موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رقابت و موفقیت

توضیحات کوتاه :
در جهان کنونی برای بودن و حضور داشتن، ناگزیر به رقابت هستیم. خواه این رقابت آگاهانه و با هوشیاری کامل باشد و خواه از روی غریزه و تنها برای حفظ و یا پیشبرد شرایط ایده‌آل.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 6.4k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 1 دقیقه
رقابت و موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

وقتی رقابت می‌کنیم، ذهن ما فعال می‌شود. قدرت خلاقیت و ابتکار و نوآوری در ما افزایش پیدا می‌کند. در شرایط مختلف، آمادگی رویارویی با اتفاقات متفاوت را به‌دست می‌آوریم. در مسائل مختلف، راه‌حل‌های متنوع و هوشمندانه‌ای پیدا می‌کنیم. رقابت یک تمرین ذهنی برای حل مساله است. همین ما را در مسیر موفقیت پیش می‌برد.

 

آنچه در ای مقاله می خوانید:

رقابت کلید موفقیت ماست. اما چگونه؟

در جهان کنونی برای بودن و حضور داشتن، ناگزیر به رقابت هستیم. خواه این رقابت آگاهانه و با هوشیاری کامل باشد و خواه از روی غریزه و تنها برای حفظ و یا پیشبرد شرایط ایده‌آل. همه افراد، تمایل به موفقیت و موفق بودن دارند. برای موفقیت تلاش می‌کنند و زمان زیادی را برای برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی طرح‌های خود صرف می‌کنند. تنها برای اینکه موفق شوند. ولی در این هیاهوی دنیا رقابت و موفقیت چه ارتباطی با هم دارند؟ چگونه یکی باعث ایجاد و تقویت دیگری می‌شود؟

 

با ساخت باورهای خود در رسیدن به موفقیت رقابت کنید

 

فواید رقابت

وقتی رقابت می‌کنیم، ذهن ما فعال می‌شود. قدرت خلاقیت و ابتکار و نوآوری در ما افزایش پیدا می‌کند. در شرایط مختلف، آمادگی رویارویی با اتفاقات متفاوت را به‌دست می‌آوریم. در مسائل مختلف، راه حل‌های متنوع و هوشمندانه‌ای پیدا می‌کنیم. رقابت یک تمرین ذهنی برای حل مساله است. همین ما را در مسیر موفقیت پیش می‌برد. رقابت باعث می شود، سریع‌تر و هوشمندانه‌تر کار کنید. به دلیل افزایش قدرت ذهنی و خلاقیت، سرعت تصمیم‌گیری و اجرا در مورد مسائل مختلف، چندین برابر می‌شود و کار ما با سرعت بیشتری پیش می‌رود. وقتی رقابت می‌کنیم، از اشتباهات سایرین درس می‌گیریم. در هر رقابتی، با دیدن خطاهای دیگران و علت ناکامی و عدم موفقیت آنها، می‌توانیم در موارد مشابه از آنها استفاده کرده و مانع تکرار آن اشتباهات برای خود شویم. این‌گونه درصد موفقیت ما در این شرایط افزایش می‌یابد.

 

مقاله پیشنهادی: رقابت و موفقیت

رقابت و موفقیت

 

الگوبرداری از رقیبان

الگوبرداری از رقبا یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین عوامل در افزایش موفقیت ماست. اینکه آنها کارها را به چه صورت و با چه فرآیندی پیش می‌برند، چه تکنیک‌هایی دارند، چگونه مسائل خود را حل می‌کنند و ... باعث می‌شود قدرت ایده ما برای موفقیت در کارها افزایش یابد. در رقابت از اشتباهات خودمان درس می‌گیریم. پس از رقابت با بررسی فرآیندی که انجام شده، واکنش‌ها و تصمیم‌هایی که اتخاذ کرده‌ایم، خطاهایی که مرتکب شدیم و مانع از موفقیت ما شده، می‌توانیم خود را برای رقابت‌های آینده آماده‌تر کرده و با تمرین، درصد موفقیت را افزایش دهیم.

مقاله پیشنهادی: نکته هایی درباره موفقیت که کمتر به ما می گویند

برد و باخت اهمیتی ندارد

حتماً لازم نیست برای برنده شدن وارد یک رقابت شوید. لذت بردن و یاد گرفتن در طول مسیر چندین برابر بیشتر از نتیجه دارای اهمیت می‌باشد. یک بار دیگر نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد را مرور کنید. تک‌تک این نکات برای بودن در یک رقابت، مهم‌ترین دلیل است. پس هیچگاه در رقابت دچار تردید نشوید. حتی اگر این رقابت شرکت در یک مسابقه ساده پانتومیم باشد. از بودن در رقابت‌ها استقبال کنید. چرا که رقابت‌ها باعث تکامل شخصیت ما می‌شوند، ما را به نقاط ضعف و قوتمان واقف می‌سازند و در ما ایده برخورد با مسائل را تقویت می‌کنند. طعم شیرین برنده شدن، انگیزه ما را برای یادگیری بیشتر، افزایش می‌دهد. اعتمادبه‌نفس ما در طی رقابت باعث می‌شود تا احساس بهتری نسبت به خود داشته باشیم و در نهایت گام مثبتی است برای موفقیت ما.

شاید هنوز هم برای شرکت در رقابت‌ها تردید داشته باشید ولی مشاهده و مطالعه زندگی افراد موفق، ممکن است شک و تردید شما را برطرف سازد، شما را آماده حضور در میدان رقابت کند و زمینه ساز موفقیت شما گردد.

با حسین عزت خواه، فروش در آمازون و کسب درآمد از آمازون، کسب ثروت، کسب درآمد آنلاین، کسب درآمد میلیاردی و ثروتمند شدن را فرا گیرید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/competition-and-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
صابر گفته:
۰ | ۱

باید رقابت کردن با خودمون رو یاد بگیریم و هر روز بهتر از دیروز خودمون بشیم. این است یک رقابت سالم. ممنون از مقالات خیلی خوبتون

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما صابر عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تشکر و تقدیر برای شماست که همواره لطفتان را به ما ارزانی می دارید. از زحمات شما بی‌نهایت تشکر می‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط