تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

با افراد حسود چگونه رفتار کنیم؟

توضیحات کوتاه :
ارتباط داشتن با افراد حسود می‌تواند تاثیرات منفی بر روی زندگیمان بگذارد. مسلما نمی‌توانیم افراد حسود را از زندگی خود حذف نماییم و تنها راه، یادگیری ارتباط صحیح با چنین افرادی می‌باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 27

  • 24.2k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
با افراد حسود چگونه رفتار کنیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

در طول مسیر زندگی با افراد زیادی در ارتباط هستیم که می‌توانند مسیر زندگی ما را تغیر دهند. گاهی ارتباط داشتن با افراد حسود می‌تواند آرامش را از زندگی ما بگیرد و زندگی ما را مختل نماید. با یادگیری برخورد درست با این افراد می‌توانیم آنها را مدیریت نموده و تاثیر مثبتی بر آنها بگذاریم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

با افراد حسود چگونه رفتار کنیم؟

جواب آدم حسود | چگونه افراد حسود را بشناسیم | نشانه های آدم حسود | نشانه های دوست حسود | نشانه های آدم حسود | با افراد حسود چگونه رفتار کنیم | رفتار با آدم حسود | برخورد با انسان حسود

برخورد با افراد حسود

در این بخش می‌خواهیم راجع به موضوعی صحبت کنم که چه رفتاری باید با انسان‌های حسود داشته باشیم؟ همانطور که می‌دانید در قسمت‌های قبلی به این موضوع پرداختیم که خود ما چگونه احساس حسادتمان را از بین ببریم. حالا می‌رسیم به این موضوع که با انسانهای حسود چگونه رفتار کنیم تا به آرامش بیشتری در زندگی دسترسی پیدا کنیم؟ خوب دوست خوبم، می‌خواهیم موضوع را شروع کنیم ولی قبل از اینکه به هر نکته‌ای اشاره کنیم باید بگویم و همیشه هم گفته‌ام که ما باید خود را تغییر دهیم. باید دنیای درون خود و ذهنمان را بسازیم. ولی نکته این است که ما الآن باید با انسان‌های دیگر رفتاری کنیم که شاید به آنها چیزی یاد دهیم. شاید آنها را باید عوض کنیم تا به آرامش بیشتری برسیم. این استثنا است. زیرا در این مورد ما باید یک رفتار خاصی با آنها داشته باشیم تا بتوانیم به آرامش بیشتری برسیم.

آرامش زندگی را باید خودمان بسازیم

افراد بسیاری حس حسادت خود را کنترل کرده‌اند و از جانب رفتار خودشان کاملاً مطمئن هستند که مشکلی پیش نخواهد آمد. اما همه انسان‌ها به ناچار مجبور هستند برای ادامه حیات و بقا، با دیگران نیز در ارتباط باشند؛ ارتباط‌هایی در اشکال کوچک و بزرگ. ارتباطات خانوادگی، دوستانه، شغلی و در محیط کار و حتی ارتباطات اجتماعی. در همه این موارد شما به خودتان یاد داده‌اید که نوع رفتار درست چگونه است. اما نوع رفتار دیگران نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. شاید نوع رفتار حسادت‌آمیز دیگران موجب رنجش و ناراحتی شما شود. بنابراین لازم است نوع برخورد با چنین افرادی را نیز بدانید تا در صورت مواجهه با آنها شرایط را تحت کنترل در آورید. در ادامه چهار نکته را مدنظر قرار می دهیم:

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های آرامش واقعی در زندگی از زبان حسین عزت خواه

برخورد با افراد حسود

 

اشخاص حسود را به همان شکل بپذیریم یا آن ها را نادیده بگیریم؟

با انسان‌های حسود دو راه پیش رو داریم. نکته اول اینکه با آنها شروع به حرف زدن کنیم و آن‌ها را قبول کنیم. نکته دوم این که که آنها را نادیده بگیریم. نکته دوم خیلی راحت است. آنها هر احساسی که دارند، هر جوری که می‌خواهند فکر کنند، شما دقیقاً مسیر زندگی خود را می‌روید. هیچ کاری با آنها ندارید، اما به نکته اول بر می‌گردیم. زمانی در زندگی ما انسان‌های مهمی مثل آدم‌های نزدیکِ زندگی ما هستند. حدوداً فکر می‌کنم ده الی بیست نفری در زندگی هر فردی وجود دارد که این بیست نفر حذف نشدنی هستند. یعنی همیشه باید باشند و خیلی برای ما عزیز هستند. خب اگر بین این بیست نفر یک نفر حسود بود باید چه کار کنیم؟ باید آن نفر را نادیده بگیریم؟ مسلماً خیر! پس بهترین راه این است که  با او حرف بزنیم. حالا نه به صورت مستقیم که بگوییم چرا به من حسادت می‌کنید؟ حالا من فلان شغل را گرفتم چرا با من اینگونه رفتار می‌کنید؟ یا وقتی که به یک سطح بالای تحصیلی یا سطح بالای شغلی می‌رسید، ازدواج می‌کنید، ممکن است از اعضای خانواده شما باشد، سعی کنید با او صحبت کنید.

 

ساخت یک ذهنیت و لایف استایل صحیح

 

با برخورد صحیح، رفتار افراد را تغییر دهید

زمانی همان فرد به شما حسادت می‌کند که این کمبود در درون او وجود دارد. مطمئن باشید اگر از لحاظ مالی به شما حسادت کند یک مشکل مالی در زندگی‌اش وجود دارد. سعی کنید در مورد مشکل او آرام صحبت کنید. می‌توانید به او کمک کنید. چون نمی‌خواهید آن را حذف کنید و نمی‌خواهید او را نادیده بگیرید. چون همان شخص برای شما مهم است. پس باید اینجا کمی از خودگذشتگی کنید و به او کمک نمایید که با ایجاد تغییراتی در زندگی خود به موفقیت دست یابد و رضایت بیشتری از زندگی خود حاصل نماید. زمانی که به دیگران کمک می‌کنید تا زندگی بهتری داشته باشند، این موفقیت بر زندگی خود شما هم تاثیر می‌گذارد و شاهد موفقیت‌های بیشتر در زندگی خود خواهید بود. دوست خوبم به مورد دوم می‌رسیم که خیلی ساده است. چرا؟ باید از خود بپرسید چرا این کار را انجام می‌دهید؟ چرا سراغ فلان شغل رفتید؟ چرا با فلان فرد ازدواج کردید؟ چرا مشغول این کار هستید؟ این سئوالات را هر روز باید از خود بپرسید. می‌خواهم یک تکه کاغذ بردارید به دیوار برنید و این سؤال را یادداشت کنید که چرا مشغول فلان کار هستید؟ چرا در شرکت خاصی به سرکار می‌روید؟ چرا شغل شما مثلاً سخنرانی است؟ چرا علاقه‌مندی‌های متفاوتی دارید؟ چرا آدم‌های زندگی شما فلان اشخاص هستند؟ وقتی که جواب خوبی برای این چرا داشته باشید، زمانی که دیگران هر چیزی به  شما می‌گویند، هر انرژی منفی که به زندگی خود می‌فرستند، هر چقدر که بخواهند به شما حسادت کنند، شما آنقدر روی تصمیم خود قاطع هستید که کارهای دیگران هیچ تأثیری نمی‌تواند در زندگی شما داشته باشد. جواب این چرا هر روز برای شما محکم‌تر می‌شود. اگر می‌خواهید تحت تاثیر انسان‌های دیگر و حرف‌های دیگران نباشید، باید جواب خوبی پیدا کنید، یکی از بهترین راه‌ها که خود من این کار را می‌کنم یک کاغذ برمی‌دارم و هر روز سعی می‌کنم جوابم برای این چرا را بیشتر و کامل‌تر کنم.

 

با افراد حسود چگونه رفتار کنیم

 

صبور باشید

مورد سوم، این مورد خیلی جالب است ما یک سری موفقیت بلندمدت و موفقیت کوتاه‌مدت داریم. آدم‌های حسود فقط نسبت به موفقیت‌های کوتاه‌مدت این حس را دارند. مثلاً زمانی که سه سال است داخل یک کسب و کاری می‌شوید و شاید یک استارت آپ یا کسب و کار را خود شروع کنید. در ابتدای کار همه به شما  احساس حسادت دارند. حالا کم و بیش از بین یک تا نودونه درصد این حس را دارند. شاید فردی به شما بگوید که چرا شما یا فلانی کسب و کار را راه‌اندازی کرده‌اید؟ تعداد مشتری که دارید با تعجب می‌پرسند! خیلی از این انسان‌ها در اطراف ما وجود دارند. اما زمانی که پنج الی شش سال از کسب و کاری که راه‌اندازی کرده‌اید. می‌گذرد اطرافیان خود دیگر حس حسادت را ندارند. پس کمی صبر کنید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد. حس همه آنها عوض می‌شود. دلیل آن این است که  آنها باور می‌کنند که انسان موفقی هستید.

این کسب و کار مال شماست، زمانی که من باشگاه داشتم از بین شاگردانم یکی را به عنوان ارشد کلاس تعیین کردم. یعنی نسبت به بقیه بچه‌ها یک سطح بالاتر شد. بقیه شاگردان خیلی اعتراض می‌کردند و بعضی‌ها حسادت خود را علناً اعلام کرده و به من می‌گفتند که چرا فلان فرد را انتخاب کردم؟ چرا مثلاً فلانی را انتخاب نکردم؟ ولی بعد از یک مدت مثلاً شش یا هشت ماه بعد همه به ارشد کلاس احترام گذاشتند، همه هم باور کردند ارشد کلاس واقعا در شرایطی بود و می‌توانست کلاس را اداره کند. کمی که زمان بگذرد این تعریفی که هر انسانی از خودش دارد به بقیه ثابت می‌شود فقط مهم این است که روی ثابت بمانید و هرگز تسلیم نشوید.

 

مقاله پیشنهادی: معجزه صبر در موفقیت

 

با رفتار خود بر حسادت افراد تاثیر بگذارید

 

افراد حسود نیاز به توجه و محبت دارند

خوب دوست خوبم به نکته چهارم می‌رسیم، باید به بقیه کمک کنید. فرض کنید یک مزرعه‌ای وجود دارد و شما رهبر آن مزرعه هستید. از بین همسایه‌های خود شاید یک ، دو یا سه نفر هم کشاورز حسود وجود داشته باشد. شما به عنوان رهبر باید چه کار باید کنید؟ آیا  باید با آنها مبارزه کنید و بگویید که چرا به شما حسادت می‌کنند و با آنها بد رفتاری کنید؟ مطمئناً خیر! راه‌های بهتری است  اگر به آنها توجه و محبت کنید. آن‌ها را دوست داشته باشید. احساس آن‌ها تغییر می‌کند. لازم نیست کارهای بزرگی کنید که بقیه متوجه شوند. یکی از ساده‌ترین کارها که قول می‌دهم. این کار خیلی تاثیرگذار است. اینکه شاید یک ویدئو موفقیت، یک کتاب موفقیت یک مورد مثبتی که در زندگی شما بوده اگر برای آنها بفرستید یا برایشان هدیه ارسال کنید. قطعا می‌تواند آنها را تغییر دهد. دوست خوبم اگر آدم‌های اطراف شما به سمت فرکانس موفقیت و انسان بهتری شدن حرکت کنند. به نسخه بهتری از خود تبدیل شوند به تو شما هم کمک می‌کنند. من خودم به شخصه عاشق این هستم که به بقیه کمک کنم. به دنبال هیچ چیزی هم نیستم که آنها موفق شده و به من کمک کنند. خیر! زمانی که من به کسی کمک می‌کنم یک احساس رضایت درونی همراه من است. آیا شما هم این حس را دارید یا خیر؟

 

با افراد حسود چگونه رفتار کنیم

 

تلنگر مثبتی به افراد حسود بزنید

ولی اگر این حس را هم ندارید، این سرگرمی درون شما نیست. این کار را حتی برای خود انجام دهید. زمانی که به بقیه کمک کنید. حتی به آنها یک کتاب، مقاله یا یک ویدئو برای آن‌ها بفرستید. در اصل این کارهای شما قطعا تاثیر عالی‌تری دارد. شاید هم تلنگر مثبت به زندگی آنها بزند و همان اشخاص بفهمند که حسادت رفتار درستی نیست. باید طور دیگری فکر کنند، شاید تا الان نمی‌دانستند که باید نسبت به موفقیت دیگران چه رفتاری داشته باشند اما نکته ساده است. زمانی که می‌توانید این کارها را انجام دهید. پس به آن افراد هم کمک کنید. هزینه زیادی برای شما ندارد. وقت زیادی هم از شما نمی‌گیرد، شاید ارسال یک ویدئو یا هدیه دادن یک کتاب بتواند زندگی یک شخص را تغییر دهد. دوست خوبم هیچ‌وقت از اهداف خود دست نکشید، به اصل دوم و سوم برمی‌گردم زمانی که یک چیزی را باور و یک راهی را انتخاب کردید. روی یک دیوار بنویسید و تحت هیچ شرایطی از آن برنگردید. انسان‌های حسود در این دنیا هستند انرژی منفی وجود دارد ولی قراره است که شما بهترین نسخه از شخصیت خود باشید .

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله با افراد حسود چگونه رفتار کنیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/با-افراد-حسود-چگونه-رفتار-کنیم
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
فرشید گفته:
۰ | ۱

بگذار همه حسودی کنند
من روی پله محکم ترقی قدم خواهم زد
حتی اگر زمین در حال چرخش باشه

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

تلاش‌های ارزنده شما در مسیر موفقیت قابل ستایش است.

پاسخ
شهاب گفته:
۰ | ۱

تنها باید به آنها کم محلی کنیم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما شهاب عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش مستمر مجموعه عزت خواه دات کام در جهت هر روز بهتر شدن است و همراهی و نظرات شما، این هدف و تلاش ما را تکمیل می‌کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط