موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مروری اجمالی بر سایت آمازون

توضیحات کوتاه :
جف بیزوس، مدیر عامل شرکت بزرگ آمازون از چهره های شناخته شده تجارت آنلاین است. آشنایی با او و بیزینس پرسود آمازون می تواند زمینه پیشرفت های بسیاری را در زندگی افراد مختلف ایجاد کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
مروری اجمالی بر سایت آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

جف بیزوس برای شروع تجارت آنلاین از کار خود استعفا داد و به سیاتل نقل مکان نمود. او در سال 1995 سایت آمازون را راه اندازی کرد. آمازون به سرعت از فروشگاه‌های سنتی محلی و کشوری پیشی گرفت. اما در طول این سالها با مشکلات زیادی از جمله شکست پروژه‌ها و ضررهای مالی دست و پنجه نرم کرده است. با پشت سر گذاشتن این مشکلات، در حال حاضر جف بیزوس تبدیل به ثروتمندترین فرد جهان شده است.

 

آنچه در این مقاله می خو انید:

 

جف بیزوس موسس سایت آمازون

جف بیزوس مؤسس سایت آمازون که متولد آلبکرکی در سال 1964 است، همواره در طول سالهای تحصیل، دانش‌آموزی کوشا و ممتاز بود. او در دانشگاه پرینستون در رشته مهندسی برق با نمرات ممتاز فارغ‌التحصیل شد. زمانی که در شرکت D.E. Shaw در نیویورک کار می‌کرد، در مورد امکانات پیش روی تجارت الکترونیک به تحقیق پرداخت و دریافت که یکی از بهترین کالاهایی که می‌توان در اینترنت به فروش رساند کتاب است.

او از کار خود استعفا داد و تجارت آنلاین را آغاز نمود. همراه با همسرش به سیاتل نقل مکان نمود و شرکت خود را در آنجا تأسیس کرد. در سال 1995 سایت آمازون رسماً شروع به کار کرد و سریعاً گسترش یافت. آمازون به سرعت از فروشگاه‌های سنتی محلی و کشوری پیشی گرفت. اما در طول این سالها با مشکلات زیادی از جمله شکست پروژه‌ها و ضررهای مالی دست و پنجه نرم کرده است. با پشت سر گذاشتن این مشکلات، در حال حاضر جف بیزوس تبدیل به ثروتمندترین فرد جهان شده است.

 

کسب درآمد از وبسایت آمازون

 

آمازون و واشنگتن پست

جف بیزوس به عنوان مدیرعامل جدید در نامه‌ای به کارمندان روزنامه واشنگتن پست که به تازگی توسط آمازون خریداری شده است نوشت: «روزنامه‌نگاری نقشی حیاتی در یک جامعه آزاد ایفا می‌کند.» در اظهار نظری دیگر او بیان داشت که روزنامه نگاری علیرغم چالش‌های ویران‌کننده در صنعت خبر آمریکا، به رشد خود ادامه خواهد داد. بیزوس گفته است که روزنامه‌ها را تنها در شکل الکترونیکی آنها مطالعه می‌کند و هشدار داده است که پیشرفت این صنعت به دیجیتالی شدن آن وابسته است.

روزنامه نگاری هرگز از بین نمی‌رود. ما دریافته‌ایم که مردم تمایل دارند اشتراک روزنامه‌ها را در تبلت‌های خود دریافت نموده و برای آن پول پرداخت کنند. تبلت ها در آینده زندگی روزمره ما را دستخوش تغییرات بیشتری خواهند نمود. به زودی همه خانواده‌ها بیش از یک تبلت در اختیار خواهند داشت. این یک روند معمول خواهد بود که روزنامه‌ها را تقویت خواهد نمود.

وقتی از بیزوس سؤال شد که آیا تبلت کیندل فایر یا آی‌پد خواهند توانست روزنامه‌ها را نجات دهند، او پاسخ داد: «من نمی‌توانم تا این حد در آینده پیش بروم و از نجات روزنامه‌ها صحبت کنم. دوام آوردن در دوره انتقال از روزنامه‌های چاپی به روزنامه‌های دیجیتال برای بسیاری از آژانس‌های خبری دشوار است زیرا آنها مجبورند روزنامه‌های خود را در هر دو شکل کاغذی و دیجیتال منتشرکنند. آنها باید در هر دو حوزه فعالیت کنند و این کار آسانی نیست.

 

کمپانی آمازون

 

خدمات مشتریان در آمازون

همکاران فعلی و قدیمی بیزوس، او را اینگونه توصیف می‌کنند: بزوس رویاهای بلندپروازانه‌ای در سر دارد. تمرکزش بر رضایت مشتری است و از تمامی کارمندانش می‌خواهد تا او را در رسیدن به اهدافش یاری کنند. مشتریان می‌توانند مستقیماً به بیزوس نامه بنویسند و او همواره به نظرات و انتقادات پاسخ می‌دهد. نادیا شورابورا که در تیم مدیران ارشد با بیزوس همکاری نزدیکی داشته است، به یاد می‌آورد که در یک آخر هفته، نامه‌ای از بیزوس دریافت نموده درباره یک مشتری که سفارش یک روز دیرتر از موعد مقرر به دستش رسیده است.

شورابورا می‌گوید: «برای من آن مورد نمونه‌ای از میلیون‌ها مورد مشابه بود. اما از نقطه نظر جف بیزوس، اگر یک مشتری را به این دلیل از دست بدهیم، مشتریان دیگر را هم از دست خواهیم داد. به همین خاطر، این امر از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد». تمام تیم او در طول آن شب کار کردند تا بفهمند مشکل از کجا بوده است. در پایان مشخص شد که بسته سفارشی یک دقیقه دیرتر به کامیون حمل کالا رسیده است. سپس بیزوس از تیم خواست تا در قالب یک ایمیل دقیقاً به او شرح دهند که مشکل از کجا بوده و چگونه می‌توان از تکرار دوباره آن جلوگیری نمود. شورابورا می‌گوید که بیزوس بسیار نکته سنج و دقیق است و به کوچکترین جزئیات توجه فراوان دارد. او همچنین بسیار اجتماعی و با تمرکز بالا است.

 

مقاله پیشنهادی: انواع مشتری در کسب وکار و نحوه شناسایی آنها

سایت آمازون

 

بسیاری از کارمندان گفته‌اند که او آنقدر تمرکز دارد که حتی پلک هم نمی‌زند. اغلب اوقات صدای خنده‌های بلند او، حضورش در شرکت را اعلام می‌کند. نحوه برگزاری جلسات در آمازون و با حضور بیزوس نیز خاص و متفاوت است. به جای اینکه مثل شرکت‌های دیگر، کارمندان از طریق پاورپوینت سخنرانی خود را اجرا کنند، بیزوس از کارمندان می‌خواهد که مقاله‌ای بنویسند و در آن نظرات و ایده‌های خود را شرح دهند. این مقاله نباید بیشتر از شش صفحه باشد.

شوربورا می‌گوید: «اگر مقاله شما مثلاً شش صفحه و نیم باشد، بهتر است اصلاً به جلسه نروید. به نظر من اگر آمادگی نداشته باشید، اگر تکلیف خود را انجام نداده باشید یا اگر درباره آن به طور کامل و جامع فکر نکرده باشید، احتمالاً دوام نخواهید آورد. اگر کارمندی آمادگی لازم برای جلسه را نداشته باشد، بیزوس ممکن است از آن کارمند بخواهد که مقاله را دوباره بنویسد».

نحوه دریافت مالیات بر فروش توسط آمازون

آمازون ملزم است که تنها در ایالت‌هایی مالیات دریافت کند که در آن ایالت حضور فیزیکی مانند انبار داشته باشد. شاید بزرگترین مورد در برنامه حقوقی آمازون لایحه‌ای است که تمامی ایالت‌ها را قادر می‌سازد از فروشندگان آنلاین مالیات فروش دریافت کنند. در حال حاضر آمازون از لایحه مذکور حمایت می‌کند. به این دلیل که آمازون قصد دارد تحویل یک روزه را در تمامی ایالت‌ها داشته باشد؛ بنابراین باید در همه ایالت‌ها انبار فیزیکی تأسیس کند. به همین دلیل در هر صورت باید در همه ایالت‌ها مالیات پرداخت کند.

 

مروری اجمالی بر سایت آمازون

 

برنامه‌های انسان دوستانه آمازون

بنیاد خانوادگی بیزوس به ریاست بیزوس، پدر و مادرش و دیگر اعضای خانواده، بیش از 11 میلیون دلار در سال 2011 به تعدادی از سازمان‌های ملی آموزشی، کمک مالی کرد. این بنیاد همچنین به برخی مدارس نیز کمک مالی ارائه داده است. پدر و مادر بیزوس تلاش زیادی کرده‌اند تا مجوز تأسیس مدارس چارتر در ایالت واشنگتن را بگیرند. واشنگتن یکی از چندین ایالتی است که در آن مدارس چارتر امکان فعالیت ندارند. مدارس چارتر مدارسی با بودجه عمومی هستند که به صورت خصوصی اداره می‌شوند و بدون اتحادیه هستند. علیرغم مخالفت اتحادیه‌های معلمان، مجوز مدارس چارتر با تلاشهای والدین بیزوس در ایالت واشنگتن صادر شد.

 

کسب درآمد میلیاردی با فروش در امازون

 

ویژگی‌های شخصی جف بیزوس در تجارت

اما شاید مهمترین جنبه از فعالیت‌های تجاری بیزوس این باشد که او تحمل زیادی برای ضررهای کوتاه مدت دارد. روزنامه‌های زیادی مجبور به تحمل ضررهای کوتاه مدت شده‌اند تا در آینده به سود برسند. این کار به ویژه با حضور سرمایه گذاران عجول کاری دشوار است. بزوس می‌گوید: یکی از نکاتی که در سالهای اولیه کسب و کارم متوجه شدم این است که برای نوآوری و پیشرو بودن باید آمادگی این را داشت که به مدت زیادی عموم مردم، شما و کارتان را درک نکنند. به عنوان مثال، فروش دستگاههای کیندل در ابتدا با ضرر همراه بود. همچنین شرکت آمادگی این را دارد تا هزینه‌های سنگین مربوط به تحویل سریع و رایگان را بپردازد تا تعداد مشتری‌های پرایم خود را افزایش دهد.

شوربورا می‌گوید که روش‌های تجاری بیزوس در بسیاری عرصه‌ها قابل اجرا هستند. او یک فرد نوآور با ایده‌های جدید است. او مردی با رویاهای بزرگ است. همواره کارهای خلاقانه، جالب و متفاوت انجام می‌دهد، همیشه همینطور بوده است. آمازون اعلام کرده قرار است تعداد کارمندان خود در این انبارها را افزایش دهد. این کار یک استراتژی رشد بلندمدت است که بر سود کوتاه مدت تأثیر منفی دارد. مهم‌ترین ویژگی سایت آمازون این است که بسیار سرسخت است. این یک خبر خوب برای روزنامه واشنگتن پست است زیرا ما در حال گذار از یک مدل خبرگذاری سنتی قرن بیستمی به یک مدل متنوع‌تر و پیچیده‌تر از خبرگزاری و اطلاعات هستیم.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-quick-review
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط