موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موفقیت در آمازون از ایران

توضیحات کوتاه :
موفقیت در آمازون از ایران ، فروشندگی در آمازون از ایران توسط یکی از دانشجویان موفق دوره آربی مورد بررسی قرار می گیرد. بی شک فروشنده شدن در آمازون آن هم از ایران می تواند برای بسیاری جذاب باشد.  

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 12

  • 2.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
موفقیت در آمازون از ایران

 

خلاصه ای از مقاله

خیلی از افراد چنین دیدگاهی دارند که نمی توان از ایران در وبستایت آمازون فعالیت نمود و موفق شد. اما خیلی از افراد در این مسیر قدم گذاشتند و به موفقیت های بزرگی دست یافتند. از جمله این افراد مجید کلانتری است. در این مقاله ایشان در خصوص مسیر موفقیت خود نکاتی را بیان می کنند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آمازون از ایران

در این مقاله، مصاحبه استاد حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کار آفرین را با یکی از دانشجویان موفق دوره آربی از ایران به نام مجید کلانتری می‌خوانید. مطمئناً این مصاحبه می‌تواند برای کسانی جالب باشد که قصد دارند از ایران کسب و کار آمازون را شروع کنند، زیرا به سؤالاتی که در ذهن دارند پاسخ می‌دهد.

 

چگونه می توانیم در آمازون فروشنده شویم

 

موفقیت در آمازون از ایران

استاد عزت خواه: «دوستان عزیز، در خدمت یکی از دانشجویان عزیز دوره آربی از ایران هستیم. دوست دارم که خودش را به شما معرفی کند.»
مجید کلانتری: «من مجید کلانتری هستم، از ایران، شهر تهران.»

استاد عزت خواه: «چند سالتان است؟»
مجید کلانتری: «من متولد 20/11/1373 هستم.»

استاد عزت خواه: «73. پس از من چند سال کوچکتر هستید. بسیار عالی. حال و هوای ایران در حال حاضر چطور است؟»
مجید کلانتری: «عالی است. بر عکس بسیاری از کسانی که می گویند که پول نیست و بهانه هایی می‌آورند، برای من که بسیار عالی بوده است. در واقع همه چیز، بستگی به باورهای انسان دارد. یعنی این که چطور به شرایط مملکت نگاه کنیم. بعضی از افراد همیشه در حال شکایت کردن هستند. این در حالی است که انسان باید باورهایش را تغییر دهد و نگاه متفاوتی به جایی که در آن زندگی می‌کند، داشته باشد. بسیاری از افراد هستند که در همین وضعیت پول در می‌آورند. ما هم باید جزو همین خیلی ها باشیم.»

 

کسب و کار آمازون

 

حل مشکلات، کلید موفقیت در کسب و کار آمازون

استاد عزت خواه: «بسیار عالی. نکته اول این است که وقتی در زندگی یا بیزینس، جامعه یا هر جای دیگر، مشکلات وجود دارد، اگر بتوانیم آنها را حل کنیم و از کنار آنها بگذریم، بالتبع شرایط بهتر شده و زمینه برای موفقیت فراهم می شود. به نظر من، این وضعیت می‌تواند همانند یک آزمون باشد. نکته دیگر این که به نظر من در حوزه کارآفرینی و به طور کلی پول درآوردن، اگر هر کارآفرینی بتواند مشکلی را حل کند، طبیعتاً می تواند از دل آن مشکل پول در بیاورد و بیزینس خود را بسازد. در زندگی شخصی افراد هم، اوضاع به همین صورت است. من شخصاً شرایط ایران را درک می‌کنم، شاید شرایط اقتصادی جالب نباشد، ولی هنوز راه هایی هست که افراد بتوانند کارآفرینی و کسب درآمد کنند.

نکته جالب این است که بسیاری از افراد معتقدند که نمی‌توانند در ایران بیزینسی را راه اندازی کنند، مثلاً بیزینس های آنلاین. چه برسد به این که بخواهند از ایران وارد آمازون آمریکا در آن طرف کره زمین شوند و آن را اداره کنند. به نظر من، این مصاحبه می‌تواند به کسانی که حتی وصل شدن به آمازون را مشکل بسیار بزرگی می‌بینند، کمک کند. دوست داریم بدانیم شما چه کاری انجام دادید که توانستید موفق شوید. از خودتان بگویید و این که چطور با عزت خواه دات کام و من آشنا شدید؟»

 

مقاله پیشنهادی: نتایج دوره آربی

موفقیت در آمازون

 

نحوه آشنایی با بیزینس آنلاین آمازون و دوره آربی

- «سال 91 بود و کنار یکی از دوستانم نشسته بودم. آن روز درباره قاب گوشی با همدیگر صحبت می‌کردیم. گفته بودند که فلان قاب هست که قیمت آن در مغازه 100 هزار تومان است، در صورتی که قیمت آن در ای بی، 3 دلار است. در آن زمان، به من سه سایت معرفی کردند. این سه سایت علی بابا، علی اکسپرس و تائوبائو بودند. سایت علی بابا برای کارخانه هایی است که عمده فروشی دارند. علی اکسپرس که تک فروشی می‌کند و تائوبائو هم یک سایت چینی است که داخل آن عمدتاً کارگاه یا بیزینس های خانگی وجود دارد. فقط این سه سایت به من معرفی شد. من چیز دیگری از این بابت نمی‌دانستم.

سال 91، تقریباً 18 یا 19 ساله بودم. در آن زمان، بسیاری از کسانی که هم سن من بودند، به دنبال تفریح و خوش گذرانی بودند، اما من از ساعت 8 صبح تا 7 یا 8 شب پای لپ تاپ می‌نشستم. دائماً و بدون این که راهنما یا مدرسی داشته باشم به سایت‌های علی بابا و علی اکسپرس می‌رفتم و با کارخانه‌های مختلف صحبت می‌کردم و از این طریق تا حدودی متوجه قضیه شدم و پی بردم که وارد دنیای تجارت شده‌ام.

پس از 6 ماه مجموعه‌ای از قاب‌های آیفون را وارد ایران کردم. گلسی که به عنوان مثال در مغازه‌ها، به قیمت 20 هزار تومان به فروش می‌رسید، من به قیمت 1700 تومان خریده بودم و دوباره به عمده فروش می‌دادم و به این صورت وارد مغازه‌ها می‌شد. وقتی من آن قاب‌های گوشی را وارد کردم، شرایط برای من فراهم نشد. چون باورهای من هنوز قوی نشده بودند. در آن زمان بین هم سن و سال‌های من کمتر کسی بود که چنین فعالیت‌هایی انجام دهد. من در آن زمان با شرکتی کار می‌کردم که  قاب‌های گوشی را برای من می‌آوردند و من کوچکترین فرد آن شرکت بودم که وارد تجارت شده بودم.

مدتی گذشت و وارد بیزینس های دیگری شدم. من علاقه زیادی به این کار داشتم و آن دوران واقعاً به من بسیار خوش می‌گذشت. اصلاً متوجه ساعت نمی‌شدم و بعضی از اوقات حتی ناهار یا شام نمی‌خوردم و گذر زمان را نمی‌فهمیدم. مدتی گذشت و  وارد بیزینس های دیگری شدم. مثلاً پرورش شتر مرغ و بلدرچین داشتم و در تالار یا شرکت‌های بیمه کار می‌کردم. شرایط طوری شده بود که هر سه ماه یک بار، شغل عوض می‌کردم. از جایی به بعد دیگر نتوانستم ادامه بدهم و با خودم گفتم "جایی از کار مشکل دارد. چون مرتب در حال تغییر شغلم هستم و به نتیجه‌ای که می‌خواهم نمی‌رسم". من از لحاظ کاری لذت نمی‌بردم یا درآمدی که می‌خواستم را به دست نمی‌آوردم.

 

فروش در آمازون

 

یک روز، کاغذی برداشتم و روی آن نوشتم که از کدام کار لذت بردم و از کدام کار لذت نبرده‌ام. پس از آن به این نتیجه رسیدم که تجارتی که در سال 91 انجام می‌دادم، در آن زمان، لذت بیشتری به من می‌داد. چون من از همان موقع تصوراتی در مورد بیزینس‌های آنلاین داشتم که همگی در حال فراموش شدن بودند. پس از آن رسیدم به نقطه‌ای که تصمیم گرفتم دوباره در همان بیزینس کار کنم. به همین خاطر در مورد واردات کمی تحقیق کردم و متوجه شدم واردات به صرفه نیست. به همین خاطر، تمرکزم را روی موضوع صادرات قرار دادم. تا جایی که یک سری محصول انتخاب کرده بودم که به روسیه، دبی و امارات فرستادم.»

جرقه آشنایی با آمازون آمریکا

- «در آن زمان، یکی از اقوام ما از آمریکا به ایران آمده بود. با ایشان صحبت کردم. قرار ما این بود که من محصولاتم را به این شخص بدهم که به آمریکا ببرد و در آنجا معرفی و توزیع کند. او به من گفت چرا در آمازون کار نمی‌کنی؟ شنیدن همین یک اسم، جرقه‌ای در ذهن من ایجاد کرد. تنها چیزی که به من گفت همین بود. پس از آن، وارد سایت آمازون شدم و با خودم گفتم حتماً آموزش‌هایی برای فروشندگی در آمازون وجود دارد. چون واقعاً بدون آموزش نمی‌توان مثلاً محصول در سایت گذاشت. به همین خاطر مدتی را دنبال محلی برای آموزش فروش در آمازون بودم تا این که با شما آشنا شدم. تقریباً شهریور ماه بود.

 

با فروش در آمازون کسب درآمد میلیاردی داشته باشیم

 

در آن موقع فیلمی که شما گذاشته بودید را دیدم. آن زمان جرقه‌ای در ذهن من خورد و متوجه شدم این همان بیزینسی است که من به دنبال آن بوده‌ام. یکی دو هفته از زمانی که در حال انجام تغییرات بودم، گذشته بود. برادرم هم با من کار می‌کند. یک روز در اتاق نشسته بودم که او آمد و گفت که دوره آربی را تهیه کنیم. من دوره آربی را دیدم و از همان موقع شروع کردم. کمی زمان گذشت تا ابهامات من رفع شود. با وجود این که قبلاً با علی بابا کار کرده بودم. وقتی دوره‌های شما را دیدم، تازه متوجه شدم که واقعاً تا آن زمان هیچ چیز نمی‌دانستم. جزئیاتی که شما در دوره آربی می‌گفتید، بعضی از آنها را اصلاً نمی‌دانستم. کم کم گذشت تا این که محصول را انتخاب کردم و دیگر وارد آمازون شدم.»

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

ادامه مصاحبه را در مقاله ایده فروش در آمازون از ایران (بخش دوم) بخوانید.

 

 
نویسنده:
https://ezzatkhah.com/Success-in-Amazon-from-Iran
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط