مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آمازون را بهتر بشناسیم

توضیحات کوتاه :
پیش از فکر کردن در مورد اینکه فروش چه نوع محصولاتی در آمازون با موفقیت بیشتری همراه است، ابتدا باید چند قاعده اساسی در مورد آمازون را بدانید و با آمازون بیشتر آشنا شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.8k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
آمازون را بهتر بشناسیم

 

خلاصه ای از مقاله

ما امروزه آمازون سردمدار حوزه تجارت الکترونیک، انبارداری، پرداخت، سخت‌افزار، ذخیره اطلاعات و رسانه می‌باشد. آمازون در بسیاری از حوزه‌های دیگر هم وارد شده است. فروشندگان و خریداران برای خرید و فروش محصولات به این سایت مراجعه می‌نمایند. با مطالعه این مقاله با آمازون بیشتر آشنا شوید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

آمازون، بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان

در ابتدا آمازون تنها وبسایت برای فروش کتاب بود. اما امروزه آمازون سردمدار حوزه تجارت الکترونیک، انبارداری، پرداخت، سخت‌افزار، ذخیره اطلاعات و رسانه می‌باشد. آمازون در بسیاری از حوزه‌های دیگر هم وارد شده است. فروشندگان و خریداران برای خرید و فروش محصولات به این سایت مراجعه می‌نمایند. برنامه پرایم، که تنها مختص آمازون می‌باشد و هزینه عضویت سالانه آن 99 دلار در سال است، حدود 85 میلیون عضو در آمریکا دارد که این تعداد معادل یک سوم کل خانوارهای آمریکایی می‌باشد. حتی نام شرکت تجارت آنلاین هم درخور این غول تجاری نیست. 

 

مقاله پیشنهادی: تاکتیک های فروش در آمازون

آشنایی با آمازون

 

تصمیم گیری در آمازون

در پشت هر تصمیم که در آمازون اتخاذ می‌گردد، فلسفه "چرخ لنگر" قرار دارد. مدیر عامل آمازون، جف بیزوس، این اصطلاح را از مشاور تجاری، جیم کالینز، فراگرفت. این اصطلاح به معنای چرخه‌ای است که طی آن، شرکت قیمت‌ها را کاهش می‌دهد تا مشتریان بیشتری جذب نماید. این فرایند سپس منجر به افزایش فروش و جذب مشتریان بیشتر می‌شود. افزایش فروش به کاهش هزینه‌ها می‌انجامد و در نهایت، شرکت می‌تواند قیمت‌های جدید تعریف نموده و چرخ لنگر را دوباره به گردش درآورد. چرخ لنگر به بهترین وجه، دو هدف اصلی آمازون را بیان می‌نماید: مشتری‌مداری و فتح جهان تجاری مدرن. این اهداف از همان ابتدای شروع به کار آمازون مشخص و روشن بودند. بیزوس نام عظیم‌ترین رودخانه جهان را بر شرکت خود نهاد. او همچنین آدرس اینترنتی relentless.com را نیز خریداری نمود. اگر آن را در مرورگر خود جستجو نمایید، به وبسایت آمازون هدایت خواهید شد. 

 

راه‌اندازی کسب و کار آمازون را بهتر بشناسیم

 

مشتری‌مداری در آمازون

بیزوس همواره مشتریان خود را در اولویت قرار می‌دهد، که این موضوع گاهاً به قیمت ناراحتی و حتی از دست دادن سرمایه‌گذاران شرکت تمام می‌شود. آمازون در سال 1997 تبدیل به سهامی عام شد. شرکت به مدت 6 سال مدام سرمایه خود را از دست داد و به مدت یک دهه بعد نیز سود بسیار اندکی به دست آورد. این ضررها و دیگر آمارها برای بیزوس به اندازه قیمت‌های پایین و خدمات مشتریان استثنایی اهمیت نداشت چون این کار به چرخش چرخه لنگر کمک می‌نمود. در نهایت، بیزوس به‌طرز شگفت‌آوری موفق شد وال‌استریت را متقاعد سازد درآمدهای اندک آمازون را نادیده بگیرد.

درآمد نجومی آمازون

درآمد آمازون در سال 2016 به 136 میلیون دلار رسید. فروش سایت در روز پرایم امسال، که نسخه آمازونی Black Friday می‌باشد، بیش از فروش Black Friday و Cyber Monday بود. آمازون اعلام کرد که در این روز بزرگترین فروش را در تاریخ خود تجربه نموده است. طبق هر استانداردی، آمازون در بازار سهام، یک شرکت موفق محسوب می‌شود. هنگامی که آمازون برای اولین بار وارد بازار سهام شد، اگر فردی 100 دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری نموده باشد، امسال ارزش سهمش به 63 هزار و 990 دلار رسیده است.

 

آمازون را بهتر بشناسیم

 

انبارداری منحصربه‌فرد در آمازون

رمز موفقیت عظیم آمازون در تجارت الکترونیک در فرایندهای بسیار پیچیده انبارداری آن نهفته است. تمامی مشتریان پرایم سفارشات خود را دو روزه تحویل می‌گیرند. در شهرهایی که برنامه “Prime Now” اجرا می‌گردد، برای 25000 کالای تعیین شده، تحویل کالا دو ساعته و به صورت رایگان انجام می‌پذیرد.

آمازون، عرصه‌ای مناسب برای فروشندگان جدید

روند ثبت‌نام برای فروشندگان جدید تنها چند دقیقه طول می‌کشد. گذاشتن کالا در آمازون برای فروش نیز فرایند بسیار کوتاهی دارد. از آنجا که آمازون سعی دارد تا آنجا که ممکن است کالاها در وبسایت تنوع داشته باشند، فرایند قرار دادن محصول برای فروش در وبسایت را بسیار ساده نموده است تا همه بتوانند این کار را انجام دهند. اما تصمیم برای فروشنده شدن در آمازون نباید تنها بر پایه ساده بودن فرایند ثبت‌نام انجام گیرد. فروشندگان باید درک روشنی از ویژگی‌های مورد نیاز برای فروشنده موفق شدن داشته باشند. هرچند آمازون همچنان فروشندگانی را جذب می‌نماید که کالاهای آنها مانند بسیاری دیگر از شرکت‌ها است، اما موفقیت بلندمدت این افراد تضمین شده نیست. در تلاش برای رسیدن به موفقیتی معنادار، فروشندگان باید هر سال بیشتر و سخت‌تر کارکنند تا فروش بالای خود را ادامه دهند و یا حتی به فروش بالاتر دست یابند. 

نکاتی که فروشندگان پیش از آغاز به فروش در آمازون باید بدانند

پیش از فکر کردن در مورد اینکه فروش چه نوع محصولاتی در آمازون با موفقیت بیشتری همراه است، ابتدا باید چند قاعده اساسی در مورد آمازون را بدانید. تقریباً همه می‌توانند در آمازون محصول خود را به فروش برسانند. بسیاری از فروشندگان، و درمواردی صدها نفر، یک محصول مشابه را در آمازون به فروش می‌رسانند، مگر اینکه یک برند قوانین سختگیرانه‌ای در مورد توزیع محصول خود داشته باشد. این تعداد زیاد فروشنده باعث ایجاد رقابت در قیمت‌گذاری و منجر به نادیده گرفتن سیاست‌های قیمت‌گذاری تصویبی یا پیشنهادی توسط تولید کنندگان می‌گردد. 

آمازون قوانین مخصوص به خود را دارد

همانگونه که می‌دانید، آمازون علاوه بر داشتن خیل عظیمی فروشنده، خود نیز به فروش کالا در وبسایت اقدام نموده است. یکی از مزیت‌هایی که آمازون نسبت به دیگر فروشندگان در اختیار دارد این است که داده‌های مربوط به جستجوی کالا توسط مشتریان را در اختیار دارد. این داده‌ها به میزان بسیار محدودی تحت اختیار دیگر فروشندگان قرار می‌گیرد. این حجم از اطلاعات به برند اختصاصی آمازون، یعنی Amazon Retail،  این امکان را می‌دهد که محصولات محبوب را شناسایی نموده و نسبت به فروش آنها اقدام نماید.

استفاده از Buy Box در آمازون

Amazon Retail همواره از مزیت Buy Box برخوردار می‌باشد. از طریق این سرویس، فروشندگانی که یک محصول مشابه را به فروش می‌رسانند رتبه‌بندی می‌شوند تا مشخص شود وقتی یک خریدار بر روی گزینه Add to Cart کلیک می‌نماید، به صفحه کدام یک از این فروشندگان هدایت شود. اگر یک فروشنده با خود آمازون در فروش یک محصول خاص در رقابت باشد، به احتمال زیاد، آن فروشنده نمی‌تواند محصولات زیادی به فروش برساند چون آمازون Buy Box  را در اختیار دارد. همچنین Amazon Retail یک نرم افزار قیمت‌گذاری پیچیده دارد که اگر قیمت محصولی توسط رقبا کاهش یافته باشد، از آن باخبر شده و آمازون نیز قیمت آن کالا را کاهش می‌دهد. اگر محصولی که Amazon Retail به فروش می‌رساند، فروش چندانی نداشته باشد، احتمال اینکه یک فروشنده رقیب بتواند فروشی از آن محصول کسب نماید تقریباً صفر است.

 

مقاله پیشنهادی: برنامه های جدید آمازون

فروش در آمازون

 

آمازون از فروشندگان می‌خواهد از FBA استفاده نمایند

برنامه ارسال و تحویل کالا توسط آمازون (FBA) در اختیار تمامی فروشندگان آمازون می‌باشد. فروشندگان محصولات خود را به انبارهای آمازون ارسال می‌نمایند و زمانی که سفارشی ثبت می‌گردد، آمازون آن محصول را برای مشتری ارسال می‌نماید. کالاهایی که گزینه Amazon Prime یا Amazon Super Saving Shipping دارند را می‌توان از طریق FBA ارسال نمود. این دوگزینه تأثیر زیادی در رضایت مشتری داشته‌اند. حتی اگر یک فروشنده امکانات ارسال در سطح و کیفیت جهانی داشته باشد، FBA مزیتی است که در اختیار فروشندگان قرار گرفته تا اطمینان حاصل شود مشتریان آمازون خدماتی با کیفیت بالا و یکدست دریافت می‌نمایند.

عدم ارتباط فروشنده آمازون با مشتری

زمانی که فروشنده کالایی را به فروش می‌رساند، مجاز نیست که برای بازاریابی کالاهای دیگر با مشتری مورد نظر تماس برقرار نماید. بنابراین حتی اگر یک فروشنده در کانال‌های فروش خارج از آمازون خود سیستم ارتباط با مشتری قدرتمندی داشته باشد، نمی‌تواند از آن برای مشتریان داخل آمازون استفاده نماید.

به عنوان فروشنده آمازون، توزیع ایمن وظیفه شما است

آمازون به روشنی بیان نموده است که توزیع ایمن منحصراً وظیفه فروشنده می‌باشد. به عنوان مثال، آمازون به ندرت به برندها کمک می‌نماید تا فروشندگان غیرمجاز را از سیستم خود حذف نمایند. بدین وسیله همه می‌توانند در آمازون فروشنده شوند تنها به این شرط که هیچ آسیبی به مشتریان آمازون وارد نشود. 

فروشنده آمازون باید در کمتر از 24 ساعت به درخواست مشتری پاسخ دهد

این قانون در تمامی روزهای سال قابل اجرا می‌باشد. آمازون تمامی فروشندگان را ملزم به رعایت بالاترین استانداردها در رابطه با زمان ارسال، ایمیل تأیید، نرخ کنسلی سفارشات و تعداد زیادی موارد دیگر نموده است. برای بسیاری از فروشندگانی که تازه وارد آمازون شده‌اند، این استانداردها ممکن است قابل اجرا نباشد و بنابراین ممکن است نتوانند از عهده این کار به خوبی برآیند. 
اما در دوره آربی که توسط استاد عزت خواه ارائه شده است، راه‌های عملی برای مدیریت این موارد به دانشجویان عزیز ارائه می‌گردد.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/learn-more-about-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
ندا گفته:
۰ | ۰

سلام
من در حال تحقیق و بررسی هستم که انشالا بتونم هر چه زودتر فعالیتم رو در آمازون شروع کنم. با چه شماره ای می تونم اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنم؟

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما ندا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از اینکه شما نیز هم مسیر ما هستید بسیار خوشحالیم و برای هر چه بهتر طی شدن مسیر پیشرفت از هیچ کمکی به شما دریغ نمی‌کنیم. برای گسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره واتساپ 0930222413 با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط