تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چرا آمازون روز به روز ثروتمند تر می شود

توضیحات کوتاه :
سال 2018، شاهد افزایش چند میلیاردی ثروت جف بزوس بودیم. با این حال او حتماً استراتژی جدیدی در دست دارد. به تازگی، آمازون اعلام کرده است که فروشگاه فیزیکی جدیدی به نام 4-Star ایجاد خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چرا آمازون روز به روز ثروتمند تر می شود

 

خلاصه ای از مقاله

در حال حاضر، وبسایت آمازون به دنبال افزایش فروش محصولات خود از جمله the Amazon Echo، تبلت Fire HD و غیره است. این کار از طریق فروش محصولاتی که بیشترین بازخورد مثبت را از مشتریان داشته‌اند انجام می‌شود. اگرچه هنوز دقیقاً معلوم نیست که این هدف آمازون چگونه محقق خواهد شد، اما از یک موضوع مطمئن هستیم: فکر این برنامه کاملاً هوشمندانه است. در این مقاله به سه مورد از استراتژی‌های آمازون که منجر به موفقیت آن شده است اشاره خواهیم کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

علت موفقیت روز افزون آمازون چیست؟

سال 2018، شاهد افزایش چند میلیاردی ثروت جف بزوس بودیم. با این حال او حتماً استراتژی جدیدی در دست دارد که می‌تواند ثروت او را از این مقدار هم بیشتر کند. به تازگی، آمازون اعلام کرده است که فروشگاه فیزیکی جدیدی به نام 4- Star ایجاد خواهد کرد. در حال حاضر، وبسایت آمازون به دنبال افزایش فروش محصولات خود از جمله the Amazon Echo، تبلت Fire HD و غیره است.

این کار از طریق فروش محصولاتی که بیشترین بازخورد مثبت را از مشتریان داشته‌اند انجام می‌شود. اگرچه هنوز دقیقاً معلوم نیست که این هدف آمازون چگونه محقق خواهد شد، اما از یک موضوع مطمئن هستیم: فکر این برنامه کاملاً هوشمندانه است. در این مقاله به سه مورد از استراتژی‌های آمازون که منجر به موفقیت آن شده است اشاره خواهیم کرد.

 

بیزینس سودآور آمازون

 

پیشرفت شرکت آمازون

کمپانی آمازون در ابتدا یک خرده فروش کتاب بود. در آن زمان به نظر می‌رسید که تجربه مشتریان به شکلی نیست که خریداران تجربه منحصر به فردی از آن داشته باشند. با این حال، با این شیوه جدید، آن‌ها محصولات مشابه پیشنهادی که کاربران عادت دارند در فروشگاه‌های آنلاین خود ببینند را عرضه می‌کنند. فروشگاه آمازون به جای این که تأکید خود را بر نظر مشتریان در محیط آنلاین قرار دهد، بهترین کالاها را به آنها عرضه می‌کند. جف بزوس از این نظر که همیشه به 5 یا 10 سال پیش رو فکر می‌کند، مشهور است. او متوجه شد که با ایجاد سیستم رتبه بندی، می‌تواند از نظرات مشتریان مطلع شود. همین اندیشه، موفقیت چشم گیری برای او به همراه داشت.

استراتژی آمازون

شاید فکر کنید که تشویق مشتریان به خرید بیشتر محصول از آمازون، استراتژی هوشمندانه‌ای است. این گفته درست است، اما باید عمیق‌تر به آن نگاه کرد. توجه به نظریات مشتریان در محیط آنلاین و به کارگیری آن، نکته مهمی برای فروش در عصرکنونی است. زیرا فروش یا عدم فروش کالا در بیزینس های آنلاین امروزی تا حد زیادی وابسته به نظرات مشتریان است. آمازون با در نظر گرفتن بهترین نظرات و پیشنهادات مشتریان توانسته است کالاهایی که خریداران از آن لذت می‌برند را به آنها عرضه کند. 

تأمین نیاز مشتریان از آمازون

آمازون به جای این که محصولی را به مشتریان بدهد که مشتری فکر می‌کند می‌خواهد، محصولاتی که بیشترین فروش را دارند به آنها ارائه می کند، یعنی محصولاتی که خودشان تاکنون آن را جست و جو نکرده باشند. در عصری که تعداد برندهای کوچک و بیزینس های اینستاگرامی، روز به روز بیشتر می‌شود، این موضوع، یعنی پایبندی مشتریان به آمازون، اهمیت بیشتری می‌یابد.

وبسایت آمازون برای افزایش فروش خود، به مشتریانش بسته‌های پرفروش را معرفی می‌کند و به آنها اعلام می‌کند سایر مشتریان، کدام کالا را بیشتر خریده‌اند. به عبارت دیگر، گزینه‌های پیش روی آنها را محدود می‌کند تا آنها بهتر تصمیم بگیرند. در مقابل اگر گزینه‌های مختلف با قیمت‌ها و کیفیت‌های متفاوت در اختیار مشتریان باشد، می‌تواند منجر به سردرگمی مشتریان و حتی ارجاع کالا شود. به آنها بگویید کدام کالا برایشان بهتر است. مشتری پس از دیدن نتیجه این کار، بعدها از شما تشکر خواهد کرد.

 

رشد شرکت آمازون

 

آشنایی با فناوری ارسال محموله‌های ساخت شرکت Startship Technologies

حتماً شما هم حداقل یک بار تجربه کرده‌اید که بسته پستی به درب منزلتان آمده و شما در خانه نبوده‌اید و بعد مجبور شده‌اید آن را پیگیری کنید یا روی بسته مهر" تحویل داده شده" زده باشند، در حالی که اصلاً آن را دریافت نکرده باشید. طبق نتیجه یک تحقیق، تقریباً 11 میلیون نفر، هر ساله یک بار تجربه سرقت بسته‌های بستی خود را دارند. شرکت Startship Technologies، برای رفع این موضوع راه حلی ارائه کرده است. این شرکت در سال 2016 با ارائه ربات‌های غلتان جالب خود، در فضای اینترنت مشهور شد.

این ربات‌ها به صورت خودکار در کنار پیاده‌روها حرکت می‌کنند و غذا و خواروبار را از فروشگاه‌های محلی و رستواران ها به درب منزل مشتریان می‌برند. به تازگی، ربات‌های این شرکت شروع به تحویل بسته‌های پستی کرده‌اند. به گفته مسئولان این شرکت، این سرویس در انگلستان راه اندازی خواهد شد و بعد تا پایان سال به ناحیه سانفرانسیسکو خواهد آمد.

سرویس ارسال آمازون

برخی از شرکت‌ها سعی در حذف مرحله‌ای در ارسال بسته‌های پستی دارند که اصطلاحاً به آن " آخرین مایل" می گویند و عبارت است از فرآیند انتقال بسته از مرکز دسته‌بندی محلی به درب منزل. طبق جدیدترین گزارش Business Insider، حذف این مرحله هزینه کل ارسال محموله را به نصف کاهش می‌دهد. آمازون به دنبال آن است که با استفاده از کلیه امکانات موجود از پهپاد تا ماشین‌های ون خودکار، بازده کار ارسال کالا را افزایش دهد. Starship یکی از استارتاپ‌هایی است که روش هدفمندی را برای ارسال بسته‌های پستی دنبال می‌کند. این استارتاپ، با استفاده از یک الگوی عضویت، سرویس ارسال بسته‌های پستی را اجرا می‌کند. در این سرویس مشتریان باید ماهانه حدود 10 دلار بپردازند. با ثبت نام در این سرویس، آدرس نزدیکترین محل نگهداری بسته‌های پستی به شما داده می‌شود که شما هنگام سفارش آنلاین کالا، آن را به عنوان آدرس پستی خود می‌فرستید. وقتی بسته شما وارد مرکز می‌شود، به شما اطلاع داده می‌شود و می‌توانید زمان تحویل بسته را به گونه‌ای تنظیم کنید که هر وقت در خانه هستید به شما تحویل داده شود.

با کمک این سرویس، به جای این که نیروی انسانی، بسته را تحویل دهد، یک ربات به اندازه تقریبی یک کولر، آن را تحویل می‌دهد. سرعت این ربات‌ها، تقریباً 4 متر در ساعت است. ربات تا زمانی که شما دکمه اپلیکیشن Starship موجود روی گوشی همراهتان را فشار ندهید قفل باقی می‌ماند.

سرویس Starship توسط ژانوس فریس و آتی هینلا در سال 2014 راه اندازی شد. در ژوئن آن سال، این شرکت، Lex Bayer رئیس سابق بخش توسعه تجاری Airbnb را به سمت مدیرعامل برگزید. او در اولین مصاحبه‌ای که پس از دریافت این پست انجام داد، پیش بینی کرد تحویل بسته‌های پستی، به بخش بزرگی از مدل تجاری شرکت Starship  تبدیل شود. " امروزه تجارت الکترونیک در حال گسترش است، اما زیر ساخت‌ها به موازات آن رشد نکرده‌اند. ما در چشم انداز پیش روی خود به دنبال این هستیم که در سطح محلی، کل فرآیند تحویل بسته‌ها را به عهده بگیریم. این کار برای کلیه محموله‌ها اعم از بسته‌های پستی، غذا، خواروبار یا فروشگاه‌های محلی انجام خواهد شد". ما به دنبال آن هستیم که این ایده را در مورد همه فروشگاه‌های نزدیک عملی کنیم. بنابراین اگر مثلاً به پیچ‌گوشتی نیاز پیدا کردید یا بکینگ پودرتان تمام شده بود، با پرداخت هزینه، ربات آن را به درب منزلتان می‌آورد.

 

مقاله پیشنهادی: برنامه های جدید آمازون

وبسایت آمازون

 

نحوه کار ربات‌های Starship و تأمین امنیت آنها

در ربات‌های Starship، ترکیبی از دوربین، رادار، امواج فراصوت و GPS به کار رفته است تا ربات با موانعی مثل انسان، حیوانات، درخت و گیاهان برخورد نکند یا داخل گودال نیفتد. این ربات‌ها، هر زمان که شروع به حرکت می‌کنند، اطلاعاتی را به پایگاه داده Starship می‌فرستند و به این ترتیب نقشه‌های شرکت را به طور مداوم اصلاح می‌کنند. اپراتورهای انسانی، حرکت ربات‌ها را زیر نظر گرفته و در صورت نیاز، آن‌ها را کنترل می‌کنند.

برای امنیت بیشتر، ربات‌ها مجهز به زنگ هشدار و یک سیستم صوتی عمومی هستند که کارمندان Starship در صورت موارد مشاهده رفتار مشکوک از سمت رهگذران، آن را به کار می‌اندازند. با این حال شرکت مدعی است که رباتها تاکنون بیش از 125000 مایل مسافت را طی کرده و 20000 بسته را به صاحبانشان رسانده‌اند وحتی یک مورد خرابکاری یا شکستن قفل ربات را مشاهده نکرده‌اند.

باید گذر زمان نشان دهد آیا مشتریان حاضر به پرداخت پول بیشتر برای هزینه‌ای ارسال استاندارد محموله‌ها هستند. حتی در این صورت، باز هم شرکت مخالف افزایش تعداد استارتاپ های تحویل کالا است. شرکت Robby Technologies، با مشارکت Doordash، Postmates و Instacart، در شهرهای مختلف اقدام به تحویل غذا کرده است. Starship بیش از 200 کارمند دارد و مقر آن در سانفرانسیسکو است و دفاتری در انگلستان و استونی دارد. شرکت‌های Daimler، Morpheus Ventures وMatrix Partners  و سرمایه گذاران دیگر، مجموعاً مبلغ 42 میلیون دلار در این شرکت سرمایه گذاری کرده‌اند.

 

کسب درآمد از طریق آمازون

 

در این مقاله با چند استراتژی موفقیت آمازون آشنا شدیم، همچنین فناوری Starship را به شما معرفی کردیم که برای ارسال محموله‌های پستی به کار می‌رود. استفاده از این فناوریها، به ارسال سریع و ایمن محصولات و کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند. اگر قصد فروشندگی در سایت آمازون را دارید می‌توانید در دوره‌های آربی سایت عزت خواه دات کام شرکت کنید. مطالب این سایت توسط آقای حسین عزت خواه برای فارسی زبانان تهیه شده است.

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-amazon-is-getting-rich-everyday
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط