افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

10 عبارتی که باعث می شود دیگران به شما اعتماد نکنند

توضیحات کوتاه :
اعتماد کردن به یکی از سخت‌ترین تجربه‌های زندگی انسان‌ها تبدیل شده است. به همین خاطر هم شاید بتوان به جرات گفت که یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که این روزها مطرح می‌شود درباره بحث اعتماد کردن است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 7.6k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
10 عبارتی که باعث می شود دیگران به شما اعتماد نکنند

 

خلاصه ای از مقاله

شاید برای خیلی از شما پیش آمده باشد که کسی از اعتمادتان سوءاستفاده کرده است. فرقی هم نمی‌کند این اتفاق در یک رابطه عاطفی افتاده باشد یا در یک رابطه کاری. مطمئناً هیچکس دوست ندارد از اعتمادی که می‌کند سوءاستفاده بشود چرا که این اتفاق می‌تواند ناراحتی‌های زیادی را سبب بشود. به همین دلیل هم همه ما به دنبال این هستیم که یاد بگیریم چگونه از پیش‌آمدن چنین اتفاقی جلوگیری کرده یا در صورت بروز برای مقابله با آن چکار کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

اعتماد کردن در عصر حاضر

این روزها اعتماد کردن به یکی از سخت‌ترین تجربه‌های زندگی انسان‌ها تبدیل شده است. به همین خاطر هم شاید بتوان به جرات گفت که یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که این روزها مطرح می‌شود درباره بحث اعتماد کردن است. یک دسته از افراد ذاتاً افراد خوش‌بینی هستند و خیلی راحت به دیگران اعتماد می‌کنند حتی اگر بارها و بارها شکست بخورند. شرایط اما برای دسته دیگر کاملاً متفاوت است. شاید بتوان گفت آن‌ها با کمی بدبینی به ماجرا نگاه می‌کنند. این افراد برای اینکه بتوانند به کسی اعتماد کنند باید از خیلی نظرات اطمینان لازم را پیدا کنند. خود شما فکر می‌کنید جزو کدام یک از این دو دسته هستید؟ 

 

ساخت باورهای شما به نحوی که اعتماد دیگران را برانگیزد


هیچکس نمی‌تواند بگوید که من همیشه با خیال راحت اعتماد کرده‌ام و هیچ‌وقت هم دچار مشکل نشده‌ام. شاید برای خیلی از شما پیش آمده باشد که کسی از اعتمادتان سوءاستفاده کرده است. فرقی هم نمی‌کند این اتفاق در یک رابطه عاطفی افتاده باشد یا در یک رابطه کاری. مطمئناً هیچکس دوست ندارد از اعتمادی که می‌کند سوءاستفاده بشود چرا که این اتفاق می‌تواند ناراحتی‌های زیادی را سبب بشود. به همین دلیل هم همه ما به دنبال این هستیم که یاد بگیریم چگونه از پیش‌آمدن چنین اتفاقی جلوگیری کرده یا در صورت بروز برای مقابله با آن چکار کنیم. پس لازم است قبل از اعتماد کردن راهکارهایی را یاد بگیرید تا بتوانید در تصمیم‌گیری‌های خود به درستی عمل کنید. 

 

مقاله پیشنهادی: روش های برقراری ارتباط موثر با دیگران

اعتماد به دیگران

 

10 ویژگی افراد غیر قابل اعتماد

1. آن‌ها به خودشان هم دروغ می گویند

در هنگام مواجه با این افراد احساس می‌کنید که آنها افراد راستگویی نیستند. نحوه رفتار و نوع تلاش آنها برای انکار واقعیت را می‌توان به عنوان یک نشانه مشخص از عدم صداقت این افراد تلقی کرد. در نتیجه شما هم ممکن است به این نتیجه برسید که اعتماد کردن به آنها شاید ایده مناسبی به نظر نرسد. پس قبل از اعتماد کردن به دیگران دقت کنید. چنین افرادی تمام تلاش خود را به‌کار می‌بندند تا به شما ثابت کنند که چیزی که می‌گویند حقیقت است حتی اگر خودشان هم در درون خود از اشتباه بودن گفته خود مطمئن باشند. 

2. مسئولیت قول‌های خود را نمی‌پذیرند

وقتی یک فرد قولی را می‌دهد، دیگران روی حرف او حساب می‌کنند. فرقی هم ندارد که این قول چه چیزی باشد. درباره یک مسئله مهم باشد یا یک چیز پیش پا افتاده. شاید همان قول به ظاهر بی‌اهمیت برای طرف مقابل شما خیلی اهمیت داشته باشد. این افراد بر سر قول‌هایی که می‌دهند نمی‌مانند و به راحتی زیر عهد و پیمان‌های خود می‌زنند. از اعتماد کردن به چنین افرادی باید اجتناب کرد.

3. افراد صادقی نیستند

افراد قابل اعتماد همواره سعی دارند صداقت داشته باشند اما در مقابل، افراد غیرقابل اعتماد ممکن است به هر دلیلی و در هر شرایطی دروغ بگویند. اعتماد کردن به چنین افرادی واقعاً پرخطر است چرا که دروغ، دشمن اصلی اعتماد است. وقتی کسی به گفتن حتی دروغ‌های کوچک هم عادت کند، دیگر این کار بخشی از او می‌شود و اعتماد کردن به او واقعاً سخت خواهد شد. 

4. پشت سر دیگران حرف می‌زنند

افراد قابل اعتماد هیچ‌وقت پشت سر دیگران حرف نمی‌زنند. برای آنها تفاوتی ندارد که واقعاً چیزی هم برای گفتن وجود دارد یا تنها تهمت و افترا است. حرف زدن پشت سر دیگران کم‌کم برای افراد غیرقابل اعتماد به یک عادت تبدیل می‌شود. شما ممکن است وارد هر جمعی که بشوید با چنین افرادی روبه‌رو شوید. به یاد داشته باشید کسی که به راحتی پشت سر دیگران حرف می زند، هر لحظه ممکن است همین کار را در قبال شما هم انجام دهد. پس زمانی که می‌خواهید به کسی اعتماد کنید حتماً این مسئله را در ذهن داشته باشید.

5. نمی‌توانید از آنها آرامش بگیرید

شما هیچ‌وقت نمی‌توانید از یک فرد غیرقابل اعتماد آرامش بگیرید. ساختار شخصیتی این افراد به شکلی است که در کنار آن‌ها نمی‌توانید حس آرامش داشته باشید. همیشه نگران این خواهید بود که چه فکری در سر دارند و چگونه می‌خواهند از اعتماد شما سوءاستفاده کنند. 

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های آرامش واقعی در زندگی از زبان حسین عزت خواه

ویژگی افراد غیر قابل اعتماد

 

6. آن‌ها دیگران را قضاوت می‌کنند

شاید شما هم با افرادی برخورد داشته‌اید که مرتباً از دیگران انتقاد می‌کنند و هر رفتار و حرکتی را قضاوت می‌نمایند. این افراد یکی از بدترین خصیصه‌ها را دارند، به همین دلیل اعتماد کردن به آنها امری سخت و مشکل خواهد بود. در نقطه مقابل آنها، افراد قابل اعتماد عقیده دارند که قبل از قضاوت کردن دیگران باید کفش آنها را به پا کرد و با آن راه رفت تا بتوان در شرایطی مشابه، آن‌ها را قضاوت کرد.  

7. اشتباهات خود را نمی‌پذیرند

افراد غیرقابل اعتماد هیچ‌وقت عذرخواهی نمی‌کنند. آن‌ها هیچ وقت مسئولیت کارهای خود را نمی‌پذیرند و در قبال خطاهای خود کوتاه نمی‌آیند. در نقطه مقابل، افراد قابل اعتماد مسئولیت‌پذیر هستند و تلاش می‌کنند تا بهترین‌ها را انجام دهند. آن‌ها حتی اگر بعد از تمام تلاشی که می‌کنند باز هم به نتیجه مورد نظر دست پیدا نکنند، عادت عذرخواهی کردن را در خود دارند. 

8. نمی‌توانید به آنها تکیه کنید

هیچوقت نمی‌توان به چنین افرادی اعتماد کرد. آن‌ها همیشه در مواقع لازم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده و پشت شما را خالی می‌کنند. برعکس این افراد، اگر کسی قابل اعتماد باشد با تمام وجود به شما کمک خواهد کرد و زمانی که به او نیاز دارید خود را مخفی نمی‌کند. شما همیشه می‍‌‌دانید که آن فرد حضور دارد و می‌توانید با خیال راحت به او تکیه کنید. 

9. از شکست خوردن دیگران خوشحال می‌شوند

خیلی از افراد هستند که وقتی می‌بینند شما شکست می‌خورید خوشحال می‌شوند. البته شاید در ظاهر، این را نشان ندهند اما شما می‌توانید از نوع رفتار و گفتار آنها متوجه آن شوید. مشخص است که اصلاً نباید به این افراد اعتماد کرد چرا که کسی که با شکست شما خوشحال می‌شود، خود او هم هر لحظه ممکن است از پشت به شما خنجر بزند. 

10. تظاهر به چیزی که نیستند، می‌کنند

آن‌ها هیچ‌وقت خود واقعیشان را به شما نشان نمی‌دهند. همیشه سعی دارند خود را چیزی نشان بدهند که شما را راضی و خشنود نگه می‌دارد. البته این تلاش برای حفظ رضایت‌مندی شما تا زمان مشخصی ادامه دارد و بعد از آن شخصیت واقعی خود را نشان خواهند داد. این شخصیت واقعی در حقیقت همان شخصیتی است که باید از آن دوری کرد.

اعتماد کردن به خود

نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که اگر به دنبال پیدا کردن شخصیت قابل اعتماد هستید، باید ابتدا به خودتان اعتماد کنید. هر چه بیشتر به خودتان اعتماد کنید، در شناخت این افراد هم موفق‌تر خواهید بود. مسئله قابل ذکر این است که این خود ما هستیم که به دیگران یاد می‌دهیم، در برابر ما چگونه رفتار کنند. در جهان امروز پیدا کردن یک شخصیت قابل اعتماد امر بسیار مهمی به نظر می‌رسد، اما شما با داشتن یک شخصیت قوی می‌توانید در این مسیر موفق‌تر عمل کنید. 
تصمیم‌گیری درباره اینکه به کسی اعتماد کنیم یا نه، یکی از سخت‌ترین تصمیم‌گیری‌ها در زندگی است چرا که کل زندگی ما را می‌تواند تحت‌الشعاع خود قرار دهد. اگر حتی برای یکبار هم به شخص نامناسبی اعتماد کنیم ممکن است تأثیر آن را تا مدت‌ها روی زندگی خود احساس کنید. پس لازم است با در نظر گرفتن موارد گفته شده نهایت دقت را داشته باشیم تا به نتیجه مطلوب برسیم. شاید در ابتدا، کار کمی سخت به نظر برسد اما به مرور زمان و با آشنایی بیشتر با موارد بالا این کار برایتان راحت‌تر می‌شود.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/10-words-that-make-others-do-not-trust-you
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
آوا گفته:
۰ | ۱

جملات می تونند شخصیت یک انسان رو نشون بدند و برای همین در انتخاب به کار بردن آنها باید خیلی دقت کنیم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما آوا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور و نظرات شما همیشه باعث بهبود کیفیت فعالیت های ما می‌شود. پس همیشه همراه ما باشید و ما را از نظرات سازنده خود مطلع کنید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط