موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اصول و قوانین برای به دست آوردن موفقیت

توضیحات کوتاه :
همه ما در زندگی به دنبال رسیدن به موفقیت هستیم. موفقیت از راه‌های گوناگونی به دست می‌آید که در این مقاله قصد داریم با روش‌های رسیدن به موفقیت آشنا شویم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
اصول و قوانین برای به دست آوردن موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

هر کس بر اساس تجربیات شخصی و درکی که از زندگی دارد، تعریفی از موفقیت خواهد داشت. موفقیت یک هدف نیست، بلکه راهی است که ما برای رسیدن به هدف طی می‌کنیم. در واقع موفقیت همانند یک سفر است. همان احساس، انرژی و تلاشی  است که شما صرف رسیدن به هدف می‌کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

دستیابی به موفقیت در زندگی

همه ما در زندگی به دنبال رسیدن به موفقیت هستیم. موفقیت از راه‌های گوناگونی به دست می‌آید که در این مقاله قصد داریم با روش‌های رسیدن به موفقیت آشنا شویم. حتماً همه شما می دانید هنگام پرواز، اگر هواپیما دچار تکان‌های شدید می‌شود یا در یکی از سیستم‌های آن اختلالی پیش می‌آید، ماسک‌های اکسیژن از سقف هواپیما به بیرون پرتاب می‌شوند.

قبل از هربار بلند شدن هواپیما، مهمانداران به شما می گویند که قبل از کمک به کودکان یا اطرافیانتان، ابتدا ماسک اکسیژن خود را روی بینی قرار دهید. این کار آنها هدفمند است، چون اگر نتوانید نفس بکشید، قطعاً به اطرافیانتان هم نمی‌توانید کمک کنید.

 

اصول و قوانین کسب درآمد بالا


شادی فردی هم تا حدودی شبیه قضیه هواپیما است. در نگاه اول شاید به نظر برسد کسی که به دنبال شادی فردی است، انسان خودخواهی است، اما فراموش نکنید کسی که از زندگی خودش لذت نبرد، نمی‌تواند افراد پیرامون خود، به ویژه فرزندانش را که به آنها وابسته هستند، خوشحال کند. وقتی شادی به شکل واقعی در وجود شما نهادینه شده باشد، قطعاً با روحیه بهتری سرکار حاضر می‌شوید، برای دوستان و اطرافیانتان هدیه می‌گیرید و با کسانی که دوستشان دارید بهتر رابطه برقرار می‌کنید.

برعکس وقتی شاد نیستیم دچار درگیری‌های ذهنی می‌شویم و احساس غم و ناراحتی به سراغمان خواهد آمد. شاید از نظر شما این گفته‌ها بسیار عادی و بدیهی به نظر برسند، اما برای عده‌ای دست یابی به حس شادی، بسیار دشوار است. اغلب اوقات مشاهده می‌کنیم کسانی که از نظر مالی، تأمین هستند و به لحاظ اجتماعی مورد احترام بقیه می‌باشند، این حس خوشحالی را در خودشان احساس نمی‌کنند. واقعاً جای تأسف است که آنها به داشته‌های خودشان توجهی ندارند و قدر آنها را نمی‌دانند.

بهداشت و سلامت

شاید شما هم در اطراف خود افراد ثروتمندی را سراغ دارید که دچار اضافه وزن هستند یا افراد مشهوری را دیده‌اید که سیگار می‌کشند. حتی برخی از ورزشکاران بزرگ نیز در مرحله‌ای از زندگی، دچار اعتیاد به الکل یا مواد مخدر شده‌اند. آیا می‌توان معیارهای موفقیت که در جامعه تعریف شده است را در خودمان ایجاد کنیم ولی در عین حال توجهی به سلامت روح و روانمان نداشته باشیم.

فرض کنید دونده خیلی ماهری هستید، اما صبح‌ها با یک سردرد شدید بیدار می‌شوید، یا در سطح دنیا انسانی مشهور و قابل احترام هستید اما از یک بیماری تنفسی رنج می‌برید و مرتب دچار سرفه و تنگی نفس می‌شوید. یا آنقدر پول دارید که می‌توانید برای تعطیلات به نقاط شگفت انگیز دنیا بروید، اما مثلاً نمی‌توانید لباستان را خودتان بپوشید.

همانطور که ملاحظه می‌کنید احساساتی مثل درد و لذت، نقش مهمی در تجربه‌های انسان از زندگی دارند. از این موضوع می‌توان نتیجه گرفت که هر کس به دنبال رضایت واقعی در زندگی است، باید واقعاً احساس خوبی نسبت به اطرافش داشته باشد. سلامتی یا فقدان آن هر دو به یک اندازه در موفقیت انسان نقش دارند. حتماً خودتان هم تجربه کرده‌اید که وقتی یک روز سرحال‌تر و با انرژی تر هستید، کارهای زیادی می‌توانید در طول روز انجام دهید.

خوشبختانه، داشتن سلامتی تا حد زیادی به دست خود ما است. برای دانشمندان ارائه راه حل‌هایی که انسان را به شادی، رشد و هدف برساند کار دشواری است، اما دست یابی به کلیدهای سلامت کار آسانی است. خوردن غذای سالم، ورزش کردن و داشتن خواب مناسب و کافی از جمله ضروریات است. اگر سلامتی را اولویت زندگی خود بدانید، بر امور دیگر زندگیتان هم کنترل کافی پیدا خواهید کرد.

 

اصول موفقیت

 

تلاش برای رشد فردی

کسی که تحرک و فعالیتی در زندگی ندارد، پس از مدتی به حالت خموده و بی نشاط در می‌آید. چون هدفی را در زندگی دنبال نمی‌کند. همه ما دوست داریم در زندگی حداقل 100 سال زندگی کنیم، اما به شرطی لذت خواهیم برد که هدفی برای خودمان تعیین کنیم. با این حال اگر هر روزی که می‌گذرد، کاری برای رسیدن به هدفمان انجام نداده باشیم، در واقع وقتمان را تلف کرده‌ایم و فرصتی که کائنات در اختیارمان گذاشته‌ است، را از دست داده‌ایم. یکی از کارهایی که به رشد فردی انسان کمک می‌کند، این است که هر روز چیز جدیدی یاد بگیریم، مهارتی را در خودمان تقویت کنیم، برای رسیدن به هدفمان قدمی برداریم یا حداقل کاری کنیم که به شناخت بهتری از خودمان دست یابیم.

اگر هیچ یک از این کارها را انجام ندهیم، باید پیش خود احساس خجالت و شرمندگی کنیم، چون آن روز را بی هدف طی کرده‌ایم. نباید بگذاریم این وضعیت تبدیل به یک عادت شود، چون یک روز تبدیل به یک هفته، یک هفته به یک ماه و ماه به یک سال تبدیل می‌شود. دیری نمی‌گذرد که چند دهه از زندگی‌تان گذشته و نمی‌دانید که این زمان چگونه گذشته است. زندگی به این روش قطعاً برایتان موفقیتی به همراه نخواهد آورد.

رشد در انسان، خود را به اشکال گوناگون نشان می‌دهد، از تغییر در شکل و فرم بدن تا پیشرفت و رسیدن به هدف. برخی از افراد، موفقیت را در داشتن ثروت زیاد می‌دانند. داشتن ثروت زمانی اهمیت دارد که بتواند تأثیر مطلوبی بر جهان اطراف انسان به جا بگذارد یا تغییری در حس شادی، وضعیت سلامت و رشدتان داشته باشد.

دنبال کردن یک هدف مالی چه از طریق پس انداز کردن، توسعه شغلی یا شروع یک کسب کار جدید یا سرمایه گذاری به شکل فردی، راه خوبی برای به کارگیری توانایی‌ها و استعدادهای خدادادی است. با این حال فراموش نکنید که در این راه باید روز به روز بر میزان توانایی‌ها و مهارت‌هایتان بیفزایید و هر روز بهتر از روز قبل باشید.

هدف چیست؟

همه ما تصوری نامفهوم از نقش هدف در زندگیمان داریم. هدف، همان چیزی است که ما را صبح‌ها به بلند شدن از رختخواب وادار می‌کند. آیا تاکنون به مفهوم هدف فکر کرده‌اید؟ هدف، همان کاری است که ما بیشتر وقتمان را صرف آن خواهیم کرد. چشم اندازی است که ما از زندگی خود در آینده  خواهیم داشت و امور زندگی‌مان را بر اساس آن تنظیم خواهیم کرد. هدف یک باره قابل دست یابی نیست، بلکه بعد از طی چند مرحله به آن خواهیم رسید.

هدف، همان نوری است که در انتهای یک تونل به چشم می‌خورد و ما را به ادامه مسیر امیدوار می‌کند. انگیزه‌ای است که وقتی در زندگی به مانعی برخورد می‌کنید، شما را به رفتن دلگرم می‌کند. وجود هدف هرچه باشد مهم نیست، در زندگی ضروری است. اگر هدفی در زندگی نداشته باشید، دستیابی به موفقیت برای شما دور از انتظار خواهد بود. در مقابل اگر تا اندازه‌ای به هدف مورد نظر دست یابید و بعد فراموش کنید که با چه انگیزه‌ای آن را انتخاب کرده‌اید، همان موفقیت کوچک نیز دیگر به چشم نخواهد آمد. فرض کنید که می دانید چند سالی بیشتر زنده نیستید.

در این صورت باقی عمرتان را وقف چه کاری خواهید کرد. منظورم انجام کارهایی مثل چتربازی یا شنا با کوسه‌ها نیست. منظور یک کار خیلی بزرگ است. به این سؤال کمی دیگر فکر کنید و وقتی تصمیمتان را گرفتید، سریعاً دست به کار شوید.

 

هذف در زندگی

 

تعریف موفقیت

هر کس بر اساس تجربیات شخصی و درکی که از زندگی دارد، تعریفی از موفقیت خواهد داشت. موفقیت یک هدف نیست، بلکه راهی است که ما برای رسیدن به هدف طی می‌کنیم. در واقع موفقیت همانند یک سفر است. همان احساس، انرژی و تلاشی  است که شما صرف رسیدن به هدف می‌کنید. فرض کنید به دنبال یافتن شغلی در یک دفتر مجله بوده‌اید و آن را پیدا کرده‌اید یا مثلاً همیشه آرزو داشته‌اید داستان زیبایی بنویسید و اکنون به این خواسته رسیده‌اید.

هیچ یک از این دو مورد را نمی‌توان موفقیت تلقی کرد، بلکه موفقیت زمانی است که تمام تلاشتان را صرف بهبود شرایط کنونی‌تان ‌کنید. موفقیت با سخت کوشی، رشد و درک هدفی که برای آن تلاش می‌کنید امکان پذیر است. در این راه قطعاً با موانعی هم روبه رو می‌شوید که باید آن‌ها را از پیش پا بردارید و به راهتان ادامه دهید.

گذشته‌ها را فراموش کنید و خودتان را دوست داشته باشید

هر کدام از ما گذشته‌ای دارد. ما در گذشته  کارهایی انجام داده‌ایم یا حرف‌هایی به دیگران زده‌ایم  که امروز بابت آنها پشیمان هستیم. شاید افرادی که از سمت شما آسیب دیده‌اند شما را بخشیده باشند ولی خودتان مطمئناً همیشه با آنها در گیر هستید.

اگر به دنبال کسب موفقیت هستید، وقت آن است که خودتان را ببخشید، گذشته‌ها را فراموش کنید و خود امروزتان را دوست داشته باشید. جان وودن، مربی افسانه‌ای بسکتبال، که سال‌های زیادی از عمرش را صرف مطالعه موفقیت کرده بود، سرانجام توانست به تعریفی از موفقیت دست یابد. موفقیت، همان آرامش ذهن است. این آرامش نیز نتیجه مستقیم رضایت از خود است. یعنی بدانید که تمام تلاشتان را صرف رسیدن به هدفتان کرده‌اید.

 

اصول کسب درآمد دلاری از اینترنت

 

هدف شما در زندگی چیست؟

شاید دوست داشته باشید به یک ثروت کلان دست یابید. یا دوست داشته باشید هفتاد و پنجمین سالگرد ازدواجتان را با همسرتان جشن بگیرید. شاید از نظر شما موفقیت تعداد کسانی است که در مراسم خاکسپاری به خاطر خدماتی که به انسان‌ها کرده‌اید برایتان سوگواری می‌کنند. هدفتان هر چه باشد، به مراحلی که شما را در رسیدن به آن هدف کمک می‌کند و کسی که آن را به پایان می‌رساند، در نظر بگیرید. گذشته را فراموش کنید و قدم در راه بگذارید. روی هدفتان کار کنید، با آن زندگی کنید و دوستش بدارید. موفقیت یعنی همین!

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/principles-and-rules-to-gain-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط