تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه با قوانین خودمان در زندگی موفق شویم؟

توضیحات کوتاه :
موفقیت برای هر فرد، معنی متفاوتی دارد، در نتیجه زندگی موفق هم، در اشخاص مختلف، تعاریف گوناگونی دارد. به همین دلیل است که اندیشیدن درباره خود و دستیابی به شناخت فردی، اهمیت بسیاری دارد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه با قوانین خودمان در زندگی موفق شویم؟

 

خلاصه ای از مقاله

چگونه با قوانین خودمان در زندگی موفق شویم؟ هر شخصی قوانین منحصر به فری برای رسیدن به موفقیت دارد. با شناخت خود می توانید توانایی های خود را بهتر شناخته و به قوانین مناسب خودتان برای رسیدن به موفقیت دست یابید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

7 گام مهم تا رسیدن به موفقیت

تاکنون مطالب زیادی درباره راه‌های دستیابی به موفقیت در زندگی منتشر شده است، با این حال اغلب مواقع این توصیه‌ها مطابق با نیازها، خواسته‌ها و اولویت‌های ما نیست. از آنجا که موفقیت برای هر کس، معنی متفاوتی دارد، در نتیجه زندگی موفق هم، در اشخاص مختلف، تعاریف گوناگونی دارد.

به همین خاطر، وقتی به توصیه کسی در مورد دستیابی به موفقیت عمل می‌کنیم، طبیعتاً نباید انتظار داشته باشیم که صد در صد به آن دست یابیم، زیرا راهنمایی آن فرد بر اساس اهداف و ویژگی‌های فردی خودش بوده است و ما به جای این که بر اساس نظر خودمان در مورد موفقیت عمل کنیم، دیدگاه شخص مقابل را به کار گرفته‌ایم.

به همین دلیل است که اندیشیدن درباره خود و دستیابی به شناخت فردی، اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مقاله قصد داریم 7 گام اساسی برای رسیدن به موفقیت را به شما نشان دهیم.

البته در این مراحل، بیشتر ابزارها و پرسش‌هایی در اختیار شما قرار می‌گیرد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید مسیر خودتان را شناخته و به این وسیله راه دستیابی به موفقیت را بر اساس شرایط و قوانین شخصی‌تان پیدا کنید.

 

چگونه ثروتمند شویم؟

 

1. خودتان را بشناسید

بر اساس یکی از نقل قول‌های مشهور سقراط: «زندگی نیازموده، ارزش زیستن ندارد.» به عبارت دیگر، اگر به واکاوی زندگی خودتان نپردازید، نمی‌توانید انتظار موفق شدن در آن را داشته باشید.

خودشناسی، یکی از موضوعات بسیار مهم در زندگی است. خوشبختانه، افرادی بوده‌اند که با ایجاد تکنیک‌ها و روش‌هایی، مثل ساخت آزمون، مسیر ما برای خودشناسی را بسیار هموار کرده‌اند.

مثلاً برخی از این آزمون‌ها نشان می‌دهند که چه شخصیتی دارید، در انجام چه کارهایی می‌توانید موفق باشید، در کدام زمینه‌ها باید بیشتر بر روی شخصیت خود کار کنید و غیره. هیچ کدام از این آزمون‌ها صددرصد عاری از خطا نیستند و مبنای علمی برخی از آنها از بقیه قوی‌تر است.

 

کسب موفقیت

 

در هر حال، سؤالاتی که طی این آزمون‌ها درباره رفتارها و جنبه‌های شخصیتی خودتان می‌پرسید بسیار با ارزش هستند، به ویژه اگر مسیر رسیدن شما به موفقیت در زندگی را مشخص کنند.

مثلاً اگر فرد درون‌گرایی هستید و از بودن در محیط کار کنونی‌تان لذت نمی‌برید، می‌توانید علت آن را به کمک سؤالاتی که از خودتان می‌پرسید، پیدا کرده و فضای کاری مورد علاقه‌تان را مشخص کنید.

همین سؤالات به ظاهر بی‌اهمیت، توجه شما را به مسائل مهمی جلب و در نهایت کمک خواهند کرد با گرفتن تصمیمات درست، زندگی امروز و آینده خود را ارتقا دهید.

 

موفق شدن

 

2. مسائل مهم زندگی خود را مشخص کنید

چه عواملی در زندگی شما ایجاد لذت و شادی می‌کنند؟ این سؤالی است که اغلب با بالا رفتن سن، کم‌کم به دست فراموشی سپرده می‌شود. در زمان کودکی، فرد با گرفتن اسباب بازی مورد علاقه، کسب توجه و محبت از سمت والدین و تفریح کردن، محرک لازم برای لذت و شادی را به دست خواهد آورد.

به تدریج، عواملی که برای کودک شادی آفرین بوده است، جای خود را به معیارها و انتظارات جامعه می‌دهند. اگر به سؤالی که در ابتدای این قسمت طرح شد، باز گردیم و از خودمان بپرسیم که در زندگی واقعاً چه چیزی برایمان اهمیت دارد و باعث لذت و شادی برای ما خواهد شد، کم‌کم به یک زندگی موفق نزدیک و نزدیک‌تر خواهیم شد.

این سؤال کمک می‌کند به دوران کودکی خود و لحظاتی از زندگی‌تان باز گردید که میهای چیکسِنتمیهایی روانشناس مشهور آمریکایی- مجاری تبار، آن را حالت تَچان یا غرقگی (flow state)، می‌نامد.

در این وضعیت، زمان به کندی می‌گذرد و تمرکز ما صرفاً بر همان فعالیتی است که مشغول انجام دادن آن هستیم. به عبارت دیگر کاملاً در زمان حال به سر می‌بریم.

زندگی موفق نیز از لحظاتی همانند این ساخته شده است، بنابراین وقتی بدانید چه عواملی باعث ایجاد لذت و هدفمندی در شما خواهد شد، به دنبال خلق آنها خواهید رفت.

 

مقاله پیشنهادی: قوانین موفقیت آرنولد شوارتزنگر

قوانین موفقت

 

3. نقاط قوت خود را نادیده نگیرید

زمانی که وقت خود را تنها صرف یافتن نقاط ضعف خود و فکر کردن به آنها می‌کنید، دچار احساس بی کفایتی خواهید شد. این در حالی است که باید تمرکز خود را بر نقاط قوت، مهارت‌ها و ویژگی‌های مثبتی بگذارید که در حال حاضر از آنها برخوردار هستید.

این کار کمک می‌کند تا از حالت یک شخص متوسط به یک انسان فوق العاده تبدیل شوید. مثلاً ممکن است مهارت بالایی در زمینه ارائه ایده‌های جدید و کلی داشته باشید، اما در عین حال در اکثر مواقع، از تمرکز لازم برای پرداختن به جزئیات برخوردار نباشید.

در این وضعیت، به جای این که به دنبال ارتقاء مهارت‌های تحلیلی خود باشید، تمرکزتان را بر بالا بردن سطح مهارت‌هایی که در حال حاضر دارید (مثلاً ایده پردازی و تجسم) قرار دهید.

در این حالت، اگر به وجود کسی نیاز دارید که بتواند در مورد جزئیات به شما کمک کند، از آنها درخواست کنید. جکسون پولاک، نقاش مشهور، فرد به شدت درون گرایی بود. به همین دلیل اصلاً علاقه‌ای نداشت آثار هنری خود را در معرض دید عموم قرار دهد.

خوشبختانه، کلمنت گرینبرگ، منقد معروف هنری، که برعکس پولاک شخص برون‌گرایی بود، در شناساندن آثار وی به مردم و به شهرت رساندن او نقش داشت. خلاصه این که نقاط قوت و توانایی‌های خود را بشناسید.

پس از آن به دنبال رشد و توسعه آنها بوده و خودتان را از آن لحاظ سرآمد نشان دهید. فراموش نکنید که همیشه کسی هست که می‌تواند کمبودهای مهارتی شما را پر کند.

 

موفقیت

 

4. به ندای درونی خود گوش کنید

از آنجا که شاید همیشه نمی‌دانیم مسیری که انتخاب کرده‌ایم به موفقیت ختم می‌شود یا شکست، در نتیجه ممکن است چندین دهه از عمر خود را صرف انجام کاری کنیم که نه تنها موفقیتی برای ما به همراه ندارد، بلکه به تدریج باعث تخریب روحیه ما نیز می‌شود و زمانی پی به این موضوع می‌بریم که دیگر دیر شده است.

دلیل این موضوع معمولاً این است که به درستی یاد نگرفته‌ایم که چطور به صدای درونی خودمان گوش کنیم. این در حالی است که سایر منابع اطلاعاتی اعم از اخبار، تلویزیون، رسانه‌های اجتماعی، خانواده، دوستان یا همکاران بیشتر از این صدا برای ما اهمیت دارند.

اگرچه شاید هدف بسیاری از این افراد یا رسانه‌ها، کمک کردن به ما باشد، اما این بدان معنی نیست که آنها مصلحت ما را بهتر از خودمان بدانند. در واقع این خود شما هستید که می دانید موفقیت چه تعریفی برایتان دارد. برای رسیدن به این شناخت، باید به صدای درونی‌تان گوش کنید.

این کار نیاز به تمرین روزانه دارد. بعد از مدتی متوجه می‌شوید که صدای درونی خرد شما واضح‌تر به گوشتان می‌رسد و تصمیماتی که می‌گیرید، قانع‌کننده‌تر هستند. برای شروع، روزانه بعد از بیدا شدن از خواب10 تا 15 دقیقه را در نظر بگیرید.

در این مدت به جای نگاه کردن به تلفن همراه خود و خواندن ایمیل‌ها یا نگاه کردن به شبکه‌های اجتماعی، در سکوت بنشینید و فقط گوش کنید. از خودتان سؤال ساده‌ای بپرسید.

مثلاً : «درست در همین لحظه، چه احساسی دارم؟» به پاسخی که می‌شنوید توجه کنید، اما خودتان را در ماجرا غرق نکنید. اگر توانستید گفتگوی درونی خود را بدون قضاوت شروع کنید، به تدریج می‌توانید تصمیمات بهتری در زندگی خود بگیرید.

 

چگونه در زندگی موفق شویم؟

 

5. به گفته‌های دیگران (البته نه همه) توجه کنید

همانطور که گفتیم، گوش کردن به صدای درونی خود اهمیت زیادی دارد، با این حال، برای یادگیری، همدلی و فایده رساندن به افراد جامعه، لازم است به گفته‌های دیگران هم به درستی گوش کنید. البته منظور ما این نیست که صبر کنید تا نوبت حرف زدن شما برسد.

در واقع گوش دادن فعال، به معنی توجه کامل نشان دادن به طرف مقابل و تلاش برای درک گفته‌های او است. با این کار، می‌توانید سؤالات بهتری بپرسید و به شناخت بهتری از جهان و آنچه در آن می‌گذرد برسید.

از طرفی یاد می‌گیرید برای موفقیت در زندگی، چگونه با دیگران تعامل کنید. البته نباید به صحبت‌های هر کسی گوش کنید.

 

چگونه با قوانین خودمان موفق شویم؟

 

نظرات افراد ناشناس در محیط اینترنت، از این جمله است، زیرا این افراد بیشتر اوقات در اظهار نظرهای خود، به منافع شما توجهی ندارند، در نتیجه، عقاید آنها بیش از این که به نفع شما باشد، به ضررتان خواهد بود.

توصیه می‌کنیم فهرستی از افرادی تهیه کنید که نظراتشان برایتان مهم است و به آنها گوش می‌کنید. برنه براون (Brené Brown)، نویسنده کتاب پر فروش نیویورک تایمز به نام "جرات بسیار"، به مخاطبان خود توصیه می‌کند که یک کاغذ مربعی شکل در ابعاد 5/2 در 5/2 سانتی متر بردارند و فهرستی از افرادی که نظراتشان بیش از همه برایشان مهم است بنویسند.

این افراد کسانی هستند که شما را دوست دارند و حقیقتاً قصد حمایت کردن و کمک کردن به شما را دارند. براون معتقد است « اگر می‌خواهید افراد دیگری را به این فهرست اضافه کنید، صرفاً می‌توانید نام نفرات قبلی را حذف کنید.» یعنی حق ندارید بیشتر از حد این فضا، نام افراد دیگر را بنویسید.

 

موفقیت در زندگی

 

6. زمانی را برای فکر کردن در نظر بگیرید

گاهی اوقات ما انسان‌ها، روزهای زندگی خود را در حالی می‌گذرانیم که اصلاً به کارهایی که واقعاً انجام می‌دهیم توجهی نمی‌کنیم. نادیده گرفتن این مرحله مهم، باعث می‌شود که دائماً از یک هدف به هدف دیگر برویم و ظاهراً در این مسیر، به هدفی نیز دست نیابیم.

به همین دلیل لازم است هر روز، زمانی را برای فکر کردن به کارها و هدف‌های خود در نظر بگیرید. برای این کار می‌توانید یک دفتر کاغذی بردارید یا آن را روی یک سند آنلاین ذخیره کنید. هر کدام از این دو راه را که انتخاب کردید، حتماً سه مورد زیر را در آن یادداشت کنید:

  • اتفاقات خوبی که در طول روز برایتان افتاده است.
  • مواردی که بابت آنها شکر گزار هستید.
  • عواملی که به بهتر شدن آینده شما کمک خواهد کرد.

 

چگونه با قوانین خودمان در زندگی موفق شویم؟

 

انجام این کار، مزایای زیادی دارد، به بهتر شدن حال شما کمک خواهد کرد، باعث بالا رفتن سطح تمرکزتان شده و موفقیت بیشتر شما در آینده را به همراه خواهد داشت. همچنین برخی احساسات منفی مثل کمبود و تردید را در شما از بین خواهد برد که معمولاً در نتیجه مقایسه خود با دیگران به وجود می‌آیند.

وقتی خودتان را با کسی که ظاهراً در یک حوزه خاص موفق‌تر از شما است، مقایسه می‌کنید، در واقع تلاش‌هایی که تا رسیدن به این مرحله از زندگی خود انجام داده‌اید را نادیده می‌گیرید و دیگر توجهی به داشته‌هایتان نخواهید داشت.

بنابراین اگر زمانی را به فکر کردن درباره موفقیت‌ها و دستاوردهایتان اختصاص دهید، به روند پیشرفت خود پی می‌برید و دیگر تمرکز خود را صرفاً بر کارها و داشته‌های دیگران قرار نخواهید داد.

7. از تغییر دادن نگرش خود نترسید

این مرحله از شش مرحله قبلی مهمتر است. به خاطر داشته باشید که تغییر و اصلاح ذهنیت خود اصلاً کار نادرستی نیست، به این دلیل که مسیر دستیابی به موفقیت در زندگی، مستقیم نیست، بلکه یک راه پر پیچ و خم است و برگشتن به عقب و انتخاب یک راه متفاوت و البته بهتر، اشکالی ندارد.

 

چگونه با آمازون کسب درآمد کنیم؟

 

در این مقاله، با 7 راه برای دستیابی به موفقیت آشنا شدید. جی آلیس، هنرپیشه آمریکایی می‌گوید: «به نظر من، زندگی همانند یک سفر است که طی آن برخی از راه‌ها را نیز به اشتباه می‌رویم. با این حال، درسی که از این اشتباهات می‌گیریم و بازگشتن از آنها است که ما را در مسیر درست زندگی قرار می‌دهد.»

بنابراین از اشتباه کردن نترسید، در عوض سعی کنید از آنها درس بگیرید و ذهنیت خود را به شکل درست تغییر دهید. در پایان باید گفت که برای رسیدن به موفقیت، هیچ راهی بهتر از دنبال کردن قوانین شخصی خود نیست.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/succeed-with-our-rules
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط