تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راهنمای جامع فروش در آمازون

توضیحات کوتاه :
اگر به دنبال راه اندازی بیزینس سودآور هستید، فعالیت در سایت آمازون گزینه بسیار خوبی می باشد. با آشنایی با نکات لازم در مسیر این بیزینس، نتایج و دستاوردهای خوبی نیز حاصل می گردد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
راهنمای جامع فروش در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

اگرچه ایجاد یک دستورالعمل جامع درباره کار در آمازون تقریباً غیرممکن است، اما با خواندن کامل این مقاله، به درک بهتری از چگونگی بهینه سازی زمان خود می‌رسید. همچنین با موارد مهمی آشنا خواهید شد که در کنترل شخص شما بوده و به کمک آن می‌توانید بیزینس خود در آمازون را ادامه دهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چرا باید در آمازون بفروشیم؟

هدف این مقاله، پاسخ به برخی سؤالات مطرح شده درباره آمازون و روش ایجاد یک بیزینس پایدار و سودآور است. یکی از مدیران گروه‌های کالا در آمازون که در حال حاضر در زمینه تجارت الکترونیک، به برندهای زیادی در آمازون مشاوره فروش می‌دهد اعتقاد دارد: اگر به دنبال رشد بیزینس خود هستید، باید برنامه‌ای برای رشد آن در درازمدت در نظر بگیرید. شما نباید وقت خود را صرف هدف‌های کوتاه مدت کنید.

بی شک سرعت یکی از ملزومات تجارت الکترونیک است و همزمان رعایت قوانینی که توسط آمازون تنظیم شده است. اگرچه ایجاد یک دستورالعمل جامع درباره کار در آمازون تقریباً غیرممکن است، اما با خواندن کامل این مقاله، به درک بهتری از چگونگی بهینه سازی زمان خود می‌رسید. همچنین با موارد مهمی آشنا خواهید شد که در کنترل شخص شما بوده و به کمک آن می‌توانید بیزینس خود در آمازون را ادامه دهید. این موارد شامل دستورالعمل‌های استراتژیک و اجرایی است، زیرا معتقدم دلیل و انگیزه ورود به آمازون به اندازه چگونگی آن مهم است. پس شروع کنیم!

 

فروش در آمازون

 

طرز فکر کارآفرین درباره فروش اینترنتی

اغلب اوقات وقتی با یک کارآفرین یا صاحب یک برند بزرگ ملاقات می‌کنید آنها به شما می‌گویند که "ما فقط در وبسایت خود کالا می‌فروشیم" و اغلب آن را فروش مستقیم به مصرف کننده می‌نامند. وقتی پیگیر می‌شوید و از آنها دلیل این کار را می‌پرسید، بیشترشان می گویند که بهتر است فقط روی یک کانال تمرکز کنیم. برخی اوقات جواب‌های دیگری هم از آن‌ها می‌شنوید مثل:" می‌خواهم رابطه با مشتریان صرفاً در اختیار خودم باشد" یا " هیچ کس نمی‌تواند وب سایت من را پیدا کند، در نتیجه فقط روی وب سایت آمازون تمرکز می‌کنم". هیچ کدام از این جواب‌ها را نمی توان کاملاً رد کرد، چون برای برخی از برندها و فروشندگان صادق است.

موضوعی که افراد اعتقاد زیادی به آن دارند این است که بیشتر برندها می‌توانند با دنبال کردن همزمان بیزینس خود و فروش در بازارهایی مثل آمازون، به سودآوری دست یابند. زیرا تجربه نشان داده است که با فروش در چنین بازارهایی می‌توانید مشتریان وفاداری برای خود داشته باشید، ارزش متوسط سفارشات را بالا ببرید و اعتماد مصرف کنندگان را جلب کنید.

در این جا، چند دلیل مهم برای شما فهرست کرده‌ایم. اما قبل از آن به طور خلاصه باید گفته شود که می‌توانید هم در فروشگاه اینترنتی خود و هم بازار آمازون بفروشید و از راه آن به سود برسید. این روش وابستگی مشتری به یک کانال فروش واحد را کاهش می‌دهد، اما در عین حال به آنها امکان یافتن کالاهای بیشتر و متنوع را می‌دهد. بیشتر خریداران، مشتریان سرسخت آمازون هستند. مثلاً از آن‌ها می‌شنویم که من هر چیز از دستمال توالت تا غلات و حبوبات را از آمازون می‌خرم. بنابراین با عرضه محصولاتتان به مشتریان دائمی آمازون، احتمال فروشتان بیشتر خواهد شد.

3 دلیل مهم که باید آمازون را برای فروش کالا انتخاب کنید

1- خریداران غالباً برای جست و جوی کالا، اول به سراغ سایت آمازون می‌روند

نتیجه تحقیق جدید بلوم ریچ، نشان می‌دهد که احتمال مراجعه خریداران به آمازون برای جست و جوی کالا، دو برابر بیشتر از گوگل است. با تداوم این روند، مشتریان به طور خودکار کالای شما را در آمازون جست و جو می‌کنند. این وضعیت حتی در زمانی که کالا را برای فروش در بازار آمازون قرار نداده باشید هم ادامه دارد. تقریباً همه مشتریان برای یافتن کالای مورد نظر، سایت آمازون را چک می‌کنند، این درحالی است که می‌توانند آن را مستقیماً از یک سایت خرده فروش هم تهیه کنند.

من موارد زیادی را مشاهده کرده‌ام که طی آن، فروش در آمازون، به رشد برندهایی که خود سایت جداگانه دارند، کمک کرده است. همه ما این تجربه را داشته‌ایم که قبل از خرید یک کالا، اول گوشی‌مان را در می آوریم، وارد سایت آمازون می‌شویم و نظرات کسانی که آن کالا را خریده‌اند می‌خوانیم.

 

فروش کالا در آمازون

 

2- آمازون یک مجرای فروش بزرگ است

در حالی که عقل سلیم حکم می‌کند که تمرکز خود را بر رابطه "مستقیم" با مشتری خود قرار دهید و از طرفی کاهش وابستگی به خرده فروشان باعث درآمدزایی برای شما می‌شود، اما باید گفت که آمازون یک مجرای بزرگ فروش است که می‌توان در کنار آن از سایت فروش خودتان هم استفاده کنید. اغلب نگرانی افراد از این است که آمازون سود فروش را برای خود برمی دارد، اما واقعیت این است که می‌توانید همزمان در آمازون وبسایت خود کالا بفروشید. اگر این کار را به طور صحیح انجام دهید، آمازون می‌تواند به سرعت نقش یک مکمل بی نظیر را برای بیزینس شما ایفا کند.

3- آمازون یک بازار آزاد است

اگر تاکنون برند خود را در آمازون ارائه نکرده‌اید، در نتیجه باید منتظر باشید که فروشنده طرف سوم آن را ایجاد کند. حال این سؤال مطرح می‌شود که باید به طرف ناشناس اعتماد کنیم تا محتوا، قیمت‌گذاری و مبادله با مشتریان را از طرف شما مدیریت کند؟ تصور می‌کنم بیشتر شما سرتان را به علامت "نه" تکان می‌دهید و برای آن دلیل  معقولی هم دارید. چون اگر چه شاید با این کار، نماینده‌ای از طرف خود برای فروش در شرکت آمازون انتخاب و از حجم کاری خود کم می‌کنید، اما فراموش نکنید که اگر خودتان مستقیماً کالا را در آمازون بفروشید، سریع‌تر از طرف ناشناس می‌توانید از نظرات و بازخوردهای مشتریان آگاه شوید و آنها را در محصولات خود اعمال کنید.

 

مقاله پیشنهادی: 2 راه کسب درآمد از آمازون

فروش در آمازون

 

قبل از فروش در آمازون به نکات زیر توجه کنید

قبل از این که فروش در آمازون را شروع کنید، باید به چند نکته توجه کنید. در اینجا سعی کرده‌ایم مهم‌ترین آن‌ها را برایتان مشخص کنیم. اول این که فراموش نکنید که در حال حاضر همه گروه‌های کالا برای ادغام شاپیفای و آمازون موجود نیستند، بنابراین برای اطلاع از کالاهای موجود، کاتالوگ خود را مطالعه کنید. دوم آن که توصیه می‌کنیم برای فروش، ابتدا کالاهای کمی به آمازون بفرستید و بعد از این که مطمئن شدید فروش خوبی دارند، تنوع اجناس را بیشتر کنید. این کار نکات خوبی را به شما می‌آموزد، چون می‌توانید علاوه بر فروش، از سلیقه مشتریان و نیازهای آنها هم مطلع شوید و در فروش‌های بعدی، نظرات آنها را به کار برید. سرانجام این که، گزینه‌هایی که پیش روی شما و محصولاتتان است را به درستی بشناسید و از میانشان بهترین را انتخاب و به کار گیرید.

فروشنده کیست؟ وندور کیست؟

اگر چه هدف این متن، ارائه خلاصه‌ای از مهمترین استراتژی‌ها و ابتکاراتی است که به کمک آن می‌توانید فروش خود در آمازون را بالا ببرید، اما قبل از آن باید بدانیم فروش در آمازون ( که فرد با عنوان فروشنده یا فروشنده بازار شناخته می‌شود) و فروش به آمازون که در آن وندور نام دارد، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند.  وندور به فروشنده‌ای اطلاق می‌شود که به جای آن که به صورت فروشنده در سایت عمل کند، کالا را به آمازون می‌فروشد. اما فروشنده کسی است که کالای تولیدی خود را مستقیماً برای فروش به سایت عرضه می‌کند یا آن را به شرکت علیبابا سفارش می‌دهد و کالا از چین ارسال و در سایت فروخته می‌شود.

وقتی در بازار آمازون، به عنوان فروشنده شناخته می‌شوید، تا زمانی که مشتری کالا را دریافت کند، فهرست موجودی کالا در اختیارتان خواهد بود. در این میان دو گزینه پیش رو دارید، یکی این که کار ارسال کالا و خدمات به مشتری را به عهده شرکت آمازون بگذارید یا این که خودتان آن را انجام دهید. در بیشتر موارد، فروشنده طرف سوم بودن، راحت‌ترین و کم هزینه‌ترین روش برای شروع فروش در آمازون است.

 

مدیریت مالی و بیزینس

 

  روش FBA چیست؟

FBA مخفف سه کلمه fulfillment by Amazon است. در این روش، فهرست موجودی کالا را به مرکز ارسال (FC) آمازون ارسال می‌کنید و آنها امور مربوط به بارگیری و برگشت کالا از سوی مشتری را مدیریت می‌کنند. در این روش، خودتان تعیین می‌کنید که چه مقدار از کالای موجود را به مرکز ارسال بفرستید. همچنین در این شیوه، بایستی هزینه‌های مربوط به نگه‌داری کالا در انبار و ارسال هر واحد فروخته شده به مشتریان را پرداخت کنید. توجه داشته باشید که تا زمان دریافت کالا توسط مشتری، موجودی کالا در اختیار شما است.

در این مقاله به سه دلیل عمده که باید کالای خود را در آمازون بفروشید اشاره کردیم. از دلایل دیگری که فروش در آمازون را به ابزاری مطمئن برای کسب درآمد تبدیل کرده است می‌توان پرداخت‌های ایمن و مطمئن، پائین بودن قیمت کالاها، امکان دنبال کردن مراحل ارسال کالا از طریق نوتیفیکیشن های ارسالی، فعال بودن شبانه روزی بخش خدمات مشتریان و غیره اشاره کرد.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/a-complete-guide-about-selling-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط