مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه می توانیم زیباتر و جذاب تر باشیم؟

توضیحات کوتاه :
همه از دیدن زیبایی‌ها لذت می‌برند، برای همین سعی در زیباتر نمودن خود هم می‌نمایند. وقتی شخصیتی زیبا و جذاب داشته باشید بر ظاهر شما هم تاثیر می‌گذارد و باعث جذب دیگران به سمت شما می‌شود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

  • 14k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه می توانیم زیباتر و جذاب تر باشیم؟

 

خلاصه ای از مقاله: 
یکی از موضوعاتی که در حال حاضر ذهن همه افراد را درگیر کرده جذابیت و زیبایی است. تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که جذابیت ظاهری چقدر در موفقیت و زندگی شما اثر خواهد داشت؟ گر چه چهره ظاهری در تعاملات و ارتباطات روزمره مهم هستند اما جذابیت درونی، جذابیت شخصیتی و جذابیت رفتاری اثری عمیق‌تر و ماندگارتر بر روابط شما خواهند داشت. از آنجایی که سلیقه افراد دوستدار تغییر است، جاذبه ظاهری هم باید هر لحظه با این سلیقه‌ها تغییر کند اما در مورد جذب‌کردن افراد با جذابیت‌های درونی چنین اتفاقی نمی‌افتد زیرا طبع انسانی همواره افرادی را جذب‌می‌کند که با ویژگی‌های شخصیتی‌ِ اصیل، جذاب به نظر می‌رسند.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

چگونه جذاب و زیباتر باشیم؟
زیبایی ظاهری یا شخصیت زیبا؟
ویژگی اول این است که باید نابغه باشد، حالا به چه شکل شما می توانید نابغه باشید؟
خودتان باشید نه کپی و نه تقلید
شخصیتی اصیل داشته باشید
رویاهای بزرگی داشته باشید
هر روز موارد جدیدی یاد بگیرید
تغییرات را از کجا آغاز نماییم؟

چگونه جذاب و زیباتر باشیم؟

برای شروع این قسمت را با یک سوال شروع می کنیم:  "چگونه می‌توانیم زیباتر و جذاب‌تر باشیم؟" اما دوست خوبم قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم، باید بگویم که موضوع صحبت ما در مورد آرایش‌کردن یا عمل‌های جراحی نیست. ما به دنبال یک راه بسیار ساده‌تری هستیم. خوب دوست خوبم، در این بخش سه اصل و ویژگی را بررسی خواهیم کرد که به چه شکل یک انسان می‌تواند زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسد؟

زیبایی ظاهری یا شخصیت زیبا؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که کدام یک از این موارد اهمیت بیشتری دارند؟ آیا باید بیشتر حواس و تمرکز ما معطوف به جذابیت و زیبایی ظاهری باشد یا اینکه تلاش کنیم شخصیت خوبی را شکل دهیم؟ اگر بتوانیم از راهکارها استفاده کنیم و در جهت تقویت توسعه فردی گام برداریم مطئناً عملکرد موفق‌تری در زندگی و جامعه خواهیم داشت. در ادامه به مواردی اشاره خواهد شد که به نوعی آموزش برنامه‌ریزی توسعه فردی هستند.

 

زیبا و جذاب باشیم

 

ویژگی اول این است که باید نابغه باشد، حالا به چه شکل شما می توانید نابغه باشید؟

قرار نیست که کار خارق‌العاده‌ای انجام دهید. تنها باید خودتان باشید. شخصیت اصلی خود را داشته باشید و در یک کلام باید اصالت داشته باشید، توجه داشته باشید هیچ چیزی را از کسی یا از دنیا نخواهید بگیرید و تقلید کرده و به بقیه نشان دهید. سعی نکنید مدام خود را به بقیه دوستان و آشنایان خود با برچسب‌هایی که به خود زده‌اید نشان دهید. یک مثال ساده این است که نخواهید خودتان را با لباس‌ها، مدل کفش، برند ساعت یا برند لپ‌تاپ به دوستانتان نشان دهید. خیر! باید اصیل باشید و (unique character) شخصیت منحصربه‌فرد داشته باشید. نابغه کسی است که خودش را قبول دارد و خودش را به بهترین شکل به بقیه نشان می‌دهد. تمامی آنچه در شخصیت بیرونی و درونی‌اش است را از جایی نگرفته است. برای همین از درون احساس می‌کند که است. بقیه هم این زیبایی را می‌بینند ولی زمانی که خود زیبایی را به یک مورد دوم، سوم و چهارمی که از بیرون گرفته می‌شود مثل لباس، یا شاید خیلی از چیزهای ظاهری وصل کنید، حتی قبول ندارید و در نتیجه بقیه هم صد در صد شما را قبول ندارند. پس مهم این است که منحصربه‌فرد باشید.

 

لایف استایل یک کارآفرین

 

خودتان باشید نه کپی و نه تقلید

 اینکه فقط خود واقعی‌تان باشید. سعی نکنید چیزی را از کسی یا جایی کپی کنید، خیر! شاید از من سوال بپرسید که نه! در اینستاگرام و محیط مجازی یا شاید حتی در زندگی واقعی ما، کسانی که شاید از بین خانم‌ها  "منظور من هیچ خانمی نیست"، که شاید زیاد آرایش می‌کند، ممکن است فالوور بیشتری داشته باشد و شاید برای خیلی‌ها جالب و جذاب‌تر است ولی یک قدم به عقب برگردید، ببینید مخاطبان چه چیزی در مورد همان خانم فکر می‌کنند؟ آیا در مورد شخصیت یا در مورد ظاهرش صحبت می‌کنند. مثلاً در مورد لباس، کیف یا ماشین‌اش صحبت می‌کنند اگر اینگونه است، در مورد یک برند صحبت می‌کنند و این قطعاً در مورد شخصیت آن فرد نیست و واقعاً جالب نخواهد بود. شما باید خودتان باشید تا شما را با شخصیتی که دارید دوست داشته باشند. مثلا در اینستاگرام ممکن است صفحات زیادی از افراد مختلف را  دیده باشید که کارهای مختلفی می‌کنند. مثلاً شاید یکی در مورد زندگی روزانه خود می‌نویسد، شاید علاقه زیادی به حیوانات یا به گیاهان دارد، شاید کتاب می‌نویسد و شاید شاعر است که صد هزار پیگیر یا به زبان اینستاگرام (فالوور) دارد. ولی این صد هزار تا واقعی‌اند. ده سال دیگر هم که به سراغ آن‌ها بروید آن شخص برای شما آشنا است. زیرا با شخصیت‌اش بقیه را جذب کرده، داستان اصلی این است. نه یک چیز ظاهری که فردا نبینند و فراموش شود که آن جذابیت نیست و فقط جلب توجه می‌باشد.

 

مقاله پیشنهادی: ویژگی های شخصیتی برای داشتن زندگی بهتر

چگونه می توانیم زیباتر و جذاب تر باشیم

 

شخصیتی اصیل داشته باشید

هیچ‌وقت نباید خود را گول بزنیم، همانطور که می‌دانید الآن شبکه‌های اجتماعی  با انسانها کاری کرده که همه به اعداد فکر می‌کنند. مثلاً می‌گویند فلانی چند فالوور دارد. پست‌های شما چند تا لایک (پسند) یا چند تا بازدید دارد، نه! از این اعداد بگذریم قرار شد ما نابغه باشیم، نابغه زندگی خود، نه یک آدمی که فقط موارد روتین زندگی را دنبال می‌کند. استریو تایپ‌ها را دنبال می‌کند، نه! باید درست فکر کنیم، اعداد هر چیزی که هستند به ما هیچ ربطی ندارند. ما شخصیتی را جذاب و دوست‌داشتنی می‌دانیم که از درون زیبا باشد؛ شخصیت، اصالت حقیقی و درونی باشد.

رویاهای بزرگی داشته باشید

ویژگی دومی که علایق آدم‌ها است که آنها را خیلی جذاب‌تر می کند قدرت حذب بیشتری می‌سازد من به شخصه چشمانم برق می‌زند وقتی می‌بینم کسی از رویاهایش حرف می‌زند، کسی از علایق‌اش صحبت می‌کند، خیلی مهم است در یک جمع که ده نفر نشسته‌اند یک نفر  خیلی شیک کنار بنشیند و با یک حالت غرور نگاه کند ولی یک نفر از کارهایی که کرده است، از چیزی که دوست دارد، رویاها و آرزوهای خود صحبت می‌کند، چیزی در ذهن می‌ماند که جذاب است، به دنبال اینگونه آدم‌های جذاب باشید، آدم‌هایی که واقعاً حرفی برای گفتن دارند. وقتی ده دقیقه با فردی صحبت می‌کنید، می‌بینید که چقدر رویا و آرزو دارد و دلش می‌خواهد به چه چیزهایی برسد. فقط دنیا را در چیزهای سطحی و نیازهای روزانه نمی‌بیند.

 

جذاب شوید

 

هر روز موارد جدیدی یاد بگیرید

ویژگی سوم که بسیار مهم است اینکه اشتیاق و هیجان‌داشتن به شنیدن و یادگرفتن چیزهای جدید است. اینگونه آدم‌ها بسیار جذاب و دلربا هستند. دوست عزیزم در سمینارهایی که تا الان داشتم در مورد ارتباطات گفتم: آدم‌هایی فوق‌العاده جذاب هستند که گوش می‌کنند و مشتاق هستند که بشنوند. در جمعی که پنج نفر صحبت می‌کنند، اگر پنج نفر آن‌ها مدام با هم حرف بزنند، مطمئناً دفعه بعدی هیچ‌وقت با هم قرار نمی‌گذارند زیرا مهم است که طرف مقابل شما وقتی با شما صحبت می‌کند با چه اشتیاقی به او گوش می‌دهید. با چه اشتیاقی صحبت‌های او را پیگیری می‌کنید، مشتاقید که شاید یاد بگیرید، حتماً کسانی را دیده‌اید که مثلاً به صورت رایگان در یک گروه  و انجمن اجتماعی داوطلبانه کار می‌کنند. این اشخاص به نظر من فوق‌العاده جذابند چون مشتاق این هستند که کمک کنند، آنها دوست دارند. مشتاق این هستند که مورد جدیدی یاد بگیرند نه اینکه که فقط به خاطر پول در آنجا فعالیت کنند، خیر! پس همیشه مدنظر داشته باشید، در موضوعی وارد می‌شوید، با کسی که صحبت می‌کنید فقط به این توجه کنید که توأم باید به حرف مخاطب خود گوش کنید. همین باعث می‌شود که شخصیت شما جذاب شود. زیرا طرف مقابل فکر می‌کند با فردی که صحبت می‌کند. فرد عاقلی است زیرا به طرف مقابل خود فرصت می‌دهد که صحبت کند. همچنین مشتاق است که در مورد سفرها، کارها و زندگی بقیه و در نهایت مشتاق این است که خیلی موارد بیشتری یاد بگیرد.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر یادگیری در موفقیت

چگونه می توانیم زیباتر و جذاب تر باشیم

 

تغییرات را از کجا آغاز نماییم؟

خوب دوست خوبم، از شما می‌خواهم که به این سه اصل جذابیت خوب فکر کنید. سعی کنید تا جایی که برای شما امکان‌پذیر است با همین روش‌ها جذب‌کننده دیگران باشید. شاید در ابتدا کمی سخت باشد و بگویید من می‌دانم که  موارد مثبتی را که می‌گویید. درست است ولی جامعه‌ای که من در آن زندگی می‌کنم این موارد غیرممکن است و آدم‌ها زندگی جذاب را جور دیگری می‌دانند. دوست خوبم، جامعه یا واقعیت و هر چیزی که نامگذاری می‌کنید را کنار بگذارید. تغییر از خود من و شما شروع می‌شود. جذابیت فکری شما بر جذاب‌تر دیدن زندگی اثر می‌گذارد. تعریف زیبایی و جذابیت را در ذهن خود تغییر دهید. نوع نگاه خود را به همه چیز تغییر عوض کنید. از همین لحظه تصمیم بگیرید که جذاب باشید. مطمئنا با این نوع جذابیت، جذب‌کننده افراد بهتری خواهید بود. این اصول را اجرا کنید. زیرا این سه اصل برای شما در اولویت و با اهمیت برای زیباتر بودن و جذب زیبایی می‌باشند.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله چگونه می‌توانیم زیباتر و جذاب‌تر باشیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

اصلاح باورهای اشتباه زندگی و ساخت سبک زندگی صحیح، موفقیت را دو چندان خواهد کرد. اگر جذابیت واقعی برگرفته از جذابیت‌های درونی و قدرت جاذبه رفتار صحیح باشد، ساخت یک زندگی ایده‌آل به مراتب آسان‌تر خواهد بود. دوره پاراسل زندگی راهنمایی برای ساخت یک ذهنیت درست و تجربه یک زندگی مطلوب است.  اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چگونه-زیباتر-و-جذابتر-باشیم
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
درسا گفته:
۰ | ۱

زیبایی درونی مهمه ....

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما درسا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

شکر و تقدیر برای شماست که همواره لطفتان را به ما ارزانی می دارید. از زحمات شما بی‌نهایت تشکر می‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
گفته:
۱ | ۰

با تشکر از مطالبتان من فکر می کنم کسی که ایده بزرگ داره و افکاری متفاوت از دیگران داره طرف را زیبا تر نشان میدهد نه لباس و چهره. افکاری که موجب تغییر مثبت و هیجان مثبت کند باعث جذب افراد می شود

سهیلا بدیعی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۱ | ۰

درود به شما دوست عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از اینکه نظر خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک گذاشتید، از شما سپاسگزاریم. ممنون بابت حضور آکنده از لطف و مهربانیتان در مجموعه عزت خواه دات کام. خبر مسرت بخش رضایت شما همواره شادی و خوشحالی را به مجموعه عزت خواه دات کام به ارمغان می‌آورد. به امید آنکه در پرتو تلاش و پشتکار خود، اهداف متعالی و تجربیات سازنده و ارزنده در زندگیتان محقق گردد.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط