موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نکات فروش در آمازون

توضیحات کوتاه :
شروع یک فعالیت تجاری، بدون برآورد هزینه قبل از شروع، کاری احمقانه به نظر می‌رسد. تجارت الکترونیک هم از این قاعده مستثنی نیست.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 3k
 • 1
 • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
نکات فروش در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله قصد داریم، هزینه‌های مرتبط با فروش محصول در آمازون را بررسی کنیم. هزینه‌های اضافی؛ همچون هزینه‌هایی که به راه‌اندازی کسب‌وکار و خرید تجهیزات لازم برای محل کار مربوط می‌شوند، منعطف هستند و اینجا نمی‌توان برآوردی ارائه کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

تخمین هزینه‌های کسب و کار در آمازون

شروع یک فعالیت تجاری، بدون برآورد هزینه قبل از شروع، کاری احمقانه به نظر می‌رسد. تجارت الکترونیک هم از این قاعده مستثنی نیست. در این مقاله قصد داریم، هزینه‌های مرتبط با فروش محصول در آمازون را بررسی کنیم. هزینه‌های اضافی؛ همچون هزینه‌هایی که به راه‌اندازی کسب‌وکار و خرید تجهیزات لازم برای محل کار مربوط می‌شوند، منعطف هستند و اینجا نمی‌توان برآوردی ارائه کرد.

 

نکات فروش و کسب درآمد در آمازون

 

 1. نخستین هزینه مورد بررسی و احتمالاً آسان‌ترین آن‌ها، هزینه محصولاتی است که قصد فروش آنها را در آمازون دارید.
 2. به‌عنوان مثال، اگر 1000 جعبه ابزار آبی رنگ با قیمت هر عدد یک دلار بخرید، هزینه شما برابر با 1000 دلار خواهد بود.
 3. هزینه بعدی مربوط به ارسال کالا است. در ذهن داشته باشید که چندین نوع هزینه ارسال وجود دارد.
 4. شما بایستی هزینه ارسال هر آیتم را به محل کسب‌وکار خودتان محاسبه کنید.
 5. توجه داشته باشید در صورتی که از خدمات اتوماتیک آمازون یا همان FBA استفاده می‌کنید، می‌توانید محصول را به‌طور مستقیم به مرکز خدمات الکترونیک آمازون ارسال کنید. توضیحات کامل‌تر را بعداً ارائه خواهیم کرد.
 6. در صورتی که خودتان محصول را ارسال می‌کنید، پس لازم است هزینه ارسال را شخصاً فاکتور کنید. اگر خدمات ارسال رایگان را ارائه می‌دهید این کار ضروری است، چرا که این طور برداشت می‌شود که هزینه ارسال را هدر داده‌اید و بایستی در محاسبه حاشیه سود خود لحاظ کنید. 
 7. مرحله بعد، بایستی هزینه‌های بازاریابی را برآورد کنید. در صورتی که آمازون را برای تبلیغ و ارائه چشمگیرتر محصول خود انتخاب می‌کنید، هزینه دیگری را که به سود شما خواهد افزود، متقبل شده‌اید.
 8. به هر حال، هزینه‌های بازاریابی بیش از موارد تبلیغاتی است. بایستی عکس با کیفیتی از محصولتان را در قالب عکسی حرفه‌ای ارائه کنید. این کار نیز هزینه‌ای ایجاد می‌کند.
 9. علاوه بر چنین هزینه‌های تبلیغاتی، هزینه‌های ترویج کالا را نیز محاسبه کنید. به‌طور مثال، می‌توانید 50 محصول اول را با قیمت کاملاً ارزانی بفروشید تا به نتایج سریع‌تر بازخورد برسید. (به‌طور امیدوارکننده و مثبت) رتبه‌بندی سئوی آمازون بر اساس محصولات فروخته شده، ارتقاء محصول و نظریات بازخورد است. بنابراین هرچه محصول بیشتری بفروشید، رتبه بالاتری در آمازون به‌دست می‌آورید.
 10. هیچگاه سهم آمازون را فراموش نکنید. بدیهی است آمازون نیز بابت فروش محصول شما، کمیسیون دریافت می‌نماید. این مورد در برنامه بیزینس تایم قسمت سوم به‌طور کامل توضیح داده شده است.
 11. همانطور که گفته شد، آمازون برای هر محصولی که می‌فروشید 15% کمیسیون ( هزینه ارجاع ) می‌گیرد.

علاوه بر این، زمانی که حساب باز می‌کنید و نوع آن را مشخص می‌سازید، دو گزینه دارید. در بخش بعدی توضیحات آنها ارائه می‌شود.

 

مقاله پیشنهادی: هزینه های فروشندگی در آمازون

فروش در آمازون

 

فروشنده حرفه‌ای یا معمولی در آمازون

هنگامی که تصمیم به فروش در آمازون می‌گیرید، می‌توانید حساب فروشنده معمولی یا حساب فروشنده حرفه‌ای را انتخاب کنید. شاید گمان کنید که به‌عنوان یک فرد تازه کار و بی‌تجربه با فروش کالای دست دوم شروع کنید. احتمالاً گزینه حساب فروشنده معمولی را انتخاب می‌کنید. این کار فقط زمانی درست است که قصد فروش کمتر از 40 آیتم در هر ماه را داشته باشید. پس پیشنهاد می‌کنیم این کار را انجام ندهید و یک حرفه‌ای باشید.

شرکت های تجاری چگونه در آمازون کار می‌کنند!

نمایندگی فروش کالا در آمازون: بدون روابط انحصاری با تأمین کننده 

تنها یک نماینده فروش بدون روابط انحصاری، از مزیت قیمت‌گذاری برخوردار است. به نظر نمی‌رسد این نوع فروشنده بیش از سهم عادلانه حاصل از فروش به دست بیاورد. به عبارت دیگر، اگر این نوع از فروشنده‌ها در برابر 9 فروشنده دیگر در رقابت باشند، این فروشنده معمولی احتمالاً بیش از 10% فروش را به دست نخواهد آورد. مگر آنکه بخواهد افراد دیگر را با ارائه قیمت کمتر حذف کند. یک مسابقه تا حد کمترین قیمت، در نهایت منجر به حاشیه سود پایین‌تر تا سطحی غیرقابل‌تحمل خواهد شد و فروش در آمازون را بی‌معنا جلوه خواهد داد. برای کسب‌وکارهای خرده فروشی که برخی از محصولاتشان را در آمازون ارائه می‌دهند، در صورتی که همه کاتالوگ‌های شما در دسترس همه خرده فروشان باشد، این کانال احتمالاً تنها کانال ثانویه است.

به‌عنوان یک نماینده فروش آمازون داشتن مدارکی که به‌طور واضح به شما نشان دهد محصولاتتان را کجا سرمایه گذاری می‌کنید، بسیار لازم و حیاتی است. در حالی که بسیاری از فروشندگان بازار خاکستری شاید عملکرد خوبی داشته باشند، زمانی که تیم اجرایی فروشندگان آمازون آنها را به چالش بکشند، از آنها درباره مدارکی که نشان دهد محصولات از کجا آمده‌اند، سؤال کنند، شاید فروشنده قادر به پاسخ‌گویی در برابر ادعای جعلی یا نامعتبر بودن محصولات نباشد. حتی فروشندگانی که مدارک کاملی از تولیدکنندگان یا توزیع کننده‌های قانونی دارند، در صورتی که اعتراض‌های زیادی از جانب مشتری درمورد اعتبار و قانونی بودن محصولات ارسال شود، احتمالاً آمازون در این خصوص، قوانین خاص خودش را لحاظ می نماید. 

نمایندگی فروش کالا در آمازون: دارای روابط انحصاری با تأمین کننده

در صورتی که فروشنده دارای روابط انحصاری با برند خاصی برای کنترل معقولانه توزیع کالای آن برند مذاکره کرده باشد، مانع فروشنده بازار خاکستری یا غیررسمی از فروش در آمازون می‌شود. احتمالاً این فروشنده عملکرد خوبی دارد، چرا که نباید با سایر فروشندگان بای‌باکس " buy box " رقابت کند. در حالی که اصول روابط انحصاری برای فروشندگان مهم است، برندهای اندکی عدم درک کافی از پویایی بازار کار آمازون دارند که بخواهند کسانی را که فروشنده آمازون هستند، محدود کنند.

این عدم درک کافی می‌تواند به طور بالقوه باعث فروش کمتر به خرده فروشان در زمان کوتاه‌تر شود. چنین فروشندگانی معمولاً  از طریق بهبود محتوای لیست، باید با ارائه برند در آمازون موافقت کنند، اطمینان حاصل کنند قیمت‌های MAP/ASRP درست قرار گرفته‌اند و سطح موجودی را بر حسب تقاضای مشتری آمازون در حد کافی نگه دارند.  با پیدایش برنامه FBA قرار گرفتن کالاهای برند در دسترس مشتری آسان‌تر شده است، چرا که این برندها حساب‌های خودشان را دارند و وجود واسط حذف شده است. برای برندهایی که به دنبال مسئولیت فعالیت‌های روزمره هستند (یا اینکه مسئولیت‌هایشان را به مؤسسات خارجی بسپارند) می‌توانند به جای سود عمده‌فروشی که از فروش محصول به خرده‌فروشان یا نمایندگان فروش حاصل می‌شود، سود خرده فروشی را از طریق فروش مستقیم به مصرف‌کننده‌های آمازون به دست بیاورند.

فروشندگان محصولات بزرگ در آمازون

در حالی آمازون به فروشندگان اجازه می‌دهد محصولات بزرگ به مشتریان آمازون ارائه کنند، هزینه یا محدودیت‌های FBA ممکن است به گونه‌ای باشد که برای چنین فروشندگانی به لحاظ مالی دلیلی برای فروش در آمازون وجود نداشته باشد. در صورتی که چنین شرکتی دارید، پیشنهاد می‌کنیم تحقیقات بیشتری راجع به آمازون قبل از ثبت نام به عنوان فروشنده آمازون انجام دهید.

 

مقاله پیشنهادی: 8 معیار مهم برای فروشندگان آمازون

کسب درآمد از آمازون

 

فروشنده برند خصوصی در آمازون

در پنج سال گذشته، افزایش چشمگیر تعداد فروشندگان آمازون که برند شخصی داشته‌اند، را شاهد بوده‌ایم. ( اغلب از طریق کالاهای خریداری شده ارزان قیمت در Alibaba ) این فروشندگان با بررسی بازخورد محصولات آمازون و اطلاعات رتبه فروش برندهای ملی، محصولات و شکاف قیمت آنها را شناسایی می‌کنند و معتقد هستند که می‌توانند خودشان با یک برند شخصی جدید این شکاف را به نفع خودشان پر کنند. معمولاً این فروشندگان 3 تا 6 ماه باید فروش ارزان را تجربه کنند تا در نهایت توسط سایر فروشندگان برند شخصی شناخته شوند و به رقابت با نسخه برند خصوصی آنها وارد شوند. در صورتی که فروشندگان برند شخصی در ظهور کاتالوگ‌هایشان به سرعت مؤثر واقع شوند و در مدت‌کوتاه به رشد بزرگی روی محصولات ارائه شده جدید برسند، در نتیجه این فروشندگان می‌توانند عملکرد خوبی در آمازون داشته باشند.

ارائه برند ملی در آمازون

در صورتی که برندی توجه افزایشی مشتریان را ایجاد کند، این شانس را دارد که توسط 300 میلیون مشتری آمازون که به دنبال برند هستند، دیده شود. از آنجا که افراد نمی‌توانند برند مورد علاقه‌شان را پیدا کنند، به سراغ برندهای رقیب می‌روند. برای این گونه برندهای ملی، ارزیابی آمازون به عنوان یک کانال فروش افزایشی اهمیت می‌یابد. در صورتی که این برند یک حساب فروش باز کند و در لیست فروش خود محصولات کیفیت بالا ارائه کند و ضمناً برای برانگیختن توجه مشتری نسبت به حضورش در آمازون، برای تبلیغات هزینه کند، در نتیجه می‌تواند روی کانال افزایشی تجاری خود در آمازون حساب باز کند. درست است، ممکن است سایت‌های مزاحم دیگری هم وجود داشته باشند، اما با توجه به مشتریانی که در این کانالها وجود دارند و احتمال اندکی که تعدادی از آنها مستقیماً از همان سایت برند مورد علاقه‌شان خرید می‌کنند، متوجه شده‌ایم که این حجم بالای کانال‌های فروش روندی صعودی دارند.

برندهایی که فقط مورد توجه منطقه خاصی قرار می‌گیرند، زمان بیشتری برای رونق گرفتن کسب‌وکارشان در آمازون لازم دارند. همین امر، یعنی کنترل توزیع، نکته‌ای اساسی برای فروش چنین محصولاتی در آمازون است، چرا که رقبای کمتری برای فروش این محصول وجود دارد. در صورتی که برندی در کانال‌های آمازون موفق باشد، فواید فروش افزایشی حاشیه سود خرده فروشی، می‌تواند نتایج مالی و اقتصادی خوبی برای برند ایجاد کند.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/selling-on-amazon-tips
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
شهروز گفته:
۰ | ۰

بدون منتور و راهنما می تونیم تو سایت آمازون فعالیت کنیم؟

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما شهروز عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از اینکه شما نیز هم مسیر ما هستید بسیار خوشحالیم و برای هر چه بهتر طی شدن مسیر پیشرفت از هیچ کمکی به شما دریغ نمی‌کنیم. مسلما قدم گذاشتن در این مسیر که ناشناخته های زیادی دارد و یک بیزینس جهانی است، کمی سخت است و حضور و همراهی یک منتور می تواند مسیر شما را هموارتر و کوتاهتر نماید. البته بدون منتور هم می توانید فعالیت در وبسایت آمازون را آغاز نمایید ولی متحمل صرف زمان بیشتر و هزینه بیشتری خواهید شد. مطالعه مقاله انتخاب بهترین منتور برای شروع فروش در آمازون به شما توصیه می گردد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط