افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

7 عامل مهم برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
برای فروش موفق هفت راز یا عامل کلیدی وجود دارد. فروشندگان موفق در سراسر دنیا از فاکتورهای موفقیت استفاده می‌کند. اگر از این اصول استفاده کنید بهترین موقعیت را برای خودتان تضمین کرده‌اید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

 • 1.3k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
7 عامل مهم برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق باید فاکتورهای موفقیت را شناخته و از آنها استفاده نمود. در این مقاله 7 عامل مهم برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق را بیان می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه می‌توان یک فروشنده موفق بود؟

برای داشتن فروش موفق هفت راز یا عامل کلیدی وجود دارد. تمام فروشندگان موفق در سرتاسر دنیا از فاکتورهای موفقیت استفاده می‌کند. در صورتی که به طور مداوم از این اصول استفاده کنید در حقیقت حرکت رو به جلو و ایستادن در بهترین نقطه ممکن را برای خودتان تضمین کرده‌اید.

بنابراین می‌توانید به اهداف حرفه‌ای خود برسید و در حین مسیر به یک نگرش مثبت درباره  کسب و کار خود دست یابید.

 

چگونه با مدیریت بیزینس موفقیت شغلی به دست آوریم؟

 

7 فاکتور مهم و کلیدی برای فروش موفق

 1. در مسیری که انتخاب کرده‌اید مصمم باشید! قاطعانه تصمیم بگیرید که به بالاترین نقطه ممکن در حوزه مرتبط به بیزینس‌تان برسید. همین امروز تصمیم بگیرید جزء 10 درصد افراد برتری باشید که در این زمینه فعالیت دارند. هیچ چیز و هیچ کس به جز خودتان نمی‌تواند مانع برتری و رسیدن شما به اهداف حرفه‌ای شود. اگر در این راه واقعاً باور داشته باشید که هیچ چیز و هیچ کس نمی‌تواند سد راه شما شود، پیمودن مسیر موفقیت در زمینه کسب و کار برایتان آسان‌تر خواهد بود.
 2. مهارت‌های لازم برای فروش و بازاریابی را یاد بگیرید: به عبارت دیگر سعی کنید بفهمید نداشتن چه مهارت‌هایی موجب محدویت شما شده‌اند. نقاط ضعفتان را بشناسید و برای این که در آن حوزه‌ها کاملاً متخصص و حرفه‌ای شوید، یک برنامه جامع طراحی کنید. می‌توانید از خودتان یا حتی ازرئیس یا کارفرما این سوال را بپرسید: «در صورتی که چه مهارتی داشته باشم و در مورد آن عملکرد قوی نشان بدهم می‌توانم بیشترین تأثیر مثبت را بر فروش داشته باشم؟» پاسخ شما یا کارفرما هر چه که باشد، همان را روی کاغذی یادداشت کنید، برای آن یک محدوده زمانی در نظر بگیرید و به عبارتی برای خودتان مهلت تعیین کنید. سپس برنامه‌ای برای رسیدن به این هدف طراحی کنید و هر روز در این خصوص تمرین داشته باشید. همین تصمیم یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت در بیزینس به شمار می‌رود و به تنهایی می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.

 

رموز فروشنده موفق

 

 1. از افراد موفق کمک بگیرید: به دنبال پیدا کردن افراد موفق و مثبت نگر باشید. دایره ارتباطی‌تان را با افرادی کامل کنید که موفق شده‌اند در زندگی به جایی برسند. مسلماً این دسته از افراد نگرشی مثبت نسبت به آینده و هدف دارند، بنابراین می‌توانند راهنما و راهگشای خوبی برای شما باشند. از افراد بد بین، منتقد و معترض دوری کنید. نگرش و رفتار آنها موجب می‌شود روندی نزولی داشته باشید. از طرفی، ارتباط با چنین افرادی باعث می‌شود زودتر احساس خستگی ‌کنید، تمرکز و شور و اشتیاق شما برای ادامه مسیر کاهش ‌یابد و در نهایت یا اصلاً به اهدافتان نرسید یا با شکست مواجه شوید.
 2. به سلامت خود اهمیت دهید: برای داشتن یک فروش موفق و بازدهی بالا باید از انرژی بالایی هم برخوردار باشید. باید این قدرت و توانایی را داشته باشید که در صورت عدم رضایت مشتری و ارجاع کالا با آنها مواجه شوید. ازغذاهای سالم و مقوی استفاده کنید، تمرینات ورزشی مناسب و دائمی داشته باشید، استراحت، خواب و تفریح را نیز فراموش نکنید تا از انرژی و قدرت لازم بهره مند شوید. خلاصه این که عوامل موثر بر سلامت جسمی را کاملاً بشناسید.

 

7 عامل یک فروشنده موفق

 

 1. خود را موفق‌ترین فرد در حوزه بیزینس‌تان بدانید: تصور کنید شما یکی از برترین افرادی هستید که در این زمینه فعالیت دارند. در تمام طول روز بهترین نسخه خودتان را به دیگران نشان دهید. تصور کنید به اهداف شغلی و حرفه‌ای‌تان دست یافته‌اید. ذهنتان را با تصویری شفاف، واضح واحساسی در مورد خودتان پر کنید. تصویری که نشان می‌دهد شما فردی کاملاً مثبت اندیش، سرشار از اعتماد به نفس و توانمند هستید و کنترل تمام امور زندگی را به دست دارید. این تصاویر ذهنی موجب برنامه ریزی ذهنی شما می‌شوند و این انگیزه را ایجاد می‌کنند که با قدرت به پیمودن مسیر خود ادامه دهید.
 2. همواره مثبت نگر باشید: مثبت اندیشی یکی از نکات مهم برای موفقیت در هر زمینه‌ای است. در مورد بیزینسی که راه اندازی کرده‌اید باید نگرش مثبت داشته باشید. حتی زمانی که با خودتان صحبت می‌کنید باید از کلمه‌هایی استفاده کنید که هیچ نکته منفی در آنها وجود نداشته باشد. با خودتان همانطور صحبت کنید که انتظار دارید دیگران با شما صحبت کنند.
 3. هر روز یک قدم به سمت هدف بردارید: نسبت به هدفی که انتخاب کرده‌اید اقدامات مثبت و سازنده‌ای انجام دهید. به جای آنکه پس از وقوع یک حادثه به فکر جبران آن باشید از قبل در مورد آنها فکر کنید. در صورتی که در مورد درآمدتان حس خوبی ندارید و تصور می‌کنید باید مقدار بیشتری به دست بیاورید، در مورد آن چاره‌ای بیندیشید. از چه طریق و چه راهکارهایی می‌توانید مشتری بیشتری جلب کنید. اگر در مورد هر بخشی از زندگی احساس عدم رضایت دارید، مسئولیت آنها را به عهده بگیرید و اقدامی در مورد آنها انجام دهید.

 

مقاله پیشنهادی: مراحل فروشنده شدن در آمازون

 فروشنده موفق

 

عملکرد افراد موفق چگونه است؟

در صورتی که تمایل دارید شما نیز جزو گروه افراد موفق قرار بگیرید باید همین حالا اقدام کنید. تمام فروشندگان موفق، عملگرا هستند. این افراد ضرورت عملی کردن اهداف خود را می‌دانند و نسبت به اقدام کردن تعصب خاصی دارند.

فروشندگان موفق کارهایشان را به تعویق نمی‌اندازند و در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام می‌دهند. این افراد خودشان را نسبت به تمام کردن کارهایشان ملزم می‌دانند. سرعت اقدام کردن در آنها بالا است و سریع به سراغ انجام دادن کارهایشان می‌روند.

هرچه با افراد موفق بیشتری در ارتباط باشید، با تجربه‌های بیشتری در زمینه موفقیت آشنا خواهید شد. در نتیجه، می‌توانید فروش موفق بیشتری را تجربه کنید.

حاصل ارتباط بیشتر با فروشندگان موفق و فروش بیشتر، این است که اعتماد به نفس شما افزایش خواهد یافت و احترام بیشتری را ازدیگران دریافت خواهید کرد و احساس بسیار بهتری هم در مورد خودتان خواهید داشت. در این صورت است که می‌توانید شاهد انرژی بیشتر باشید.

از طرفی، نگرشی مثبت در شما شکل می‌گیرد و می‌توانید زندگی شاد و رضایت بخشی را تجربه کنید. هر چه کنترل شما بر زندگی و شرایط آن بیشتر شود، در حقیقت رسیدن به اهداف حرفه‌ای برای شما تضمین تر شده است. شما این حق را دارید که یکی از بهترین فروشندگان در بیزینس های مرتبط به کسب و کارتان باشید. 

 

تبدیل شدن به یک فروشنده موفق

 

راز رسیدن به موفقیت بی‌پایان در اهداف شغلی و حرفه‌ای چیست؟

در هر زمینه‌ای که تصور کنید برنامه ریزی و تحلیل راهبردی با تعیین هدف به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت شروع می‌شود. امروز در چه جایگاهی ایستاده‌اید؟ می‌خواهید در آینده به چه جایگاهی صعود کنید؟ برای رسیدن به این نقطه باید چه مراحلی را طی کنید؟

- اهداف بلند مدت کسب و کارتان را تعیین کنید

تعیین اهداف بلندمدت در ابتدا با این نکته شروع می‌شود که می‌خواهید در سال آینده چه میزان درآمد داشته باشید. فرض کنیم می‌خواهید درآمد خالص خود را حدود 25 تا 50 درصد افزایش دهید.

بنابراین اگر بالاترین میزان درآمدی که در سال گذشته داشته‌اید حدود پنجاه هزار دلار بوده است باید هدفتان را طوری انتخاب کنید که به درآمدی حدود 62 هزار دلار در دوازده ماه آینده برسید. در صورتی که بلند پروازی شما بیشتر است می‌توانید به مبلغ 75 هزار دلار نیز فکر کنید.

زمانی که درآمد سالانه و مقدار فروشتان مشخص شد، نوبت آن است که هدف را از لحاظ زمانی به بخش‌های کوچکتر ماه، هفته و روز تقسیم کنید. به طور مثال اگر هدف سالانه خود را 60 هزاردلار در نظر گرفته‌اید، هدف درآمد ماهانه شما باید پنج هزار دلار باشد و به همین ترتیب تا کوچکترین واحد به جلو بروید.

 

7 عامل مهم برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق

 

- اهداف شغلی و حرفه‌ای خود را مشخص کنید

زیرمجموعه اهدافی که شما را به هدف نهایی می‌رسانند چه چیزهایی هستند؟ به عنوان مثال، شما باید با تعداد مشخصی از افراد تماس بگیرید تا برای برگزاری جلسه با آنها قرار بگذارید، محصولتان را به آنها ارائه کنید و در نهایت تعداد مشخصی فروش داشته باشید.

تنها در صورتی که بتوانید این مقدار فروش را داشته باشید می‌توانید به درآمدی که مشخص کرده‌اید دست پیدا کنید.

- در بیزینس خود برنامه ریزی داشته باشید

برنامه، مجموعه‌ای از فعالیت‌های سازماندهی شده برای دستیابی به استراتژی می‌باشد. فروشندگان موفق، همواره برای عملی کردن هر هدفی، ابتدا فهرستی از کارهایی که باید انجام دهند را تهیه و بر اساس آن اقدام می‌کنند.

شاید بهترین ابزار برای مدیریت زمان یک چک لیست باشد، به این خاطر که هر مرحله را در آن یادداشت کرده‌اید و با توجه به مدت زمان تعیین شده، تلاش می‌کنید آن را به پایان برسانید و در چک لیست خود تیک بزنید.

 

چگونه با فروش در آمازون درآمد میلیاردی کسب کنیم؟

 

- همین حالا اقدام کنید

برای رسیدن به هدف باید از هم اکنون دست به کار شوید و فعالیت‌هایی که در راستای هدف خود باید انجام دهید را مشخص کنید. هر چه عملکرد بهتری داشته باشید به نتایج مطلوب‌تری دست خواهید یافت و سریع‌تر می‌توانید به هدف برسید.

تمام مواردی که در بالا اشاره شده است عادت‌هایی برای کسب و کار موفق هستند. با نهادینه کردن این عادات شما نیز می‌توانید موفقیت در بیزینس را تجربه و ثروتمند شدن را حس کنید.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/be-a-successful-seller
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط