وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چرا آمازون موفق شد؟

توضیحات کوتاه :
وبسایت آمازون نه تنها یک غول تجارت الکترونیک است بلکه برای ارائه خدمات رایانش ابری نیز بسیار شناخته شده است. جف بزوس مؤسس این شرکت شگفت انگیز، این شرکت را از گاراژ منزل خود آغاز کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چرا آمازون موفق شد؟

 

خلاصه ای از مقاله

شهرت وبسایت آمازون به دلیل عوامل بسیاری است که می‌تواند طیف وسیع کتاب‌های ارائه شده در آن، تحویل رایگان، خدمات مشتریان و خیلی موارد دیگر را دربر گیرد. این وبسایت بیشترین شهرت خود را مرهون خدمات و کالاهای متنوعی است که ارائه می‌دهد. اما امکانات این وبسایت بیشتر از این است. این شرکت نه تنها یک غول تجارت الکترونیک است بلکه برای ارائه خدمات رایانش ابری نیز بسیار شناخته شده است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

نکات جالب در مورد آمازون

شرکت آمازون در سرتاسر جهان به عنوان بهترین وبسایت خرید آنلاین شناخته شده است. شهرت این وبسایت به دلیل عوامل بسیاری است که می‌تواند طیف وسیع کتاب‌های ارائه شده در آن، تحویل رایگان، خدمات مشتریان و خیلی موارد دیگر را دربر گیرد. این وبسایت بیشترین شهرت خود را مرهون خدمات و کالاهای متنوعی است که ارائه می‌دهد. اما امکانات این وبسایت بیشتر از این است. این شرکت نه تنها یک غول تجارت الکترونیک است بلکه برای ارائه خدمات رایانش ابری نیز بسیار شناخته شده است.

جف بیزوس، مؤسس این شرکت شگفت انگیز که در سیاتل بنا شده است، این شرکت را از گاراژ منزل خود آغاز کرد. این شرکت در پنجم جولای سال 1994 متولد شد اما در حال حاضر این شرکت رشدی نجومی داشته و انبارهای آن وسعتی به میزان 700 برابر استادیوم Madison Square Garden دارند. اما این تمامی شگفتی‌های مربوط به آمازون نیست. شگفتی های زیادی در مورد آمازون وجود دارند که ممکن است از آنها اطلاع نداشته باشید. در این مقاله نکاتی را در مورد آمازون می خوانید که ممکن است همه درباره آنها اطلاع نداشته باشند.

 

فروش در آمازون و دلیل موفقیت این کسب و کار

 

چرا نام آمازون برای این وبسایت انتخاب شد؟

جف بیزوس برای انتخاب نام آمازون دو دلیل داشت: اول اینکه او می‌خواست بزرگی و عظمت آمازون را نشان دهد. دومین دلیل این بود که در هنگام تأسیس وبسایت آمازون، همه وبسایت ها از لحاظ الفبایی رتبه بندی می‌شدند و بیزوس می‌خواست که شرکتش در صدر لیست قرار داشته باشد.

آمازون از گاراژ منزل جف بیزوس آغاز به کار نمود و اکنون دارای صدها انبار عظیم است

آمازون در حال حاضر انبارهایی در سرتاسر جهان دارد که وسعت آنها بیش از 700 برابر استادیوم Madison Square Garden است. این انبارها آنقدر ظرفیت دارند که می‌توانند به میزان بیش از 10 هزار استخر المپیک آب در خود نگه دارند. این شگفت انگیز است.

آمازون در ابتدا تنها یک کتابفروشی بود

وقتی که وبسایت آمازون برای اولین بار آغاز به کار نمود، تنها محصولی که به فروش می‌رساند کتاب بود. اولین کتابی که توسط آمازون به فروش رسید "مفاهیم سیال و قیاس‌های خلاقانه: مدل‌های کامپیوتری برای مکانیزم های اساسی تفکر" بود که در سال 1995 از گاراژ جف بیزوس به فروش رسید.

نام وبسایت در ابتدا متفاوت بود

جالب است بدانید در ابتدا نامی که جف بیزوس برای وبسایت خود در نظر گرفته بود، Cadabra بود که برگرفته از ورد جادویی Abracadabra بود. اما زمانی که جف بیزوس این نام را برای وکیل خود ذکر نمود، وکیل آن را اشتباهی شنید و فکر کرد که منظور جف بیزوس Cadaver است. بنابراین او با این نام مخالفت نمود و در نهایت نام آمازون برای این وبسایت انتخاب شد.

تأکید و تمرکز اصلی شرکت آمازون بر درک صحیح از مشتری است

در شرکت آمازون دات کام، تمامی کارمندان صرف نظر از رتبه و مقام خود باید هر دو سال به مدت دو روز در بخش خدمات مشتریان کار کنند. حتی خود جف بیزوس نیز به عنوان مدیر عامل از این قاعده مستثنی نیست. هدف از انجام این کار درک بهتر فرایندهای خدمات مشتریان توسط کارکنان است.

لوگوی آمازون چگونه طراحی شد و داستان آن چیست؟

لوگوی آمازون یک معنای بسیار عمیق در درون خود دارد. این لوگو نشان دهنده تعهد شرکت به خدمات مشتریان است. لوگو نشان می‌دهد:" شرکت تمایل دارد همه چیز را به دست همه، در هر کجای دنیا برساند." فلشی که در لوگو طراحی شده است، از حرف A در کلمه Amazon شروع می‌شود و به حرف Z در آن کلمه ختم می‌شود. این بدان معناست که شما می‌توانید از A تا Z، یعنی همه چیز را در آمازون پیدا کنید.

 

مقاله پیشنهادی: رشد خیره کننده آمازون بعد از شیوع کرونا | عزت خواه دات کام

چرا آمازون موفق شد؟

 

آیا می‌دانستید که تعداد کاربران منحصربه فرد آمازون بیشتر از eBay است؟

تعداد کاربران ارزشمند منحصر به فرد آمازون پنج برابر بیشتر از تعداد این کاربران در eBay است. طبق آماری که منابع ارائه داده‌اند، میانگین سودی که کاربران منحصر به فرد آمازون برای این شرکت به همراه دارند نزدیک به 189 دلار است در حالی که این رقم برای eBay نزدیک به 39 دلار است که در مقایسه با آمازون رقم بسیار کوچکی است.

آمازون یک شبه به موفقیت نرسید

شرکت آمازون فعالیت خود را در سال 1994 آغاز نمود و به مدت سالها هیچ سودی عاید آن نمی‌شد اما زمانی که شرکت به اولین سود خود رسید، اوضاع سریعاً تغییر کرد. درآمد آمازون که در سال 1996 برابر با 15.7 میلیون دلار بود، با افزایشی چشمگیر در سال 1997 به 148 میلیون دلار و در سال 1998 به 680 میلیون دلار رسید. اینگونه بودکه بیزینس آمازون آغاز به پیشرفت نمود.

چرا آمازون در فصل تعطیلات افراد بیشتری استخدام می‌کند؟

در سال 1998، در طول فصل تعطیلات، آمازون با کمبود شدید کارمند مواجه شد و کارمندان مجبور بودند شیفتهای طولانی‌تری کار کنند تا بتوانند به تقاضای مشتریان پاسخ دهند. آنها مجبور بودند دوستان و خانواده خود را با خود به محل کار بیاورند تا در انجام کارها به آنها کمک کنند. پس از این تجربه، آمازون در طول فصل تعطیلات، کارمندان فصلی استخدام می‌کند تا پاسخگوی تقاضای زیاد در طول فصل تعطیلات باشند.

آیا می دانید که تعداد کارمندان آمازون بیشتر از مایکروسافت است؟

بر طبق گزارشی که در سال 2017 منتشر شده است، تعداد کارمندان تمام وقت و نیمه وقت آمازون برابر با 566400 نفر بود و شرکت هیچ برنامه‌ای برای متوقف کردن رشد خود ندارد.

انبارهای آمازون بسیارعظیم هستند

به عنوان نمونه، انبار آمازون در شهر فونیکس ایالت آریزونا 1.2 میلیون فوت مربع مساحت دارد و یکی از کارکنان این انبار اعلام کرده است که روزانه 11 مایل در هر شیفت پیاده روی می‌کند.

چه شرکتهایی توسط آمازون خریداری شده‌اند؟

زمانی که آمازون به عنوان یک برند معتبر شناخته شد، آغاز به گسترش فعالیت‌های خود نمود. در سال 2009، آمازون دات کام یک وبسایت فروشنده کفش آنلاین را با نام Zappos.com به قیمت 1.2 میلیارد دلار خریداری نمود. بر اساس آمارهای منتشر شده، آمازون 10 درصد تجارت الکترونیک آمریکای شمالی را در اختیار خود دارد. علاوه بر این، درسال 2013، آمازون روزنامه واشنگتن پست و شرکتهای تابعه آن را به قیمت 250 میلیون دلار خریداری نمود.

کارمندان سابق آمازون اکنون به چه کاری مشغول هستند؟

آمازون نه تنها یک شرکت موفق است بلکه موقعیت خوبی برای یادگیری نیز فراهم آورده است. بسیاری از کارمندان سابق آمازون در حال حاضر کسب و کار شخصی خود را آغاز کرده‌اند. مؤسس وبسایت Quora، چارلی شیور و مؤسس وبسایت Hulu، جیسون کیلار از جمله این افراد هستند.

پرایم ویدیو

در سال 2017، آمازون بیش از 4.5 میلیارد دلار صرف ساخت فیلم و سریال نمود. بودجه اختصاصی این شرکت برای ایجاد محتوا کمتر از بودجه نتفلیکس است اما بودجه آن دو برابر بودجه شبکه تلویزیونی معروف، HBO، است. در حال حاضر، پرایم ویدئو در 200 کشور جهان قابل دسترس است.

گسترش جهانی آمازون

درحال حاضر 65 درصد خانوارهای آمریکایی عضو آمازون پرایم هستند و تمرکز این شرکت بر فروش بین‌المللی، یکی از فرصتهای اصلی این شرکت برای رشد بیشتر به شمار می‌رود. علاوه بر کشورهایی مانند ژاپن و استرالیا، آمازون در کشورهایی مانند هند و ترکیه نیز بازار ایجاد کرده که نشان دهنده تمرکز شرکت بر کشورهای مختلف جهان است. آمازون علاوه بر فروش و ارسال کالا به مشتریان، بیزینس جدیدی را آغاز کرده که از طریق آن، به شرکتهای دیگر و به صورت عمده کالا می‌فروشد.

 

چگونه با آمازون موفق شویم و به درآمد میلیاردی برسیم؟

 

ارسال و تحویل کالا توسط آمازون

برنامه FBA (ارسال توسط آمازون) یک بیزینس رو به رشد است که کسب و کارهای کوچک را قادر می‌سازد از امکانات وسیع آمازون استفاده کنند. سرمایه گذاری در امر تحویل کالا، باعث افزایش رضایت مشتری شده که هدف اصلی آمازون به شمار می‌رود. اما برنامه آمازون این است که ظرفیت‌های انبارداری و ارسال کالای خود را از این هم فراتر برده و ناوگان پستی مخصوص به خود را ایجاد نماید. با فرصتهای زیادی که آمازون پیش رو دارد، این شرکت از پیشرفت باز نخواهد ایستاد و همچنان به فتح سرزمین‌های جدید در دنیای تجارت ادامه خواهد دارد.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/why-amazon-successed
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط