مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چه موقع و چه افرادی  را باید از زندگی حذف کنیم؟(بخش دوم)

توضیحات کوتاه :
یکی از موانع موفقیت می‌تواند حضور افرادی باشد که جز مانع بودن وافکار منفی داشتن، تاثیر دیگری بر زندگی ندارند. با حذف آنها از زندگی می‌توانید یک گام به سوی موفقیت بردارید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.91

تعداد امتیازها: 23

  • 21.3k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چه موقع و چه افرادی  را باید از زندگی حذف کنیم؟(بخش دوم)

 

خلاصه ای از مقاله

حضور بعضی از افراد در زندگی می‌تواند آثار مخربی داشته باشد. گاهی چنان درگیری ذهنی‌ای برای فرد به وجود می‌آورند که فرد نمی‌تواند بر اهداف خود متمرکز شود و در مسیر درست گام بردارد. در زندگیتان اولویت با شما و آرامش شماست، از تغییر و تنهایی نترسید و با فکر و منطق، افراد اشتباهی را از زندگی خود حذف کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چه افرادی را چه زمانی از زندگی خود حذف کنیم؟ (بخش دوم)

حذف کنید تا متمرکز شوید !

اصل چهارم: زمانی فردی که در کنار شما است مدام دروغ می‌گوید و دروغ خود را مدام تکرار می‌کند. حالا شاید ما دفعه اوّل متوجه نشویم. ولی دفعه دوّم که متوجه شدیم و به او می‌فهمانیم که متوجه شدیم که دارد به ما دروغ می‌گوید. خود من به شخصه دروغ گفتن را به مصداق کلاهبرداری می‌دانم، چون کسی که این کار را می‌کند به راحتی ما را گول می‌زند. زمانی که اوّلین دروغ به ما گفته می‌شود مطمئن باشید که دوّمی؛ سوّمی و چهارمی هم گفته می‌شود. زمانی که نتوانید به طرف مقابل خود که حالا شاید شریک زندگی، کاری یا یکی از صمیمی‌ترین دوستان شما باشد. فرقی ندارد وقتی نتوانید اعتماد کنید. قطعا تمرکز شما را از بین می‌برد و همیشه دو به شک هستید که اگر درست هم بگوید. شما قبول نمی‌کنید. چون سابقه و اثر بدی در ذهن شما داشته است که شما نتوانید. اعتماد کنید و دقیقا ذهن شما متمرکز به این می‌شود که نکند دارد به من دروغ می‌گوید و این درگیر بودن ذهن برای فهمیدن حقیقت می‌تواند انرژی زیادی از شما بگیرد و شما نتوانید بر روی مسایل مهم زندگی خود تمرکز نمایید.

 

کسب درآمد بدون وقفه

 

ذهن خود را خلوت نمایید

دوست من اگه می‌خواهید انسان موفقی باشید و به تمام اهداف و آرزوها و رویاهای خود برسید. باید ذهن خود را خالی کنید و ذهن خود به مواردی که مدام در زندگی افراد می‌افتد. درگیر ننمایید و یکی از این موارد این است که آدم‌های درستی در زندگی شما باشند. آدم‌هایی که شما نباید نگران این باشید که الان به شما دروغ می‌گویند یا خیر؟ این خیلی بد است که مدام حواس شما به بقیه باشد که الان آقا یا خانم فلانی به من دروغ می‌گوید. کارش را خوب انجام می‌دهد، چه گزارشی را به من می‌دهد. گزارش غلط است یا نه! قیمت‌ها و فروش درست نیست و همه اینها نباید نگرانی ذهن شما باشد. نگرانی ذهن شما باید رسیدن به هدف شما باشد. برای اینکه برنامه‌ریزی کنید که من می‌خواهم امروز به هدفم برسم. نگرانی امروز این است که می‌خواهید دو گام جلوتر بروید نه موارد ساده‌ای که فلان شخص به من دروغ می‌گوید یا خیر؟ ولی در زندگی پیش می‌آید. اینطور افراد را باید از زندگی خود حذف کنید و حذف این افراد می‌تواند درصد بزرگی از آرامش را به زندگی شما بیاورد. زمانی که ذهن آرامی داشته باشید تصمیبمات درستی برای زندگی خود می‌گیرید و در مسیر صحیحی گام بر می‌دارید.

 

مقاله پیشنهادی: تمرکز ذهن با 5 راهکاری که بهره وری را افزایش می دهد

 

افرادی که باید از زندگی خود حذف نمایید

 

قدردان  باشید!

اصل پنجم: زمانی که یک نفر برای کارهایی که برایش انجام می‌دهید از شما قدردانی نمی‌کند. دوران مهدکودک و دبستان را بیاد می‌آورید. زمانی که تکلیفی را انجام می‌دادید و معلم یک کارت تشویقی را به شما می‌داد. یک جمله خوبی برای  شما می‌نوشت یا هر چیزی که خوب بود. شما احساس می‌کردید که معلم خود قدردان شماست. همین باعث می‌شد که تشویق شوید که هر روز درس شما بهتر شود. خوب در زندگی ما، از زمانی که 6 ساله بودیم تا الان من فکر نمی‌کنم که چیز خاصی تا بحال عوض شده باشد. پس این تا آخر عمر هم ادامه پیدا می‌کند. زمانی که آدم‌هایی اطراف ما باشند که نسبت به وقت، انرژی و احساس ما احساس تشکر و قدردانی که باید کنند را ندارند. به نظرم باید که حذف شوند. چون زمانی که قدردان چیزی نیستید از شما گرفته می‌شود. در همه ادیان به این به شدت تاکید شده  است. زمانی که قدردان و شکرگزار چیزی که دارید. نباشید از شما گرفته می‌شود. پس به این توجه کنید شما زحمت می‌کشید و انرژی و احساسات پاک خود را در زندگی می‌گذارید. این می‌تواند برای همسر، شریک یا دوست شما باشد. پس باید از شما قدردانی شود شما انسان بزرگی هستید. البته اگر برای کسی وقت و انرژی می‌گذارید، این خواسته شماست و توقع هدیه نداشته باشید. ولی برای دوام این وقت گذاشتن و انرژی اصل این است که این رعایت شود وگرنه دوام نخواهد داشت.

کسب صفات مثبت

دوستان خوبم به این پنج  نکته خیلی خوب دقت کنید و تصمیم بگیرید. به خود بگویید که الان وقت این است که این نکات را در زندگی خودم اجرا کنم. نکته اینکه در یکی از کلاس‌هایی که داشتم فردی از من پرسید که اگر این افراد را از زندگی خودم حذف کنم. خیلی از آدم‌های زندگیم را از دست می‌دهم و حذف می‌شوند. من تنها می‌شوم. من جوابی که دادم این بود، بگذارید حذف شوند. شما هرگز تنها نمی‌شوید. این همه آدم در روی زمین است. آیا شما این تعداد آدم را باید درک کنید؟ شما هرگز تنها نمی‌مانید و باید آدم‌های درستی در زندگی شما بیایند. آدم‌هایی که با فرکانس شما دقیقاً یکی باشند و لازم نیست که آنها را تغییر بدهید. لازم نیست که اگر به شما دروغ گفتند یاد بدهید که دروغ نگویند. این وظیفه شما نیست. شما تا زمانی که خود دروغ نگویید. خود را عالی بسازید. به دنبال این باشید که صفات خوبی پیدا کنید. آدم‌هایی که شبیه خود شما هستند وارد زندگی شما می‌شوند و این تنها با ایجاد تغییر در خوتان به وجود می‌آید. ما قدرت تغییر دادن دنیا و آدمهای اطرافمان را نداریدم ولی قدرت تغییر خود را داریم. اگر ما بتوانیم هر روز خود را بهتر کنیم و مسلماً به زندگی بهتری می‌رسیم.

باور شما تا چه اندازه بر اتفاقات زندگی‌تان تأثیرگذار خواهد بود؟

این کار، کاری است که باید افراد خود به این برسند. نمی‌توانیم به زور به کسی بگوییم که آدم خوب یا بدی باشد خیر! این قدرت انتخاب است. زندگی ما سرشار از انتخاب‌هایی است که انجام می‌دهیم. در سنین و دروه‌های مختلف در زندگی با افرادی آشنا می‌شوید. بعد ازدواج می‌کنید، 20 سال از عمر شما می‌گذرد. فقط به  خاطر اینکه خود انتخاب کردید و تصمیم گرفتید. پس نگران اینکه تنها شوید و از دست دهید نباشید چون دنیا پر از فراوانی است. اگر ایمان و باور دارید که دنیا جای خوبی است پس مطمئن باشید که بهترین‌ها هم در این دنیا است. پس نگران این نباشید که چیزی را از دست بدهید که اگر باشید از دست می‌دهید.

مقاله پیشنهادی: تاثیر باور در کسب موفقیت

نقش انتخاب در زندگی

انتخاب‌های ما تاثیر مستقیمی بر روی آینده ما می‌گذارند، پس بر روی انتخاب‌های زمان حال خود بیشتر تمرکز نمایید و با دقت بیشتری دست به انتخاب بزنید. چه در ارتباط برقرار کردن با دیگران و چه در حذف نمودن افراد از زندگی خود. با باور به خود و مسیر زندگی خود گام2های محکمی بردارید و مطمئن باشید که به موفقیت می‌رسید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله چه موقع و چه افرادی  را باید از زندگی حذف کنیم؟ در افراد برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع تر طی می شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چه-موقع-چه-افرادی-را-از-زندگی-حذف-کنیم2
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
طاهر گفته:
۰ | ۱

وقتی دیدید افرادی به شما انرژی منفی می دن و انرژی های مثبت شما رو میگیرن و بیش از حد ذهن شما را درگیر خودشون می کننن باید آنها را کنار گذاشت. هیچ چیز با ارزش تر از خودمون نیست.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما طاهر عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش مستمر مجموعه عزت خواه دات کام در جهت هر روز بهتر شدن است و همراهی و نظرات شما، این هدف و تلاش ما را تکمیل می‌کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
mohsen abbaspour گفته:
۰ | ۰

با سلام
سپاسگذاریم استاد عزیز

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بسیار خرسندیم که شما به بهترین نحو از نکات گفته شده توسط استاد بهره گرفته اید و ما شاهد موفقیت های روز افزون شما هستیم. موفقیت شما آرزوی ماست.

 

با سپاس فراوان از همراهی شما

پایدار و شاد باشید

شبنم شیخی پور

پاسخ

مطالب مرتبط