موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

شکل گیری آمازون

توضیحات کوتاه :
شرکت آمازون در سال 1994 در گاراژ جف بیزوس آغاز به کار نمود. گرچه در ابتدا با فروش آنلاین کتاب شروع کرد اما در ادامه پیشرفت های زیادی داشت و از طریق فعالیت های خود به سود آوری بالایی رسید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
شکل گیری آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

با آغاز سال 1998، آمازون به گسترش خود ادامه داد. در فوریه 1998، تعداد اعضای برنامه همکاری آمازون به 30 هزار نفر رسیده بود که برای پیشنهاد دادن و فروش کتابهای آمازون از طریق وبسایتهای خود، 15 درصد پورسانت دریافت می‌کردند. چهار ماه بعد، تعداد اعضای این برنامه به 60 هزار نفر رسید. پایگاه مشتریان آمازون نیز در این مدت رو به رشد بود. در ماه مارس آن سال، تعداد مشتریان وبسایت به 2.26 میلیون نفر رسید که تنها در سه ماه با رشدی 50 درصدی همراه بود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تاریخچه آمازون

شرکت آمازون در سال 1994 در گاراژ جف بیزوس آغاز به کار نمود. تا سال 1998 این شرکت تنها به فروش کتاب مشغول بود و همواره در فکر گسترش فعالیت‌ها و خدمات خود بود. در این مقاله به برخی خدمات ارائه شده توسط آمازون درطول این سالها خواهیم پرداخت.

با آغاز سال 1998، آمازون به گسترش خود ادامه داد. در فوریه 1998، تعداد اعضای برنامه همکاری آمازون به 30 هزار نفر رسیده بود که برای پیشنهاد دادن و فروش کتابهای آمازون از طریق وبسایتهای خود، 15 درصد پورسانت دریافت می‌کردند. چهار ماه بعد، تعداد اعضای این برنامه به 60 هزار نفر رسید. پایگاه مشتریان آمازون نیز در این مدت رو به رشد بود. در ماه مارس آن سال، تعداد مشتریان وبسایت به 2.26 میلیون نفر رسید که تنها در سه ماه با رشدی 50 درصدی همراه بود.

همچنین در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، تعداد مشتریان افزایش 564 درصدی داشت. به عبارت دیگر، آمازون در مدت 27 ماه به تعداد مشتری میلیونی رسید و تنها در عرض دو ماه، این تعداد دوبرابر شد. این امر باعث شد که آمازون تبدیل به سومین کتابفروشی بزرگ در آمریکا شود. آمازون که در اواخر سال 1997، به سرمایه 75 میلیونی رسیده بود، در سال 1998 به تغییر خدمات خود اقدام نمود. آمازون به کاتالوگ 2.5 میلیونی کتاب خود یک برنامه به نام Advantage افزود که برای کمک به فروش آثار نویسندگان و ناشران مستقل طراحی شده بود. همچنین Amazon.com Kids نیز سرویس جدیدی بود که به برنامه‌های آمازون اضافه شد و بیش از صدهزار عنوان کتاب کودک و نوجوان را در خود داشت.

 

از سایت آمازون کسب درآمد داشته باشیم

خریداری شرکت های بزرگ توسط آمازون

همچنین در سال 1998، آمازون با خرید سه شرکت به گسترش خود ادامه داد. دو شرکت از این سه شرکت خریداری شده به آمازون کمک کردند تا کسب و کار خود را در اروپا گسترش دهد. کتابفروشی Bookpage که یکی از بزرگترین کتابفروشی‌های آنلاین در انگلستان بود به آمازون امکان دسترسی به بازار بریتانیا را داد. همچنین Telebook بزرگ‌ترین کتابفروشی آنلاین آلمان نیز باعث شد که کتابهای نوشته شده به زبان آلمانی وارد لیست موجودی آمازون شوند. هر دو این شرکتها علاوه بر امکان‌پذیر کردن دسترسی آمازون به بازار اروپا، برای مشتریان آمازون نیز دسترسی به کتابهای بیشتر از سرتاسر جهان را فراهم آورد.

سومین شرکت خریداری شده توسط آمازون، وبسایت IMD بود که آمازون را وارد حوزه فیلم و سرگرمی نمود. منابع و اطلاعات عظیم IMD سرمایه‌ای با ارزش برای ساخت یک وبسایت خوب برای فروش فیلم به شمار می‌رفت.

یک تغییر بزرگ دیگر در سال 1998، اعلام تصمیم شرکت مبنی بر ورود به دنیای موسیقی بود. بیزوس به دنبال این بود که وبسایت را تا حد امکان برای مشتریان مفید و کاربردی سازد بنابراین از خود مشتریان درخواست کمک نمود. چند ماه قبل از افتتاح رسمی وبسایت موسیقی، آمازون از مشتریان خود خواست تا در طراحی وبسایت به او کمک کنند. فروشگاه آنلاین موسیقی در ژوئن 1998 با بیش از 125 هزار آهنگ افتتاح شد.

همزمان با افتتاح وبسایت موسیقی، نسخه جدید وبسایت کتابفروشی نیز ارائه شد که همان خدمات قبل را ارائه می‌داد. آمازون در سه ماهه دوم سال 1998 قدرتمندتر از همیشه بود. تعداد کل مشتریان از مرز سه میلیون گذشت، میزان فروش افزایش یافت، محصولات بیشتری به موجودی اضافه شد و آینده این بازار اینترنتی روشن به نظر می‌رسید. با ارائه موسیقی در وبسایت آمازون و افزایش فروش ویدیو، بیزوس به هدف خود که رسیدن به سهم عمده در بازار بود، رسیده بود. او در دسامبر 1996 در مصاحبه با مجله فوربز گفت که تا سال 2000، دو یا سه کتابفروشی بزرگ آنلاین وجود خواهد داشت که آمازون می‌خواهد یکی از آنها باشد.

 

تأسیس شرکت آمازون

 

رشد آمازون در سال 1999 و بعد از آن نیز ادامه یافت

به همین ترتیب تمرکز شرکت بر رشد و توسعه ادامه یافت. در سال 1999، آمازون یک سرویس حراجی اینترنتی به نام Amazon Auctions را راه اندازی کرد. همچنین آمازون شروع به فروش اسباب بازی و لوازم الکترونیک در وبسایت خود نمود و سپس کالاهای عرضه شده در وبسایت را بر حسب نام برند محصول ارائه نمود تا خرید برای مشتریان آسانتر شود.

در طول فصل تعطیلات آن سال، آمازون بیش از هفتصد هزار متر کاغذ کادو و بیش از چهارهزار کیلومتر روبان سفارش داد که نشان می‌داد بیزوس مانند دوسال گذشته در انتظار استقبال بی نظیر مشتریان است. همانگونه که انتظار می‌رفت، فروش آمازون به 1.6 میلیارد دلار رسید که ثابت می‌کرد تلاش‌های بیزوس در ساخت یک غول اینترنتی به ثمر نشسته است. در سال 1999 که مجله تایم بیزوس را به عنوان شخصیت سال انتخاب نمود، بیزوس به بالاترین جایگاه در دنیای تجارت دست یافت.

آمازون در هزاره سوم

هرچند داستان موفقیت آمازون خیره کننده است، اما تمرکز بیزوس بر سهم بازار به جای کسب سود باعث شده بود که وال استریت در مورد این شرکت و عدم کسب سود آن نگران شود. فروش شرکت همچنان در حال افزایش بود و آمازون مرتباً در حال افزایش تنوع کالاهای ارائه شده در وبسایت خود بود. اما با این وجود سودی نصیب شرکت نمی‌شد. علاوه بر آن با آغاز هزاره سوم، حباب اینترنت ترکید و بسیاری از شرکتهای اینترنتی به دلیل تضعیف اقتصاد و رقابت بالا دچار ورشکستگی شدند. اما بیزوس علیرغم کاهش قیمت سهام آمازون، همچنان خوشبین بود.

وب سایت آمازون برای جبران ضررها دست به اقداماتی از قبیل کاهش هزینه‌ها نمود. همچنین با شرکتهای معروفی مانند تارگت و America online قراردادهایی امضا کرد تا محصولات خود را در آمازون به فروش رسانند. علاوه بر محصولات این دو شرکت معروف، کالاهای متعلق به شرکتهایی مانند Toryrus.com، Borders Group و بسیاری دیگر از فروشندگان در وبسایت آمازون در دسترس بود.

استراتژی آمازون جواب داد. در سال 2001، فروش به 3.12 میلیارد دلار رسید که در مقایسه با سال قبل به میزان 13 درصد افزایش داشت. در سه ماهه چهارم همان سال، آمازون به نقطه‌ای رسید که خیلی از تحلیلگران آن را امکان‌پذیر نمی‌دانستند: شرکت به سود 5 میلیون دلاری رسید. در سال 2002، شرکت از فروشگاه پوشاک خود رونمایی کرد که از فروشگاههایی مانند Gap و Land’s End محصولات خود را ارائه می‌داد. میزان ضرر شرکت در آن سال کمتر از سال قبل بود و در نهایت، در سه ماهه آخر سال 2002، شرکت به سود سه ماهه 3 میلیون دلار رسید.

هرچند تحلیلگران نسبت به این میزان سود و ماندگاری آن خوشبین نبودند اما هدف شرکت برای تبدیل شدن به بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان در بلندمدت به سود شرکت بود. بیزوس و تیمش مطمئن بودند که شرکت در مسیر درست قرار دارد. با فروش سالانه بالغ بر 3.9 میلیارد دلار، آمازون مسلماً راه زیادی را پیموده بود.

 

مقاله پیشنهادی: چهار حوزه مهم سرمایه گذاری آمازون در سال 2018 | عزت خواه دات کام

کمپانی آمازون

 

سرویس های آمازون

در سال 2003، آمازون شرکت فروش موسیقی آنلاین CD Now را خریداری نمود. در این سال تغییرات زیادی در محصولات ارائه شده توسط سایت نیز اعمال شد و محصولاتی مانند غذا، وسایل ورزشی و محصولات مراقبت و سلامت نیز وارد لیست کالاهای آمازون شدند. دو برنامه جدید در سال 2003، شامل یک سرویس جستجوی جدید بود که کاربران را قادر می‌ساخت به سرعت و بدون مشکل اطلاعات درون یک کتاب را جستجو کنند. تغییر دوم، اتحاد آمازون و اتحادیه ملی بستکبال (NBA) بود. در سال 2004، شرکت با Bombay Company قرار داد همکاری امضا کرد و Joyo.com (که یک وبسایت تجارت الکترونیک چینی بود) را خریداری نمود.

در سال 2004، پیشرفت شرکت شامل افزودن یک نوار ابزار جدید در موتور جستجوی آمازون، آغاز به کار Amazon Theater و افتتاح مرکز طراحی نرم‌افزار در اسکاتلند بود. همچنین شرکت پرفروشترین فصل تعطیلات خود را در آن سال اعلام کرد. سال 2005 نیز با پیشرفتهای زیادی برای شرکت همراه بود. در این سال شرکتهای MobiPocket.com، CreateSpace.com و BookSurge توسط آمازون خریداری شدند.

همچنین در سال 2005 بود که برنامه پرایم برای تحویل سریع رایگان با هزینه 79 دلار در سال معرفی شد. در سال 2005، خطوط فروش جدیدی مانند Amazon Wedding معرفی شد و یک قرارداد همکاری با Drugstore.com امضا شد. شرکت همچنان به رشد خود ادامه می‌داد و اعلام نمود که تعداد سفارش‌ها به صد میلیون رسیده است.

فعالیت های شرکت آمازون

در سال 2006، آمازون وبسایت فروش لباس Shopbop در ویسکانین را خریداری نمود. همچنین در این سال برنامه Print on Demand و فروشگاه خوار و بار آنلاین آمازون راه اندازی شد. دیگر اقدامات صورت گرفته در سال 2006 شامل برنامه‌ای می‌شد که کاربران را قادر می‌ساخت ویدیوهای با کیفیت بالا را دانلود نمایند. در سال 2007، وبسایت Endless.com شروع به کار نمود که کیف و کفش برند را با تحویل رایگان به فروش می‌رساند.

همچنین وبسایت Joyo.com نیز بازسازی و تبدیل به Joyo/Amazon شد که چهره‌ای جدید را به وبسایت بخشید. فروش ساعت و جواهرات بین‌المللی شد و Amazon Unbox در TiVo در دسترس قرار گرفت که به اعضای TiVo امکان می‌داد به هزاران برنامه تلویزیونی و فیلم دسترسی داشته باشند. همچنین در سال 2007، اولین دستگاه کیندل و اولین نسخه عمومی بتای آمازون MP3 در دسترس عموم قرار گرفت.

در سال 2008، آمازون سایت Audible.com را به قیمت 300 میلیون دلار خریداری نمود. دیگر شرکتهایی که در این سال توسط آمازون خریداری شدند شامل، AbeBooks.com، BoxOfficeMojo.com، Shelfari.com، Reflexive Entertainment and Bookfinder.com بودند. همچنین بخش خدمات وب آمازون نسخه Amazon EC2 برای ویندوز و مجموعه‌های داده‌های عمومی برای خدمات وب آمازون را منتشر نمود. یک اقدام جدید دیگر در سال 2008، اعلام تخفیفات روزانه از طریق سامانه پیام کوتاه بود.

پیشرفت های روز افزون آمازون

در سال 2009، شرکت‌هایی مانند Zappos به قیمت 1.2 میلیارد دلار، LExycycle.com و SnapTell.com نیز خریداری شدند. همچنین در این سال، فروشگاه آنلاین Xbox، دستگاه کیندل2، اپ iOS برای کیندل و اپ جدید اندروید معرفی شدند.در سال 2010 آمازون شرکتهای زیادی را خریداری نمود که شامل Woot.com، Quisidi.com، BuyVIP.com، Touchco.com و Amie Street بود. دیگر پیشرفتهای سال 2010 شامل اپ تخفیف‌های آمازون، Amazon cloud Player، Amazon cloud Drive Cloud Player  برای اندروید و اپ فروشگاه آمازون برای اندروید بود.

همچنین کیندل DX با ویژگی‌های وایرلس جهانی و کیندل برای سیستم مک، بلک بری و آیپد نیز در این سال معرفی شدند. سرمایه گذاری 175 میلیون دلاری در قرارداد LivingSocial.com و معرفی برنامه مادران آمازون نیز در این سال انجام گرفت.

 

کسب درآمد تمام وقت از آمازون

 

در سال 2011، تعداد دستگاههای کیندل به فروش رفته در آمازون از تعداد کتابهای به فروش رفته بیشتر شد. فروشگاه اپ اندروید، قابلیت لمسی در کیندل فایر و کیندل نیز اضافه شد که منجر به افزایش فروش این دستگاهها شد. همچنین آمازون از مرورگر وب کیندل به نام Amazon Silk رونمایی کرد. فروش سه ماهه آمازون در این سال 40 درصد افزایش یافت (10 میلیون دلار).

به دلیل رشد فروش کیندل، آمازون از Kindle Owners رونمایی کرد که کتاب را به مشتریان قرض می‌داد.در سال 2012، آمازون شرکت Kiva را به قیمت 775 میلیون دلار خریداری نمود و انتشارات آمازون، شرکت Avalon Books را خریداری نمود. بازار خدمات وب آمازون و فروشگاه ورزشی آمازون، Amazon Supply و کیندل به زبان اسپانیایی، Game Circle و Game Connect نیز در این سال آغاز به کار نمودند.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-formation
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط