازم است که زمان بیشتری را برای این قسمت صرف کنید تا عکس‌های با کیفیت‌تری را برای محصول خود قرار دهید. برای جذب خریداران به صفحه خود آن هم در سایتی که میزان بازدید از آن 15 درصد می‌باشد، صرف زمان و تلاش برای تولید عکس با کیفیت یکی از مهم‌ترین کارها می‌باشد. نکته مهم در این بخش این است که سایت آمازون یکسری قوانین مخصوص به خود را دارد که باید آنها را رعایت کرد. اگر شما هم به‌دنبال داشتن عکس خوب هستید می‌توانید به دوره آربی بپیوندید. در چندین قسمت از دوره استاد حسین عزت خواه روش‌های تهیه عکس مناسب و با کیفیت را آموزش داده‌اند.

 

مقاله پیشنهادی: موانع انتخاب محصول برای فروش در آمازون

فروشگاه اینترنتی آمازون

 

برنامه Amazon Business

برنامه Amazon Business که بازار مخصوص مشتریان تجاری است، در حال حاضر در ایالات متحده، انگلستان و آلمان در دسترس است. این برنامه به فروشندگان آنلاین این فرصت را می‌دهد تا محصولات خود را به‌طور عمده به شرکت‌های مختلف و همچنین دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، سازمان‌های دولتی و غیردولتی به فروش رسانده و از این طریق کسب‌وکار خود را رونق بخشند. در حقیقت برای شروع هر کسب‌وکاری نیاز به خرید یکسری الزامات است که برنامه Amazon Business می‌تواند مشتریان با تعداد بالای سفارشات را جذب کند. به همین دلیل نیز در ادامه به اهمیت بازار عمده فروشی B2B خواهیم پرداخت.

روش استفاده از برنامه Amazon Business

آمازون شرایطی را برای فروشندگان آنلاین به وجود آورده است که می‌توانند محصولات خود را به صورت جداگانه به مشتریان تجاری به فروش برسانند. برای استفاده از این شرایط نیاز به پرداخت هزینه اضافی نمی‌باشد. در ادامه به چند ویژگی می‌پردازیم که باید زمانی که می‌خواهید حساب خود را به حساب فروش تجاری ارتقا دهید، در نظر بگیرید. 

  • نیازی به ساخت یک حساب فروشنده جدید یا یک صفحه فروش جدید نمی‌باشد. شما تنها باید یک سابقه فروش قوی داشته باشید. همانند حساب فروشنده‌ای که پیش‌تر استفاده می‌کردید و کالاهای موجود در آن، از بازار موجود برای برنامه فروش تجاری در آمازون استفاده نمایید. پس از تأیید توسط آمازون، لیست شما برای خریداران تجاری مورد تأیید قابل مشاهده خواهد شد. 
  • شما می‌توانید با تبلیغات حساب خود به عنوان فروشنده در آمازون، خریداران بیشتری را جذب کنید. تنوع، مشتری مداری و داشتن کیفیت بالا می‌تواند منجر به جذب مشتریان وفادار شود. اگر شما تنها یک حساب فروشنده Business دارید و Buy Box را هم در اختیار ندارید، مشتریان می‌توانند از طریق صفحه محصولات پیشنهادی، میزان اعتبار شما را ببینند. زمانی که خریداران اعتبار بالای شما و نظرات مثبت ارائه شده را ببینند، به احتمال زیاد از شما خرید خواهند کرد. نکته مهمی که باید گفت این است که 82 درصد از تمام فروش‌هایی که در آمازون اتفاق می افتد، از طریق Buy Box است. 
  • با تکمیل کردن صفحه خود به عنوان فروشنده، مشتریان به اطلاعات بیشتری درباره شما دست پیدا می‌کنند. بنرها، نشان تجاری و دیگر جزئیات را می‌توانید برای مشتریان تجاری خود اضافه نمایید. این اطلاعات تنها برای این مشتریان قابل مشاهده است و در بخش Seller Central قابل مشاهده نمی‌باشد. 
  • هزینه‌ای که آمازون به عنوان هزینه ارجاع از شما می‌گیرد، درصدی از فروش است که برای محصولات مختلف متفاوت است. در حالتی که شما به مشتریان تجاری خود محصولی را در حجم بالا به فروش می‌رسانید، هزینه‌ای که باید به آمازون بپردازید پایین‌تر از حالت معمول خواهد بود. رقم آن حدود 6 درصد است که بسیار پایین است. 
  • بسته‌بندی و ارسال توسط آمازون برای فروش به صورت تجاری هم در دسترس خواهد بود. به این ترتیب حمل‌ونقل سفارشات به‌طور مستقیم از انبارهای خود آمازون صورت می‌گیرد. 
  • فروشندگان آنلاین نیز به قیمت‌های فروشندگان Amazon Business دسترسی دارند. فروشندگان می‌توانند به صورت خرده یا عمده محصولات خود را در آمازون به فروش برسانند.

قیمت گذاری در سرویس تجاری آمازون

یک اشتباه رایج که در میان فروشندگان آمازون وجود دارد این است که تصور می‌کنند اگر قیمت گذاری پایین‌تری برای یک محصول داشته باشند، می‌توانند Buy Box را برنده بشوند. درست است که قیمت یکی از فاکتورهای مهم بشمار می‌رود اما تنها معیار ممکن نیست. به همین دلیل باید در قیمت گذاری دقت کافی را داشته باشید. قیمت‌گذاری شما برای فروش عمده می‌تواند به همان شکل خرده فروشی باشد یا در صورتی که بخواهید می‌توانید قیمت‌های جدیدی را قرار دهید.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/analysis-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مصطفی گفته:
۰ | ۱

بیزینس فوق العاده ای و آینده درخشانی داره.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۱ | ۰

درود به شما مصطفی عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

همراهی شما انرژی ما را برای ادامه این مسیر بیشتر می نماید. سپاس از حضور پر مهرتان.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط