افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

قدرت آمازون در فروش آنلاین محصولات - عزت خواه

توضیحات کوتاه :
درآمد کمپانی آمازون تنها در طول بیست سال به یک میلیارد دلار رسید. سایت آمازون از زمان شروع به کار خود، هر سال به میزان 20 درصد رشد داشته است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
قدرت آمازون در فروش آنلاین محصولات - عزت خواه

 

خلاصه ای از مقاله

وبسایت آمازون با استراتژهای فروش اینترنتی و فناوری‌های نوآورانه خود، چهره فروش را دگرگون کرده است. تاریخ این شرکت پیشتاز در عرصه فروش آنلاین، با رشد سریع و نوآوری‌های بی‌وقفه همراه بوده است. شرکت آمازون در حال دگرگونی زنجیره تأمین است و رقبای خود را پشت سر می‌گذارد. به همین دلیل است که کسب درآمد از آمازون بیش از پیش امکان‌پذیر می باشد و فروش در آمازون تبدیل به یکی از سودآورترین کسب‌وکارهای اینترنتی شده است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رشد سریع فروش در وبسایت آمازون

قدرت آمازون در فروش آنلاین به چه میزان است؟ در سال 2004، ده سال پس از تأسیس وبسایت آمازون، درآمد سالانه این شرکت به 7 میلیارد دلار نزدیک شد. در سال 2018، درآمد آن به 233 میلیارد دلار رسید.

در واقع، آمازون سریعترین شرکتی است که درآمد آن به صد میلیارد دلار رسیده است. درآمد آن تنها در طول بیست سال به یک میلیارد دلار رسید. سایت آمازون از زمان شروع به کار خود، هر سال به میزان 20 درصد رشد داشته است.

از سال 2018 تا 2019، این شرکت رشد 30 درصدی را تجربه کرد. در حال حاضر، شرکت آمازون 13 درصد فروش آنلاین ناخالص جهانی را در اختیار دارد. آمازون در سال 2019 به دومین شرکت تریلیون دلاری پس از اپل تبدیل شد. تغییرات این شرکت از یک کتابفروشی اینترنتی به پرارزش‌ترین شرکت جهان، بسیار چشمگیر است.

یکی از مهمترین دلایل موفقیت آمازون، داشتن یک زنجیره تأمین نوآور و بسیار کارآمد است. تلاش‌های مداوم آن برای ارائه محصولات به مشتریان در کوتاهترین زمان ممکن باعث شده است که رقبای عظیم آمازون به فکر تقویت سیستمهای خود باشند تا بتوانند با این غول اینترنتی رقابت کنند.

 

شرکت آمازون و فروش آنلاین

 

تحویل کالا توسط آمازون

در سال 2005،  شرکت آمازون، سرویس آمازون پرایم خود را راه‌اندازی کرد. مشتریان با پرداخت یک مبلغ سالیانه می‌توانستند محصولات سفارشی خود را در کمتر از دو روز دریافت کنند. معرفی سیستم ارسال دو روزه باعث تغییرات عظیمی در بازار فروش اینترنتی شد که سلطه آمازون را بر بازار خرده فروشی آنلاین تثبیت کرد.

وقتی رقبا تلاش می‌کردند تا آنها هم سیستم تحویل دو روزه را وارد فرایند فروش خود کنند، آمازون باز هم از آنها پیشی گرفت و با معرفی سرویس Amazon Prime Now، تحویل یک ساعته را معرفی کرد که اکنون به تحویل دو ساعته رایگان تغییر یافته است. آمازون به طور پیوسته در حال سخت‌تر کردن رقابت برای رقبای خود است و همچنان به نوآوری در عرصه‌های مهم ادامه می‌دهد. 

خدمات نوآورانه شرکت آمازون

شرکت آمازون مشتریان بسیار وفاداری دارد. این شرکت در میان مشتریان تبدیل به یک انتخاب محبوب شده است که دلیل آن یک عامل مهم است: مدیریت زنجیره تأمین سریع و کارآمد.

شرکت آمازون با داشتن ترکیبی مؤثر از فناوری اطلاعات، شبکه گسترده انبارها، مدیریت چندلایه موجودی و حمل و نقل بی نظیر باعث شده است که این شرکت تبدیل به کارآمدترین شرکت در حوزه فروش اینترنتی شود. این کارآمدی باعث شده است که خرید از منزل امکان‌پذیر شود.

 

رموز راه اندازی بیزینس پر سود

 

برون سپاری مدیریت موجودی توسط آمازون

زنجیره تأمین آمازون وابستگی بالایی به برون‌سپاری مدیریت موجودی خود دارد. محصولاتی که زیاد خریداری نمی‌شوند، در انبارهای معمول آمازون نگهداری نمی‌شوند. ممکن است برای شما تعجب برانگیز باشد که فروشندگان طرف سوم، بیش از پنجاه درصد فروش در آمازون را انجام می‌دهند.

در سال 2018، فروش در آمازون توسط فروشندگان طرف سوم، بیش از 42 میلیارد دلار درآمد برای آن به همراه داشت. ارسال یک ساعته یا یک روزه به دلیل شیوه‌های انبارداری بسیار کارآمد آمازون امکان‌پذیر شده است.

آمازون می‌داند که برای داشتن یک سیستم انبارداری بسیار کارآمد نباید به سیستمهای دیگران اتکا کند و باید خود آن را انجام دهد. به همین دلیل است که برای ارسال محصولات از سیستم‌های مخصوص به خود استفاده می‌کند و همکاری خود را با شرکت‌های پستی پایان داده است. 

گزینه‌های تحویل برای مشتریان آمازون

آمازون برای محصولات مختلف و خواسته‌های متفاوت مشتریان، انبارهای مختلفی دارد. ارسال پرایم، تحویل یک روزه، تحویل درجه یک، تحویل رایگان بسیار سریع از جمله گزینه‌های ارسال و تحویل در دسترس مشتریان آمازون هستند.

تلاش‌های آمازون برای برآورده کردن نیازهای خاص مشتریان باعث شده است که در حوزه انبارداری هم مانند فروش آنلاین، تبدیل به یک غول بی‌رقیب شود. مکان انبارهای آمازون به صورت استراتژیک انتخاب شده و قرار دادن موجودی در آنها هم به صورت استراتژیک انجام می‌شود.

به همین دلیل، آمازون نیازهای مشتریان در مناطق مختلف را پیش‌بینی می‌کند و بر اساس آن، موجودی محصولات را در انبارهای مختلف قرار می‌دهد. اما برای موجودی فروشندگان طرف سوم، موجودی را در انبارها قرار می‌دهد و پس از اتمام موجودی، فروشندگان این موجودی را دوباره تأمین می‌کنند.

 

مقاله پیشنهادی: ایده و خلاقیت در آمازون

کمپانی آمازون

 

انبارهای آمازون در کجا قرار دارند؟

کمپانی آمازون بیش از 75 انبار در آمریکای شمالی دارد و بیش از 125 هزار کارمند تمام وقت در این انبارها کار می‌کنند. برای اینکه آمازون بتواند تحویل سریع را انجام دهد انبارهای جدید زیادی را در نزدیکی بازارهای شهری محلی قرار داده است. مکان، اندازه و تعداد انبارها عوامل مهمی در موفقیت زنجیره تأمین آمازون هستند.

انبارهای آمازون در پنج منطقه تقسیم می‌شوند. انبار پرایم کتابخانه آن، مجلات و کتاب را در خود جای داده است. انبارهای پرایم پالِت محصولاتی را انبار می‌کنند که تقاضای بسیار بالایی دارند.

انبار پرایم جعبه‌ای محصولاتی را نگهداری می‌کند که تقاضای بالا دارند و برای محصولات تکی است. انبارهای معکوس آن محصولات با تقاضای کم و با شکل‌های غیرمتعارف را در خود جای داده اند و در نهایت انبارهای تصادفی آن نیز محصولات کوچک و با تقاضای متوسط را نگهداری می‌کنند.

 

مقاله پیشنهادی: انبار آمازون

فروش آنلاین

 

ربات های کمپانی آمازون

در سال 2012، آمازون یک شرکت انبارداری رباتیک و اتوماتیک به نام Kiva Systems را خریداری کرد. در سال 2015، این شرکت به Amazon Robotics تغییر نام داد. ربات‌های این شرکت می‌توانند محصولات را از قفسه‌ها بردارند و بسته‌بندی کنند بدون اینکه به کمک انسانی نیاز داشته باشند.

این کار باعث می‌شود که عملیات آمازون در انبارها بسیار سریع و کارآمد باشد. این کمپانی از سال 2015، تعداد ربات‌های انبارها را به میزان سالانه 15000 عدد افزایش داده است. در ژانویه سال 2017، آمازون 45 هزار ربات در انبارهای خود داشت.

نسل بعدی رباتها در آمازون می‌توانند به تنهایی سفارشات را از قفسه‌ها بردارند تا نیازی به کمک انسانی نباشد. با اینکه آمازون در اتوماتیک سازی انبارداری بسیار سریع پیش می‌رود، رقبای این شرکت نتوانسته‌اند به خوبی با آمازون در این زمینه رقابت کنند.

به دلیل استراتژی‌های مؤثر آمازون در زمینه انبارداری، این شرکت توانسته است هزینه‌های انبارداری به ازای هر محصول را به حداقل برساند. در نتیجه شرکت‌هایی که حجم فروش آنها بسیار کمتر از آمازون است نتوانسته‌اند در این زمینه با آمازون رقابت کنند.

سرعت و میزان نوآوری آمازون در مدیریت زنجیره تأمین بی نظیر است. به همین دلیل رقبای آن نمی‌توانند با این غول اینترنتی رقابت کنند. آمازون توانسته است رقبای خود را مجبور به اتوماتیک سازی انبارداری و ارسال کند و این کار باعث می‌شود رقبایی که به اندازه آمازون فروش ندارند نتوانند با این شرکت رقابت کنند. این نقاط قوت باعث شده‌اند که فروش در آمازون تبدیل به یک موقعیت عالی برای کسب درآمد شود.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان تر و سریع تر طی می شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون و نتایج شگفت انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-power-for-online-sales
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط