مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

معرفی کتاب برای رشد کسب و کار

توضیحات کوتاه :
رشد بیزینس و کسب و کارها نیاز به دانش دارد. مدیران می توانند با خواندن کتاب های ارزشمندی در این زمینه دانش خود را بالا برده و از تجربیات افراد موفق برای موفقیت بیزینس خود استفاده نمایند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

 • 1.5k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 7 دقیقه
معرفی کتاب برای رشد کسب و کار

 

خلاصه ای از مقاله

رشد بیزینس ها به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی عوامل برای موفقیت در بین کسب و کارها مشترک می باشد و با یادگیری و به کاربردن آنها می توان بیزینس خود را گسترش داد. در این مقاله 14 کتاب ارزشمند را معرفی می کنیم که با خواندن آنها می توانید بیزینس خود را رونق دهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

کتاب The Lean Startup نوشته اریک ریس

رشد کسب و کارها اتفاقی نیست و اصول خاص خود را دارد. خیلی از نویسندگان، خود ابتدا موفقیت هایی در کسب وکار خود به دست آورده و بعد این موفقیت را در قالب کتاب در اختیار دیگران قرار داده اند.

کتاب The Lean Startup که در فارسی به نام نوپای ناب یا کسب و کار نوپای ناب ترجمه شده است اثر اریک ریس Eric Ries می باشد. نویسنده ای که توانست با نوشتن این کتاب در سنین جوانی در میان نظریه پردازان مدیریت و کسب و کار، حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

کتاب هایی که هر مدیری برای رشد کسب و کار خود باید مطالعه کند

 

مفهوم کلیدی در این کتاب یادگیری می باشد. توانایی یادگیری سریع هم می تواند باعث رشد یک کسب و کار نوپا گردد و هم عاملی برای شکست آن باشد.

این کتاب در سه بخش اصلی سازمان یافته است. نویسنده در ابتدای این کتاب تعریف می کند که یک کارآفرین و یک شرکت نوپا چیست و روش جدیدی را برای استارتاپ ها برای اندازه گیری پیشرفت خود به نام اعتبار سنجی بیان می کند.

 

چگونه درآمد شغلی خود را افزایش دهیم؟

 

کتاب The4-Hour Workweek از تیم فریس

تیم فریس Timothy Ferriss در کتاب 4 ساعت کار در هفته، به این مساله می پردازد که چگونه می توانید ساعات کاری خود را کم کنید اما درآمد خود را افزایش دهید. این کتاب جزء پرفروش ترین ها بوده و بیش از 2 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

 

کتاب The4-Hour Workweek از تیم فریس

 

این کتاب می تواند به مدیران کمک نماید که با ساعت کاری کمتر، بیزینس خود را رشد دهند و به درآمد بیشتر برسند. نویسنده در این کتاب باورهای قدیمی در مورد کسب پول را زیر سوال برده و آموزش می دهد که چگونه می توان با روش های جدید به درآمد بیشتری دست یافت.

عنوان کتاب های دیگر تیم فریس:

 • قبیله اساتید (The Tribe of Mentors)
 • ابزار موفقیت بزرگان (Tools of Titans)
 • بدن چهار ساعته (The4-Hour Body)
 • سرآشپز چهار ساعته (The4-Hour Chef)

کتاب The Seven Habits of Highly Effective People از استیون کاوی

استیون کاوی Stephen Covey در کتاب خود فلسفه ای را معرفی نمود که موفقیت در کار و تجارت را تضمین می کند و روشهایی برای رشد بیزینس ها آموزش می دهد. این فلسفه  ترکیبی از خرد، احساسات و تجربیات کاربردی است.

 

کتاب The Seven Habits of Highly Effective People از استیون کاوی

 

در این کتاب نکاتی هم برای ایجاد تغییر در شخصیت هم بیان شده است. این کتاب جزء کتاب های روانشناسی موفقیت می باشد که تاثیر زیادی بر افراد داشته است.

نویسنده در این کتاب به 7 عادتی می پردازد که افراد را به اشخاصی برتر از همنوعان خود تبدیل می کند. این کتاب به 38 زبان ترجمه شده و بیش از 15 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. 

کتاب purple Cow اثر ست گودین

ست گودین Seth Godin در کتاب گاو بنفش بیان می کند که برای موفقیت در تجارت و کسب و کار خود باید متفاوت باشید. همرنگ دیگران بودن می تواند کسب و کار شما را از بین ببرد.

 

کتاب purple Cow اثر ست گودین

 

از متفاوت بودن نترسید و برای دیده شدن یک محصول استثنایی خلق کنید. نکته ای که می تواند موفقیت هر بیزینسی را تضمین نماید.

دیگر کتاب های ست گودین:

 • کتاب این است بازاریابی This Is Marketing
 • کتاب دره موفقیت (The Dip)
 • کتاب فریب ایکاروس
 • کتاب همه بازاریاب ها دروغ می گویند

کتاب Unshakeable اثر آنتونی رابینز

کتاب سرسختی در زمین پول آفرینی، در زمینه موفقیت و سبک زندگی، توسعه شخصیت و مدیریت و کسب و کار می باشد. آنتونی رابینز Anthony Robbins در این کتاب به بینش ها و راهکارهایی از سرمایه گذاران موفق دنیا می پردازد.

او در این کتاب نشان می دهد که چگونه می توانید بر سرمایه گذاری های خود مسلط باشید و به خوبی آنها را مدیریت کنید.

 

کتاب Unshakeable اثر آنتونی رابینز

 

خواندن کتاب سرسختی در زمین پول آفرینی و به کار بردن راهکارهای ارائه شده در آن، از یک سو به شما کمک می نماید که از فرصت های به وجود آمده برای پول آفرینی از شیوه های درست استفاده کنید و از سویی دیگر این آگاهی را به شما می دهد که از اشتباهاتی زیان بار دوری کنید. اشتباهاتی که می تواند رشد کسب و کار شما را متوقف نماید.

برخی آثار آنتونی رابینز:

 • اهرم های پولدار شدن
 • زندگی با معنا
 • پرسش های کوانتومی
 • خودت را بشناس
 • مدیریت احساسات
 • پیش بینی آینده
 • گام هایی به سوی موفقیت
 • یادداشت های یک دوست
 • قدرت ایمان
 • موفقیت نامحدود در 20 روز

کتاب The Third wave از الوین تافلر

الوین تافلر Alvin Toffler در کتاب موج سوم به آینده پژوهی می پردازد و با استفاده از مضامین اجتماعی و سیاسی به سیر تحول جوامع پرداخته و درک آن را برای انسان ها ملموس می سازد.

 

کتاب The Third wave از الوین تافلر

 

در این کتاب، آینده انسان ها، نحوه کار آنها در آینده، زمان گذشته و حال مورد بررسی قرار می گیرد. تافلر در کتاب موج سوم به سبک های گوناگون زندگی نگاه می کند و به خواننده کمک می کند که با معایب و مزایای شغل های گوناگون بهتر آشنا شود.

همچنین به خواننده آموزش می دهد که چگونه می تواند در شیوه زندگی خود، تجارت و ارتباطات تغییر ایجاد کرده و بر اساس نیازهای انسان در چهارچوب فناوری پیش رود. در این کتاب نکاتی مطرح می شود که به رشد بیزینس ها کمک می کند.

کتاب The Innovator's Dilemma اثر کلیتون‌ام کریستنسن

کلیتون ام کریستنسن Clayton M. Christensen در کتاب معمای نوآوران "وقتی تکنولوژی‌های جدید باعث شکست شرکت‌های بزرگ می‌شوند"، به فرآیند نوآوری و خلاقیت شرکت های بزرگ می پردازد. شرکت هایی که سهم بزرگی در بازار داشته اند و با تغییرات تکنولوژی دستخوش تغییر و تحولات بزرگی شده اند.

 

کتاب The Innovator's Dilemma اثر کلیتون‌ام کریستنسن

 

نویسنده در این کتاب نوآوریهای این شرکت ها را بررسی نموده و موفقیت و عدم موفقیت تصمیمات خلاقانه مدیران این شرکت ها را در این بحران ها مورد سنجش قرار داده است. آگاهی از دلایل موفقیت و شکست شرکت های بزرگ می تواند مسیر رشد کسب و کارها را هموار نماید.

کتاب zero to one از پیتر تیل

کتاب صفر به یک، یک میکروکتاب از یادداشت های بلیک مستر از کلاس های پیتر تیل Peter Thiel در دانشگاه استنفورد می باشد.

این کتاب به این موضوع می پردازد که موفقیت رسیدن از نقطه صفر به بی نهایت نیست بلکه موفقیت رسیدن از نقطه صفر به نقطه یک است. شما زمانی می توانید به این موفقیت دست یابید که دقیقا بدانید چه کاری می خواهید انجام دهید.

 

کتاب zero to one از پیتر تیل

 

کتاب صفر به یک، به توانای های خاص انسان برای ساخت تکنولوژی اشاره می کند و اینکه این توانایی ها به انسان کمک می کند تا روش های جدیدی برای ساخت و طراحی دنیا داشته باشد. صفر به یک یعنی طراحی و ساخت یک محصول جدید.

پس برای رشد بیزینس باید ابتدا مسیر را مشخص کرد. پیتر تیل نویسنده، کارآفرین و سرمایه گذاری موفق می باشد و یکی از بنیانگذاران پی پال در سال 1999 است.

کتاب Good To Great اثر جیم کالینز

کتاب از خوب به عالی تعاریف جدیدی از واژه‌هایی چون مدیریت، مدیرعامل قدرتمند، تصاحب و ادغام سازمان‌ها ارائه می کند. در این کتاب جیم کالینز James C. Collinse بیان می کند که متوسط بودن برای رسیدن به موفقیت و رشد کسب و کار کافی نیست و برای دستیابی به کلید موفقیت باید عالی بود.

 

کتاب Good To Great اثر جیم کالینز

 

این کتاب نه تنها برای مدیران کسب و کار مناسب می باشد بلکه می تواند به همه افرادی که قصد دارند به انسانی خلاق و موفق تبدیل شوند مناسب است. این کتاب به خواننده می آموزد که در هر موقعیتی می تواند با داشتن نگرشی وسیع تر، به هر جایگاهی که می خواهد دست یابد.

کتاب از خوب به عالی، خواننده را با سبک جدیدی از اصول مدیریت آشنا می کند و اصول مدیریتی فعلی را به چالش می کشد.

کتاب The Warren Buffet Way از رابرت هنگستورم

رابرت هنگستورم Robert Hagstrom در میکروکتاب روش وارن بافت: استراتژی‌های ثروتمندترین مرد جهان، به روش سرمایه گذاری وارن بافت می پردازد و ازدیدگاه او به کسب و کارها نگاه می کند تا نشان دهد بافت چگونه سهام های خود را انتخاب می نماید.

 

کتاب The Warren Buffet Way از رابرت هنگستورم

 

وارن بافت با شیوه های متفاوتی که در سرمایه گذاری های خود به کار برده است توانسته به یکی از موفق ترین افراد در حوزه سرمایه گذاری بدل شود. خواندن این کتاب و آشنایی با شیوه های وارن بافت می تواند نکات خوبی به خواننده در زمینه سرمایه گذاری ارائه دهد و به رشد کسب و کارها کمک نماید.

کتاب In Search of Excellence اثر تام پیترز و رابرت واترمن

تام پیترز Tom Peters و رابرت واترمن Robert H. Waterman Jr در این کتاب به تحلیل ویژگی هایی پرداخته اند که منجر به موفقیت شرکت های موفق شده است.

 

کتاب In Search of Excellence اثر تام پیترز و رابرت واترمن

 

آنها در این کتاب هفت حوزه را مورد بحث قرار داده اند. تام پیترز و رابرت واترمن شرکت ها را بر اساس استراتژی، ساختار، سیستم‌ها، سبک، ارزش‌های مشترک، نیروی انسانی و مهارت‌های موجود در هر سازمان مورد بررسی قرا داده اند. تمام این حوزه ها می توانند بر رشد و موفقیت بیزینس ها تاثیر بگذارند.

کتاب Be Obsessed or Be Average اثر گرنت کاردون

گرنت کاردون Grant Cardone در کتاب وسواسی باشید یا معمولی باقی بمانید به خواننده کمک می‌کند تا شعله‌ی وسواسی بودن را در خود روشن کند و با راه‌ اندازی کسب و کار خود به موفقیت دست یابد. نویسنده در این کتاب بیان می کند که چگونه توانسته است وسواس درونی خود را کشف کند و از این طریق در کار خود موفق تر گردد.

او یاد می دهد که چگونه می توان با استفاده از وسواس و نحوه بهره گیری از آن به موفقیت دست یافت. گرنت کاردون یکی از برترین کارآفرینان قرن 21 و بنیانگذار سه شرکت میلیون دلاری موفق می باشد.

 

کتاب Be Obsessed or Be Average اثر گرنت کاردون

 

از دیگر کتاب های این نویسنده:

 • کتاب اگر اول نباشی آخر می شوی
 • بفروش و یا فروخته شو
 • یا تمام وجودت را بزار یا عادی بمان
 • جزوه میلیونر
 • راهنمای بقاء برای افرادی که کار را به پایان می رسانند
 • اسرار فروش
 • چگونه می توان انگیزه گرفت و با انگیزه ماند
 • چگونه می توان میلیون ها دلار در تجارت به دست آورد
 • نحوه ایجاد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات
 • کتاب راهنمای گرنت کاردون به میلیونها نفر: راهنمای برای شکوفایی شما
 • فروش راز موفقیت
 • 100 راه برای با انگیزه ماندن
 • فروش برای زنده ماندن
 • قوانین موفقیت
 • 20 قانون بستن یک معامله
 • قانون 10X: تنها تفاوت بین موفقیت و عدم موفقیت 
 • 10 اشتباه بزرگ در پیگیر بودن
 • چگونه می توان میلیون ها دلار از طریق تلفن کسب کنید

کتاب Business Adventures از جان بروکس

جان بروکس John Brooks درکتاب ماجراهای کسب و کار، 12داستان از موفق‌ترین شرکت‌های جهان را نقل می کند و به رمز و راز موفقیت شرکت ‌های بزرگ و ویژگی‌های مشترکی آنها می پردازد.

 

کتاب Business Adventures از جان بروکس

 

این کتاب در قالب داستان نوشته شده است و فراز و نشیب های شرکت های بزرگ را با سبگی جدید شرح می دهد. نویسنده در این کتاب همچنین بیان می کند که اصول ایجاد یک کسب و کار موفق همیشه ثابت است و مدیران با یادگیری این اصول می توانند به رشد بیزینس خود کمک نمایند.

کتاب Guerrilla Marketing از جی کنراد لوینسون

جی کنراد لوینسون Jay Conrad Levinson در کتاب بازاریابی چریکی، به روش بازاریابی ای پرداخته است که هم کسب ‌و کار‌های بزرگ و هم کوچک را شامل می‌شود و دارای ویژگی های زیر است:

 • این بازاریابی می‌تواند یک موضوع پیچیده را خیلی آسان به انجام رساند.
 • اگر این بازاریابی را به درستی انجام دهید همیشه موثر خواهد بود.

بازاریابی رابطه مهمی است که میان کسب و کارها و خریداران کالا و خدمات برقرار می‌شود. این رابطه می‌تواند به صورت آنلاین، شخصی، تلفنی، توسط ایمیل، در یک آگهی، توسط شنیدن، خواندن و یا دیدن و ... شکل بگیرد.

صاحبان کسب و کار، خود را به هر دری می‌زنند تا مشتری را جذب کنند و نمی‌خواهند آن مشتری را تحت هیچ شرایطی از دست بدهند. چون تشخیص می‌دهند که این رابطه ارزشمند شامل همان بازاریابی واقعی است.

 

کتاب Guerrilla Marketing از جی کنراد لوینسون

 

وظیفه یک شخص به عنوان یک بازاریاب چریکی این است که هر لحظه از این رابطه را، برای مشتری، ارضاء کننده، آسان و ارزشمند کند. زمانی که اینگونه عمل شود، همانند یک متخصص بازاریابی چریکی عمل شده است. اصول بازاریابی چریکی، بازاریابی را ساده تر نموده و از این طریق به رشد بیزینس ها کمک می کند.

هرکتاب، تجارب ارزشمندی در خود جای داده است که با یادگیری و به کار بردن آن می توان تحول بزرگی در کسب و کار و زندگی به وجود آورد. برای رشد بیزینس خود زمان بگذارید و از مطالعه کتاب های ارزشمند غافل نباشید.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره خرید از علی بابا و فروش در آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/books-for-business-growth
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط