چگونه می توانیم زیباتر و جذاب تر باشیم؟

  • 3657
  • 1

چگونه می توانیم زیباتر و جذاب تر باشیم؟

چگونه فردی با شخصیت باشیم | چگونه ظاهری جذاب داشته باشیم | چگونه جذاب صحبت کنیم |چگونه جذاب باشیم | چگونه می توانیم زیباتر و جذاب تر باشیم | چگونه زیباتر باشیم | چگونه زیبا و جذاب باشیم

چگونه جذاب و زیباتر باشیم؟

برای شروع این قسمت را با یک سوال شروع می کنیم:  "چگونه می توانیم زیباتر و جذاب تر باشیم؟" اما دوست خوبم قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم، باید بگویم که موضوع صحبت ما در مورد آرایش کردن یا عمل های جراحی نیست. ما به دنبال یک راه بسیار ساده تری هستیم. خوب دوست خوبم، در این بخش سه اصل و ویژگی را بررسی خواهیم کرد که به چه شکل یک انسان می تواند. زیباتر و جذاب تر به نظر برسد؟

زیبایی ظاهری یا شخصیت زیبا؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که کدام یک از این موارد اهمیت بیشتری دارند؟ آیا باید بیشتر حواس و تمرکز ما معطوف به زیبایی ظاهری باشد یا اینکه تلاش کنیم شخصیت خوبی را شکل دهیم؟ اگر بتوانیم از راهکارها استفاده کنیم و در جهت تقویت توسعه فردی گام برداریم مطئناً عملکرد موفق تری در زندگی و جامعه خواهیم داشت. در ادامه به مواردی اشاره خواهد شد که به نوعی آموزش برنامه ریزی توسعه فردی هستند.

 

زیبا و جذاب باشیم

 

ویژگی اول این است که باید نابغه باشد، حالا به چه شکل شما می توانید نابغه باشید؟

قرار نیست که کار خارق العاده ای انجام دهید. تنها باید خودتان باشید. شخصیت اصلی خود را داشته باشید و در یک کلام باید اصالت داشته باشید، توجه داشته باشید هیچ چیزی را از کسی یا از دنیا نخواهید بگیرید و تقلید کرده و به بقیه نشان دهید. سعی نکنید مدام خود را به بقیه دوستان و آشنایان خود با برچسب هایی که به خود زده اید نشان دهید. یک مثال ساده این است که نخواهید خودتان را با لباس ها، مدل کفش، برند ساعت یا برند لپ تاپ به دوستانتان نشان دهید. خیر! باید اصیل باشید و (unique character) شخصیت منحصر به فرد داشته باشید. نابغه کسی  است که خودش را قبول دارد و خودش را به بهترین شکل به بقیه نشان می دهد. تمامی آنچه در شخصیت بیرونی و درونی اش است را از جایی نگرفته است. برای همین از درون احساس می کند که  است. بقیه هم این زیبایی را می بینند. ولی زمانی که خود زیبایی را به یک مورد دوم، سوم و چهارمی که از بیرون گرفته می شود مثل لباس، یا شاید خیلی از چیزهای ظاهری وصل کنید، حتی قبول ندارید و در نتیجه بقیه هم صد در صد شما را قبول ندارند. پس مهم این است که منحصر به فرد باشید.

 

لایف استایل یک کارآفرین

 

خودتان باشید نه کپی و نه تقلید

 اینکه فقط خود واقعی تان باشید. سعی نکنید چیزی را از کسی  یا جایی کپی کنید، خیر! شاید از من سئوال بپرسید که نه! در اینستاگرام و محیط مجازی یا شاید حتی در زندگی واقعی ما، کسانی که شاید از بین خانم ها  "منظور من هیچ خانمی نیست"، که شاید زیاد آرایش می کند، ممکن است فالوور بیشتری داشته باشد و شاید برای خیلی ها جذاب تراست، ولی یک قدم به عقب برگردید. ببینید مخاطبان چه چیزی در مورد همان خانم فکر می کنند؟ آیا در مورد شخصیت یا در مورد ظاهرش صحبت می کنند مثلاً در مورد لباس، کیف یا ماشین اش صحبت می کنند اگر اینگونه است، در مورد یک برند صحبت می کنند و این قطعاً در مورد شخصیت آن فرد نیست و واقعاً جالب نخواهد بود. شما باید خودتان باشید تا شما را با شخصیتی که دارید دوست داشته باشند. مثلا در اینستاگرام ممکن است صفحات زیادی از افراد مختلف را  دیده باشید که کارهای مختلفی می کنند. مثلاً شاید یکی در مورد زندگی روزانه خود می نویسد، شاید علاقه زیادی به حیوانات یا به گیاهان دارد، شاید کتاب می نویسد و شاید شاعر است که صد هزار پیگیر یا به زبان اینستاگرام (فالوور) دارد. ولی این صد هزار تا واقعی اند. ده سال دیگر هم که به سراغ آن ها بروید آن شخص برای شما آشنا است. زیرا با شخصیت اش بقیه را جذب کرده، داستان اصلی این است. نه یک چیز ظاهری که فردا نبینند و فراموش شود که  آن  جذابیت نیست و فقط جلب توجه می باشد.

 

چگونه می توانیم زیباتر و جذاب تر باشیم

 

شخصیتی اصیل داشته باشید

هیچوقت نباید خود را گول بزنیم، همانطور که می دانید الآن شبکه های اجتماعی  با انسانها کاری کرده که همه به اعداد فکر می کنند. مثلاً می گویند فلانی چند فالوور دارد. پست های شما چند تا لایک (پسند) یا چند تا بازدید دارد. نه! از این اعداد بگذریم قرار شد ما نابغه باشیم، نابغه زندگی خود نه یک آدمی که فقط موارد روتین زندگی را دنبال می کند. استریو تایپ ها را دنبال می کند نه! باید درست فکر کنیم، اعداد هر چیزی که هستند به ما هیچ ربطی ندارند. ما شخصیتی را جذاب می دانیم که از درون زیبا باشد. شخصیت، اصالت حقیقی و درونی باشد.

رویاهای بزرگی داشته باشید

ویژگی دومی که علایق آدم ها است که آنها را خیلی جذاب تر می کند و من به شخصه چشمانم برق می زند وقتی می بینمم کسی از رویاهایش حرف می زند، کسی از علایق اش صحبت می کند، خیلی مهم است در یک جمع که ده نفر نشسته اند یک نفر  خیلی شیک کنار بنشیند و با یک حالت غرور نگاه کند. ولی یک نفر از کارهایی که کرده است، از چیزی که دوست دارد، رویاها و آرزوهای خود صحبت می کند چیزی در ذهن می ماند که جذاب است، به دنبال اینگونه آدمها باشید، آدمهایی که واقعاً حرفی برای گفتن دارند. وقتی ده دقیقه با فردی صحبت می کنید می بینید که چقدر رویا و آرزو دارد و دلش می خواهد به چه چیزهایی برسد. فقط دنیا را در چیزهای سطحی و نیازهای روزانه نمی بیند.

 

جذاب شوید

 

هر روز موارد جدیدی یاد بگیرید

ویژگی سوم که بسیار مهم است اینکه اشتیاق و هیجان داشتن به شنیدن و یاد گرفتن چیزهای جدید است. اینگونه آدمها بسیار جذاب هستند. دوست عزیزم در سمینارهایی که تا الان داشتم در مورد ارتباطات گفتم: آدمهایی فوق العاده جذاب هستند که گوش می کنند و مشتاق هستند که بشنوند. در جمعی که پنج نفر صحبت می کنند، اگر پنج نفر آن ها مدام با هم حرف بزنند، مطمئناً دفعه بعدی هیچوقت با هم قرار نمی گذارند. زیرا مهم است که طرف مقابل شما وقتی با شما صحبت می کند با چه اشتیاقی به او گوش می دهید. با چه اشتیاقی صحبت های او را پیگیری می کنید. مشتاقید که شاید یاد بگیرید، حتماً کسانی را دیده اید که مثلاً به صورت رایگان در یک گروه  و انجمن اجتماعی داوطلبانه کار می کنند. این اشخاص به نظر من فوق العاده جذابند. چون مشتاق این هستند که کمک کنند، آنها دوست دارند. مشتاق این هستند که مورد جدیدی یاد بگیرند نه اینکه که فقط به خاطر پول در آنجا فعالیت کنند، خیر! پس همیشه مد نظر داشته باشید، در موضوعی وارد می شوید، با کسی که صحبت می کنید فقط به این توجه کنید که توأم باید به حرف مخاطب خود گوش کنید. همین باعث می شود که شخصیت شما جذاب شود. زیرا طرف مقابل فکر می کند با فردی که صحبت می کند. فرد عاقلی است؛ زیرا به طرف مقابل خود فرصت می دهد که صحبت کند. همچنین مشتاق است که در مورد سفرها، کارها و زندگی بقیه و در نهایت مشتاق این است که خیلی موارد بیشتری یاد بگیرد.

 

چگونه می توانیم زیباتر و جذاب تر باشیم

 

تغییرات را از کجا آغاز نماییم؟

خوب دوست خوبم، از شما می خواهم که به این سه اصل خوب فکر کنید. سعی کنید تا جایی که برای شما امکان پذیر است اجرا کنید. شاید در ابتدا کمی سخت باشد و بگویید من می دانم که  موارد مثبتی را که می گویید. درست است ولی جامعه ای که من در آن زندگی می کنم این موارد غیر ممکن است و آدمها طور دیگری فکر می کنند. دوست خوبم، جامعه یا واقعیت و هر چیزی که نامگذاری می کنید را کنار بگذارید. تغییر از خود من و شما شروع می شود. شما اینگونه فکر کنید. تعریف زیبایی را در ذهن خود تغییر دهید. نوع نگاه خود را به همه چیز تغییر عوض کنید. از همین لحظه تصمیم بگیرید که جذاب باشید. این اصول را اجرا کنید. زیرا این سه اصل اصل برای شما در اولویت و با اهمیت برای زیباتر بودن و جذب زیبایی می باشند.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله چگونه می توانیم زیباتر و جذاب تر باشیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چگونه-زیباتر-و-جذابتر-باشیم

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
در تاریخ ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ گفته:
۰ ۰ | ۰

با تشکر از مطالبتان من فکر می کنم کسی که ایده بزرگ داره و افکاری متفاوت از دیگران داره طرف را زیبا تر نشان میدهد نه لباس و چهره. افکاری که موجب تغییر مثبت و هیجان مثبت کند باعث جذب افراد می شود

مطالب مرتبط

logo-samandehi