مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

با آمازون تا کجا برویم

توضیحات کوتاه :
فروش در آمازون با استفاده از سرویس ارسال آمازون مزایای مهمی دارد. یکی از بزرگترین منافع این طرح، ارسال رایگان برای مشتری است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
با آمازون تا کجا برویم

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله با دسته‌ای از آموزش‌ها در خصوص آمازون آشنا می شویم، از جمله فروش در آمازون با استفاده از FBA، مزایای جانبی فروش در آمازون و تخمین سود در آمازون. آمازون مزایای دیگری همچون، تحویل یک روزه، تحویل در همان روز سفارش و تحویل 2 ساعته برخی کالاها در شهرهای مشخصی را ارائه می‌دهد. زمانی که با استفاده از برنامه ارسال توسط آمازون، کالایی را در آمازون می‌فروشید، محصولات شما از مزایای ارسال پرایم استفاده می‌کنند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

فروش در آمازون با استفاده از FBA

فروش در آمازون با استفاده از سرویس ارسال آمازون مزایای مهمی دارد. یکی از بزرگترین منافع این طرح، ارسال رایگان برای مشتری است. آمازون مزایای دیگری همچون، تحویل یک روزه، تحویل در همان روز سفارش و تحویل 2 ساعته برخی کالاها در شهرهای مشخصی را ارائه می‌دهد. زمانی که با استفاده از برنامه ارسال توسط آمازون، کالایی را در آمازون می‌فروشید، محصولات شما از مزایای ارسال پرایم استفاده می‌کنند.

مشتریان می‌توانند از ارسال 2 روزه و رایگان کالای خریداری شده استفاده کنند. ارسال سریع و رایگان کالا برای مشتریان جالب توجه است و آنها را بیشتر ترغیب می‌کند تا کالاهای مورد نیازشان را به جای فروشندگانی که از سرویس پرایم استفاده نمی‌کنند، از شما خرید کنند.

 

با آمازون پیشرفت کنیم

 

مشتریان می‌دانند کالاهایی که از طریق پرایم فرستاده می‌شوند علاوه بر ارسال سریع، قوانین ارجاعشان مشابه به کالاهایی است که توسط خود آمازون دات کام به فروش می‌رسند. به عبارت دقیق‌تر، مشتریان می‌توانند کاملاً مطمئن باشند کالاهای آنها دقیقاً در همان زمان قید شده به دستشان خواهد رسید. در صورتی که شرایط عنوان شده رعایت نشود، اطمینان دارند که خدمات مشتری آمازون، مسئله را برای آنها حل خواهد کرد.

اعتماد و اطمینانی که مشتریان به این برنامه دارند، دلیل محکمی است که کالاهای شما سریع‌تر به فروش می‌رسند. مزیت دیگری که نیاز به توضیح دارد، این است که با استفاده از برنامه ارسال توسط آمازون، کارهای سخت و سنگین را آمازون خودش انجام می‌دهد. شما می‌توانید کالا را به صورت یکجا و عمده به آمازون ارسال کنید و مسئولیت رساندن کالا به مشتری بر عهده آمازون خواهد بود.

مزایای جانبی فروش در آمازون از طریق ارسال توسط آمازون

هنگامی که در آمازون فروشنده هستید، به جای FBA می توانید از گزینه های ارسال دیگر نیز استفاده نمایید. یکی از این گزینه‌ها استفاده از" merchant fulfill" برای کالاهایی است که در آمازون می‌فروشید. از این روش می‌توانید کالای مورد نظر را تا زمانی که سفارشی برای آن ثبت شود، در محل مورد نظر خود نگه دارید. پس از دریافت سفارش، کالا را مستقیماً برای مشتری ارسال می‌کنید.

این روش نیز کاربرد خود را دارد، اما 99 درصد مواقع، استفاده از FBA، گزینه بهتری خواهد بود. فقط توجه داشته باشید که "merchant fulfilling" یکی از گزینه‌ها است، ولی در ادامه مطلب بر فروش در آمازون از طریق برنامه ارسال توسط آمازون تمرکز می‌کنیم. حال که با روند کلی کار آشنا شدیم، به جزئیاتی در خصوص سرویس FBA، تفاوت این روش با روش ارسال معمولی و نکاتی در مورد تخمین سود در آمازون و نحوه انتخاب کالا برای فروش در آمازون می‌پردازیم.

 

مقاله پیشنهادی: راه اندازی یک بیزینس سودآور با فروش در آمازون

چگونه می توانیم با آمازون پیشرفت کنیم

 

سرویس FBA آمازون چیست؟

سؤال خوبی است. FBA موجب تحولاتی شده است که فروشندگان خانگی هم می‌توانند همچون سایر بازارهای آنلاین، محصولات خود را به فروش برسانند. راه و روش آن بدین گونه است: شما به عنوان فروشنده، محصولاتی که تمایل دارید به صورت آنلاین بفروشید را انتخاب می‌کنید. از طریق مراحل سنتی، کالاها را در آمازون فهرست می‌کنید. اما به جای انتخاب گزینه Merchant Fulfill که روش سنتی فروش کالا است، گزینه FBA را انتخاب می‌کنید. در روش معمولی، شما محصولات را برای فروش در آمازون لیست می‌کنید و به محض آنکه لیست خود را ثبت کردید، کالاهای ثبت شده فوراً برای فروش ارائه می‌شوند.

خریدارن آمازون در صفحه محصول، در میان سایر گزینه‌های فروشندگان این محصول، گزینه خرید محصول شما را نیز دریافت می‌کنند. اگر شما مورد انتخاب آنها قرار بگیرید و یک مشتری کالای شما را بخرد، پیامی از جانب آمازون دریافت می‌کنید که به شما اطلاع می‌دهد کالای خود را برای مشتری ارسال کنید. شما به عنوان یک فروشنده یا ارسال کننده کالا، همه خدمات مشتری را انجام می‌دهید، مسئول بسته بندی و ارسال کالا به مشتری هستید. بایستی به ارجاع کالا و سایر موارد مربوط به ارسال رسیدگی کنید.

تفاوت سرویس FBA و روش معمولی چیست؟

زمانی که آمازون به جای شما کالا را ارسال می‌کند، محصولات شما بر طبق لیست ارائه شده آنها، برای فروش موجود نمی‌شوند. در عوض بایستی بارکد خاصی را به کالای مورد نظر خود بچسبانید تا میان کالای خود و سایر محصولات ارائه شده در مرکز ارسال تمایز قائل شوید. در مرحله بعد، به شما آموزش داده می‌شود همه محصولات خود را به صورت عمده بسته بندی کنید و به نزدیکترین مرکز ارسال بفرستید. با اجرای این روند، به شما " Amazon Partnered Shipping Rate" ارائه می‌شود و به این معنا است که می‌توانید با بهره گیری از همکاری آمازون و شرکت پست UPS هزینه کمتری را متقبل شوید.

زمانی که جعبه‌های بزرگ حاوی محصولات لیست شما به مقصد مورد نظر برسند، آمازون محصولات را در انبارهای بزرگ خودش طبقه بندی می‌کند. زمانی که این اتفاق بیفتد، کالاها برای فروش آماده و ارائه می‌شوند. بنابراین زمانی که مشتری کالا را سفارش دهد، آمازون به سراغ برچسب کالای شما می‌رود و آن را برای مشتری ارسال می‌کند. آمازون همه مسائل منطقی از جمله خدمات مشتری و ارجاع کالا را که مطمئناً برای شما زمان بر خواهد بود، بر عهده می‌گیرد.

همچنین آمازون می‌تواند ارسال دو روزه یا یک شبه محصول را برای مشتری انجام دهد. تمام محصولات مقرون به صرفه خواهد شد، به این معنا که اگر مشتری بیش از 35 دلار  هزینه کند، از مزیت ارسال دو روزه رایگان یا ارسال یک شبه با هزینه‌ای بسیار پائین بهره خواهد برد. اعضاء پرایم آمازون می‌توانند کالای شما را بخرند و بدون صرف هزینه، از ارسال رایگان دو روزه و دارای گارانتی استفاده کنند.

 

فروش در آمازون

 

تخمین سود در آمازون

باید سود حاصل از فروش کالا در آمازون را تخمین بزنید. پیشنهاد می‌شود برای هر کالای مورد نظر تخمین سود را از طریق نرم افزارهای مربوطه به دست آورید. در دوره آربی اطلاعات کاملی در خصوص نرم افزارهای موجود ارائه شده است. می‌توانید برای افزایش دانش خود، از اطلاعات ارائه شده در این دوره کمک بگیرید.

انتخاب کالا برای فروش در آمازون

نخستین و آسانترین راه، نگاه کردن به اطراف و توجه به کالاهایی است که مورد استفاده قرار می‌گیرند. رایج‌ترین کالایی که جلب توجه می‌کند، کتاب یا هدایایی است که از دیگران دریافت کرده‌اید و احتمالاً تا الآن آن‌ها را باز نکرده‌اید. روش دوم، خرید کالاهایی است که با قیمت پایین در خرده فروشی‌ها ارائه می‌شوند. عموماً این نوع محصولات در حراج به فروش می‌رسند.

بهتر است محصولاتی را بیابید که در خرده فروشی با قیمتی پائین تر از آمازون فروخته می‌شوند. در این روش که اجناس با قیمت پائین، از فروشگاه‌های خرده فروشی خریده می‌شوند و سپس در آمازون به فروش می‌رسند، خرده فروشی همزمان نام دارد. تجاربی که از طریق خرده فروشی به دست می‌آید، اطلاعات مفیدی را در مورد چگونگی ساختار فروش در آمازون به همراه خواهد داشت.

 

آمازون راهی برای کسب درآمد میلیاردی

 

کسب این اطلاعات در سایر روش‌های تأمین کالا، اثر گذار خواهند بود. برای شروع خرده فروشی همزمان، باید حساب فروشنده خود را فعال کنید تا به نرم افزارهای فروشنده آمازون دسترسی داشته باشید. با استفاده از این نرم افزارها اطلاعاتی را به دست می‌آورید که متوجه خواهید شد آیا کالای مورد نظر شما ارزش خرید و فروش دارد یا خیر.

پس از آنکه نرم افزارهای مورد نیاز را نصب کردید به سراغ فروشگاه‌های بزرگ محلی بروید. فروشگاه‌هایی مثل Wal mart ،Target ،Home depot Toys R Us ،Kmart ،Walgress. زمانی که در فروشگاه هستید به دنبال بخش‌ها یا راهروهایی باشید که کالاهای حراج در آن قسمت هستند.  

در این مقاله با دسته‌ای از آموزش‌ها در خصوص آمازون آشنا شدیم. برای اطلاع بیشتر می‌توانید با شرکت در دوره آربی، دانش بیشتری کسب نمایید و با اطمینان وارد بیزینس آمازون شوید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-far-we-can-go-with-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط