موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

توسعه حرفه ای چیست؟ نگاهی به رشد و پیشرفت در زمینه شغلی

توضیحات کوتاه :
امروزه مدیران به دنبال کارمندانی هستند که همواره در حال رشد باشند و کار خود را بهترین نحو به انجام برسانند. در بسیاری موارد، مدیران و کارمندان در مورد آموزش ضمن خدمت با هم مذاکره می‌کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.5

تعداد امتیازها: 2

 • 3.9k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
توسعه حرفه ای چیست؟ نگاهی به رشد و پیشرفت در زمینه شغلی

 

خلاصه‌ای از مقاله:

در حال حاضر در دنیای امروز، ما با چالش‌های فنی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی زیادی مواجه هستیم که دائماً در حال دگرگونی می‌باشند. در مواجهه با این چالش‌ها، این وظیفه کارمندان است که در حوزه خود مهارتهای لازم را کسب کرده و ارتقا دهند و تبدیل به رهبرانی با کفایت در بخش خود شوند.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:


اهمیت توسعه حرفه‌ای در دنیای امروز

امروزه مدیران به دنبال کارمندانی هستند که همواره در حال رشد باشند و کار خود را بهترین نحو به انجام برسانند. در بسیاری موارد، مدیران و کارمندان در مورد آموزش ضمن خدمت با هم مذاکره می‌کنند. مثال‌هایی از رشد مداوم شغلی شامل ادامه تحصیل، آموزش ضمن خدمت، تحقیقات و افزایش وظایف و مسئولیت ها می‌باشد. اما از آنجا که بودجه سازمان‌ها محدود است، این وظیفه خود کارمند است که تا آنجا که می‌تواند مهارت‌ها وتوانایی های خویش را ارتقا بخشد، در جلسات و کنفرانس‌های محلی، منطقه‌ای و ملی شرکت کند و در برنامه‌های آموزش مستقل شرکت نماید.

 

چگونه می توان بیزینس را مدیریت کرد

 

راه‌های ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای

یکی از کارهایی که می‌توان در راستای توسعه مهارتهای حرفه‌ای انجام داد ارائه مقاله در سمینارها و کارگاه‌ها است. این کار شما را قادر می‌سازد تا دانش خود را با دیگران سهیم شده و مهارتهای ارائه و سخنوری را در خود افزایش داده و مسئولیت‌ها و وظایف جدید متقبل شوید. این کار به شما امکان می‌دهد تا مهارتها، دانش و تجربه خود را افزایش دهید. چالش مداوم ما را قادر می‌سازد تا دانش خود را تقویت نماییم.

یادگیری از طریق انجام دادن بهترین روش یادگیری است. می‌توانید از طریق رسیدگی به یک مشکل کاری واقعی، به میزان زیادی یادگیری خود را افزایش دهید. ما به این طریق دانش و آگاهی خود را در یک موقعیت واقعی به محک می‌گذاریم و از آن استفاده می‌کنیم. چالش، یا هر چیزی که ما را از منطقه امن ذهنی خود بیرون بیاورد، از کلیدی‌ترین عناصر در رشد حرفه‌ای به شمار می‌رود. وظایفی را انتخاب کنید که شما را از منطقه امن ذهنیتان بیرون بیاورد. برای رسیدن به بالاترین حد اثربخشی، شما باید یاد بگیرید که متفاوت فکر و عمل نمایید.

 

توسعه حرفه ای

 

مقاله پیشنهادی: توسعه سازمانی چیست؟

چگونه توانایی هایی شغلی خود را افزایش دهیم؟

رشد فردی و حرفه‌ای یک فرایند است که هرگز در طول زندگی پایان نمی‌یابد. برای رسیدن به رضایت شغلی، باید همواره در حال ارتقای توانایی‌های خود باشید. هرچند این هدف ممکن است در میان کارهای ضروری روزمره گم شود اما برای جلوگیری از درجا زدن و همچنین برای رسیدن به پیشرفت باید همواره این کار را انجام دهید. ما در اینجا لیستی از کارها و برنامه‌ها را ذکر می‌کنیم که می‌تواند شما را در ارتقای مهارتهای شغلی و حرفه‌ای یاری نماید.

 • اهداف استراتژیک داشته باشید

زمانی را به تفکر در مورد شغلتان اختصاص دهید. اگر مطمئن نیستید که برنامه آینده‌تان چیست، تحقیق کنید، با دیگران در این مورد صحبت کنید و جنبه‌های مختلف شغل خود را کشف نمایید. وقتی بدانید که به کجا می‌روید، برنامه ریزی برای رسیدن به آن هدف بسیار راحتتر خواهد بود.

اهداف تاکتیکی انتخاب کنید. هر روز را با تهیه لیستی از کارهایی که آن روز باید انجام دهید آغاز نمایید. حتماً کارهایی را انجام دهید که حداقل یک بار در هفته به اهداف شما در راستای رشد فردی کمک کنند. لیست را اولویت‌بندی کنید تا مطمئن شوید که مسائل مهم در ابتدای لیست قرار بگیرند. کارهای ناتمام را می‌توانید به روز بعد موکول کنید. همچنین کارهایی که به طور مداوم به تأخیر می‌اندازید را حذف نمایید.

 

پیشرفت در کار

 

 • هدف نهایی را در نظر بگیرید

همواره برای خود در محل کار یک یادآور داشته باشید که به شما کمک کند بر هدف نهایی شغلی خود تمرکز کنید و اجازه ندهد مشغله‌های روزمره شما را از آن هدف نهایی باز دارد. یادآور خود را طبق نیاز تغییر دهید، یا هر ماه یک یادآور جدید طراحی کنید.

 • برای خود مهلت تعیین نمایید

اگر برای خود مهلت تعیین نکنید، خیلی راحت کارها را به تعویق خواهید انداخت، به ویژه کارهایی که به رشد فردی مرتبط می‌شوند. وقتی شما برای کارهای خود مهلت تعیین کنید، اهمیت آنها در ذهنتان چند برابر می‌شود. اما توجه داشته باشید که مهلتی که برای خود تعیین می‌کنید باید واقع‌گرایانه و در عین حال محکم و تغییرناپذیر باشد. یک روز کاری هشت ساعته لزوماً نتیجه مناسب هشت ساعت کار را در برندارد.

در هنگام انجام کارها و در محل کار، مسائل زیادی رخ می‌دهند که شما را از مسیر خارج می‌کنند و مانع انجام کار شما می‌شوند. به همین دلیل واقع‌بینانه نیست که انتظار داشته باشید بلافاصله پس از اتمام یک کار، به سراغ کار دیگری بروید. در هنگام برنامه ریزی کارها و روزهای کاری، زمانی را بین کارها در نظر بگیرید که در آن مدت هیچ کاری انجام نمی‌شود.

 • از انتقادات درس بگیرید

وقتی افراد از رفتارها و کارهای شما انتقاد می‌کنند، برداشت شخصی از این انتقادات نداشته باشید. هرگونه قضاوت شخصی را از این نظرات دور کنید و تنها بر اطلاعات ارائه شده تمرکز کنید. به احتمال زیاد در این نظرات، نکاتی وجود دارند که می‌توانند به ارتقای شما کمک کنند. در واقع فایده اصلی انتقاد نیز همین یادگیری است. انتقاد به شما کمک می‌کند موضوع را از دید فرد دیگر نگاه کنید و به شما شانس یادگیری می‌دهد.

 

بیشتر بدانیداستراتژی معاملاتی چیست ؟

 

پیشرفت شغلی

 

 • نتایج خود را با دیگران در میان بگذارید

هرچه دیگران در مورد موفقیت‌های شما بیشتر بدانند، بیشتر می‌توانید در شغل خود پیشرفت نمایید. وقتی اهداف شغلی برای خود در نظر می‌گیرید، برای خود معیارهایی داشته باشید تا بر طبق آنها عملکرد خود را ارزیابی نمایید. وقتی بتوانید پیشرفت خود را به صورت ملموس گزارش دهید، می‌توانید آن را با تیم خود در میان بگذارید. اما در بیان موفقیت‌های خود بزرگنمایی نکنید. آنها را به گونه‌ای بیان کنید که دیگران نیز ازآن سود ببرند. به عنوان مثال می‌توانید ذکر کنید که کارهای شما چگونه منجر به کاهش هزینه‌ها، حل مشکلات با استفاده از فناوری جدید یا برطرف سازی یک چالش عمده شده است.

 • مثبت نگر باشید

شما نمی‌توانید دنیای اطراف خود را کنترل کنید بلکه تنها می‌توانید به آن واکنش نشان دهید. واکنش‌های خود به جهان را به عنوان موقعیتی برای رسیدن به رشد فردی در نظر بگیرید. اغلب مواقع، درمان احساسات منفی این است که به نقطه مقابل آنها فکر کنیم. مثلاً وقتی احساس می‌کنید مرتکب پیش داوری شده‌اید، آن را به عنوان شانسی برای مهربان‌تر شدن در نظر بگیرید. وقتی احساس عدم امنیت می‌کنید، از این موقعیت برای افزایش اعتماد به نفس و استقلال استفاده کنید.

 • بهره وری خود را افزایش دهید

زمانی که کار زیادی دارید، شاید متوقف کردن کار، عاقلانه نباشد. اما اگر کار را به مدت کوتاهی متوقف کنید، به بهره وری شما کمک خواهد کرد. کار بی‌وقفه می‌تواند نتایج منفی برای بهره‌وری شما به همراه داشته باشد. یک وقفه کوتاه می‌تواند بدن و ذهن شما را بازیابی نماید. سعی کنید که به مدت کوتاهی اصلاً به کار فکر نکنید و واقعاً استراحت کنید. وقتی دوباره کار را شروع می‌کنید خواهید دید که با انرژی بیشتری ادامه می‌دهید.

 

پیشرفت کردن

 

 • از دیگران نظر بخواهید

نیازی نیست که همه مشکلات را به تنهایی حل کنید. می‌توانید از همکاران خود که در زمینه مشکل شما صاحب نظر هستند کمک بخواهید. در مورد حل مساله، همیشه دو نفر بیشتر از یک نفر می‌توانند مفید باشند.

 • همواره در حال رشد و یادگیری باشید

در زندگی و در دنیای حرفه‌ای، ایستایی یک تصور باطل است. شما نمی‌توانید انتظارداشته باشید که در یک مکان باقی بمانید. در واقع یا باید به جلو حرکت کنید یا به عقب. بهترین راه برای مطمئن شدن از اینکه به سمت جلو حرکت می‌کنید این است که به یادگیری ادامه دهید، چالش‌های جدید را بپذیرید و تا آنجا که می‌توانید به سرعت با دنیای اطراف خود سازگار شوید.

 • از تجربیات درس بگیرید

در پایان هر روز کاری، درمورد آن روز فکر کنید. پنج دقیقه به این کار اختصاص دهید و از خود بپرسید مفیدترین کاری که امروز انجام دادید چه بود. غیرمفیدترین کار چه بود؟ از پاسخهایی که می‌دهید یاد بگیرید و کارهای آینده را بر طبق آنها طراحی کنید. فردا شانس جدیدی برای رشد فردی است.

 

با فروش در آمازون میلیاردر شویم

 

برای رشد و پیشرفت در زمینه شغلی، علاوه بر تقویت مهارت‌های حرفه‌ای، رشد فردی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. شما نمی‌توانید بدون افزایش ظرفیتهای شخصیتی در کارخود به موفقیت چندانی برسید. بنابراین با انجام نکات ذکر شده در این مقاله می‌توانید رشد فردی را در راستای توسعه حرفه‌ای به انجام برسانید.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی و نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/professional-development
برچسب ها
موفقیت شغلی
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط