با افراد حسود چگونه رفتار کنیم؟

  • 11287
  • 0

با افراد حسود چگونه رفتار کنیم؟

جواب آدم حسود | چگونه افراد حسود را بشناسیم | نشانه های آدم حسود | نشانه های دوست حسود | نشانه های آدم حسود | با افراد حسود چگونه رفتار کنیم | رفتار با آدم حسود | برخورد با انسان حسود

برخورد با افراد حسود

در این بخش می خواهیم راجع به موضوعی صحبت کنم که چه رفتاری باید با انسانهای حسود داشته باشیم؟ همانطور که می دانید در قسمت های قبلی به این موضوع پرداختیم که خود ما چگونه احساس حسادت مان را از بین ببریم. حالا می رسیم به این موضوع که با انسانهای حسود چگونه رفتار کنیم تا به آرامش بیشتری در زندگی دسترسی پیدا کنیم؟ خوب دوست خوبم، می خواهیم موضوع را شروع کنیم ولی قبل از اینکه به هر نکته ای اشاره کنیم باید بگویم و همیشه هم گفته ام که ما باید خودرا تغییر دهیم. باید دنیای درون خود و ذهن مان را بسازیم. ولی نکته این است که ما الآن باید با انسانهای دیگر رفتاری کنیم که شاید به آنها چیزی یاد دهیم. شاید آنها را باید عوض کنیم تا به آرامش بیشتری برسیم. این استثنا است. زیرا در این مورد ما باید یک رفتار خاصی با آنها داشته باشیم تا بتوانیم به آرامش بیشتری برسیم.

آرامش زندگی را باید خودمان بسازیم

افراد بسیاری حس حسادت خود را کنترل کرده اند و از جانب رفتار خودشان کاملاً مطمئن هستند که مشکلی پیش نخواهد آمد. اما همه انسان ها به ناچار مجبور هستند برای ادامه حیات و بقا، با دیگران نیز در ارتباط باشند؛ ارتباط هایی در اشکال کوچک و بزرگ. ارتباطات خانوادگی، دوستانه، شغلی و در محیط کار و حتی ارتباطات اجتماعی. در همه این موارد شما به خودتان یاد داده اید که نوع رفتار درست چگونه است. اما نوع رفتار دیگران نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. شاید نوع رفتار حسادت آمیز دیگران موجب رنجش و ناراحتی شما شود. بنابراین لازم است نوع برخورد با چنین افرادی را نیز بدانید تا در صورت مواجهه با آنها شرایط را تحت کنترل در آورید. در ادامه چهار نکته را مدنظر قرار می دهیم:

 

برخورد با افراد حسود

 

اشخاص حسود را به همان شکل بپذیریم یا آن ها را نادیده بگیریم؟

با انسانهای حسود دو راه پیش رو داریم. نکته اول اینکه با آنها شروع به حرف زدن کنیم و آن ها را قبول کنیم. نکته دوم این که که آنها را نادیده بگیریم. نکته دوم خیلی راحت است. آنها هر احساسی که دارند، هر جوری که می خواهند فکر کنند، شما دقیقاً مسیر زندگی خود را می روید. هیچ کاری با آنها ندارید، اما به نکته اول بر می گردیم. زمانی در زندگی ما انسانهای مهمی مثل آدمهای نزدیکِ زندگی ما هستند. حدوداً فکر می کنم ده الی بیست نفری در زندگی هر فردی وجود دارد که این بیست نفر حذف نشدنی هستند. یعنی همیشه باید باشند و خیلی برای ما عزیز هستند. خوب اگر بین این بیست نفر یک نفر حسود بود باید چه کار کنیم؟ باید آن نفر را نادیده بگیریم؟ مسلماً خیر! پس بهترین راه این است که  با او حرف بزنیم. حالا نه به صورت مستقیم که بگوییم چرا به من حسادت می کنید؟ حالا من فلان شغل را گرفتم چرا با من اینگونه رفتار می کنید؟ یا وقتی که به یک سطح بالای تحصیلی یا سطح بالای شغلی می رسید، ازدواج می کنید، ممکن است از اعضای خانواده شما باشد، سعی کنید با او صحبت کنید.

 

ساخت یک ذهنیت و لایف استایل صحیح

 

با برخورد صحیح، رفتار افراد را تغییر دهید

زمانی همان فرد به شما حسادت می کند که این کمبود در درون او وجود دارد. مطمئن باشید اگر از لحاظ مالی به شما حسادت کند یک مشکل مالی در زندگی اش وجود دارد. سعی کنید در مورد مشکل او آرام صحبت کنید. می توانید به او کمک کنید. چون نمی خواهید آن را حذف کنید و نمی خواهید او را نادیده بگیرید. چون همان شخص برای شما مهم است. پس باید اینجا کمی از خود گذشتگی کنید و به اینکه بتوانید او را هم کم کم تغییر دهید شروع کنید. دوست خوبم به مورد دوم می رسیم که خیلی ساده است. چرا؟ باید از خود بپرسید چرا این کار را انجام می دهید؟ چرا سراغ فلان شغل رفتید؟ چرا با فلان فرد ازدواج کردید؟ چرا مشغول این کار هستید؟ این سئوالات را هر روز باید از خود بپرسید. می خواهم یک تکه کاغذ بردارید به دیوار برنید و این سؤال را یادداشت کنید که چرا مشغول فلان کار هستید؟ چرا در شرکت خاصی به سرکار می روید؟ چرا شغل شما مثلاً سخنرانی است؟ چرا علاقه مندهای متفاوتی دارید؟ چرا آدمهای زندگی شما فلان اشخاص هستند؟ وقتی که جواب خوبی برای این چرا داشته باشید، زمانی که دیگران هر چیزی به  شما می گویند، هر انرژی منفی که به زندگی خود می فرستند، هر چقدر که بخواهند به شما حسادت کنند، شما آنقدر روی تصمیم خود قاطع هستید که کارهای دیگران هیچ تأثیری نمی تواند در زندگی شما داشته باشد. جواب این چرا هر روز برای شما محکم تر می شود. اگر می خواهید تحت تاثیر انسانهای دیگر و حرفهای دیگران نباشید، باید جواب خوبی پیدا کنید، یکی از بهترین راهها که خود من این کار را می کنم یک کاغذ برمی دارم و هر روز سعی می کنم جوابم برای این چرا را بیشتر و کامل تر کنم.

 

با افراد حسود چگونه رفتار کنیم

 

صبور باشید

مورد سوم، این مورد خیلی جالب است ما یک سری موفقیت بلند مدت و موفقیت کوتاه مدت داریم. آدمهای حسود فقط نسبت به موفقیت های کوتاه مدت این حس را دارند. مثلاً زمانی که سه سال است داخل یک کسب کاری می شوید و شاید یک استارت آپ یا کسب و کار را خود شروع کنید. در ابتدای کار همه به شما  احساس حسادت دارند. حالا کم و بیش از بین یک تا نودونه درصد این حس را دارند. شاید فردی به شما بگوید که چرا شما یا فلانی کسب و کار را راه اندازی کرده اید؟ تعداد مشتری که دارید با تعجب می پرسند! خیلی از این انسانها در اطراف ما وجود دارند. اما زمانی که پنج الی شش سال از کسب و کاری که راه اندازی کرده اید. می گذرد اطرافیان خود دیگر حس حسادت را ندارند. پس کمی صبر کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد. حس همه آنها عوض می شود. دلیل آن این است که  آنها باور می کنند که انسان موفقی هستید.

این کسب و کار مال شماست، زمانی  که من باشگاه داشتم از بین شاگردانم یکی را به عنوان ارشد کلاس  تعیین  کردم. یعنی نسبت به بقیه بچه ها یک سطح بالاتر شد. بقیه شاگردان خیلی اعتراض می کردند و بعضی ها حسادت خود را علناً اعلام کرده و به من می گفتند که چرا فلان فرد را انتخاب کردم؟ چرا مثلاً فلانی را انتخاب نکردم؟ ولی بعد از یک مدت مثلاً شش یا هشت ماه بعد همه به ارشد کلاس احترام گذاشتند، همه هم باور کردند ارشد کلاس  واقعا در شرایطی بود و می توانست کلاس را اداره کند. کمی که زمان بگذرد این تعریفی که هر انسانی از خودش دارد به بقیه ثابت می شود فقط مهم این است که روی ثابت بمانید و هرگز تسلیم نشوید.

 

با رفتار خود بر حسادت افراد تاثیر بگذارید

 

افراد حسود نیاز به توجه و محبت دارند

خوب دوست خوبم به نکته چهارم می رسیم، باید به بقیه کمک کنید. فرض کنید یک مزرعه ای وجود دارد و شما رهبر آن مزرعه هستید. از بین همسایه های خود شاید یک ، دو یا سه نفر هم کشاورز حسود وجود داشته باشد. شما به عنوان رهبر باید چه کار باید کنید؟ آیا  باید با آنها مبارزه کنید و بگویید که چرا به شما حسادت می کنند و با آنها بد رفتاری کنید؟ مطمئناً خیر!  راههای بهتری است  اگر به آنها توجه و محبت کنید. آن ها را دوست داشته باشید. احساس آن ها تغییر می کند. لازم نیست کارهای بزرگی کنید که بقیه متوجه شوند. یکی از ساده ترین کارها که قول می دهم. این کار خیلی تاثیرگذار است. اینکه شاید یک ویدئو موفقیت، یک کتاب موفقیت یک مورد مثبتی که در زندگی شما بوده اگر برای آنها بفرستید یا برایشان هدیه ارسال کنید. قطعا می تواند آنها را تغییر دهد. دوست خوبم اگر آدمهای اطراف شما به سمت فرکانس موفقیت و انسان بهتری شدن حرکت کنند. به نسخه بهتری از خود تبدیل شوند به تو شما هم کمک می کنند. من خودم به شخصه عاشق این هستم که به بقیه کمک کنم. به دنبال هیچ چیزی هم نیستم که آنها موفق شده و به من کمک کنند. خیر! زمانی که من به کسی کمک می کنم یک احساس رضایت درونی همراه من است. آیا شما هم این حس را دارید یا خیر؟

 

با افراد حسود چگونه رفتار کنیم

 

تلنگر مثبتی به افراد حسود بزنید

ولی اگر این حس را هم ندارید، این سرگرمی درون شما نیست. این کار را حتی برای خود انجام دهید. زمانی که به بقیه کمک کنید. حتی به آنها یک کتاب، مقاله یا یک ویدئو برای آن ها بفرستید. در اصل این کارهای شما قطعا تاثیر عالی تری دارد. شاید هم تلنگر مثبت به زندگی آنها بزند و همان اشخاص بفهمند که حسادت رفتار درستی نیست. باید طور دیگری فکر کنند، شاید تا الان نمی دانستند که باید نسبت به موفقیت دیگران چه رفتاری داشته باشند اما نکته ساده است. زمانی که می توانید این کارها را انجام دهید. پس به آن افراد هم کمک کنید. هزینه زیادی برای شما ندارد. وقت زیادی هم از شما نمی گیرد، شاید ارسال یک ویدئو یا هدیه دادن یک کتاب بتواند زندگی یک شخص را تغییر دهد. دوست خوبم هیچوقت از اهداف خود دست نکشید، به اصل دوم و سوم برمی گردم زمانی که یک چیزی را باور و یک راهی را انتخاب کردید. روی یک دیوار بنویسید و تحت هیچ شرایطی از آن برنگردید. انسانهای حسود در این دنیا هستند انرژی منفی وجود دارد ولی قراره است که شما بهترین نسخه از شخصیت خود باشید .

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله با افراد حسود چگونه رفتار کنیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/با-افراد-حسود-چگونه-رفتار-کنیم

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط