افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تجزیه و تحلیل سایت آمازون

توضیحات کوتاه :
وبسایت آمازون که در حال حاضر به عنوان برند پیشتاز در حوزه تجارت آنلاین شناخته شده است، در سال 1994 توسط جف بیزوس در ایالت واشنگتن بنا شد. سپس در سال 1996، این شرکت به ایالت دلاور نیز گسترش یافت.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4

تعداد امتیازها: 2

  • 2.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تجزیه و تحلیل سایت آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

مشتریان همواره در مرکز توجه استراتژی‌های آمازون بوده‌اند و همین استراتژی‌ها باعث رشد خارق‌العاده این برند شده‌اند. رقابت در عرصه تجارت آنلاین بسیار فشرده است و آمازون برای سبقت گرفتن از رقبای خود، همواره مشتری را در کانون توجهات خود قرار داده است. اما علاوه بر تمرکز بر مشتری، این شرکت دست به نوآوری‌هایی زده است تا تجربه بهتری را برای مشتریان خلق نماید. علی رغم حاشیه سود پایین، سرمایه‌گذاران همچنان به سرمایه گذاری در آمازون علاقمند هستند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آمازون، بزرگترین وبسایت خرده‌فروشی در دنیا

وبسایت آمازون که در حال حاضر به عنوان برند پیشتاز در حوزه تجارت آنلاین شناخته شده است، در سال 1994 توسط جف بیزوس در ایالت واشنگتن بنا شد. سپس در سال 1996، این شرکت به ایالت دلاور نیز گسترش یافت. این شرکت از ابتدای کار تا بحال، رشد عظیمی را شاهد بوده و مسیر زیادی را پیموده است. آمازون علاوه بر اینکه یک برند جهانی در حوزه تجارت الکترونیک است، در عرصه صنعت رایانش ابری نیز در حال پیشرفت سریع می‌باشد.

 

تحلیل سایت آمازون و راه‌اندازی یک بیزینس پر سود

 

مشتریان همواره در مرکز توجه استراتژی‌های آمازون بوده‌اند و همین استراتژی‌ها باعث رشد خارق‌العاده این برند شده‌اند. رقابت در عرصه تجارت آنلاین بسیار فشرده است و آمازون برای سبقت گرفتن از رقبای خود، همواره مشتری را در کانون توجهات خود قرار داده است. اما علاوه بر تمرکز بر مشتری، این شرکت دست به نوآوری‌هایی زده است تا تجربه بهتری را برای مشتریان خلق نماید. علی رغم حاشیه سود پایین، سرمایه‌گذاران همچنان به سرمایه گذاری در آمازون علاقمند هستند.

از زمانی که برنامه پرایم معرفی شد، عضویت در سایت افزایش داشته و برنامه پرایم ویدیو نیز همچنان به جذب مشتری بیشتر کمک می‌کند. دستگاه‌های ساخت آمازون که با دستیار صوتی الکسا کار می‌کنند، در وبسایت آمازون از جمله پرفروش ترین محصولات هستند. در سال 2017، آمازون به فروش عظیمی در حوزه سخت افزار دست یافت و میلیون‌ها دستگاه اکو، اکو دات و فایر تی وی را به فروش رساند.

در حوزه مد و موسیقی، آمازون یکی از محبوبترین مکان‌ها برای مشتریان در سرتاسر جهان به شمار می‌رود. ده‌ها میلیون مشتری عضو آمازون در بخش Amazon Music خرید می‌کنند. آمازون همچنان با خرید شرکتهای دیگر و سرمایه گذاری در بخش فناوری در حال گسترش برند خود و تغییر چهره خرده فروشی است.

نقاط قوت آمازون

دلایل مختلفی به موفقیت چشمگیر وب آمازون در طول این سالها منجر شده‌اند. در زیر به برخی از این عوامل اشاره می‌کنیم.

وبسایت آمازون پیشتاز تجارت الکترونیک است

آمازون در عرصه تجارت الکترونیک بی رقیب است. این وبسایت بیش از صد میلیون عضو پرایم در سرتاسر جهان دارد. در سال 2017، آمازون بیش از 5 میلیارد آیتم را از طریق پرایم در سرتاسر دنیا به دست مشتریان رساند. علاوه بر تعداد مشتریان، تنوع و تعداد محصولات ارائه شده توسط آمازون نیز همواره در حال رشد است.

پیشتازی آمازون در حوزه رایانش ابری

شرکت آمازون علاوه بر اینکه در عرصه تجارت الکترونیک بی رقیب است، در صنعت رایانش ابری نیز پیشتاز است. خدمات وب آمازون یکی از برجسته‌ترین بخش‌های ارائه دهنده خدمات رایانش ابری است.

 

سایت آمازون

 

وفاداری مشتریان آمازون

کمپانی آمازون بخش عظیمی از مشتریان وفادار را به خود اختصاص داده است. پرایم به عضویت اعضای جدید و نگه داشتن این مشتریان کمک فراوانی نموده است. پرایم ویدیو نیز منبع عظیم دیگری برای جذب اعضای جدید است. برخی دلایل دیگر که منجر به افزایش سطح وفاداری در مشتریان شده است، شامل تجربه مشتری، کیفیت بالای خدمات مشتریان، کیفیت محصولات و همچنین سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری است.

حضور در عرصه جهانی

آمازون یک برند جهانی است که در تمام کشورهای جهان خریدار و فروشنده دارد. فروشندگانی که در آمازون فعالیت دارند از تمامی ایالات در خود کشور آمریکا و 130 کشور مختلف هستند که محصولات خود را به مشتریان در سرتاسر جهان به فروش می‌رسانند.

تنوع عظیم محصولات

آمازون طیف وسیعی از محصولات را در وبسایت خود به فروش می‌رساند. در بسیاری از دسته‌ها مانند مد و موسیقی، آمازون تبدیل به اولین و محبوب ترین مقصد خرید برای مشتریان شده است. به دلیل افزایش تعداد فروشندگان شخص ثالث که محصولات خود را از نقاط مختلف جهان عرضه می‌کنند، تنوع محصولات نیز افزایش یافته است.

تمرکز بر نوآوری

آمازون همواره تأکید زیادی بر نوآوری داشته است تا بتواند تجربه منحصربه فردی برای مشتریان خود فراهم آورد. جدای از خلق یک تجربه عالی برای مشتریان آنلاین، آمازون همچنین در حوزه هوش مصنوعی و دیگر حوزه‌های فناوری مدرن سرمایه گذاری کرده است تا مزیت رقابتی خود را حفظ کند. فناوری یک منبع مهم برای مزیت رقابتی یک شرکت تجارت الکترونیک به شمار می‌رود.

ما جدای از مدیریت یک وبسایت عظیم، بسیار مهم است که مشتریان تجربه خوبی از خرید در وبسایت داشته باشند. مخارج بخش تحقیق و توسعه آمازون در سال 2017 به 22.6 میلیارد دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 6.5 میلیارد دلار بیشتر بود. آمازون هر ساله بودجه بخش تحقیق و توسعه خود را افزایش می‌دهد.

 

کمپانی آمازون

 

فرصت‌های پیش روی آمازون

یکی از عواملی که فرصت‌های منحصر به فردی را در اختیار آمازون قرار می‌دهد تنوع محصولات و خدمات است. آمازون علاوه بر تجارت الکترونیک، در حوزه رایانش ابری نیز فعالیت دارد. این شرکت می‌تواند در حوزه‌های جدید فناوری که قابلیت رشد بیشتر را دارند وارد شده و به افزایش درآمد خود کمک کند.

گسترش فیزیکی

یکی از روش‌های دیگر برای دستیابی به رشد بیشتر، گسترش در حوزه فیزیکی است. علاوه بر ایجاد انبارها و شبکه‌های توزیع مستقل، آمازون می‌تواند فروشگاههای فیزیکی خود را ایجاد نماید تا بتواند سریعتر رشد کند و بیشتر در دسترس مشتریان قرار گیرد.

خرید شرکتهای جدید

اخیراً آمازون فروشگاه Whole Foods و یک شرکت فعال در حوزه امنیت منازل با نام Ring را خریداری نموده است. به همین ترتیب، آمازون می‌تواند وارد حوزه‌های جدید تجارت شود و به رشد سریعتر خود کمک کند.

ارائه محصولات جدید

ساخت محصولات جدیدی مانند الکسا به گسترش بیزینس آمازون کمک زیادی کرده است. اما به دلیل رقابت فشرده از سوی رقبایی مانند گوگل، آمازون باید مراقب باشد که چه محصولاتی را تولید می‌کند. شکست محصولات، طبیعتاً به ضرر منجر می‌شود.

عوامل خارجی مؤثر بر بیزینس آمازون

بیزینس‌هایی که در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کنند، همواره تحت فشارهای زیادی هستند. شناخت این عوامل می‌تواند به اتخاذ استراتژی‌های بهتر کمک کند و سازمان را در مدیریت بهتر بازار، تجارت و مشتریان یاری رساند.

عوامل اقتصادی تاثیرگذار در بیزینس

مهم‌ترین عامل در موفقیت یک بیزینس محیط اقتصادی پیرامون آن است. اهمیت عوامل اقتصادی از آنجا مشخص می‌شود که چند سال پیش که جهان رکود اقتصادی را شاهد بود، بسیاری از بیزینس های بزرگ به مرز نابودی رسیدند. نوسانات اقتصادی می‌تواند تأثیر زیادی بر بیزینس ها، درآمد و سود آنها داشته باشد.

 

مقاله پیشنهادی: آشنایی با آمازون پرایم

وبسایت آمازون

 

فعالیت بالای اقتصادی به افزایش اشتغال و در نتیجه به درآمد بیشتر منجر می‌شود. افزایش درآمد به افزایش خرید منجر شده و برندهایی مانند آمازون که در حوزه خرده‌فروشی فعال هستند، از این موقعیت سود می‌برند. بنابراین نقش عوامل اقتصادی در بیزینس بین‌المللی غیرقابل انکار است.

عوامل اجتماعی موثر در کسب و کار

عوامل اجتماعی و فرهنگی نیز نقش مهمی در رشد بیزینس ها دارند. این عوامل علاوه بر نقش مهمی که در استراتژی‌های بازاریابی و تجاری ایفا می‌کنند، بر خدمات مشتریان و استراتژی‌های افزایش وفاداری در مشتریان نیز تأثیر بسزایی دارند. همه بازارها در همه کشورها نمی‌توانند استراتژی‌های یکسانی را اتخاذ نمایند. به همین دلیل است که شرکتها باید از استراتژی‌های محلی بازاریابی، فروش و خدمات مشتریان استفاده کنند.

شرکت آمازون وبسایت‌های مختلفی دارد که به مشتریان در مناطق مختلف خدمت رسانی می‌کنند. عوامل فرهنگی اجتماعی می‌توانند بر استراتژی‌های بازایابی اثر بگذارند چون تبلیغاتی که مناسب فرهنگ و جامعه بازار هدف باشد موفق‌تر عمل کرده و بهتر می‌تواند با مشتریان ارتباط برقرار کند.

نقش عوامل فناوری در بیزینس

عوامل فناوری نیز امروزه در کسب و کار بین‌المللی نقش مهمی ایفا می‌کنند. این امر به دلیل نقش مهم فناوری در فروش، بازاریابی و خدمات مشتری است. فناوری همه چیز را از معاملات آنلاین گرفته تا بازاریابی و خدمات مشتریان کنترل می‌کند. به همین دلیل، شرکت‌ها باید در حوزه فناوری سرمایه گذاری کنند تا بتوانند از رقبای خود پیشی گرفته و تجربه جدیدی برای مشتریان خود رقم بزنند.

 

درآمد میلیاردی در آمازون

 

کمپانی آمازون نیز سرمایه گذاری زیادی در ایجاد وبسایت ها و اپ های جدید کرده است. فناوری دیجیتال و هوش مصنوعی در حال تغییر دنیای بازاریابی خدمات مشتریان هستند. به طور کلی، فناوری یک منبع مهم برای مزیت رقابتی به شمار می‌رود و شرکت آمازون، خود یک بازیگر عمده در عرصه فناوری است.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر کسب وکار آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/a-deeper-analysis-on-amazon-webstie
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط