مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آمازون چقدر بزرگ است؟

توضیحات کوتاه :
آمازون یکی از بزرگترین وبسایت‌های خرده فروشی است. اگر قصد فروش در آمازون را دارید، دو پلتفرم Amazon Retail و Amazon Marketplace از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 2.5k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
آمازون چقدر بزرگ است؟

 

خلاصه ای از مقاله

دو پلتفرم Amazon Marketplace و Amazon Retail نقش مهمی در تأمین کالاهای روزمره و کالاهای کمیاب برای مشتریان ایفا می‌کنند. آمازون مارکت پلیس، مجموعه‌ای از فروشندگان و خرده فروشان مستقل است که محصولات خود را از طریق سیستم آمازون به فروش می‌رسانند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

روش‌های فروش در آمازون

آمازون یکی از بزرگترین وبسایت‌های خرده فروشی است که خدمات زیادی را به خریداران و فروشندگان ارائه می‌دهد. اگر قصد فروش در آمازون را دارید، دو پلتفرم Amazon Retail و Amazon Marketplace از بهترین گزینه‌های پیش روی شما برای دسترسی به 310 میلیون مشتری آنلاین در سرتاسر جهان به شما می‌روند. تشخیص اینکه کدام یک از این دو گزینه برای شما بهتر هستند بستگی به استراتژی‌های فروش شما دارد. شما می‌توانید با توجه به محصولی که قصد فروش آن را دارید و اهدافی که برای فروش محصولات خود تعیین کرده‌اید، یکی از این دو پلتفرم یا ترکیبی از آنها را انتخاب نمایید.

 

آمازون چقدر بزرگ است و چگونه می توانیم با فروش در آن میلیاردر شویم؟

 

پلتفرم خرده فروشی آمازون

این پلتفرم مانند فروشگاه‌های بزرگ عمده فروشی عمل می‌کند و مثل این است که آمازون را به عنوان شریک خرده فروشی خود انتخاب کنید. سازندگان کالا در مورد قیمت مذاکره می‌کنند، سپس آمازون کالای مورد نظر را خریداری نموده و در وبسایت آمازون به فروش می‌رساند. از مزایای این پلتفرم این است که در این حالت، فروشنده تنها بر رضایت یک مشتری، یعنی آمازون، تمرکز دارد. حاشیه سود مشخص است، محصول مستقیماً به خود آمازون فروخته می‌شود، سفارش به انبار آمازون ارسال می‌شود و معامله انجام می‌گیرد. نیازی به نگرانی در مورد مشتری نهایی و رضایت او از محصول نیست. اگر کالایی مرجوع شود، به خود آمازون فرستاده می‌شود و نه سازنده کالا. به طور معمول، محصولاتی که از این طریق به فروش می‌رسند برای Buy Box با هم رقابت نمی‌کنند. این نوع از فروش برای محصولات با عملکرد بالا و در تعداد عمده مناسب است.

پلتفرم بازار آمازون

این پلتفرم برای فروش مستقیم به مشتری طراحی شده است. برای هر فروش، آمازون مبلغی به عنوان هزینه ارجاع از فروشنده دریافت می‌کند. مسئولیت‌های فروش و قیمت‌گذاری و خدمات پس از فروش نیز به عهده فروشنده است. برخی سازندگان از این پلتفرم استفاده می‌کنند تا محصولات جدید خود را به بازار معرفی کنند و کنترل بیشتری روی قیمت‌های خود داشته باشند. این روش برای فروش محصولاتی بهتر است که با سرعت کم تغییر می‌کنند مانند مدل‌های لباس و لوازم جانبی مربوط به سال گذشته. وقتی در Amazon Marketplace محصول خود را به فروش می‌رسانید، به دو طریق می‌توانید آن را به دست خریدار برسانید.

  • ارسال توسط فروشنده: در این حالت، مسئولیت ارسال کالا با فروشنده است. به صورت پیش‌فرض، کالاهایی که به این روش ارسال می‌شوند مشمول پرایم نیستند مگر برای فروشنده‌هایی که عملیات ارسال آنها تأیید شده باشد.
  • ارسال توسط آمازون: در این روش، فروشنده از خدمات ممتاز ارسال توسط آمازون استفاده می‌کند. فروشنده باید محصول را به انبارهای آمازون ارسال نماید و پس از آن مسئولیت تمام کارها با آمازون خواهد بود. محصولاتی که به این روش ارسال می‌شوند مشمول پرایم هستند. علاوه بر هزینه‌های ارجاع، هزینه‌های انبار و دیگر هزینه‌ها نیز ممکن است مشمول این طرح شوند. فروشنده باید اطمینان حاصل کند که محصولاتش به تعداد کافی در انبارهای آمازون موجود هستند تا آمازون بتواند آنها را به موقع به مشتریان ارسال نماید.  

 

مقاله پیشنهادی: شروع کار در بازار آمازون

آمازون چقدر بزرگ است؟

 

قدرت آمازون چقدر است؟

دو پلتفرم Amazon Marketplace و Amazon Retail نقش مهمی در تأمین کالاهای روزمره و کالاهای کمیاب برای مشتریان ایفا می‌کنند. آمازون مارکت پلیس، مجموعه‌ای از فروشندگان و خرده فروشان مستقل است که محصولات خود را از طریق سیستم آمازون به فروش می‌رسانند. این خرده فروشان از خدمات آمازون مانند تبلیغات و ارسال استفاده می‌کنند و در عوض آمازون درصدی از فروش آنها را دریافت می‌کند. اغلب اوقات، خرده فروشان در آمازون مارکت پلیس می‌توانند از مرزهای کشور خود فراتر رفته و به بازارهای جهانی دسترسی داشته باشند. آنها با استفاده از زیرساختهای آمازون، محصولات خود را در سطح بین‌المللی به فروش می‌رسانند. در بسیاری از موارد، مشتریان حتی نمی‌دانند که آنها از یک فروشنده مارکت پلیس خریداری می‌کنند، مگر اینکه به دقت بررسی کنند و فروشنده را شناسایی نمایند. وقتی مشتریان کالایی را در صفحه آمازون مشاهده می‌کنند، روی صفحه مشخص است که چه کسی کالا را ارسال می‌کند، اما بسیاری افراد به آن توجهی نمی‌کنند. اغلب مواقع مشتریان پرایم به این موضوع توجه می‌کنند چون در برخی مواقع به اطلاع آنها می‌رسد که محصول مورد نظر مشمول سرویس پرایم نمی‌شود. اما مشمول پرایم نبودن مانع از خرید توسط مشتری نمی‌شود. طبق گزارش Inc. Magazine، نزدیک به نیمی از محصولاتی که در آمازون خریداری و ارسال می‌شوند، مربوط به فروشندگان در مارکت پلیس هستند که جمعاً نزدیک به 132 میلیارد دلار فروش سالانه را به خود اختصاص می‌دهند.

تجربه خرید از آمازون

فروش در آمازون به گونه‌ای طراحی شده است که تجربه مشتریان از خرید در آمازون در هر دو صورتِ فروش توسط خود آمازون و فروش توسط فروشنده‌های شخص ثالث یکسان باشد. آمازون به دنبال این است که کاربرانش در هر صورت تجربه خرید یکسانی داشته باشند، بنابراین تمامی فروشندگان در پلتفرم مارکت پلیس باید از سیستم یکپارچه آمازون پیروی کنند. صفحات مربوط به محصولات، گزینه‌های ارسال و فرایند خرید همگی و برای تمامی خریداران و فروشندگان یکسان هستند. تنها تفاوت در منبع است، یعنی فردی که محصول را ارائه می‌دهد، فردی که پول را دریافت می‌کند، و فردی که ارسال و تحویل را انجام می‌دهد.

 

مقاله پیشنهادی: خرید از آمازون

آموزش گام به گام فروش در amazon

 

مزایای فروش در آمازون

برای فروشندگان و سازندگانی که می‌خواهند در این دو پلتفرم کالای خود را به فروش برسانند، نیازی نیست که آمازون را از دیگر کانال‌های فروش خود جدا کنند. آنها می‌توانند به یک شبکه متصل شوند که می‌تواند با این دو پلتفرم ارتباط برقرار کند و بدین وسیله کانال‌های خود را برای فروش محکم‌تر و قوی‌تر نمایند. صرف‌نظر از اینکه کدام پلتفرم را انتخاب کنید، آمازون تنها یک کانال دیگر برای فروش محصولات است. فروشندگان، سازندگان و عمده فروشان می‌توانند از این پلتفرم استفاده کنند تا فروش خود را افرایش دهند. بعلاوه این کار به آنها شانسی می‌دهد تا محصولات خود را در پلتفرمی به فروش برسانند که بسیار موفق است ، مشتریان بسیاری را جذب نموده است و در جلب رضایت مشتری نیز بسیار موفق عمل کرده است. برای سازندگان و عمده فروشان، آمازون راهی برای فروش مستقیم به مشتری بدون داشتن یک فروشگاه فیزیکی است. حتی نیازی به ساختن وبسایت هم نیست چون می‌توانند از زیرساختهای آمازون استفاده نمایند.

گسترش بازارهای آمازون در سطح بین المللی

آمازون به عنوان یک بازار برای خرید و فروش کالا همچنان در حال گسترش است. در حال حاضر، آمازون در 14 کشور مختلف انبار دارد و فروشندگان می‌توانند در این بازارها کالای خود را به فروش برسانند. همچنین، در برخی از این کشورها، آمازون سرویس‌های جدیدی را معرفی کرده است که مناسب نیازهای کشورهای مورد نظر هستند. به عنوان مثال، آمازون به تازگی یک سرویس جدید فروشنده فردی (Individual Seller) در هند افتتاح کرده است. این سرویس افراد را قادر می‌سازد تا کالاهای دست دوم خود مانند کتاب، بازی‌های ویدیویی و لوازم الکترونیکی را در آمازون به فروش برسانند. آمازون برای هر محصولی که به فروش برسد هزینه کمی دریافت می‌کند.

 

آمازون چقدر بزرگ است و چگونه با فروش در آن میلیاردر شوید؟

 

این هزینه با توجه به قیمت محصول تعیین می‌گردد. آمازون همچنین یکی از بزرگترین مشکلات مربوط به فروش آنلاین را نیز برای فروشندگان حل کرده است. اگر جنس شما در آمازون به فروش برسد، آمازون آن را از شما تحویل گرفته و آن را بسته بندی و ارسال می‌نماید. افزایش تمرکز آمازون بر فروشندگان فردی در هند یک حرکت جالب ازسوی این شرکت به شمار می‌رود چون هندوستان یکی از رقابتی‌ترین بازارها برای آمازون به شمار می‌رود. یکی از رقبای آمازون در این کشور، شرکت Flipkart است که برای شرکت‌های کوچک فضای فروش فراهم کرده اما توجهی به فروشندگان فردی نداشته است. سرویس جدیدی که توسط آمازون معرفی شده است می‌تواند به آمازون کمک کند خدمات منحصربه‌فرد خود را در این کشور برجسته نموده و حتی طرح اولیه خدمات مشابه در بازارهای دیگر را نیز فراهم نماید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-big-is-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رامین
رامین گفته:
۰ | ۰

واقعا صد و سی و دو میلیارد دلار فروش رقم بسیار بالاییه این نشون میده اگه ما خیلی خوب در اماز ون کار کنیم میتونیم از این همه پولی که داره در امازون رد و بدل میشه درصدی رو به خودمون اختصاص بدیم. واقعا امازون یکی از بزرگترین شرکت های بزرگ جهانه که پول بسیار زیاد توی اون رد وبدل میشه و هر کسی که بلد باشه چیکار کنه به راحتی می تونه با امازون به استقلال مالی برسه. ای کاش عمرم رو توی این اموزشگاه ها و دانشگاه ها تلف نمیکردم و به جاش فکر می کردم که چطور میشه ثروتمند شد وبه راحتی به استقلال مالی رسید. البته همیشه این باور رو داشتم که پول در جهان بسیار کمه و نمیشه که اصلا پولدار شد و این باور احمقانه جلوی راهم رو گرفته بود.

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بله دوست عزیز آمازون یکی از بزرگترین بیزینس های آنلاین جهان است که اکنون بیش از 2 میلیون فروشنده فعال دارد که در حال کسب درآمد از آن هستند. با یادگیری راه و روش این بیزینس افراد زیادی به استقلال مالی رسیده اند و توانستند به درآمد خوبی برسند. موفقیت در این بیزینس نیازمند یادگیری نکات بسیار زیادی می باشد که در دوره آربی این نکات آموزش داده شده است. باورهای ما در موفقیت و عدم موفقیت ما بسیار تاثیر گذار هستند. در مرحله و گام اول باید باورهای درستی در خصوص کسب درآمد و ثروتمند شدن در خود بسازیم تا به ایده آل هایی که مدنظرمان است، دست یابیم.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط