آموزش خرید از آمازون ، خرید ارزان و باکیفیت مشاهده ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

پنج راز موفقیت از زبان جف بیزوس

توضیحات کوتاه :
داستان موفقیت جف بیزوس و ظهور بزرگترین وبسایت خرده فروشی جهان داستان تازه‌ای نیست اما قدرت این شرکت همچنان بر جای خود باقی است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
پنج راز موفقیت از زبان جف بیزوس

 

خلاصه ای از مقاله

در عصری که تجارت بر جدیدترین، تازه‌ترین و هوشمندانه‌ترین ایده‌ها متمرکز است، وبسایت آمازون همچنان این جرأت را دارد که تجارت خود را بر پایه اصولی ادامه دهد که در سال 1997 بنا شده‌اند. در این مقاله پنج راز موفقیت از زبان جف بیزوس را بیان می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رموز موفقیت آمازون

داستان موفقیت جف بیزوس و ظهور بزرگترین وبسایت خرده فروشی جهان داستان تازه‌ای نیست اما قدرت این شرکت همچنان بر جای خود باقی است. در عصری که تجارت بر جدیدترین، تازه‌ترین و هوشمندانه‌ترین ایده‌ها متمرکز است، وبسایت آمازون همچنان این جرأت را دارد که تجارت خود را بر پایه اصولی ادامه دهد که در سال 1997 بنا شده‌اند.

بیزوس که در حال حاضر سرمایه‌ای بالغ بر 130 میلیارد دلار دارد، به ندرت از این اصول تخطی کرده است. همین اصول باعث شده‌اند که او تبدیل به ثروتمندترین فرد روی زمین در طول تاریخ شود.

 

درآمد میلیاردی با جف بیزوس و آمازون

 

او در این مدت وارد حوزه‌ها و صنایع متفاوتی شده است که شامل حوزه سلامت، درمان و سفرهایی فضایی می‌شود. او در مورد کمپانی آمازون می‌گوید: رمز تفاوت آمازون با بقیه کسب و کارها این است: "ما حقیقتاً مشتری‌ مدار هستیم. ما حقیقتاً بر بلندمدت تمرکز داریم و حقیقتاً به دنبال نوآوری هستیم. بسیاری از شرکتها اینگونه نیستند. آنها بر رقبا متمرکز هستند و نه مشتری. آنها می‌خواهند روی چیزهایی کار کنند که در عرض دو تا سه سال به سود منجر شوند و اگر در عرض دو تا سه سال به سود نرسند، آن کار را متوقف کرده و سراغ کار دیگری می‌روند. آنها ترجیح می‌دهند به جای نوآوری و پیش‌گامی، دنباله رو باشند چون این کار امن‌تر است. بنابراین اگر می‌خواهید حقیقت آمازون را دریابید، حقیقت ما این است. تعداد معدودی از شرکتها از این سه ویژگی برخوردار هستند. تمرکز بر بلند مدت همواره از ستون‌های اصلی تفکر بیزوس بوده است. اما علاوه بر آن، او از اصول دیگری نیز پیروی می‌کند که در اینجا ذکر می‌کنیم.

بهترین متخصصان در آمازون استخدام می شوند

آمازون به خاطر داشتن فرایندهای طولانی استخدام معروف است. ممکن است از متقاضیان خواسته شود که نمرات ورودی دانشگاه خود را ارائه دهند یا به پرسش‌هایی مانند این پاسخ دهند: "در آمریکا چند پمپ بنزین وجود دارد؟" انتظار نمی‌رود که فرد متقاضی جواب درستی به این سؤال بدهد بلکه این سؤال به این منظور طرح شده تا مهارتهای تفکر بحرانی را تقویت کند و بسنجد.

بیزوس می‌گوید: "هر بار که ما فردی جدید را استخدام می‌کنیم، او باید استانداردها را برای استخدام‌های بعدی بالا ببرد تا بدین طریق ظرفیت استعدادها و توانایی‌های کارمندان همواره در حال گسترش و پیشرفت باشد. ارزیابی از کارمندان بلافاصله پس از عملکرد کارمند مورد نظر انجام می‌گیرد و نه در فواصل سالانه یا فصلی.

نرم‌افزار رتبه بندی، کارمندان را قادر می‌سازد تا به صورت عمومی به همکاران خود امتیاز دهند، از یکدیگر تقدیر یا حتی انتقاد کنند. همه سازمان‌ها می‌توانند از این نوع فرایند ارزیابی برای کارمندان خود استفاده نمایند. کارمندان نیز بدین وسیله می‌توانند از همکاران خود بازخورد صادقانه دریافت کنند.

 

مقاله پیشنهادی: جف بزوس راز موفقیت خود را فاش کرد

رازهای موفقیت

 

از اشتباهات خود درس بگیرید

یکی از مواردی که همه در مورد آمازون می‌دانند این است که آمازون شکست‌های زیادی را تجربه نموده است. به عنوان مثال، بیزوس برای اینکه با eBay رقابت کند، سیستم مزایده مخصوص آمازون را طراحی نمود. این سیستم با شکست مواجه شد. اما همین شکست راه را برای برنامه همکاران آمازون هموار نمود. این برنامه به فروشندگان اجازه می‌داد از امکانات وبسایت، ارسال و حتی انبار آمازون استفاده کنند تا کالاهای خود را به فروش برسانند.

اخیراً وب آمازون از Fire Phone رونمایی کرده است که به نظر بسیاری از کارشناسان تنها یک ترفند تبلیغاتی به شمار می‌رود و هیچ چیز جدیدی برای عرضه کردن ندارد. بدون شکست نمی‌توان به نوآوری رسید. اما بیزوس یک نقل قول معروف دارد که "نوآوری همیشه با سوء تفاهم همراه است." از نظر او این موضوع آنقدر اهمیت دارد که آن را در لیست 14 اصل رهبری در وبسایت آمازون ذکر کرده است. "رهبران در همه جا به دنبال ایده‌های جدید هستند و اینکه چیزی در جایی پذیرفته شده نیست آنها را محدود نمی‌کند.

وقتی چیز جدیدی را اختراع می‌کنیم، ممکن است به مدت زیادی مردم ما را درک نکنند." اما یادگیری از شکست تنها در صحبت کردن راحت است و عمل کردن به آن می‌تواند دشوار باشد. هر بار که در زندگی شکست خوردید و نمی‌توانید تصمیم بگیرید که آیا کاری را انجام دهید یا خیر، به یاد آمازون و شکست‌های آن بیفتید.

چگونه صرفه جو باشیم؟

صرفه جویی نقطه مقابل استراتژی‌های اکثر کسب و کارهای جدید است. بیزوس همواره از ابتدای کار آمازون به این اصل پایبند بوده و از کارمندان خود می‌خواسته که از آن پیروی کنند. تصویری مشهور از روزهای آغازین آمازون در دفتر بیزوس وجود دارد که او پشت میزی ساخته شده از یک در دست دوم نشسته است که پایه‌هایی به آن وصل شده‌اند.

زمانی که این عکس منتشر شد، سهام آمازون در بازار بورس خرید و فروش می‌شده است. بیزوس به این دلیل به جای میز از در استفاده کرد که ارزانتر بود و همچنین او همواره از نمادگرایی استقبال می‌کرده است. این در اکنون تبدیل به نماد آمازون شده است.

 

مقاله پیشنهادی: نامه جف بزوس به سهامداران

 جف بیزوس

 

در حال حاضر، نمونه‌های پیشرفته این میزهای دری هنوز هم در مقر سیاتل مورد استفاده کارکنان هستند. همچنین این درها در قطع مینیاتوری به عنوان جایزه به افرادی تعلق می‌گیرد که در راستای کاهش هزینه‌ها نوآوری می‌کنند. بیزوس می‌گوید: "با کمترین امکانات به بیشترین نتیجه برسید. محدودیت، ابتکار، خودکفایی و نوآوری به همراه می‌آورد.

دلیلی ندارد که تعداد کارمندان، میزان بودجه یا هزینه‌های ثابت افزایش یابند." البته نیازی نیست که شما هم در سازمان خود به جای میز از در استفاده کنید. اما در نظر بگیرید که کجا می‌توانید هزینه‌های غیرضروری را کاهش دهید. ممکن است مزایای کوتاه مدت که احتمال دارد اهمیتی هم نداشته باشند در بلند مدت به ضرر شما تمام شوند.

محکم و راسخ باشید

تنها در چند سال اخیر است که جف بیزوس در انظار عموم و در رسانه‌ها ظاهر می‌شود. قبل از آن، جف بیزوس سالها در پشت صحنه کار می‌کرد و به قول معروف سرش به کار خودش گرم بود. تصمیم او مبنی بر حضور در رسانه‌ها دلایل و اهدافی دارد. بیزوس می‌داند که برای رشد کردن و مورد نیاز جامعه و بازار بودن، باید بتوانید خود را سازگار کنید. اما در عین حال باید بدانید که خط قرمزهای شما کجا هستند.

برای او، این یعنی به هدف اصلی و کلی خود پایبند باشد و در عین حال اجازه دهد اجزا و جزئیات کوچکتر تغییر کنند. بیزوس هرگز در مورد مسائلی که به رفاه و راحتی مشتری مربوط می‌شد سازش نکرده است. یک بار او کل بخش بازاریابی ایمیلی را تعطیل کرد چون یک ایمیل خجالت‌آور از سوی یک مشتری برای او ارسال شده بود.

همین یک ایمیل باعث تعطیلی بخش بازاریابی شد. او در اصول رهبری در وبسایت آمازون می‌نویسد، "رهبران باید اعتقاد راسخ و استوار داشته باشند.آنها به خاطر همبستگی اجتماعی هرگز سازش نمی‌پذیرند. وقتی تصمیمی گرفته شود، آنها کاملاً از آن تبعیت می‌کنند." لیستی از اهداف بزرگ خود تهیه کنید. آن را قاب کنید و در معرض دید قرار دهید. این‌ها جزئیات غیرقابل سازش شما هستند. بقیه موارد قابل مذاکره و تغییر هستند.

تفکرات و اهداف بزرگ داشته باشید

آمازون هرگز قرار نبوده است که تنها یک کتابفروشی آنلاین یا یک خرده فروش اینترنتی باشد. تنها دلیلی که کتاب برای فروش در آمازون انتخاب شد این بود که در آن زمان کتاب راحت‌ترین راه برای ورود به بازار بود. برای بیزوس، آمازون تنها آغاز راه بود.

 

کسب درآمد بدون وقفه با استاد عزت‌خواه و آمازون

 

در سال 2000، او به طور مخفیانه شرکت Blue Origin را پایه گذاری کرد. این شرکت یک مرکز اکتشاف فضایی بود که در راستای هدف بیزوس برای اکتشاف و همچنین سکونت در فضا به عنوان یک جایگزین برای زمین تأسیس شده بود. در مورد اهداف خود و ابزارهای لازم برای رسیدن به آن هدف فکر کنید. این دو موضوع را با هم اشتباه نگیرید و به راه حل ساده‌تر بسنده نکنید.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد..

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/jeff-bezos-five-secrets-on-how-to-be-successful
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط