موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رسیدن به استقلال مالی جف بیزوس

توضیحات کوتاه :
چگونه جف بیزوس باعث رشد و توسعه آمازون شد؟ آشنایی با روش های پیشرفت آمازون و اقدامات جف بیزوس از جمله نکات مهم و کلیدی برای شروع بیزینس آمازون به شمار می رود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
رسیدن به استقلال مالی جف بیزوس

 

خلاصه ای از مقاله

بیزوس که به عنوان رئیسی دقیق و منظم شناخته شده است، آمازون را با استراتژی‌های بلندمدت خود اداره می‌کند و بر مشتری‌مداری متمرکز است. در واقع، او معتقد است باید برای کسب پول و درآمد، هزینه پرداخت کرد. به این منظور او قیمت محصولات را کاهش داده است و کالا را با ارسال رایگان عرضه می‌نماید. سال‌ها زمان خود را صرف ارتقاء وسایل جدیدی از قبیل Kindel e-reader نموده است. با این حال آمازون تلاش می‌کند تا حد ممکن صرفه‌جویی در هزینه‌ها داشته باشد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رشد و توسعه آمازون

چگونه جف بیزوس باعث رشد و توسعه آمازون شد؟ آیا بیزوس گوی جادویی در اختیار داشت؟ دو دهه پیش، او زمانی را پیش بینی می‌کرد که می توان تنها با کلیک هر چیزی را از غذای حیوانات خانگی گرفته تا خاویار، به دست آورد. فروشگاه‌های بزرگ به تدریج کمرنگ‌تر می‌شوند و مراکز خرید ‌بایستی شرایط دیگری از قبیل تفریح و سرگرمی و تسهیلات رفاهی را نیز ارائه کنند تا در حفظ موقعیت و جایگاه خود موفق باشند.

 

کسب درآمد میلیاردی

 

او در این تصویری که پیش بینی می‌کرد، امپراطوری خود را ساخت. آمازون که در سال 1994 توسط او بنیان نهاده شد با تغییر حوزه خود از فروش کتاب‌های دست دوم به همه حوزه‌های ممکن در سراسر جهان، اکنون در رقابت برای تبدیل شدن به نخستین شرکت تریلیون دلاری جهان است. اما آقای بیزوس که ثروتمندترین فرد جهان به شمار می‌رود، ادعا می‌کند که هدفش تنها تغییر بازار خرده فروشی در سراسر جهان نیست و اهداف والاتری دارد.

 بیزوس صاحب روزنامه واشینگتن پست می‌باشد. او قصد دارد در شرکت هوا فضای خود به نام Blue Origin، برای سال آینده بلیط‌های سفر فضایی را به فروش برساند. همچنین قصد دارد تابستان سال جاری طرح‌های بشر دوستانه را به اجرا بگذارد. سال‌ها قبل، دوست دوران دبیرستان بیزوس در مجله Wire  اظهار کرده است، که او همیشه انتظار داشته است بیزوس به چنین ثروتی دست یابد تا رویای کودکی خود یعنی کاوش در فضا را عملی سازد. او به این مجله گفته بود:" موضوع صرفاً در مورد کسب پول نبوده است، بلکه کارهایی بود که بیزوس با پول انجام می دهد و در آینده تغییراتی را می سازد."

مستعمره فضایی جف بیزوس

علائم جاه طلبی‌های بیزوس در دهه‌های پیشین خودش را نشان داد. در دوران کودکی، پدر و مادر جوان بیزوس از یکدیگر جدا شدند. او نزد مادر و ناپدری‌اش بزرگ شد و عمدتاً این دوران در فلوریدا و تگزاس سپری شد. ناپدری او که یکی از مدیران شرکت اکسون بود، در زمان نوجوانی با روی کارآمدن فیدل کاسترو از کوبا گریخته بود. او در کودکی نسبت به علوم و مهندسی علاقمند شد. طبق بیوگرافی که Brad Stone در سال 2013، منتشر کرده است بیزوس در سه سالگی با پیچ گوشتی تخت خواب خود را از هم بازکرده است. در سخرانی پایان سال دوران دبیرستان، او از چشم انداز خود برای ایجاد مستعمره فضایی سخن به میان آورد.

آقای بیزوس در دانشگاه پرینستون، رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر را گذراند. بعدها او از مهارتهای کامپیوتری خود در شرکت‌های مالی در شهر نیویورک استفاده برد. در این شهر او با همسر خود مکنزی، که اکنون رمان نویس است، در گروه DE Shaw  آشنا شد. در سن 30 سالگی، زمانی که از اطلاعات آماری رشد سریع اینترنت مطلع شد، شغل خود را ترک کرد. در سخنرانی 2010 در دانشگاه پرینستون، از تصمیم خود برای به راه اندازی آمازون به عنوان "راهی نامطمئن" یاد کرد. او گفت: "من تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم. هرگز بر این باور نبودم که زمانی به خاطر انجام آن احساس پشیمانی کنم. برعکس گمان می کردم در صورتی که این کار را انجام ندهم، روزی پشیمان خواهم شد".

 

مقاله پیشنهادی: رویاهای جف بزوس برای سفر به فضا

آمازون و جف بیزوس

 

جف بیزوس، پادشاه تجارت سایبری

کاری که بیزوس با سرمایه شخصی و خانوادگی صدهزار دلاری شروع کرد بیشتر مانند قمار بود اما زود به نتیجه رسید. طبق آنچه که در کتاب The Everything Store: Jeff Bezos and the Age Of Amazon نوشته برد استون، یک ماه پس از شروع به کار آمازون در سال 1995، محصولات سفارش داده شده تقریباً به 50 ایالت و 45 کشور، ارسال می‌شد. در پنج سال نخست شروع به کار آمازون، تعداد حساب‌های مشتریان از صد و هشتاد هزار به 17 میلیون رسید.

فروش آمازون با رشدی سریع از 511000 دلار به 6/1 میلیارد دلار افزایش یافت. سرمایه گذاران مشهور به سمت این شرکت هجوم آوردند تا اولین گروه از موجی باشند که به سمت این سایت می‌آیند. در سال 1997، سهام شرکت به صورت عمومی عرضه شد و به 54 میلیون دلار رسید. آقای بیزوس که زمانی سفارش‌های کتاب را بسته بندی می‌کرد، قبل از 35 سالگی به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شد. در سال 1999 مجله تایم، او را جوانترین " شخصیت سال" تا آن زمان نام برد و به او لقب "پادشاه تجارت سایبری" داد.

استراتژی های آمازون

بیزوس که به عنوان رئیسی دقیق و منظم شناخته شده است، آمازون را با استراتژی‌های بلندمدت خود اداره می‌کند و بر مشتری‌مداری متمرکز است. در واقع، او معتقد است باید برای کسب پول و درآمد، هزینه پرداخت کرد. به این منظور او قیمت محصولات را کاهش داده است و کالا را با ارسال رایگان عرضه می‌نماید. سال‌ها زمان خود را صرف ارتقاء وسایل جدیدی از قبیل Kindel e-reader نموده است. با این حال آمازون تلاش می‌کند تا حد ممکن صرفه‌جویی در هزینه‌ها داشته باشد.

به همین دلیل کارکنان اداره مرکزی را موظف به پرداخت هزینه پارکینگ نموده است، افرادی را مسئول مذاکره با تأمین کنندگان کرده است، برای سازماندهی اتحادیه‌های کارگری در انبارهای خود تلاش نموده است و تا آنجا که ممکن باشد از پرداخت مالیات اجتناب می‌کند. این شرکت شکست‌هایی را نیز تجربه کرده است، مثلاً زمانی که برای سایت‌هایی از قبیل Pets.com سرمایه گذاری کرد و منجر به از دست دادن سرمایه شد. اما امروز، همه این تجارب نشانه‌های روحیه رقابت پذیری و تمایل برای آزمایش تجارب گوناگون به شمار می‌روند.

 

جف بیزوس و سفر به فضا

 

سود شرکت آمازون

آمازون در سه ماهه اخیر منتهی به ماه ژوئن تقریباً فروش 53 میلیارد دلاری و رکورد سود 5/2 میلیارد دلاری خود را اعلام کرده است. طبق پیش بینی‌های مؤسسه تحقیقاتی eMarketer این شرکت حدود نیمی از خریدهای آنلاین ایالات متحده و تقریباً پنج درصد از بازار خرده فروشی این کشور را در سال جاری به خود اختصاص داده است. شرکت آمازون بیش از 575000 نفر را به استخدام خود در آورده است و این نیروی کار تقریباً برابر با جمعیت لوکزامبورگ می‌باشد. آمازون برای صدها هزار فروشنده پلتفرم فروش، عملیات پشتیبانی، انبار محصولات و وام‌های بانکی را فراهم می‌کند.

بخش رایانش ابری این شرکت که قسمتهای عظیمی در سرور دیتای خود در بر می‌گیرد، پیشگام جهانی این صنعت به شمار می‌رود. تمایل آمازون برای سرمایه گذاری‌های جدید، سیری ناپذیر است. آمازون سال گذشته، فروشگاه خوار و بار Whole Foods را خریداری نمود و امسال نیز خرید یک داروخانه آنلاین را اعلام نمود. مدیران این شرکت اظهار داشته‌اند درصدد انجام معاملات دیگری نیز هستند.

آمازون پیشگام خرده فروشی

هزینه ارسال، یکی از فاکتورهایی است که در تصمیم مشتری برای خرید از یک فروشگاه سنتی یا خرید آنلاین مؤثر است. وقتی آمازون در آگوست 2002، از کاهش هزینه‌های ارسال محصولات خبر داد، تعداد مشتریان این شرکت به شکل چشم گیری افزایش یافت. به این ترتیب، آستانه هزینه ارسال محموله‌ها از 100 دلار به 25 دلار کاهش یافت. امروزه، آمازون از مشتریانی که کالاهای مشمول این طرح را تا مبلغ 35 دلار و بیشترخریداری کنند، هزینه پستی دریافت نمی‌کند.

 

ساخت باورهای صحیح

 

فعالیت های بشر دوستانه آمازون

جف بیزوس 54 ساله و دارای سرمایه‌ای برابر با 150 میلیارد دلار، در مورد فعالیت‌های بشر دوستانه نیز کارهایی انجام داده است. او اخیراً اعلام کرده است که مبالغ مربوط به این امور را افزایش خواهد داد. سال گذشته آقای بیزوس اعلام داشت که قصد دارد فعالیت‌های بشر دوستانه را از تجارت خود جدا بداند و به جای آنکه بخواهد آنها را برای بلندمدت برنامه ریزی کند، قصد دارد بر اثرات فوری این امور متمرکز شود. جهان منتظر خواهد ماند تا شاهد استراتژی‌های جدید و موفقیت‌های این شرکت باشد.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/achieving-financial-independence-of-jeff-bezos
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط