تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

شروع کار سایت آمازون

توضیحات کوتاه :
شاید باورکردن این نکته دشوار باشد که ثروتمندترین فرد دنیا، کارخود را با سرمایه‌ای اندک، در گاراژ خود و با همکاری دو دوست آغاز نمود. بیزوس اکنون صاحب شرکتی است که در 14 کشور جهان انبار دارد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4

تعداد امتیازها: 4

  • 3k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
شروع کار سایت آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

جف بیزوس کار خود را با سرمایه کم و انبار خانه خود شروع نمود. پس از دوسال که از آغاز به کار آمازون گذشته بود، وبسایت آمازون در ماه می سال 1997 به یک شرکت سهامی‌عام تبدیل شد که عرضه اولیه سهام آن در بورس برابر با 3 میلیون سهم بود. بیزوس از عواید حاصل از فروش سهام استفاده کرد تا سایت پربازده خود را بهبود بخشیده و ظرفیت‌های توزیع شرکت را ارتقا بخشد. بیزوس اکنون صاحب شرکتی است که در 14 کشور جهان انبار دارد و به مردم سرتاسر دنیا خدمات‌رسانی می‌نماید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

آمازون چگونه متولد شد؟

شاید باورکردن این نکته دشوار باشد که ثروتمندترین فرد دنیا، کارخود را با سرمایه‌ای اندک، در گاراژ منزل خود و با همکاری دو دوست آغاز نمود. جف بیزوس که در ابتدا با فروش کتاب، کار خود را آغاز نمود و سفارشات مشتریان خود را شخصاً و با خودروی شخصی به‌دست آنها می‌رساند، اکنون صاحب شرکتی است که در 14 کشور جهان انبار دارد و به مردم سرتاسر دنیا خدمات‌رسانی می‌نماید.

 

شروع کار سایت آمازون چگونه بود؟

 

عمومی شدن آمازون در سال 1997

پس از دوسال که از آغاز به کار آمازون گذشته بود، وبسایت آمازون در ماه می سال 1997 به یک شرکت سهامی‌عام تبدیل شد که عرضه اولیه سهام آن در بورس برابر با 3 میلیون سهم بود. بیزوس از عواید حاصل از فروش سهام استفاده کرد تا سایت پربازده خود را بهبود بخشیده و ظرفیت‌های توزیع شرکت را ارتقا بخشد. برای گسترش ظرفیت‌های توزیع و همچنین به‌منظور کاهش بار اضافی در مرکز توزیع موجود که ناشی از حجم عظیم سفارشات بود، بیزوس در سپتامبر سال 1997 اعلام نمود که Amazon.com تصمیم دارد یک مرکز توزیع در ساحل شرقی در نیوکاسل در ایالت Delaware تأسیس نماید. همچنین مرکز توزیع در شهر سیاتل نیز به میزان 70 درصد گسترش یافت. این تغییرات منجر به افزایش ظرفیت‌های انبارداری و توزیع آمازون گردید و زمان ارسال کالا به مشتریان را کاهش داد. مرکز نیوکاسل نه تنها آمازون را به مشتریان ساحل شرقی کشور نزدیکتر نمود، بلکه  فروشندگان ساحل شرقی نیز به آمازون نزدیکتر شدند، که این کار باعث کاهش مدت زمان ارسال گردید. حال که مراکز جدید تأسیس شده بودند، بیزوس بر آن شد تا برنامه ارسال یک روزه سفارشات درون انبار را عملی کند. بدین طریق سرعت تحویل سفارشات به مشتریان افزایش چشمگیری یافت.

 

مقاله پیشنهادی: فلسفه و رویکرد آمازون از زبان جف بزوس

شروع کار سایت آمازون

 

گسترش حوزه فعالیت‌های آمازون

یک حوزه دیگر که آمازون در آن به اعمال تغییرات اقدام نمود، برنامه "همکاری" بود. این برنامه که در سال 1996 آغاز گردید، به افرادی که وبسایت شخصی داشتند این امکان را می‌داد که کتاب‌های مورد علاقه خود را انتخاب نموده و در وبسایت خود برای آن تبلیغ نمایند و بازدیدکنندگان آن وبسایتها می‌توانستند کتاب مورد نظر را خریداری نمایند. برای خرید کتاب مورد نظر، مشتری به وبسایت آمازون هدایت می‌گردید و پس از آن خرید انجام می‌گرفت. سپس گزارش فروش کتاب‌ها به "همکاران" ارسال می‌شد و یک کمیسیون 3 تا 8 درصدی به آنها اختصاص می‌یافت. در نیمه سال1997 که آمازون با یاهو و America Online آغاز به همکاری نمود، برنامه همکاری به پیشرفت چشمگیری دست یافت. هر دو این شرکت‌ها که در میان پربازدیدترین وبسایت‌ها در اینترنت بودند، موافقت نمودند که به آمازون امکانات تبلیغاتی وسیع در وبسایت خود ارائه نمایند. با ادامه روند موفقیت، آمازون با دیگر وبسایت‌های معروف، مانند Netscape، GeoCities، Excite و Alta Visa قرارداد همکاری بست. با ادامه گسترش آمازون، بزوس در اکتبر سال 1997 اعلام نمود که وبسایت آمازون اولین وبسایت خرده فروشی است که به تعداد یک میلیون مشتری رسیده است. این شرکت که ابتدا از پارکینگ منزلی در سیاتل آغاز به کار نموده بود، اکنون با مشتریانی از تمامی 50 ایالت آمریکا و 160 کشور دیگر، به فروش سالانه برابر با 147.8 میلیون دست یافته بود.

افزایش تعداد مشتریان آمازون

شرکت آمازون در سال 1998 نیز به رشد خود ادامه داد. در فوریه، برنامه همکاری به 30 هزار عضو رسیده بود که کمیسیونی برابر با 15 درصد فروش کتاب‌ها را به افراد همکار ارائه می‌نمود. چهار ماه بعد، تعداد اعضای برنامه همکاری به 60 هزار نفر رسیده بود. پایگاه داده‌های مشتریان نیز همچنان در حال گسترش بود. تعداد حساب‌های کاربری مشتریان در مارس به 2.26 میلیون رسید که در طول سه ماه با افزایشی 50 درصدی همراه بود و در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل به رشدی 564 درصدی رسیده بود. به عبارت دیگر، در عرض 27 ماه، آمازون به تعداد مشتری یک میلیون و در فاصله شش ماه به تعداد دو میلیون رسید. این تعداد مشتری، آمازون را به سومین کتابفروشی بزرگ در آمریکا تبدیل نمود. آمازون که در سال 1997 اعتباری 75 میلیون دلاری دریافت نموده بود، به توسعه و تغییر خدمات خود در سال 1998 ادامه داد. آمازون به لیست دو و نیم میلیونی کتاب‌های خود برنامه Advantage را اضافه نمود که به ناشران و نویسندگان مستقل امکان فروش کتاب می‌داد. همچنین برنامه Kids نیز در این سال معرفی شد که 100 هزار عنوان کتاب را برای کودکان و نوجوانان ارائه داد.

چشم اندازهای آینده آمازون

ما به‌دنبال ارائه بزرگترین مجموعه کتاب در جهان هستیم و برنامه ما این است که به مشتری‌مدارترین شرکت جهان تبدیل شویم که در آن مشتریان می‌توانند هرآنچه که می‌خواهند را تهیه نمایند. (جف بیزوس)
وبسایت آمازون با خریداری 3 شرکت در سال 1998 به توسعه خود ادامه داد. دو شرکت به‌منظور توسعه خدمات آمازون در اروپا خریداری شدند. وبسایت Bookpages، یکی از بزرگترین کتابفروشی‌های آنلاین در انگلستان، آمازون را قادر ساخت به بازار انگلستان دسترسی یابد. همچنین Tele-Book، بزرگ‌ترین کتابفروشی آنلاین در آلمان، کتاب‌های نوشته شده به زبان آلمانی را به لیست کتاب‌های آمازون افزود. هر دو این شرکت‌ها علاوه بر امکان‌پذیر نمودن حضور آمازون در بازار اروپا، به مشتریان آمازون نیز این امکان را دادند که به کتابهای بیشتری در سرتاسر دنیا دسترسی یابند. وبسایت IMDB سومین خرید انجام شده بود که آمازون را وارد دنیای فروش آنلاین ویدیو نمود. اطلاعات و منابع عظیم IMDB به عنوان سرمایه‌ای ارزشمند برای ایجاد یک وبسایت مشتری مدار و سرشار از اطلاعات مفید در حوزه فروش ویدیو عمل نمود.

ورود آمازون به دنیای موسیقی

یک تصمیم بزرگ دیگر، ورود آمازون به دنیای موسیقی بود. بیزوس همچنان به‌دنبال این بود که وبسایت آمازون تا جایی که ممکن بود برای مشتریان مفید واقع شود، بنابراین از آنها کمک خواست. چندین ماه پیش از افتتاح رسمی سایت موسیقی، وبسایت اصلی Amazon.com از مشتریان کتابفروشی خود و افرادی که در حوزه موسیقی مشغول به‌کار بودند درخواست کرد تا وبسایت جدید را طراحی نمایند. فروشگاه موسیقی در ژوئن سال 1998 با بیش از 125 هزار آهنگ آغاز به کار نمود. وبسایت جدید که همزمان با رونمایی از طرح جدید وبسایت اصلی آمازون آغاز به کار نموده بود، خدماتی مشابه با خدمات مفید وبسایت کتاب ارائه می‌نمود. جستجو در پایگاه داده‌ها بر اساس نام هنرمند، نام آهنگ و شرکت پخش‌کننده امکان‌پذیر بود و مشتریان می‌توانستند به بیش از 225 هزار نمونه آهنگ گوش فرادهند و سپس آن را برای خرید انتخاب نمایند.

 

مقاله پیشنهادی: برنامه های جدید آمازون

فروش در آمازون

 

آمازون و اختراع سخت افزارهای جدید

در سال 2007، آمازون برای اولین بار وارد حوزه فناوری مصرف‌کننده، کتابخوان الکترونیکی کیندل شد. با استفاده از فناوری انقلابی کاغذ الکترونیک، این وسیله تجربه‌ای را به خواننده می‌دهد که نسبت به وسایل مشابه، بسیار نزدیکتر به تجربه کتابخوانی با کاغذ معمولی است. آمازون میلیون‌ها نسخه از کیندل را به فروش رسانده و درطول سال‌ها این برند را گسترش داده که تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند Kindle Fire را دربر می‌گیرد. هرچند که گوشی هوشمند آمازون با شکست عظیمی مواجه شد، اما بخش سخت‌افزاری که آن را تولید نموده بود، یعنی Lab126، تبدیل به یک موفقیت شگفت‌انگیز در حوزه سخت‌افزار آمازون شد. Lab126 در حال کار روی یک محصول واقعیت افزوده بود که کنترل آن از طریق فرمان صوتی انجام می‌گرفت. طبق گزارش بلومبرگ، این محصول هرگز به مرحله تولید نرسید، اما فناوری فرمان صوتی به محصول Echo انتقال یافت. Echo یک اسپیکر است که می‌تواند وسایلی که از طریق اینترنت اشیا کار می‌کنند را کنترل نماید، برای شما تاکسی اوبر بگیرد، یا آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را در شاپی‌فای برای شما پخش نماید. تمامی این امکانات توسط Alexa، دستیار صوتی آمازون، امکان‌پذیر گشته است. میلیون‌ها نسخه از Echo به فروش رسیده و منجر به تولید خیل عظیمی از وسایل فرمان صوتی شده است. این محصولات شامل Echo Dot و Echo Look می‌باشد که در آنها دوربین‌هایی به‌کار رفته است که می‌توانید با آنها سلفی بگیرید یا به شما توصیه‌هایی در مورد مد و لباس ارائه می‌دهند. یک نمونه دیگر Echo Show می‌باشد که دارای یک صفحه نمایش لمسی کوچک است. آمازون به‌وسیله Echo توانست بازار اسپیکرهای هوشمند را خلق کرده و این بازار را همراه با Google Home در دست خود بگیرد. همچنین با الهام از Echo، اپل نیز به فکر ساخت HomePod افتاد که یک اسپیکر شبیه به Echo است اما قیمت آن تقریباً سه برابر Echo می‌باشد.

نوآوری‌های آمازون درحوزه فناوری

در حال حاضر، Alexa در بسیاری از نرم‌‌افزارها و سخت‌افزارهای آمازون به‌کار رفته است مانند اپ موبایل اصلی آمازون، دستگاه پخش آنلاین Fire Stick و تبلت‌های ارزان قیمت Fire. آمازون حتی شروع به‌همکاری با شرکت چینی Element و تولید تلویزیون نموده است. این تلویزیون‌ها در حراج‌های اخیر Prime Day یکی از پرفروش‌ترین‌ها بودند. یکی از سخت‌افزارهایی که نسبت به بقیه توجه چندانی را جلب ننموده است، Dash button می‌باشد. این وسیله به‌اندازه انگشت شصت می‌باشد و بخشی چسبنده دارد که به هر سطحی می‌چسبد. در قسمت جلوی دستگاه تنها یک دکمه دایره‌ای و لوگوی یک برند قرار دارد. با فشار دادن این دکمه می‌توانید کالای متعلق به برند مورد نظر را در آمازون سفارش دهید. تنها با فشار یک دکمه می‌توانید سفارش خود را ثبت نمایید و نیازی به وارد شدن در سایت آمازون نخواهید داشت. Alexa، Dashbutton و تبلت‌های Fire همگی یک هدف را دنبال می‌نمایند. هدف این است که آمازون و شرکت‌های وابسته به آن همواره یک یا دو گام از دیگران جلو باشند. تمرکز اصلی این هدف ارائه خدمات بهتر به مشتریان است، اما انگیزه بزرگتر این است که آمازون اولین جایی باشد که مشتری برای خرید به آن می‌اندیشد.

با شرکت در دوره آربی، مهارت‌های لازم را جهت شروع نمودن بیزینس آمازون فرا گیرید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/getting-started-at-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
بهار گفته:
۰ | ۰

سلام
یه سوالیبرای من پیش اومده
وقتی جنسی را از علی بابا می خریم خودمون باید به انبار آمازون ارسال کنیم یا روش دیگه ایموجود داره؟
پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما بهار عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگزاریم که ما را برای ایجاد تحول و تغییر در زندگی و کسب و کار خود انتخاب کردید. همراهی شما باعث افتخار و دلگرمی ما است. شما می توانید با تولیدکنندگان چینی مذاکره نموده وبه توافق برسید که تولیدکنندگان چینی کارهای گمرک و ارسال کالای شما را به انبارهای آمازون بصورت خودکار انجام دهند. همه این مراحل در دوره آربی آموزش داده شده است.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
hasan گفته:
۰ | ۰

عالی بود

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما حسن عزیز 
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بسیار مفتخریم که تلاش همکاران ما در مجموعه عزت خواه دات کام مورد توجه و پسند شما قرار گرفته است و مطالب سایت برای شما مفید واقع شده است. برای شما در تمام عرصه‎های زندگی آرزوی موفقیت و بهروزی می‌نماییم.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط