افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروشنده موفق آمازون

توضیحات کوتاه :
آمازون یک فروشگاه آنلاین جهانی است و تبدیل شدن به یک فروشنده موفق در آن ممکن است. همانطور که احمد میرمحمدی، دانشجوی دوره آربی توانسته است 1600 دلار در یک روز کسب درآمد کند، شما هم می‌توانید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
فروشنده موفق آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

همانطور که احمد میرمحمدی، دانشجوی دوره آربی توانسته است 1600 دلار در یک روز از آمازون کسب درآمد کند، شما هم می‌توانید. بخش سوم مصاحبه استاد حسین عزت خواه با این دانشجوی موفق را مطالعه کنید تا از تجربیات خوب ایشان مطلع گردید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه می توان فروشنده موفق آمازون شد؟

آمازون یک فروشگاه آنلاین جهانی است و تبدیل شدن به یک فروشنده موفق در آن ممکن است. همانطور که احمد میرمحمدی، دانشجوی دوره آربی توانسته است 1600 دلار در یک روز از آمازون کسب درآمد کند، شما هم می‌توانید. بخش سوم مصاحبه استاد حسین عزت خواه با این دانشجوی موفق را مطالعه کنید تا از تجربیات خوب ایشان مطلع گردید.

تبدیل شدن به فروشنده موفق آمازون با دوره آربی

استاد حسین عزت خواه: «اگر کسی بخواهد کار را شروع کند، شاید در قسمت عکاسی، ادیت عکس یا قسمت‌های نوشتن عنوان، bullet pointها، توضیحات یا در هر قسمت دیگری مشکل داشته باشد. من خودم گفتم که اگر قرار است که بنابر درخواست دوستانی که در اطراف من بودند، دوره یا مجموعه آموزشی را بسازند، دوره ای از صفر تا صد باشد. یعنی شما را به یک فروشنده موفق تبدیل کند. چرا که یک سری از افراد وجود دارند که تنها در پیدا کردن محصول عملکرد خوبی دارند.

یکسری دیگر از افراد در خدمات مشتریان خوب می‌باشند و اما دسته دیگر در بحث تولید محتوای مناسب خوب هستند. به نظر من مجموعه این موارد باید خوب باشد. به همین علت به جرأت به شما می گویم که دوره آربی شاید کامل‌ترین دوره آمازون باشد. حال به هر زبانی که بخواهید تصور کنید. چرا که من دوستان انگلیسی زبان زیادی دارم که دوره‌های مختلفی پیرامون آمازون ساخته‌اند. آن‌ها دوره‌های خود را به من نشان می‌دهند و من عناوین آن را می‌خوانم.

 

فروش در آمازون

 

برای مثال یک شخص تمرکز زیادی روی پیدا کردن محصول کرده است اما در قسمت PPC خیلی کار نکرده یا قسمت عکاسی را اصلاً در دوره خود ندارد یا اینکه خیلی روی طراحی محصول یا فتوشاپ کار نکرده است. به این دلیل که آنها خودشان همه این کارها را برون سپاری می‌کنند. من الآن هم برای تیم عزت خواه دات کام و هم برای کسب و کار آمازون خود یک تیم بزرگ دارم. اما قبل از اینکه کاری را به یک طراح گرافیک بدهم یا کسی که حتی ویدئو را ادیت کند، دوست دارم خودم ادیت کردن ویدئو، after effect، پریمیر، ایلاستریتور یا فتوشاپ را بلد باشم.

اگر من این برنامه‌ها را بدانم، می‌توانم به کارمند خودم بگویم که در چه بخشی خطا کرده است. یا اگر کسی را استخدام نمودم بتوانم به او بگویم که در این بخش از کار به خوبی پیش نرفته‌اید یا اگر این محصول را پیدا نموده‌اید، این محصول این ایرادات را دارد. به همین علت من فکر می‌کنم که یک کارآفرین باید تک به تک قسمت‌های بیزینس خود را بلد باشد و اگر آن را بلد باشد، بعد از آن می‌تواند به سراغ برون سپاری یا استخدام کردن برود. دید من درباره ساخت آربی نیز همین بود. من خیلی خوشحال هستم که این بازخورد را از شما می‌گیرم.»

 

وبسایت آمازون

 

داشتن یک لیدر کارآمد لازمه موفقیت در آمازون است

احمد میرمحمدی: «من یک توضیح درباره این دوره بدهم. همیشه توسط دوستان و افرادی که می‌خواهند این بیزینس را آغاز کنند، سؤالات زیادی از من پرسیده می‌شود. ما می‌توانیم بگوییم که دوره آربی یک بخش از یک مجموعه می‌باشد. لیدر این مجموعه شخصی به نام حسین عزت خواه می‌باشد. ایشان برای من یک سمبل می‌باشند که به من انرژی زیادی می‌دهند. از این نوع انرژی‌ها ما در دنیا زیاد داریم. به ویژه در کشوری مثل ایران. این انرژی را به ما می‌دهند اما راهکار نگه داشتن این انرژی و اینکه چگونه می‌توان همیشه پر انرژی بود را به ما نمی‌گویند.

ما در ایران و دیگر کشورها سمینارهای بزرگی را به زبان فارسی داریم که آنها از این راه کسب درآمد می‌کنند و صرفاً یک انرژی کاذب به ما می‌دهند. من این را به ضرس قاطع می گویم. من در خیلی از این سمینارها از این لحاظ که بتوانم از آنها برای شغل خود ایده بگیرم، شرکت کرده‌ام. اما در نهایت پس از چند ماه این انرژی‌ها از بین رفت. به همین دلیل من به شما به عنوان یک سمبل نگاه می‌کنم. چرا که ایده‌ای که در این مجموعه صورت گرفته است این است که مجموعه‌ای را به نام دوره آربی راه اندازی نموده است و این انرژی را به ما داد.

در کنار آن راهکار نگه داشتن این انرژی را نیز به ما داد و ما می‌توانیم این انرژی را چند برابر و حتی بی نهایت نیز کنیم. دقیقاً همان اتفاقی که برای خود من افتاده است. من زمانی که این دوره را تهیه نمودم، توانستم از طریق این دوره به این انرژی و این درآمد برسم. ابتدا با لیدر این مجموعه آشنا شدم و سپس با بخشی از این مجموعه آشنا شدم. الآن نیز در هر زمان از شبانه روز، هر نیازی که داشته باشم، کل مجموعه در دسترس است.»

 

مقاله پیشنهادی: شاخص های مهم برای موفقیت در آمازون

شرکت آمازون

 

احمد میرمحمدی: «نمی‌دانم که شما در جریان هستید یا نه، اما حساب من به مدت چند روز قفل شد و من با تیم پشتیبانی شما و خود شما تماس گرفتم و آن‌ها کاملاً من را راهنمایی کردند تا توانستم مجدداً حساب خود را باز کنم. خودتان شاهد هستید که اتفاقات بدتر از این نیز برای من افتاده است اما باز دوباره درآمد و بیزینس من سر جای خود باقی مانده است. صرفاً به این دلیل که دوره آربی یک لیدر قوی، یک مجموعه بسیار قوی‌تر و دوره خیلی عالی‌تری دارد. من به افرادی که سؤالات زیادی درباره چگونگی رونمایی از محصول دارند یک پیشنهاد دارم.

ببینید من با درآمد یک روز خود توانایی خرید دوره آربی را دارم. یعنی من می‌توانم دوره‌ای را بخرم که زندگی من را دگرگون کند. بنابراین فکر نمی‌کنم که جای ریسکی وجود داشته باشد. ما هزینه‌های خیلی بیشتر از این مورد را در زندگی خود داده‌ایم. حال یا از بین رفته است یا برای شادی‌های ما خرج شده است یا برای موارد دیگری مصرف شده است.

درآمدی که من امروز دارم را تماماً مدیون شما و مجموعه شما هستم. با توجه به اینکه من دوره آربی را تهیه کرده‌ام و مبلغ این دوره برابر با درآمد امروز من است. این مبلغ 5600 دلار است که من تصور نمی‌کنم که رقم زیادی باشد. خیلی‌ها می‌توانند این دوره را به راحتی تهیه نمایند، بدون اینکه فکر کنند کار ریسکی می‌باشد یا سؤالات زیادی را داشته باشند. من فکر می‌کنم تمام سؤالات ما و حتی سؤالاتی که شاید به ذهن ما نرسد در این دوره وجود دارد.»

 

کمپانی آمازون

 

ساخت یک لایف استایل برای موفقیت در زندگی و بیزینس

استاد حسین عزت خواه: «ممنون. من به یک جمع بندی کلی از صحبت‌های شما می‌رسم. من با بخشی از صحبت‌های شما بسیار موافق هستم. خیلی از افراد هستند که درباره انرژی دادن به دیگر افراد یا صرفاً موفقیت صحبت می‌کنند. اما گفته‌ام که شما به یک سمینار می‌روید و چند ساعت آنجا هستید و پر از انرژی شده و بیرون می‌آیید. اما فردا از خودتان می‌پرسید: خب حالا چه؟ الآن من باید چه کار کنم؟

من همان آدم هستم و الآن نیز انرژی زیادی دارم اما حال باید چه کار کنم؟ من روی این موضوعات خیلی کار می‌کردم. همانطور که می دانید من یک دوره دیگر به نام پاراسل زندگی دارم که آن را به شما نیز پیشنهاد می‌کنم. دقیقاً پاراسل زندگی روی مغز و ساخت یک لایف استایل و زندگی، کار می‌کند. چرا که اگر قرار است شما یک کارآفرین موفق شوید، باید یک شیوه زندگی و یک لایف استایل داشته باشید. شیوه زندگی کردنی مثل جف بزوس، ایلان ماسک، بیل گیتس یا استیو جابز داشته باشید. آن‌ها یک لایف استایل دارند و در کنار آن یک مسیر را می‌روند که آن مسیر می‌تواند آمازون و آربی باشد.»

 

فروش در وبسایت  آمازون

 

+ «این دو مورد در کنار هم می‌توانند انسان را به هر چیزی در زندگی برساند. چرا که در دوره پاراسل زندگی، من یاد می‌دهم که شما خارج از جعبه‌ای به نام خودتان و خارج از آن چیزی که فکر می‌کردید اتفاق بیافتد، فکر کنید. برای مثال ما درباره بیزینس ها یکسری ایده و طرز فکر داریم. فکر می‌کنیم که اگر قرار است ما کار کنیم، باید صبح تا شب به یک مکان برویم و در آنجا کار کنیم. یعنی وابسته به مکان و زمان باشیم. اما الآن شما دارید آن را حس می‌کنید. چرا که شاید شما بگویید که فروشتان زمانی خوب است که شما در خواب هستید.

این بدین معنا است که شما خواب هستید و بعد از 8 ساعت خواب، بیدار می‌شوید و زمانی که اپلیکیشن آمازون را باز می‌کنید، می‌بینید که 1000 دلار به حساب آمازون شما آمده است. شیوه درست این بیزینس نیز دقیقاً همین است. این شیوه‌ای است که من همیشه به دنبال آن بوده‌ام و برای آن مشتاق بوده‌ام. چرا که شما از دو فاکتور راحت می‌شوید. فاکتور اول مکان است. چرا که شما الآن در فرانسه هستید اما می‌توانید به استرالیا، آفریقا، کانادا یا هر کجا که دوست دارید بروید و این سیستم با اینترنت کار می‌کند. همچنین شما از زمان نیز آزاد می‌شوید.

چرا که شما الزاماً نباید از 8 یا 9 صبح بیدار شوید و تا 5 عصر پشت کامپیوتر بنشینید تا برای مثال کسی به شما حقوق بدهد. شما تنها خودتان هستید و زمانتان نیز در دست خودتان است. پس به نظر من این مورد خیلی می‌تواند برای شما استقلال زمانی و مکانی و مهم‌تر از همه آنها استقلال مالی بسازد.»

 

فروش در آمازون

 

مسیر سخت آمازون با دوره آربی هموار می شود

-: «دقیقاً. در واقع زبان ما آمازونی‌ها تغییر می‌کند. الآن من و شما خیلی بیشتر و بهتر یکدیگر را می‌فهمیم و کاملاً همدیگر را درک می‌کنیم. اما اگر فردی در کنار ما نشسته باشد که اصلاً از این بیزینس اطلاعی ندارد و مشتاق باشد، هیچ چیزی را متوجه نمی‌شود. خود من نیز دقیقاً یک روز در همین قالب بودم و هیچ وقت فکر نمی‌کردم که بتوانم یک روز متوجه این زبان بشوم. خدمت شما عرض کرده‌ام که مسیر، مسیر بسیار دشواری است. اما با توجه به این دوره، خیلی راحت‌تر از آن چیزی است که بتوانید فکرش را کنید.

دقیقاً برای ما مثل آب خوردن می‌شود. نکته جالب اینجا است که هر قسمتی از این مسیر را که ما در دوره آربی می‌گذراندیم، شاید تنها ابتدای کار سخت است. بعد از گذراندن آن مسیر متوجه می‌شویم که این مسیر چقدر راحت بوده است. یک روز برای من گرفتن نظر بسیار سخت بود. به شکلی بود که به خودم می‌گفتم که این موضوع را به تیم استاد عزت خواه بگویم تا ببینم آن‌ها می‌توانند برای من کاری کنند و در نهایت هم این موضوع را مطرح نکردم.

اما اکنون این فکر را می‌کنم که اگر من یک محصول خیلی خوب و ایده آل را به دست مشتری برسانم، قطعاً نظرات مثبت خود را می‌گیرم و نیازی به این کار ندارم که حتماً بخواهم نظر کاذب بگذارم یا کارهای این چنینی را انجام دهم. در نهایت من خیلی خوشحال هستم که با شما آشنا شده‌ام و دوست ندارم که به هیچ قیمتی مجموعه شما را از دست بدهم. من فکر می‌کنم تا بی نهایت نیز می‌توان رفت. این اعداد و ارقام و انرژی‌ها آنقدر بالا است که واقعاً تا بی نهایت می‌توان با آن جلو رفت.»

 

 مهارت فروش در آمازون


+: «صد در صد به همین شکل است. من واقعاً خوشحال هستم و برای من باعث افتخار است که با شما آشنا شده و پیرامون دوره آربی و کارهایی که می‌کنید در خدمت شما هستم. نظر خود را درباره تیم پشتیبانی نیز به من بگویید. همانطور که می دانید قسمت اعظمی از تیم عزت خواه دات کام در ایران است و من در تورنتو زندگی می‌کنم و شاید درصد زیادی از افراد تیم خود را شاید تا به حال از نزدیک نیز ندیده‌ام. من دوست دارم که بازخورد کار را از شما بشنوم. نظر شما درباره پشتیبانی چیست؟ این موضوع برای خود من نیز خیلی جالب است.»
-: «من واقعاً نمی‌دانم که با چه زبانی از تیم پشتیبانی تشکر کنم و واقعاً از اینکه چه بگویم قاصر هستم. در ابتدا از لیدر این مجموعه و تیمی که شما تشکیل داده‌اید سپاسگزارم. تیم شما بسیار افراد قدرتمند و با اطلاعی هستند. اطلاعات آن‌ها واقعاً کامل است. این اتفاق برای من افتاده است که در یک زمانی نتوانسته‌اند پاسخ من را بدهند اما زمان دیگری را برای من مشخص می‌کنند تا پاسخی که به من می‌دهند پاسخ دقیقی باشد و من گمراه نشوم و به مسیر اشتباهی نروم که تنها صرفاً پاسخی را داده باشند. الآن به شکلی شده است که من احساس می‌کنم مجموعه شما خیلی پرقدرت‌تر به جلو می‌رود و امیدوارم روزی را ببینم که به چیزی که در ذهن دارید رسیده باشید.»

 

کسب مهارت

 

با موفقیت در آمازون استقلال مالی را تجربه کنید

+: «به خاطر این موضوع و آرزویی که برای من داشته‌اید از شما ممنون می‌باشم. من ایده‌های خیلی بزرگی را در ذهن ندارم. حال نه صرفاً درباره کسب و کار آمازون بلکه درباره بیزینس های موفق دیگر. چرا که معتقد هستم که همه آدم‌ها می‌توانند به استقلال مالی برسند. استقلال مالی اصلاً نباید یک دغدغه باشد. چرا که شما به یک منبع مالی نیاز دارید تا راحت بتوانید زندگی کنید و بتوانید هر کاری که دوست دارید را به صورت آزادانه انجام دهید. در مورد آینده بیزینس خودتان، آیا فکر می‌کنید که بتوانید تا 3 ماه آینده کسب و کاری را دو برابر کنید؟»
-: « قطعاً. من فکر می‌کنم که دو برابر در یک ماهه آینده اتفاق بیفتد.»

+: «بله. بر اساس اعدادی که امروز به من گفتید شاید یک هفته دیگر باشد.»
-: «از همین امشب که انبار من خالی شد من به این فکر می‌باشم که با فروشنده جدید خود صحبت کنم تا هر چه سریع‌تر محصولات را برای من ارسال کند.»

+: «گاهی اوقات لازم است که زمانی که فروشتان خیلی بالا می‌رود از دو تولید کننده کمک بگیرید و از دو نفر جنس خود را خریداری نمایید. اما باید دقت داشته باشید که زمانی که قصد انجام این کار را داشتید، کیفیت کارها صد در صد مثل یکدیگر باشد. یعنی حتی جعبه‌های شما نیز باید مثل یکدیگر باشد. حواستان باید به بارکدها نیز باشد. زمانی که همه این موارد را بررسی کردید، مسلماً می‌توانید موفق باشید. سؤال آخر نیز این است که اگر بخواهید یک نظر کلی درباره دوره آربی داشته باشید، آن نظر چیست و آیا به طور کلی کسب و کار آمازون FBA را به دوستان خود معرفی می‌کنید یا نه؟»

 

فروش در آمازون

 

شروع کسب و کار آمازون FBA

-: «درباره دوره آربی که من تصور می‌کنم این دوره حاصل زحمات خیلی زیادی از سمت شما و مجموعه شما است. من فکر می‌کنم که کاملترین مجموعه‌ای که در عمر خود دیده‌ام این دوره است و الآن توانسته است که من را به این اعداد و ارقام از موفقیت برساند. من می‌توانم بگویم که در دوره شما چیزی به نام ریسک وجود ندراد و اگر قرار به رأی دادن باشد، دوست دارم هر چقدر که ستاره می‌شود را به شما بدهم. چرا که الآن به موقعیتی رسیده‌ام که اصلاً فکرش را هم نمی‌کردم. من واقعاً در توصیف دوره آربی از نظر مثبت و خوب بودن آن حقیقتاً قاصر هستم. این دوره به اندازه‌ای کامل است که به نظر من حاصل یک مدل زمانی طولانی از زحمات شما می‌باشد. اگر من بخواهم امتیازی به این دوره بدهم، امتیاز بی نهایت را می‌دهم.»

+: «ممنون هستم. من واقعاً خوشحال می‌شوم که این بازخورد را بگیرم و همیشه تلاش من این است که دوره آربی را بهتر کنم و آپدیت‌های بیشتری را برای آن بگذارم. چرا که سیستم آمازون هر روز در حال عوض شدن می‌باشد و من بازتاب تغییراتی که در بیزینس آمازون خود می‌دهم را به دوره آربی می‌آورم. از اینکه با شما صحبت کردم بی نهایت خوشحال می‌باشم و انرژی زیادی را از شما گرفته‌ام. امیدوارم که در این راه موفق باشید و مهم‌تر از اینکه ما پول به دست بیاوریم یا کسب ثروت کنیم، این است که از زندگی خود لذت ببریم و خوشحال باشیم. ساخت این بیزینس نیز می‌تواند خیلی به ما کمک کرده و انرژی زیادی را به ما بدهد. اگر صحبتی دارید، بفرمایید. در غیر این صورت خداحافظی نماییم.»
-: «من امیدوار هستم و یکی از اهداف من این است که همانطور که این دوره را ساخته‌اید، یکی از بزرگ‌ترین سمینارهای آمازون را با این موضوع برپا نمایید که افراد موفقی را که شما ساخته‌اید را دور هم بیاورید. تا بتوانیم بیشتر با یکدیگر آشنا شویم. یکی از بزرگ‌ترین اهداف من این است که ببینم هر محصولی را با هر ایده‌ای که می‌گذارم به فروش می‌رود.»

+: «بابت آرزوی شما ممنون هستم. یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های من نیز همین می‌باشد و به زودی نیز این کار را انجام می‌دهیم. بی نهایت برای شما آرزوی موفقیت و سلامتی می‌کنم. خدانگهدار.»

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/learn-to-sell-on-amazon-part3
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط