موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نگاهی به سایر کسب و کارهای کمپانی آمازون

توضیحات کوتاه :
امروزه آمازون به عنوان پیشگام صنعت تجارت الکترونیک شناخته می‌شود. این شرکت که در ابتدا با هدف فروش آنلاین کتاب افتتاح شد، امروز به محلی برای فروش آنلاین هر نوع محصولی تبدیل شده است. 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
نگاهی به سایر کسب و کارهای کمپانی آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

 امروزه آمازون به عنوان پیشگام صنعت تجارت الکترونیک شناخته می‌شود. این شرکت که در ابتدا با هدف فروش آنلاین کتاب افتتاح شد، امروز به محلی برای فروش آنلاین هر نوع محصولی تبدیل شده است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

موفقیت آمازون در بیزینس های دیگر

در سه ماه اول سال، میزان فروش فروشگاه آنلاین آمازون، به کمتر از 50 درصد فروش کلی و خالص این شرکت رسید. این مسأله بیانگر آن است که در سایر کسب و کارهای آمازون، پیشرفت چشم گیری صورت گرفته است. میزان فروش بخش خرده فروشی آمازون برای اولین بار در تاریخ این شرکت، به کمتر از نصف کل فروش خالص آن در سه ماهه قبل رسید، با این حال بر اساس تحلیل سایت خبری GeekWire، آمازون همچنان در هر دو بخش در حال رشد است.

در این تحلیل، فروش سایر خرده فروشان Amazon.com در نظر گرفته نشده است اما در هر حال بیانگر تفاوت رشد بخش‌های مختلف این غول فناوری است. این مسأله با توجه به تاریخچه شرکت آمازون، بیشتر قابل توجه است. امروزه آمازون به عنوان پیشگام صنعت تجارت الکترونیک شناخته می‌شود. این شرکت که در ابتدا با هدف فروش آنلاین کتاب افتتاح شد، امروز به محلی برای فروش آنلاین هر نوع محصولی تبدیل شده است.

 

راهنمای فروش محصولات در آمازون

 

در سال‌های اخیر، این شرکت در عین وفاداری به رسالت اولیه خود یعنی فروش کتاب، پا را فراتر گذاشته و به بازیگر اصلی صنایع مختلف تبدیل شده است. در حال حاضر، آمازون به واسطه سرویس‌های وب آمازون (Amazon Web Services)، رتبه اول بازار رقابتی و پردرآمد رایانش ابری را به دست آورده است. همچنین، این شرکت با حضور در بیزینس Whole Foods و فروشگاه‌های فیزیکی خود، به نیرویی نوظهور در خرده فروشی فیزیکی تبدیل شده است.

آمازون همچنین در حوزه‌های سرگرمی و حمل و نقل نیز حضور مقتدرانه‌ای دارد و در آینده نیز در حوزه تبلیغات به همین جایگاه خواهد رسید. در سال‌های اخیر، کسب و کارهای مختلف آمازون همچنان در حال رشد هستند و نقش مهمی در افزایش مجموع درآمد این شرکت داشته‌اند.

بزرگترین بیزینس آمازون از طریق فروش آنلاین طرف اول

فروش آنلاین طرف اول، همچنان بزرگترین بیزینس آمازون به حساب می‌آید و از دیگر بخش‌ها بزرگ‌تر می‌باشد. اما در سه ماهه اول، برای نخستین بار میزان فروش سایر بیزینس های آمازون مجموعاً بیشتر از فروش آنلاین خود آمازون بود. میزان فروش آنلاین آمازون از فروشگاه اصلی خود 5/29 میلیارد دلار بوده است که سال به سال 5/9 درصد افزایش داشته است و 5/49 درصد از درآمد 7/59 میلیارد دلاری آمازون در فروش خالص فصلی را شامل می‌شود.

سایر بیزینس های مهم آمازون و نحوه رشد آنها:

  • سرویس فروشنده طرف سوم

این شکل از خدمات، از نظر بزرگی، دومین بیزینس آمازون به حساب می‌آید و 19 درصد از درآمد آمازون از این بیزینس است. درآمد این حوزه از کمیسیون‌های فروش فروشندگان طرف سوم و همچنین مبالغی است که آمازون از بسته بندی و ارسال سفارشات به دست آورده است. درآمد این بخش در سه ماه اول 1/11 میلیارد دلار بوده است که حدود 20 درصد درآمد آمازون در طول یک سال گذشته را تشکیل می‌دهد.

 

وبسایت آمازون

 

  • سرویس‌های وب آمازون(AWS)

این شکل از سرویس‌ها، آرایش و ساختار شرکت را تغییر داده و بخش بزرگی از درآمد و سود آمازون از راه این نوع سرویس‌ها تأمین می‌شود. در سه ماهه اول، AWS ،13 درصد از حجم بیزینس آمازون را تشکیل می‌داد. درآمد این حوزه در همین مدت، 7/7 میلیارد دلار بود که تقریباً معادل 41 درصد از درآمد آمازون به حساب می‌آید. 

  • فروشگاه‌های فیزیکی

تا دو سال پیش، فروشگاه‌های فیزیکی، جایگاهی در بیزینس آمازون نداشتند. اما در سه ماه اول، توانست سهمی 7 درصدی در این کسب و کار داشه باشد. درآمد فروشگاه‌های فیزیکی، سال به سال 1 درصد افزایش یافته و به رقم 3/4 میلیارد دلار رسیده است. البته در این زمینه توجه داشته باشید که درآمد حاصل از سفارشات آنلاین فروشگاه‌های خواروبار فروشی نیز در زمره فروشگاه‌های آنلاین قرار می‌گیرد. به همین خاطر، سهم فروشگاه‌های فیزیکی در درآمد آمازون، رقمی بیشتر از آن چیزی است که ارقام نشان می‌دهند.

  • سرویس‌های عضویت

این نوع سرویس‌ها که در گروه Amazon Prime قرار می‌گیرند، 7 درصد کل درآمد کسب و کار آمازون را تشکیل می‌دهند. آمازون هفته گذشته اعلام کرد قصد دارد تنها در سه ماه دوم، با صرف هزینه 800 میلیون دلار، زمان ارسال سفارشات را از 2 روز به 1 روز کاهش دهد. درآمد حاصل از خدمات عضویت در سه ماهه اول، 3/4 میلیارد دلار بوده است که 40 درصد درآمد آمازون در طول یک سال گذشته را تشکیل می‌دهد.

 

کمپانی آمازون

 

  • بیزینس تبلیغات آمازون 

این گروه عمدتاً شامل بیزینس تبلیغات است که آمازون را به رقیبی برای دو قدرت بزرگ تبلیغات دیجیتالی یعنی گوگل و فیسبوک تبدیل کرده است. این گروه، 5 درصد کل حجم بیزینس آمازون را تشکیل می‌دهد و در سه ماه اول، به درآمد 7/2 میلیارد دلار رسید و در چند سال متوالی، مجموعاً 34 درصد کل درآمد آمازون را تشکیل داده است.

سلطه آمازون بر بازار خرده فروشی

اگرچه خرده فروشی آنلاین، در حال از دست دادن سهم بازار در خود آمازون است، اما این شرکت همچنان به سلطه خود بر حوزه گسترده تجارت الکترونیک ادامه می‌دهد. سال گذشته، شرکت eMarketer پیش بینی کرد که آمازون 49 درصد کل فروش تجارت الکترونیک در سال 2018 را به خود اختصاص داده است. این مقدار در سال 2017، 44 درصد بوده است.

 

مقاله پیشنهادی: نکاتی برای افزایش فروش در بیزینس آمازون

 کسب و کارهای کمپانی آمازون

 

آمازون پرایم و تأثیر آن در سلطه آمازون

یکی از مهمترین عواملی که به سلطه آمازون در بازار خرده فروشی کمک کرده است، سرویس پرایم آن و مزیت‌های آن یعنی ارسال دو روزه و رایگان سفارشات بوده است. به این خاطر، بسیاری از رقبا نیز به فکر به کارگیری این سرویس افتاده‌اند و آنها نیز گزینه ارسال دو روزه را به مشتریان خود معرفی می‌کنند. آمازون برای این که همچنان سلطه خود را حفظ کند، تصمیم به صرف هزینه‌ای هنگفت برای تغییر استاندارد پرایم کرده است.

اگرچه این ابتکار، مطمئناً باعث کاهش سود آمازون خواهد شد، اما ارسال یک روزه محصولات باعث تقویت هر چه بیشتر فروش آنلاین شده و مجدداً آن را به عنصر مهم کسب و کار آمازون تبدیل خواهد کرد. برایان اولساوسکی، مدیر ارشد مالی آمازون در جریان دیدار با سرمایه گذاران گفت: «اگرچه آمازون می‌تواند تعداد زیادی از محصولات را طی یک یا دو ساعت یا در همان روز سفارش، به دست مشتریان برساند، اما بخش عمده‌ای از سفارشات، دو روزه به دست آن‌ها می‌رسد.

اگر ما بتوانیم مدت دو روز را به یک روز تبدیل کنیم، در واقع زمان ارسال را به نصف کاهش داده‌ایم. همین مسأله، احتمال خرید مشتریان از سایت را افزایش می‌دهد و رضایت آنها را به همراه خواهد داشت».

آمازون در فکر کاهش هر چه بیشتر هزینه‌های خود است

آمازون از راه‌های مختلفی درآمد کسب می‌کند که با شنیدن آن شگفت زده خواهید شد. در واقع، گویا جف بزوس، ماشین پیچیده‌ای را هدایت می‌کند و با راندن آن در مسیرهای مختلف، درآمد کسب می‌کند. در حالی که بیشتر توجهات به زندگی شخصی جف بزوس و تصمیم اخیر آمازون برای تعطیلی دفتر خود در نیویورک سیتی معطوف شده است،

این خرده فروش آنلاین بدون سر و صدا، اقدامات اساسی برای ساخت آخرین مراحل زیرساخت لجستیک خود برداشته است. این خبر بزرگی است و می‌تواند به کاهش هزینه‌های بالای آمازون در زمینه ارسال سفارشات کمک کند. امروز، وقت آن است که سرمایه داران به جدیدترین اقدامات آمازون برای سلطه بر بازار آنلاین و خرده فروشی توجه بیشتری نشان دهند.

 

نگاهی به سایر کسب و کارهای کمپانی آمازون

 

استفاده آمازون از ربات در انبارها

آمازون برای برداشتن و جمع آوری محصولات از انبار، از انواع مختلف ربات و ابزارهای خودکار استفاده کرده است. قدم منطقی بعدی آمازون در این رابطه، فرستادن سفارشات به کمک این ربات‌ها است. اگرچه بلندپروازی آمازون برای استفاده از پهپادها در ارسال محموله‌ها، کمی دور از انتظار به نظر می‌رسد، اما به طور کلی استفاده از وسایل خودکار برای ارسال محموله‌ها، کاملاً جدی است. آمازون همچنین از سرویس Amazon Scout برای فرستادن مستقیم محموله‌ها به در خانه‌ها استفاده می‌کند. به این ترتیب هم در هزینه‌های پست و هم زمان ارسال آنها صرفه جویی می‌شود.

اگر آمازون تصمیم بگیرد که از این به بعد دیگر برای ارسال سفارشات به طور مستقیم از کامیون استفاده نکند، صرفه جویی‌های زیادی در هزینه‌ها صورت خواهد گرفت. چون دیگر آمازون مجبور به استخدام نیروی انسانی نخواهد بود. به این ترتیب کامیون‌ها به کمک ربات‌ها به صورت خودکار حرکت کرده و خود را به در منزل مشتریان می‌رسانند. از همه مهمتر این که فرآیند ارسال سفارشات در هر زمانی از روز قابل انجام است، زیرا این کار توسط ربات صورت می‌گیرد و آنها هم نیازی به خواب و استراحت ندارند.

زمان دو روزه ارسال محصولات هم به یک روز کاهش می‌یابد و حتی در مورد تعداد زیادی از اقلام، مشتری در همان روز ثبت سفارش می‌تواند آن را تحویل بگیرد. آمازون تمایل زیادی به انجام این کار دارد. McKinsey & Company پیش بینی می‌کند که ارسال خودکار محصولات باعث می‌شود که خرده فروشان بتوانند هزینه‌های خود در زمینه ارسال سفارشات را تا 40 درصد کاهش دهند. این کاهش هزینه‌های برای آمازون، رقمی حدود 9 میلیارد دلار است و به این ترتیب در این مورد هم آمازون بر رقبای خود پیشی گرفته است.

 

فروش محصول درآمازون و کسب درآمد

 

آمازون همچنان به پیشرفت فکر می‌کند

اگرچه ارسال خودکار سفارشات با ماشین و تحویل گسترده بسته‌ها با ابزارهایی به نام Scout که به اندازه کولر هستند، همین فردا اتفاق نمی‌افتند، اما در هر حال نشان می‌دهد که آمازون همچنان در حال متحول شدن و حل مشکلات حاشیه‌ای خود است. بی شک، این خرده فروش می‌تواند هزینه‌های ارسال را کاهش دهد و سرانجام مجموعه‌ای از وسایل خودکار را برای سهولت در ارسال محصولات فراهم کند.

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-other-businesses
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط