افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اشتباهات بزرگ در بیزینس آمازون

توضیحات کوتاه :
در این مقاله به چهار مشکل، خطا یا اشتباهات کسب و کار اشاره خواهد شد که ممکن است در کسب و کار شما در آمازون اتفاق بیفتد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
اشتباهات بزرگ در بیزینس آمازون

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

زمانی که می‌خواهید یک پازل را کامل کنید، بسیار مهم است که تکه‌های آن را به شکل درستی در کنار هم قرار دهید. در غیر این صورت نمی‌توانید در آن موفق شوید. کسب و کار آمازون هم به همین شکل است. ریزه کاری‌های زیادی در آن وجود دارد. شما حتی بعد از چندین سال کار کردن باز هم هر روز به نکات جدیدی دست پیدا کرده، با مشکلات جدیدی رو به رو شده و به سیستم‌های جدیدی نیاز پیدا خواهید کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

الزامات کسب و کار آمازون

در این مقاله به چهار مشکل، خطا یا اشتباهات کسب و کار اشاره خواهد شد که ممکن است در کسب و کار شما در آمازون اتفاق بیفتد. نابغه‌های میلیونری که به کسب و کار آمازون علاقه مند هستید یا در حال حاضر به آن مشغول هستید و از آن لذت می‌برید، مسلماً نکات بسیار مهمی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید. استاد حسین عزت خواه  مدتی پیش با یکی از روزنامه‌های شهر تورنتو مصاحبه‌ای داشته‌اند و مصاحبه کننده یک سؤال جالب از ایشان پرسید.

 

آشنایی با نحوه فروش در آمازون

 

از استاد پرسیدند که بیزینس آمازون به چه شکلی است و اگر بخواهید آن را توصیف کنید، آن را به چه شکلی توصیف می‌کنید؟ ایشان کمی فکر کرده و در نهایت آن را به یک پازل دو هزار تکه‌ای تشبیه کردند. شاید شما تا به حال روی پازل‌هایی با این تعداد تکه کار کرده باشید. زمانی که به آن تصویر نگاه می‌کنید، تصویر بسیار زیبایی است و شاید افتخار کنید که توانسته‌اید 2000 تکه را در کنار هم قرار دهید. اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد.

زمانی که می‌خواهید یک پازل را کامل کنید، بسیار مهم است که تکه‌های آن را به شکل درستی در کنار هم قرار دهید. در غیر این صورت نمی‌توانید در آن موفق شوید. کسب و کار آمازون هم به همین شکل است. ریزه کاری‌های زیادی در آن وجود دارد. شما حتی بعد از چندین سال کار کردن باز هم هر روز به نکات جدیدی دست پیدا کرده، با مشکلات جدیدی رو به رو شده و به سیستم‌های جدیدی نیاز پیدا خواهید کرد.

 

چگونه می توان در آمازون فروش موفق داشت

 

دنیای بزرگ آمازون

آمازون کسب و کاری است، که نیازمند این نکته است که باید دائماً به روز باشید. آمازون دنیای بسیار بزرگی است. دقیقاً همچون یک اقیانوس. شاید بتوان آن را یک پازل 1 میلیون تکه‌ای دانست. نکته مهم این است که در این مسیری که جلو می‌روید و بیزینس خود را بزرگ‌تر می‌کنید، خیلی از موارد را یاد می‌گیرید که این خودش به نوبه خود می‌تواند برای شما دارای تنوع باشد. چرا که شما باید هر روز بیزینس خود را بزرگ‌تر کنید و بیزینس شما گنجایش بزرگ‌تر شدن را دارد.

به عنوان مثال اگر شما یک رستوران تأسیس کنید، از یک جایی به بعد دیگر بیزینس شما بزرگ‌تر نخواهد شد. فرض کنید شما می‌توانید نهایتاً 500 صندلی را درون رستوران خود قرار دهید. چرا که رستوران شما به دو خیابان منتهی می‌شود و شما می‌توانید تعداد مشتریان خود را حدس بزنید. اما کسب و کار آنلاین متفاوت است. شما با 400 میلیون مشتری رو به رو هستید. بنابراین شما می‌توانید تا هر جایی که می‌توانید تصور آن را کنید، بیزینس خود را بزرگ‌تر نمایید و تعداد محصولات خود را به طرز نامحدودی افزایش دهید. اما شما در یک رستوران چنین قابلیتی را ندارید. شما یک منوی غذا دارید و زمانی که یک نفر به رستوران شما می‌آید، مطمئنا برای خرید کفش یا دریافت یک سرویس دیگر به آنجا نمی‌آید.

در نقطه مقابل در بیزینس آنلاین شما می‌توانید صدها محصول مختلف را به فروش برسانید و چندین برند داشته باشید. تنها محدودیت، محدودیت ذهن شما است. شما بر اساس آن تصمیم می‌گیرید که می‌خواهید تا کجا پیش بروید. به گفته استاد حسین عزت خواه ایشان در خیلی از اوقات و در خیلی از مسیرها بدون محدودیت فکر می‌کنند و هر چقدر که جلوتر می‌روند، متوجه می‌شوند که شاید حتی صد قدم از چیزی که تصور آن را داشتند نیز جلوتر بوده‌اند.

چرا که ایشان تشنه این هستند که به جلوتر رفته و چیزهای جدیدی را کشف کنند. مسلماً تکه‌های این پازل هر روز سخت‌تر نیز می‌شود. چرا که برای مثال ایشان زمانی را به داشتن رقابت با افراد کوچک‌تر می‌پرداختند اما هنگامی که فردی قصد رقابت با برندها را دارد، باید بداند که نوع بازی متفاوت خواهد بود و البته این کار لذت بخش است.

 

مقاله پیشنهادی: رمز موفقیت در کسب و کار آمازون چیست؟

اشتباهاتی که نباید در آمازون مرتکب شویم

 

موفقیت در آمازون با داشتن یادگیری‌های لازم

در مسیر کسب و کار آمازون شما نیازمند به یادگیری خیلی از موارد هستید و اگر اشتباهی کنید یا بخواهید از این مسیر بدون توجه کافی عبور کنید و اهمیت لازم را برای کار قائل نشوید، مطمئناً به آن سود نهایی که هدفتان است، دست پیدا نمی‌کنید. به همین خاطر است که ما آمازون را مثل یک پازل می‌دانیم. به همین دلیل هر کسی که فروشنده است یا می‌خواهد کسب و کار آمازون را به راه بیاندازد باید این موارد را یاد گرفته و تا آنجا که می‌تواند ضریب اشتباهات خود را پایین بیاورد. هدف از ساخت برنامه رایگان بیزینس تایم نیز دقیقاً همین است. ما به دنبال این هستیم که شما خیلی از نکات را یاد بگیرید تا خیلی از اتفاقات بد در این مسیر برای شما پیش نیاید. این مسیر لذت بخش بوده و مثل جاده‌های شمال زیبا است و شما هم با بهترین ماشین ممکن در این مسیر در حال رانندگی می‌باشید. اما باید حواستان باشد که تصادف نکنید.

برنامه بیزینس تایم نیز دقیقاً برای این ساخته شده است که شما تصادف نکنید و در این مسیر اتفاق بدی برای شما به وقوع نپیوندد. در این مقاله نیز روی چهار نکته تمرکز شده است که می‌تواند خیلی به شما کمک کنند. در کنار آن بنا بر درخواست دوستان عزیز، دوره جامع آربی نیز ساخته شده است. هدف از ساخت دوره آربی نیز دقیقاً همین است. ما به دنبال این هستیم که در این مسیر به شما کمک کنیم تا مسیر کسب و کار آنلاین آمازون برای شما ساده‌تر باشد. چرا که ما می‌دانیم که این مسیر همچون یک پازل هزار تکه است. استاد حسین عزت خواه خودشان در این مسیر پیش رفته‌اند و این کار را نیز به تنهایی انجام داده‌اند. به همین دلیل در خیلی از مواقع مجبور بودند که با تست کردن پیش بروند و کاری را انجام دهند تا نتیجه آن را ببینند. خیلی از اوقات با شکست رو به رو می‌شدند اما بهای آن را می‌پرداختند. چرا که ایشان بسیار کنجکاو بوده و برای رسیدن به موفقیت مشتاق می‌باشند. هدف اصلی ایشان نیز همین است.

استاد حسین عزت خواه تصمیم گرفتند تا مجموعه‌ای را تولید کنند که در آن مسیر درست را یاد بدهند. چرا که به عقیده ایشان دیگر نیازی نیست که افراد همه چیز را تست کنند. زمانی که فردی همچون ایشان ده‌ها مسیر را تست کرده‌اند و می‌داند که از طریق یکی از آن‌ها می‌توان به موفقیت دست پیدا کرد، می‌توانند مسیر مورد نظر را با دیگران در میان بگذارند. بدین ترتیب افراد دیگر الزاماً مجبور نیستند مسیر اشتباهی را رفته و به بن بست رسیده و دوباره برگردند تا در نهایت مسیر درست را پیدا کنند.

استاد حسین عزت خواه مسیر را به شما نشان می‌دهند و مسیری که شما را به آن منظره زیبا می‌رساند را معرفی می‌کنند. در نتیجه تمام فلسفه دوره آربی و بیزینس تایم این است که شما با یک نقشه وارد مسیر شوید و خودتان را برای یک پازل هزار تکه آماده کنید. کسانی که وارد کسب و کار آمازون می‌شوند، مهم‌ترین روحیه‌ای که باید در خودشان داشته باشند، روحیه یادگیری است.

 

در بیزینس آمازون موفق شویم

 

بیزینس آنلاین با آمازون

از خودتان بپرسید که آیا برای یادگیری صدها مورد آماده هستید یا فقط به دنبال یک کار راحت و بی دغدغه هستید؟ اگر حالت دوم مدنظر شما می‌باشد پس از همین لحظه کسب و کار آمازون و به طور کلی کسب و کارهای آنلاین را فراموش کنید. به اعتقاد استاد حسین عزت خواه ما در حال حاضر در آینده زندگی می‌کنیم و پیشنهاد ایشان این است که خودتان را به کسب و کارهای آنلاین نزدیک کنید. چرا که در آینده بیش از 50 درصد شغل‌هایی که در حال حاضر وجود دارد، دیگر وجود نخواهد داشت. به همین دلیل باید محتاط بوده و دقت کنید که در حال انجام چه کاری هستید و آن کار را به چه شکلی انجام می‌دهید. بدین ترتیب زمانی که در چند سال آینده به هر دلیلی بیکار شدید، دیگر افسرده و ناراحت نخواهید بود.

شما اکنون دارید صدای آلارمی را که به شما می‌گوید دنیا در حال عوض شدن بوده و سیستم کسب و کارها در حال تغییر می‌باشد را می شنوید. اگر به روش ده سال قبل کار می‌کنید، حتماً به درون یک اتاق رفته، در را بسته و کمی فکر کنید. از خودتان بپرسید که چرا من دارم همچنان به همان روش قبل بیزینس می‌کنم؟ خیلی از بیزینس من‌های موفق که میلیاردها دلار پول داشته‌اند اما اکنون رو به ضرر می‌باشند، برای مشاوره نزد استاد حسین عزت خواه می‌روند و تنها دلیلی که بعد از مشاوره به ذهن ایشان رسیده است این بوده که آنها بیزینس خود را به روز نکرده‌اند.

اگر شما برای مثال در حال فروش رب گوجه نیز هستید، باید حواستان به مارکتینگ باشد. اگر شما همچنان همان مارکتینگ چهل سال پیش را دنبال می‌کنید، مطمئن باشید که شکست خواهید خورد. حتی شرکت کوکا کولا نیز رویه قبل را دنبال نمی‌کند یا شرکت اپل نیز تبلیغات خود را تغییر داده است. پس دقت داشته باشید که دنیای بیزینس در حال تغییر است و شما باید به سمت آنلاین کردن بیزینس خود بروید.

چه بسا بهتر است که در کسب و کار آنلاین، مراحل را به خوبی یاد بگیرید و بهتر است که این یادگیری از فردی باشد که در حال انجام آن کار بوده یا آن را در گذشته انجام داده است. یک نکته بسیار مهم که باید بدانید این است که تنها باید به حرف کسی گوش دهید که خود آن فرد کارهایی که به شما می‌گوید را انجام داده است. بهترین مدرس کسی است خودش این کارها را قبلا انجام داده باشد.

 

مقاله پیشنهادی: دوره آموزش آمازون

موفقیت در آمازون

 

داشتن تجربه، عامل مؤثر در موفقیت

استاد حسین عزت خواه به دانشگاه‌های مختلف در تورنتو رفته، سر کلاس‌ها نشسته و با اساتید زیادی صحبت کرده است، خیلی از آنها مارکتینگ را به دیگران آموزش می‌دهند اما تا کنون هیچ وقت استارت آپ موفقی نداشتند یا یک کمپین تبلیغاتی نساختند اما برای مثال به شما روش بازاریابی یاد می‌دهند. روش بازاریابی در کتاب پیدا نمی‌شود، شما باید برای یادگیری آن با یک مشتری واقعی رو به رو شده و ببینید می‌توانید به او یک خودکار، کتاب یا هر سرویس دیگری را به فروش برسانید. اینکه چهار کلمه را از کتاب‌ها یاد بگیرید و تصور کنید اکنون به یک استاد مارکتینگ تبدیل شده‌اید، اصلاً تصور درستی نیست.

 

ازآمازون درآمد دلاری داشته باشید

 

از خودتان بپرسید که تا کنون چه کمپین موفقی داشته، چه استارت آپ خوبی ساخته یا چقدر توانسته‌اید از طریق بیزینسی که ساخته‌اید به سود برسید. بعد از پاسخ دادن به این سؤالات به دنبال آموزش دادن به دیگران در این زمینه باشید. نکته بسیار مهم دقیقاً همین است. فریب اساتید بزرگ را نخورید و همیشه به رزومه افراد نگاه کنید و ببینید که آیا آن شخص واقعاً آن کار را انجام می‌دهد یا نه.

بررسی کنید و ببینید که آن شخص چقدر تجربه دارد. حتی اگر در بهترین دانشگاه دنیا هم تدریس می‌کند، از او بپرسید که آیا شما تا به حال استارت آپی داشته‌اید، تیمی ساخته‌اید و پروژه‌ای را پیش برده‌اید که اکنون مارکتینگ را به من یاد می دهید؟ حواس شما باید به تمامی این نکات باشد.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/big-mistake-in-amazon-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط