افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چرا کمپانی آمازون روز به روز ثروتمندتر می شود؟

توضیحات کوتاه :
در میانه رکود بازار، ارزش سهام آمازون همچنان در حال افزایش است. با این که سهام بسیاری از شرکتها با کاهش ارزش مواجه شده است، آمازون همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.4k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چرا کمپانی آمازون روز به روز ثروتمندتر می شود؟

 

خلاصه ای از مقاله

برای پیشرفت فوق‌العاده آمازون مطمئناً چندین دلیل مختلف وجود دارد. اما بهترین دلیل را اسکات گالاوی، استاد بازاریابی در دانشگاه نیویورک، به خوبی بیان کرده است: "آمازون در همه جا حضور دارد و در همه صنایع به فعالیت می‌پردازد." به علاوه، از نظر گالاوی، ظرفیت‌های آمازون حداقل در رفتار با سرمایه گذاران، برای دیگر شرکتها الگو است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آمازون ثروتمندترین شرکت جهان

در میانه رکود بازار، ارزش سهام آمازون همچنان در حال افزایش است. با این که سهام بسیاری از شرکتها با کاهش ارزش مواجه شده است، آمازون همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. در ژانویه امسال، ارزش سهام شرکتهای آلفابت به میزان 11.1 درصد، اپل به میزان 6.98 درصد، فیسبوک به میزان 5.17 درصد و نتفلیکس به میزان 3.66 درصد کاهش داشت اما ارزش سهام آمازون به میزان 1.05 درصد افزایش داشت. اما این پیشرفت به چه دلیلی حاصل شده است؟ چرا با وجود رکود در بازار، سرمایه‌گذاران همچنان علاقمند هستند در آمازون سرمایه‌گذاری کنند؟

 

کمپانی پرسود آمازون

 

آمازون در همه صنایع فعالیت دارد

برای پیشرفت فوق‌العاده آمازون مطمئناً چندین دلیل مختلف وجود دارد. اما بهترین دلیل را اسکات گالاوی، استاد بازاریابی در دانشگاه نیویورک، به خوبی بیان کرده است: "آمازون در همه جا حضور دارد و در همه صنایع به فعالیت می‌پردازد." به علاوه، از نظر گالاوی، ظرفیت‌های آمازون حداقل در رفتار با سرمایه گذاران، برای دیگر شرکتها الگو است.

سرمایه گذاران آمازون مجذوب تصویر آینده در مورد بازگشت سرمایه شده‌اند و اهمیتی به درآمدهای کنونی نمی‌دهند. افزایش ارزش سهام آمازون نشان می‌دهد که سرمایه گذاران این شرکت نگران نوسان در بازارهای گسترده‌تر هستند. آمازون به تازگی تبدیل به دومین شرکت تریلیون دلاری در کل تاریخ شده است.

رشد نجومی آمازون

آمازون در سال 1997 به عرضه عمومی درآمد و قیمت اولین سهام آن 18 دلار بود. فوریه امسال، ارزش این سهام 723 برابر شده بود. حتی سرمایه گذارانی که یک دهه پس از عمومی شدن آمازون، سهام آن را خریداری نمودند نیز به سود کلانی دست یافته‌اند. ارزش سهام آمازون در مقایسه با ده سال پیش 20 برابر شده است که هرچند از 723 برابر بسیار کمتر است اما باز هم سود خوبی است.

در بازار بورسی که به بالا بودن قیمت‌هایش معروف است، آمازون مکانی بسیار برجسته دارد. علیرغم عصبانیت از قیمتهای بالا در بازار بورس، تحلیلگران همچنان در مورد قیمت‌گذاری روی سهام آمازون اتفاق نظر دارند. در فوریه امسال، ارزش سهام آمازون برابر با 1635 دلار به ازای هر سهم بود که نشان دهنده 15.4 درصد رشد نسبت به سال قبل بود.

آمازون از فرصتها نهایت استفاده را می‌برد

آمازون ثابت کرده است که همواره به دنبال فرصت است و تاکنون هم در استفاده از فرصت‌ها موفق بوده است. آمازون توانسته است به طیف متنوعی از بازارهای جدید وارد شده و بر این بازارها تسلط یابد. این شرکت از یک کتابفروشی آنلاین تبدیل به فروشگاهی شده که هر چیزی را در هر دسته ای که فکرش را بکنید به فروش می‌رساند. آمازون همچنین توانسته است ظرفیت آنلاین خود را در اختیار دیگر فروشندگان قرار دهد. این فروشندگان با فروش در آمازون و با بهره گیری از ظرفیت‌های بازار آن، به سودی دست یافته‌اند که هرگز فکرش را هم نمی‌کردند.

آمازون با ایجاد ظرفیت‌های عظیم رایانشی برای انجام عملیات اصلی بیزینس آنلاین خود، ظرفیت اضافی خود را به سمت رایانش ابری و خدمات پخش ویدیویی آنلاین هدایت کرده است. آمازون در حال حاضر یک تولید کننده مهم در عرصه برنامه سازی و سرگرمی (مانند فیلم و سریال) است. همچنین این شرکت به دنبال فروش فضای تبلیغاتی در وبسایت خود است.

طبق تحلیل کارشناسان، آمازون در آینده تبدیل به یک رقیب جدی برای گوگل و فیسبوک در زمینه تبلیغات خواهد شد. فرصت‌گرایی آمازون در حال گسترش به بازارهایی است که تاکنون وارد آن نشده است. مهم‌ترین این بازارها، فروشگاه‌های فیزیکی است. آمازون پس از خرید فروشگاه Whole Foods، به دنبال تلفیق امکانات این فروشگاه لوکس با خدمات بی‌نظیر ارسال و تحویل خود است تا فروش خود را افزایش دهد. پس از شکست رقبای خود در حوزه کتابفروشی، آمازون در حال حاضر به دنبال افتتاح کتابفروشی های فیزیکی است.

 

مقاله پیشنهادی: توصیه هایی برای کسب درآمد از آمازون در سال 2020

موفقیت آمازون

 

قدرت آمازون

به محض این که آمازون اعلام کرد قرار است در برنامه‌های مربوط به کاهش هزینه‌های پزشکی شرکت کند، بدون اینکه جزییاتی از این اقدامات منتشر شود، ارزش سهام بخش سلامت با افت مواجه شد و همزمان ارزش سهام آمازون بالا رفت. این موضوع نشان می‌دهد که آمازون چه رقیب جدی و سرسختی برای همه صنایع به شمار می‌رود و اینکه سرمایه گذاران شرکت چه اعتمادی به توانایی شرکت در پیشتازی در همه عرصه‌ها دارند.

آمازون شکست ناپذیر است

به عنوان یک غول تجاری، آمازون مسلماً غیر قابل توقف است. آمازون همچنان در حال گسترش به بازارهای مختلف است. با قیمت بالای سهام آمازون، تحلیلگران از سرمایه گذاران می خواهند تا سهام آمازون را خریداری کرده و از فروش آن خودداری کنند. از نظر آنها، با ورود آمازون به بازارهای دیگر، قیمت سهام این شرکت در آینده افزایش خواهد داشت. طبق نظر تحلیلگران وال استریت، آمازون با سرمایه گذاری در بازارهای جدید، به تجربه خرید مشتریان کارایی بیشتری خواهد بخشید و همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد.

تمرکز آمازون بر بازاریابی و فروش

کمپانی آمازون تاکید ویژه ای بر بازاریابی دارد. هزینه های بازاریابی آمازون در چند سال اخیر افزایش داشته چون رقابت در این حوزه بسیار بالا گرفته است. این وبسایت جهانی برای بازاریابی از کانالهای مختلفی برای تبلیغ کالاها و خدمات خود استفاده می کند. روش هایی مانند کانالهای بازاریابی آنلاین، جستجوی اسپانسر شده، برنامه همکاری، تبلیغات آنلاین و شبکه های اجتماعی، تبلیغات تلویزیونی و دیگر اقدامات باعث شده است که مشتریان بیشتر به سمت آمازون جذب شوند و در نتیجه فروش آمازون نیز افزایش یابد.

افزایش سرمایه گذاری در کانالهای بازاریابی آنلاین منجر به افزایش هزینه های آمازون در این بخش شده است. در سال 2017، آمازون بیش از 20 میلیارد دلار بودجه صرف بازاریابی آنلاین نمود.

 

وبسایت آمازون

 

ظرفیت برای رشد آمازون همچنان وجود دارد

هر چند آمازون در چند سال اخیر به رشد قابل توجهی دست یافته است اما بسیاری از بخش‌های بیزینس آمازون هنوز بخش عمده‌ای از سهام بازار را در اختیار ندارند. بلومبرگ به عنوان نمونه، بیزینس رایانش ابری آمازون را مثال می زند. تنها ده درصد هزینه صرف شده توسط شرکتها برای فناوری اطلاعات به آمازون تعلق دارد. در نتیجه، خدمات وب آمازون، یکی از بخش‌های بیزینس آمازون است که انتظار می‌رود در سالهای آینده به رشد چشمگیری دست یابد. آمازون همچنین فرصتهای زیادی برای رشد در عرصه پخش فیلم و موسیقی آنلاین دارد و در حال رقابت با نتفلیکس در این زمینه است.

شرکت آمازون در این عرصه هنوز پیشتاز نیست و این می‌تواند انگیزه بزرگی برای رشد باشد. همچنین، با ورود به حوزه دارو و سلامت، آمازون جای رشد زیادی در این عرصه نیز خواهد داشت. شرکت مجوز ارسال دارو به 49 ایالت آمریکا را دریافت نموده است. همچنین آمازون در حال افزایش توان انبارداری و تحویل کالا برای ارائه خدمات سریعتر به مشتریان است.

درحال حاضر، آمازون در حال توسعه فضای انبارداری و ایجاد خدمات پستی متعلق به برند آمازون است. اگر آمازون بتواند بدون استفاده از کمک شرکتهای پستی، هزینه های تحویل کالا را کاهش دهد، این امر می تواند به افزایش رضایت مشتریان منجر شود.

یک تحلیلگر از شرکت بلومبرگ عقیده دارد که:"دو عامل باعث شده است که آمازون منحصر به فرد باشد. شالوده این شرکت بر راحتی مشتری بنا نهاده شده است. تمامی کارهایی که در این شرکت انجام می‌شود در راستای به صفر رساندن مراحلی است که یک مشتری باید طی کند تا در آمازون خرید کند. آمازون همواره در حال نوآوری است و برگ برنده آن هم تغییر رفتارهای معمول به وسیله نوآوری است.

 

کسب درآمد بدون وقفه از کمپانی آمازون

 

کمپانی آمازون روی محصولات جدید خود به مدت 8 تا 10 سال تحقیق انجام می‌دهد بنابراین همیشه به آینده فکر می‌کند. برای داشتن تصویر بهتر از پیشرفت آمازون برای شما مثالی می‌آوریم:  اگر تصور کنیم که بازار هدف آمازون، یک ساختمان صد طبقه باشد، آمازون تازه به طبقه سوم رسیده است. این موضوع نشان می‌دهد که چه اندازه فرصت برای سرمایه گذاری بلندمدت در آمازون نهفته است.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر کسب و کار آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-amazon-is-getting-richer-everyday
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رامین
رامین گفته:
۰ | ۰

دقیقا تفکر حاکم بر شرکت آمازون و سرمایه گذارانش بر پایه پیشرفت روز افزون و هر چه بهتر شدن نسبت به دیروز است. این یکی از طرز تفکر هایی است که باید هر انسان موفقی داشته باشد اینکه هر روز به این فکر کند که من چطور میتوانم ااز دیروز خودم بهتر باشم و چطور میتوانم در این زمینه پیشرفت بیشتری کنم. همین هفته پیش با یه مشکلی برخودم که تازه متوجه شدم که چقدر مسایل بی اهمیت می تواند تمرکز انسان را از پیشرفت بردارد. من اگر میخوام مثلا در زمینه مترجمی انگلیسی یه دانشجوی موفق باشم اولین کار اینکه یه برنامه منظم داشته باشی و بعد هر روز همون برنامه رو ادامه بدی و در طول روز نباید وقتت و فکرت مشغول این موضوع باشه که مثلا امروز غذا نیست بخورم یا مثلا امروز اینترنت آنتن نمیده و مجبور باشی وقتت و اعصابت رو صرف این مسایل بیهوده کنی. یا مثلا به جای انکه یک هفته وقت من تلف این موضوع بشه که یه اتاق درست و حسابی داخل خوابگاه نیست که من داشته باشمو و کل هفته رو دنبال اتاق بگردی و از همه چی بیفتی. من اگه میخوام انسان موفقی بشم دیگه نباید دغدغه این مسایل کوچیک رو داشته باشم .دقیقا مثل شرکت آمازون که فقط دارند به این موضوع فکر میکنند که چطور روز به روز بهتر بشوند نه اینکه امروز اینترنت قطعه یا نمیدونم اتاق درستی نداریم یا مثلاغدا نیست بخوریم.

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بله درست است برای محقق شدن اهداف داشتن برنامه ریزی و متمرکز شدن روی هدف اصلی بسیار مهم است. در طول روز اتفاقات بسیار زیادی پیش می آید که با اینکه اهمیت چندانی ندارند، ما بیش از اندازه برای آنها وقت و انرژی صرف کرده و زمان را از دست می دهیم. پس بهتر است با تلاش و پشتکار فقط در جهت تحقق اهدافمان پیش رویم. ممنون بابت حضور آکنده از لطف و مهربانیتان در مجموعه عزت خواه دات کام.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط