مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نحوه خرید کالا از سایت علی بابا - قدم به قدم

توضیحات کوتاه :
نحویه خرید کالا از سایت علی بابا را در این مقاله توضیح خواهیم داد. علی بابا، یکی از تأمین کنندگان مهم کالا است که فروشندگان آمازون کالاهای خود را به این شرکت سفارش می‌دهند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.95

تعداد امتیازها: 20

 • 13.9k
 • 1
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
نحوه خرید کالا از سایت علی بابا - قدم به قدم

 

خلاصه ای از مقاله

سایت علی بابا، یکی از تأمین کنندگان مهم کالا است که فروشندگان آمازون کالاهای خود را به این شرکت سفارش می‌دهند. به سه روش می‌توانید محصول مورد نظر خود را از سایت علی بابا تأمین کنید: جست و جوی محصول، جست و جوی نام سازنده یا ارسال درخواست خرید به سایت علی بابا. اگر قصد سفارش کالا به شرکت علی بابا را دارید با ما همراه باشید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

شیوه خرید از سایت علی بابا

نحوه خرید کالا از سایت علی بابا به چه صورت می باشد؟ چگونه می توان در سایت علی بابا فعالیت نمود؟ در این مقاله قصد داریم شما را قدم به قدم  با شیوه خرید از علی بابا آشنا کنیم.

سایت علی بابا، یکی از تأمین کنندگان مهم کالا است که فروشندگان آمازون کالاهای خود را به این شرکت سفارش می‌دهند. اگر قصد سفارش کالا به شرکت علی بابا را دارید با ما همراه باشید.

مرحله 1: تأمین کالا از سایت Alibaba.com

به سه روش می‌توانید محصول مورد نظر خود را از علی بابا تأمین کنید: جست و جوی محصول، جست و جوی نام سازنده یا ارسال درخواست خرید به سایت علی بابا. جست و جوی محصول بر اساس تولید کننده، آخرین گزینه برای جست و جو در سایت علی بابا است اما به دلایلی که در ادامه خواهیم گفت، بهتر از دو شیوه دیگر است.

 

خرید از علی بابا و راهنمای گام به گام فروش در آمازون

 

گزینه اول: جست و جوی محصول

در روش اول برای خرید کالا از سایت علی بابا، ابتدا نام محصول را تایپ می‌کنید و به شما 500 تا 500000 نتیجه نشان داده می‌شود. اگرچه با این شیوه، محصولات زیادی به شما نشان داده می‌شود، اما در واقع اطلاعاتی درباره تولید کنندگان آنها داده نمی‌شود.

گزینه دوم: جست و جو بر اساس نام سازنده محصول ( بهترین گزینه)

در این روش دوم برای خرید از سایت علی بابا، باز هم نام محصول را تایپ می‌کنید اما به جای این که فهرستی از آنها برای شما نمایش داد شود، لیستی از شرکت‌های سازنده محصولتان را مشاهده خواهید کرد.

این شیوه خرید کالا از سایت علی بابا یک مزیت بزرگ دارد و آن این که اطلاعات ارسالی از سوی شما با مشخصات کالای ساخت تولید کننده تطابق دارد.

شاید از خود بپرسید چرا این روش بهتر است. در این جا به چند دلیل اشاره خواهم کرد:

 1. هر چه محصول تولید کننده انطباق بیشتری با ویژگی‌های مورد نظر شما داشته باشد، احتمال این که محصول را یک برند یا تولید کننده حرفه‌ای ساخته باشد بیشتر است.
 2. سازنده‌ای که تخصص بالایی در تولید یک محصول داشته باشد، احتمال آن که محصول را با قیمت کمتر، کیفیت بیشتر و سرعت بالاتر عرضه کند بیشتر است.
 3. با این حال مهمترین مسأله این است که تنها برخی از تولید کنندگان، قوانین و استانداردهای خارجی را در ساخت محصولات خود رعایت می‌کنند. اگر نمی‌دانید که محصول شما باید تابع کدام قوانین باشد، بهتر است از کارشناسان خبره کمک بگیرید.
 4. در برخی موارد ممکن است با وجود تطابق میان ویژگی‌های محصول و کالایی که سازنده ارائه می‌کند، متوجه شوید که سازنده در واقع تاجر یا دلال است. این افراد اطلاعات چندانی درباره محصول ندارند. پس نباید به آنها اعتماد کنید.

گزینه سوم: استعلام از علی بابا

در حالت کلی، این ویژگی بسیارخوبی برای سایت علی بابا به حساب می‌آید. در این روش، شما اطلاعاتی درباره نوع محصول، محدوده قیمت مورد نظر، شرایط ارسال کالا و پرداخت هزینه‌ها به علی بابا می‌فرستید. بعد از آن، درخواست شما در اختیار صدها به اصطلاح Gold Suppliers قرار می‌گیرد. آن‌ها در صورت تمایل، پاسخ استعلام شما را می‌دهند.

مشکل این شیوه خرید کالا از سایت علی بابا این است که برخی از تولید کنندگان، در پاسخ، پیام‌های از قبل کپی شده برای شما می‌فرستند. بنابراین این احتمال هست که استعلام فرستاده برای شما، اصلاً ارتباطی با محصول مورد نظرتان نداشته باشد.

 

مقاله پیشنهادی: سایت علی بابا چگونه کار می کند؟

نحوه خرید کالا از سایت علی بابا

 

مرحله 2: با سازندگان تماس بگیرید، استعلام قیمت کنید و نمونه سفارش دهید

اگر به دنبال این هستید که پس از استعلام از سایت علی بابا، آن‌ها اطلاعات درست و مرتبطی به شما بدهند، شما هم باید اطلاعات دقیق و درستی درباره محصول مورد نظرتان به این سایت بدهید.

در غیر این صورت، وقتتان به هدر خواهد رفت. گاهی اوقات ممکن است تأمین کنندگان کالای علی بابا به درخواست‌های شما پاسخ ندهند در اینجا به 4 دلیل مهم اشاره می‌کنیم:

 • خریدار مشخصات محصول درخواستی را به طور واضح اعلام نکرده است.
 • خریدار به استانداردهای بین المللی کالا اشاره نکرده است.
 • خریدار اعلام نکرده که آیا می‌خواهد کالای ساخت تولید کننده را سفارش بدهد یا کالای OEM( طرح سفارشی) .
 • خریدار اطلاعات تماس خود را نفرستاده است.

سازندگان و تأمین کنندگان سایت علی بابا پرمشغله هستند. آن‌ها روزانه هزاران درخواست استعلام دریافت می‌کنند. با این حال می‌دانند کدام درخواست‌ها جدی است و نهایتاً به خرید منجر می‌شود و کدام یک صرفاً استعلام است و استعلام کننده قصد خرید محصول را ندارد، پس قبل از هر اقدامی با نحوه خرید کالا از سایت علی بابا آشنا شوید.

1- دریافت استعلام‌ها

اگر استعلام خود را به 20 الی 25 نفر از تولید کنندگان فرستاده‌اید، تقریباً حدود نیمی از آنها جواب شما را خواهند دارد. اگر مشخصات محصول مورد نظر را به درستی اعلام نکرده باشید، احتمال پاسخ از سوی آنها کمتر خواهد بود. استعلامی که می‌فرستید باید حاوی اطلاعات زیر باشد:

 • تصویر محصول یا لینک به صفحه محصول علی بابا
 • مشخصات محصول
 • تعداد حداقلی سفارش
 • قیمت
 • شرایط تجارت بین المللی
 • بسته بندی صادراتی

2- سفارش نمونه‌های محصول

نمونه‌ها به ندرت رایگان هستند و حتی در صورت رایگان بودن باید هزینه ارسال هوایی آنها از چین را بپردازید. برای سفارش نمونه محصول به نکات زیر توجه کنید:

 • نمونه محصول را به بیش از یک تولید کننده سفارش دهید.
 • به تولید کننده اعلام کنید نمونه کدام محصول و چه تعداد از آنها را می‌خواهید.
 • به تولید کننده حتماً اعلام کنید که نمونه ارسالی باید کاملاً شبیه محصول نهایی باشد، مگر این که قصد دارید محصولات کاملاً سفارشی که به الگو نیاز دارند سفارش دهید.
 • نشانی پستی دقیق خود را به تولید کننده اعلام کنید و از آنها بخواهید که عنوان " اقلام نمونه" را بر روی محصول درج کنند.

 

مقاله پیشنهادی: علی بابا و سازندگان چینی

شیوه خرید کالا از سایت علی بابا

 

مرحله 3: سفارش دهید

گاهی رسیدن به مرحله سفارش کالا ماه‌ها طول بکشد، پس امیدواریم تا این لحظه، حداقل یک تأمین کننده و محصولی که منطبق با کیفیت و بودجه مورد نظرتان است را پیدا کرده باشید.

با این حال، اگر تولید کننده قیمت بالایی برای کالا اعلام کرد یا نمونه دریافتی، فاقد ویژگی‌های مورد انتظارتان بود، از اول شروع کنید یا از تولید کننده‌ای که در مرحله 2 با او مکاتبه کرده‌اید، وارد مذاکره شوید. وقتی مشخص کردید محصول خود را به کدام تولید کننده سایت علی بابا سفارش دهید، نکات زیر را حتماً در نظر بگیرید:

 • نمونه محصول منطبق بر ویژگی‌ها و کیفیت مورد نظر شما است یا نه.
 • قیمت محصول
 • حداقل تعداد سفارش
 • ارتباط با تولید کننده
 • نحوه پرداخت هزینه کالا به علی بابا

حتی امروز هم، بیشتر پرداخت‌ها خارج از درگاه اختصاصی علی بابا یعنی Alipay انجام می‌شود. بنابراین درباره نحوه پرداخت هزینه و شرایط آن مستقیماً با تولید کننده صحبت کنید.

معمولاً باید قبل از این که تولید کننده اقدام به ساخت محصول کند، 30 درصد هزینه آن را بپردازید و 70 درصد باقی مانده را قبل از بارگیری آنها در کشتی پرداخت کنید.

اکیداً به شما توصیه می‌کنیم برای پرداخت هزینه سفارشات، این دو روش زیر را انجام ندهید. انتقال پول از طریق Western Union. تولید کنندگان رسمی به هیچ وجه از این روش پرداخت استفاده نمی‌کنند چون در این روش، امکان پیگیری پول پرداختی وجود ندارد.

پرداخت یک جای هزینه پیش از بارگیری سفارش. در این صورت اگر در زمان تولید اتفاقی بیفتد، تولید کننده انگیزه‌ای برای اصلاح آن نخواهد داشت. در صورتی که هنوز 70 درصد هزینه را نپرداخته باشید، شرایط به نفع شما خواهد بود.

آیا سایت Alibaba.com کیفیت محصول را تضمین می‌کند؟

خیر. سایت علی بابا در واقع بانک داده‌ای است که علاوه بر نام تولید کنندگان، لیست محصولات و اطلاعات تأیید شده آنها را به شما نشان می‌دهد. در واقع این مسئولیت خود شما است که تولید کننده را به درستی انتخاب و کل فرآیند خرید را به درستی مدیریت کنید.

اگرچه کیفیت محصول تولید کننده، نقش مهمی در موفقیت فروش شما در سایت آمازون دارد، اما 90 درصد آن بستگی به شیوه شما در مدیریت تولید کننده دارد. به عبارت دیگر شما باید برای سفارش نمونه، قرارداد فروش و بررسی کیفیت محصول، به درستی عمل کنید.

 

با خرید از علی بابا و فروش در آمازون به درآمد میلیاردی برسیم

 

در این مقاله با برخی راهکارهای خرید کالا از علی بابا آشنا شدید. برای دسترسی به اطلاعات بیشتر می‌توانید در دوره آربی شرکت عزت خواه دات کام شرکت کنید. در این دوره آموزشی، کلیه اطلاعات مورد نیاز شما برای فروش کالا در آمازون ارائه شده است. مطالب دوره آربی توسط آقای حسین عزت خواه برای فارسی زبان تهیه شده است.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آبی است.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/buy-from-alibaba
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
قاسم گفته:
۰ | ۰

سلام. در دوره آربی نحوه مذاکره کردن با تولیدکنندگان چینی هم آموزش داده می شود؟

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

دوره آربی آموزش صفر تا صد خرید کالای فیزیکی از تولیدکنندگان چینی و فروش در آمازون آمریکا می باشد. بله در این دوره نحوه مذاکره کردن با تولیدکنندگان چینی و نحوه قرارداد بستن با آنها بصورت جامع و کامل آموزش داده می شود.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط